pleśń za szafą i w szafie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » pleśń za szafą i w szafie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: pleśń za szafą i w szafie

Witam.

Moze ktoś doradzi jak pozbyć się brzydkiego zapachu pleśni ?

Zauważyłam, że w szufladach meblościanki zagnieździł się obcy zapach, umyłam szuflady, zajrzałam do wnętrza nic tam nie było.
Dzisiaj odkryłam to samo w szafie na wieszaki, wywaliłam wszystko porozwieszałam, umyłam szafę. Mąż odsunął od ściany, ściana sucha, hihihi trochę pajęczyn znalazłam. Ale tylna płyta była siwa. Obmiotłam wszystko, umyłam, teraz się suszy grzejniczkiem. Ale smród na cały dom sad podejrzewam, że tak zaraz nie wytępię tego zapaszku, a boję się by ubrania nie nasiąkły. Dodam, że półtora roku temu był remont. Wietrzę codziennie, a właściwie to wciąż okno uchylone lub chociaż rozszczelnione. Nie wiem skąd sie to wzięło i jak się tego pozbyć, pewnie meble wymienić sad

Pozdrawiam czytających smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: pleśń za szafą i w szafie

Postaraj się usunąć pleśń jakimś środkiem,który można kupić w sklepach z farbami.Z pleśnia nie ma żartów-jest przyczyną wielu chorób.Jeśli ubrania czuć tym zapachem to je dokładnie wypierz.Może masz za dużo ubrań w szafie i nie ma to jak "oddychać"?Możesz też kupić do mieszkania pochłaniacz wilgoci.Jeśli dbasz o mieszkanie i wietrzysz je to może po prostu nie twoja wina i mieszkasz w miejscu gdzie występują tereny podmokłe.Wiele ludzi ma problemy z pleśnią.Poradzisz sobie z nią i Ty:):)

Bąbelek 21.03[*]:(

3

Polecam Savo na pleśń. Tylko trzeba dobrze wywietrzyć bo jest intensywny zapach chloru.

"Kiedy o so­bie za­pom­niałam, od­na­lazłam samą siebie..." P. Coelho

Mój Dziubek kochany- Asia 02.05.2012r. big_smile

4

Mówisz o pleśni a jednocześnie że nic tam nie ma? Może to po prostu stęchlizna bo wilgoć jest zbyt duża?

Pleśń raczej byś widziała.

5

A przypadkiem nie mieszkasz na parterze?

6

Dziwne zjawisko, pleśń w szafie bez pleśni na ścianie...
Również polecam Savo, od czasu do czasu w jesienną porę jakaś pleśń się przy oknach pojawi to pryskam tym i mam spokój na jeden sezon. Nawet koszyczki łazienkowe "zaipregnowałam" tym Savo i mimo pary i wilgoci w  łazience nic się na nich nie pojawia, a wcześniej się zdarzało.

,,Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś - a więc musisz minąć.
Miniesz - a więc to jest piękne"

7 Ostatnio edytowany przez marial (2013-11-30 14:08:46)

Ja myślę,że to brak wentylacji. Czy masz w kuchni wyciąg? Czy pokój jest dobrze ogrzewany?

GaduGadu 11705885

8

Małpa69 napisał/a:

Mówisz o pleśni a jednocześnie że nic tam nie ma? Może to po prostu stęchlizna bo wilgoć jest zbyt duża?

Pleśń raczej byś widziała.

Na "plecach" szafy był taki siwy nalot, w szafie tylko smrodek big_smile

9

marial napisał/a:

Ja myślę,że to brak wentylacji. Czy masz w kuchni wyciąg? Czy pokój jest dobrze ogrzewany?

MOżliwe, że brak wentylacji, trochę ciasno w tej szafie, no i szafa blisko przy ścianie. No wiesz latem to ciepło, okno otwierane...z początkiem jesieni jeszcze się nie grzało, teraz już tak. A w kuchni jest kratka wentylacyjna, zresztą nie gotuję dużo.

10

Dziękuję za wszystkie rady smile

Poczytałam jeszcze w necie i wykorzystałam sposób "na ace" Najpierw umyłam wodą z acze, a potem dodatkowo spryskałam z butelki z rozpylaczem, trochę rozcieńczonym wodą ace. Śmierdziało jak coś big_smile tydzień wietrzyłam, już nie śmierdzi...niczym big_smile Teraz jak jestem sama w domu to mam pootwierane wszystkie szafy, żeby coś nie wlazło znowu. Hihihi za to włazi kot, na szczęście jest kulturalny big_smile

11

Witam, znalazłam ten temat więc chcę podzielić się podobnym problemem.

