30-latki, czterdzieści lat później :) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » 30-latki, czterdzieści lat później :)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: 30-latki, czterdzieści lat później :)

Dzisiaj i jutro, Dzień Babci i Dziadka.... którzy kiedyś też mieli po 20, 30 lat. Dziś na pewno często mówią, jak szybko to minęło.
Nasze lata również kiedyś przeminą, teraz, tu piszący, będziemy mieć 60, 70, 80 lat....

Jak wyobrażacie sobie ten czas? Jacy chcecie być? smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: 30-latki, czterdzieści lat później :)

Wyjątkowo dobrze pamiętam moich rodziców, kiedy byli w tym wieku, w którym ja jestem obecnie. Z kolei patrząc na moją mamę dzisiaj, to za 30-40 lat chciałabym być dokładnie taka sama - zadbana, pogodna, zdrowa, energiczna, pełna zapału i chęci do życia. Naprawdę moją mamę podziwiam za ten jej optymizm i hart ducha, za dobre słowo, którego nikomu nie szczędzi, za to, że pomimo przeciwności losu nie rozczula się nad sobą i nic nie stanowi dla niej problemu.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

3

Mam nadzieje, ze majac 80 lat bede chodzic do toalety o wlasnych silach. To mi wystarczy.

4

A u mnie patrząc na historię facetów w mojej rodzinie to będę wąchał kwiatki od spodu. Bardzo optymistycznie.

5

W zeszłym roku we Włoszech rozmawialiśmy z 80-letnią kobitką pokonującą na rowerze przewyższenie ok. 2000 metrów. Nadal pracuje zawodowo, nie zajmuje się wnukami, wygląda dużo młodziej, szczególnie w obcisłych rowerowych ciuchach. Nie ma żadnych problemów zdrowotnych, a sport uprawia całe życie, choć nie wyczynowo. Zaimponowała mi. Na pewno nie chciałabym być standardową babcią, otyłą, gotującą niezdrowe tłuste jedzenie i biegającą do chwilę do kościoła. Moją i partnera wspólną starość wyobrażam sobie na jachcie na Morzu Śródziemnym. Będziemy mieli plany, cele i marzenia, bez rozmów o śmierci i chorobach i bez jęczenia w poczekalni u geriatry.
Mój 85-letni dziadek powiedział mi niedawno, że wiek nie jest istotny, nie ważne, czy masz lat 35 czy 85, musisz mieć cele i je realizować. I że tak naprawdę się niczym nie różnimy, nasza samoświadomość jest taka sama, tak samo nie chcemy umierać. Jeśli działasz, to żyjesz. On mimo dwóch nowotworów na koncie trzyma się nieźle. Ciągle jest aktywny.

6

Mam nadzieję, że będzie tak jak teraz... z tą różnicą, że nie będę musiała chodzić do pracy... więc pojadę sobie na koniec świata i może będę pracować jako wolontariuszka.
Na pewno wink będę chodzić po górach, dalej będę się jogować, rowerować, (a jeśli będę miała wnuki, to będę robić to razem z nimi, w niczym im nie folgując - zwłaszcza w chodzeniu po górach!), ponadto będę dużo czytać, chodzić jeszcze częściej do teatru, do kina, na wystawy, jeszcze więcej będę zwiedzać (to oczywiście zanim pojadę w dzicz na koniec świata), będę się spotykać z innymi babciami i dziadkami i może wymieniać najnowsze niusy o medykamentach lol

"Kobiety, nie jesteście centrum rehabilitacyjnym dla źle wychowanych mężczyzn. To nie wasze zadanie zmieniać ich, wychowywać czy im matkować. Potrzebujecie partnera, a nie projektu." J. Roberts

7 Ostatnio edytowany przez niki71 (2015-01-21 21:16:16)

Marcjano napisał/a:

A u mnie patrząc na historię facetów w mojej rodzinie to będę wąchał kwiatki od spodu. Bardzo optymistycznie.

Marcjano moja mama i babcia nie dożyły siedemdziesiątki, więc ja pewnie patrząc na historię mojej rodziny też  będę wąchać kwiatki od spodu.
Nawet na to jestem przygotowana.

8

Nie wiem czy chcę doczekać tych lat. Co sobie wyobrażam?
Dziś nie wyobrażam sobie nic tyle lat do przodu bo i po co?

