Planowanie małego ślubu... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Planowanie małego ślubu...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Planowanie małego ślubu...

Witam,
Piszę, ponieważ coraz bardziej z moim partnerem zastanawiamy się na d ślubem. Jesteśmy ze sobą prawie 3 lata i troszkę duża odległość nas dzieli. Jednym słowem mamy już powoli dosyć życia bez siebie i rzadkiego widywania się. Czujemy się gotowi na ten moment. Jednak dużą barierą są koszta związane ze ślubem. Czy możecie mi napisać z własnych doświadczeń jakie koszta trzeba przewidzieć, i jak to było u Was? Oczywiście planujemy malutki ślub ale podstawowych wydatków nie da się uniknąć. Wiem także, że wszędzie te ceny są inne, ale chciałabym mieć takie ogólne wyobrażenie. A mocie ktoś ma jakieś dobre rady?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Planowanie małego ślubu...

U mnie ślub będzie..

ale taki wstępny kosztorys

1200 zł ślub (organista+ksiądz+ kościelny i inne oplaty z tym związane)
2000 zl fotograf +  2x170 zł wyżywienie =2340 zł
2500 zł orkiestra plus wyżywienieczylie 6x170 zl = 3520 zl
170 zł od osoby (wesele na około 90 os nie licze w tym wypadku dzieci do lat 6 bo w umowie one się nie wliczają.) = 15 300 zł
obrączki , jeszcze się nie orientowałam ale myśle ze około 1000 zl lekko trzeba dać
alkohol -3000 zl
ubranie panny młodej -????? jeszcze ie wiem ale chciałabym się ze wszystkim (fryzier kosmetyczka i strój zmieścić w 3000 zł)
ubranie pana młodego- licze około 1500 zł

pominelam tutaj wydatki typu zaproszenia, szyszka dla gości, wynajem samochodu itp bo to jeszcze wyjdzie w praniu.

3

Odp: Planowanie małego ślubu...

Z mężem mielismy skromny ślub. Tylko najbliższa rodzina i nasi najlepsi przyjaciele za świadków. Po uroczystości kolacja w małej restauracji, i tyle.  W obecnym czasie koszt uroczystej kolacji w pobliskiej restauracji to 35-40 zł za osobę, bez alkoholu.
jeśli planujecie przyjęcie w lokalu to najlepiej wybrać nieoblegane miesiące, bo wtedy macie szanse na niższy koszt. Sukienkę można wypożyczyć lub kupić używaną, a dzięki nowym dodatkom może wyglądać niesamowicie za niewielkie w sumie pieniądze.
Jest parę stron w internecie, gdzie dowiesz się jak urządzić domowe przyjęcie, przygotować efektowną dekorację itp.

Odp: Planowanie małego ślubu...

Foggia a mogłabyś podać swój kosztorys? Bardzo bym chciała wiedzieć jak on wyglądał u Ciebie, bo planuję podobny ślub.

5

Odp: Planowanie małego ślubu...

Ciężko mi podać dokładne ceny, bo to było kilka lat temu. moja rada jest taka, żeby poszukać przedewszystkim małego, kameralnego lokalu z kolacją, ewentualnie inne miejsce i podpytać o firmę cateringową. To glówny koszt, plus oczywiście alkohol. Zrób listę ile gości się spodziewacie i będziesz miała podstawę przelicznika. dobrze jest gdy ślub jest dość póżno, ok. 18, bo wtedy wchodzi w rachubę wlaściwie kolacja plus ewentualne przekąski. Rozejrzyj się w okolicy i podpytaj.
Sukienkę napewno piękną znajdziesz w ogłoszeniu lub na allegro. Kilka fajnych i ciekawych dodatkow (wcale nie muszą być drogie) i zyskujesz niepowtarzalną kreację. Pomagałam swojej kuzynce przerobić sukienkę. Biała supełnie prosta i do tego szeroka szarfa zamiast paska w kolorze czerwonego wina, kwiat we wlosach w podobnym odcieniu i nikt nie mogł odwrocić wzroku. Bo teraz skromność jest w modzie...
Opłaty w kościele zależą od danej parafii, niektórzy księżą mówią co łaska, inni mają taryfy. Z organisty w kościele możesz zrezygnować, po co mnożyć koszty. jeśli masz kogoś kto gra na jakimś instrumencie to może uda się go namówić.
W u.s.c, trzeba się zglosić minimum miesiąc przed planowanym terminem, i tam opłaty są stałe, ale niestety nie pamiętam.

6

Odp: Planowanie małego ślubu...

miałam okazję w swoim życiu planować w sumie 4 śluby i wesela, oczywiście nie wszystkie były moje smile smile
mozna zrobic małe wesele, za niewielkie pieniądze i mieć naprawdę wspaniałe wspomnienia.
jeśli chciałabyś pogadać ze mną na ten tamat, to służę pomoca i radą
mój numer Gg: 4333403

7 Ostatnio edytowany przez apoteoza (2011-05-26 09:23:44)

Odp: Planowanie małego ślubu...

Nie każdy marzy o hucznym weselu, ja swój ślub miałam skromny i nie żałuję :-) Liczy się by być wśród grona zaprzyjaźnionych osób a nie 300 nieznanych ludzi wink btw, znalazłam artykuł gdzie wskazane jest jak skutecznie zaoszczędzić na przygotowaniach ślubu:
link usunięty

8

Odp: Planowanie małego ślubu...

koszty naszego wesela, liczba gości: 60 osób, w czerwcu 2010, w mieście 60tys mieszkańców, w restauracji nad jeziorem
- zaświadczenie USC 84 zł
- zaświadczenie chrztu 30zł
- USC 24
- zaproszenia 68
- sala i jedzenie 10500
- obrączki 1200 zł
- zapowiedzi 50
- przystrojenie kościoła 200 zł
- diadem na włosy 50 zł
- buty panny młodej 160 zł
- welon 100 zł
- suknia (wypożyczenie) 960 zł
- dj 800 zł
- fotograf 2500 zł
- organista 250 zł
- poradnia małżeńska 60 zł
- pudełka na ciasta (na pożegnanie gości) 49 zł
- wódka 1020 zł
- garnitur i buty młodego 1400 zł
- fryzjer młodej (balejaż i fryzura) 100 zł
- balony 20 zł
- kosze ze slodyczami dla rodziców 210 zł
- kwiaty (bukirty dla młodej i druchny oraz butonierki dla młodego i druszka) 290 zł
- karteczki na stół z nazwiskami 25 zł
- biżuteria 300 zł
- solarium 25 zł
- bielizna 200 zł
- cukierki (do rzucania dzieciom na bramie) 100 zł
- paznokcie 70 zł
- makijaż 100 zł
- ksiądz 400 zł
- wino 100 zł
- szampan 50 zł
- soki 150 zł
- przystrojenie samochodu 40 zł
Sama policz ile to wychodzi, pewnie ponad 20 tysi.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Planowanie małego ślubu...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024