Klasy integracyjne w szkołach. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Klasy integracyjne w szkołach.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1

Temat: Klasy integracyjne w szkołach.

Czy uważacie, że umieszczanie w klasach integracyjnych dzieci z upośledzeniem umysłowym jest dobrym pomysłem?
Jakie korzyści widzicie z takiego rozwiązania? Dla dzieci zdrowych i tych "innych"?

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Klasy integracyjne w szkołach.

Klasy integracyjne pomagaja takim dzieciom funkcjonowac w miarę normalnie. A przydzielenie zdrowego , w pełni normalnie rozwijającego się dziecka do takiej klasy jest tylko za zgodą rodziców. Plusy hmm zależy dla którego dziecka. Ale przede wszystkim dodatkowy nauczyciel w klasie. Zawsze musi być minimum dwoje , więc zawsze to opcja pomocy. Lekcje są wyjaśniane dużo dokładnie i dbane jest o to, żeby każde dziecko zrozumiała. Są to zazwyczaj klasy mniejsze, więc ta nauka jest inaczej zorganizowana.

Według książki Grzegorza Szumskiego "Integracyjne kształcenie niepełnosprawnych" którą polecam do przeczytania, zaletą takiego modelu kształcenia jest umożliwienie niepełnosprawnym uczniom dostępu do normalnych instytucji tzn, nie są oni izolowani od środowiska. Dzięki kształceniu integracyjnemu tworzy się akceptacja dla udziału osób niepełnosprawnych w życiu społecznym. Plusem takiego nauczania jest również indywidualne podejście do każdego ucznia, jest to możliwe dzięki nielicznej klasie z dodatkowym nauczycielem tak zwanym wspomagającym który posiada wykształcenie pedagoga specjalnego.  Plusem jest też dostęp do zajęć takich jak:zajęcia rewalidacyjne, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, socjoterapeutyczne, logopedyczne. Plusów jest więcej ale największym jest brak podziałów na uczniów pełnosprawnych i niepełnosprawnych, ponieważ uczniowie pełnosprawni są świadomi i dzięki temu tolerancyjni. Tej świadomości brakuje w tak zwanych normalnych szkołach. Dziecko ze specjalnymi potrzebami ma często problem z akceptacją przez rówieśników, problemy w nauce których można uniknąć dzięki integracji.

4

przecież TEN temat już został przewałkowany na wszystkie strony w związku z autyzmem?

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger
Anhedonia napisał/a:

przecież TEN temat już został przewałkowany na wszystkie strony w związku z autyzmem?

Może i tak. Ale jak ktoś prosi o odpowiedź to można odpowiedzieć: wyrazić swoje zdanie. Może komuś się nie chce poszukać, może nie potrafi, a może liczy, na to że dowie się czegoś jeszcze. Ile osób tyle opinii. Miłego dnia!

6

ProblemyWychowania221 napisał/a:

...jak ktoś prosi o odpowiedź to można odpowiedzieć: wyrazić swoje zdanie. Może komuś się nie chce poszukać, może nie potrafi, a może liczy, na to że dowie się czegoś jeszcze. Ile osób tyle opinii. Miłego dnia!

http://www.netkobiety.pl/t68047.html
"Nie chce się" to żaden argument... zwłaszcza dla redaktora, zwłaszcza biorącego udział w tamtej - nie ukrywajmy GORĄCEJ dyskusji big_smile
Autora powoływanej książki miałam zaszczyt osobiście poznać i mam jego autograf w indeksie wink

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger

Racja, wystarczy dobrze poszukać. Z tym "nie chce się" przesadziłam.  Autografu zazdroszczę! big_smile

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Klasy integracyjne w szkołach.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018