Zostać babcią? Czemu nie ale czy to mój cel?
Chcę odejść w porę, chcę być przygotowana i chcę mieć zamknięte swe zobowiązania wobec innych.

"Nie czekaj na wzajemność, telefon i róże
   gdy ciebie nie chcą, nie piszcz nie szlochaj
      najważniejsze przecież że ty kogoś kochasz
        czy wiesz, że łzy się śmieją kiedy są za duże"    Jan Twardowski

9

Moja babcia ze 2 razy dziennie w wieku 80 lat dźwigała wiadro z wodą na 1 piętro.
Zmarła w wieku 95 lat ale koniaczek musiala lampke wypić przed snem na lepsze trawienie.
Sama prała ręcznie bo automatu nie miala,robiła wszystko sama prawie do końca
Moja mama ma 64 i ma ostooporoze nie może dźwigać,schylać sie ,ma cholesterol podwyższonny i zrosty na przeponie.
Ja mam 44 i jestem na etapie prawie że 60latki o czym to świadczy?

"Podziwiać należy wielkie czyny a nie wielkie słowa"

10

Chcę godnie żyć, co za tym idzie chciałabym umrzeć jak życie będzie już za ciężkie (przewlekle choroby). Mam nadzieje, że będę żyła długo w zdrowiu.

"Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego." Marek Aureliusz
Walczę z boreliozą i bartonella https://boreliozalyme.blogspot.com/

11

Matko kochana, wszyscy chcecie umierać smile. Zamiast cieszyć się życiem i planować. Jakie to typowo polskie, narzekanie i czarnowidztwo.
Sluu i renesans, ale pytanie brzmi, jak sobie wyobrażasz siebie, a nie swoją śmierć i kiedy ona nastąpi.
Markadia, to świadczy tylko o tym, że trzeba się wziąć za siebie, ruszać się, zmienić styl życia i dietę, leczyć się i myśleć pozytywnie smile.

12

Hehe... wziać się za siebie big_smile

Mój ojciec jest alkoholikiem, pół życia chlał jak typowy wypłatowy imprezowicz, ze 30 lat palił po 2 paczki fajek dziennie, nie wspominając o tym, ze kiedyś były bez filtra, lekarza widział tylko jak musiał - na badaniach okresowych w pracy, z warzyw to tylko ziemniaki, sportu w życiu nie uprawiał. Matka za to, jak to kobieta - do lekarza, witaminki, spacerki z psem, warzywa na śniadanie, obiad i kolację, za to 40 kg nadwagi, cukrzyca nabyta iw rezultacie jest w gorszej kondycji niż  mój ojciec.

Z drugiej strony oboje są już po 70 więc biorąc pod uwagę, że oboje się nie oszczędzali ta 80 u mnie wcale nie jest wykluczona.  Ja osobiście bardziej wierzę w silne geny niż w zdrową dietę, bo jeżeli ktoś się urodził słabego zdrowia, to żadna dieta go nie wyleczy, natomiast ludzie o tzw końskim zdrowiu przeżywają  mimo wszystko.

13

Marcjano ja przepraszam ale po przeczytaniu Twojego postu rykłam śmiechem i aż sie popłakałam smile
Myśl sobie że bd kwiatki wachał ale z gory w doniczce czy ogrodzie smile

Markadia widocznie psychika Ci ciąży ...jesteś w wieku mojej mamy:)
Uwierz możesz sie cieszyć z życia , zaszalej zróv coś dla siebie ( ćwiczenia basen wycieczki itd ) zobaczysz że odżyjesz - tego Ci życzd

Hmmm wsumie nie.myśle co bd za 50 lat ale ... Chciałabym być samowystarczalna i nie żałować że czegoś w życiu nie zrobiłam , że nie.zadbałam o siebie i córke , że jestem wrakiem samej.siebie , chce.być.spełniona kobieta.:)) decydować.sama.o sobie , zdrowa ....i w gronie najbliższych smile

19.10.2010 r 1750 g 46 cm szczęścia o imieniu Nadia Kocham najmocniej :*
28.10.2016 r 1700 g 47 cm  synuś Fabianek :*

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » 30-latki, czterdzieści lat później :)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018