Wynajmuję mieszkanie i przez jakiś czas było wszystko ok, ale od pewnego czasu walczę z pleśnią.
Najgorszy jest smród, śmierdzi stęchlizną wszędzie. Wietrzę mieszkanie kiedy tylko mogę.
Kupiłam kilka pochłaniaczy wilgoci i użyłam specjalistycznego sprayu na pleśń. Umyłam ściany.

Ale kropki pleśni rosną też na drewnianych meblach, które ciągle czyszczę prontem, czym jeszcze mogę czyścić meble żeby kropki nie wychodziły? Czy ktoś miał podobny problem?

U mnie też jest siwy nalot i zapach przykry niestety. Nie jest to moje mieszkanie więc nie mogę nic więcej zrobić jak myć to preparatami przeciwko pleśni i używać pochłaniaczy wilgoci. Ale mimo pochłaniaczy szyby w pokoju i tak są zaparowane i w rosie.
Jeśli chodzi o wybielacze też pomaga, śmierdzi chlorem ale pomaga. Jednak ja wole używać preparatów bez chloru, bo chlor może zniszczyć farbę na ścianach i porobić plamy.

W mieszkaniu jest wilgoć bo jak dowiedziałam się - rynna pękła i woda lała się w ścianę. Ostatnio pracownicy przyszli i porobili wykopki i niby wymienili te rynny czy rury. Ale co z osuszeniem ścian to nie wiem :-(

Proszę o rady, dziękuję.

"Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się."

12

Miałam kiedyś taką wilgotną ścianę dopóki bloku nie ocieplono. Niektórzy ogrzewają suszarką do włosów, jeśli na wilgoć jest na górze, a na dole można dogrzewać może farelką? Wiem, że nie może być tam żadnych mebli, bo musi być przewiew.

13 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2014-11-23 17:58:07)

Pleśń to duży problem, szczerze mówiąc, ciężko ją zlikwidować, gdybym wynajmowała mieszkanie i pojawiłaby się tam pleśń, po prostu bym uciekła. Pleśń jest silnie toksyczna i rakotwócza, a to za sprawą mykotoksyn, człowiek narażony na pleśń może także zachorować na alergię i astmę. Brrrr

Miałam do czynienia z pleśnią i grzybem właśnie na wynajmie i jestem pewna, że bardzo się to przyczyniło do pojawienia się u mnie alergii i astmy.

14

Wiesz co, ja też miałam problem z pleśnią ale z pomocą przyszły mi ciekawe pomysły. Jak chcesz to możesz przeczytać smile

15

W takim przypadku szafa jest do wyrzucenia. Trudno jest usunąć z niej pleśń, bo zawsze mogła wniknąć w strukturę drewna i dalej będzie miała szkodliwe właściwości dla mieszkańców. Na ścianie nie masz grzyba? Jeżeli tak to nawet dobrze się składa, bo masz jeszcze czas, żeby działać. Najlepiej będzie jeżeli zabezpieczysz pomieszczenia, które mają największą styczność z wilgocią, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów. Dobrym rozwiązaniem jest higieniczna farba antygrzybiczna ACTIVE H, którą możesz zastosować w łazience/w kuchni.

16

Zapach bierze się ze złej konstrukcji szafy i tego że przylega do zimnej ściany. Jeżeli szafa ma plecy to pewnie z drugiej strony są całe zapleśniałe. Co zrobić? Trzeba gdzieś zrobić wentylację. Najprościej jeżeli jest to szafa na nóżkach w dolnej listwie wsadzić kratke wentylacyjną. Nie wiem jaką ma konstrukcję ta szafa ale kratka powinna pomóc.

nieregulaminowy spam, usunięty PONOWNIE przez moderatora

17 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-12-02 22:49:00)

pleśń z szafy trudno wyeliminować... zawsze będzie się pojawiać gdy jest nieodpowiednia wentylacja i zła jakość materiału...
Zdecyduj się na zakup niedrogiej, nowej szafy smile
Zobacz w pitu pitu smile

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » pleśń za szafą i w szafie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018