"Moje dziecko to napisało?!" - nasze dzieci w sieci - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » "Moje dziecko to napisało?!" - nasze dzieci w sieci

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

1

Temat: "Moje dziecko to napisało?!" - nasze dzieci w sieci

Pewna australijska vlogerka znalazła prosty i fajny sposób na obraźliwe teksty, jakie otrzymuje od internautów, z reguły bardzo młodych - odnajduje w internecie ich matki i pokazuje, co napisało jej dziecko. Wygląda to na przykład tak:

https://pbs.twimg.com/media/B3ffHqeCIAAigYC.jpg:smallhttps://pbs.twimg.com/media/B3ffHpZCUAA_Wij.jpg:small

W internecie znalazłam informację, że dokładnie ta mama nie poprzestała na rozmowie, ale w porozumieniu z innymi matkami i szkołą zorganizowała zajęcia z młodzieżą.

Czy Wy w jakiś sposób kontrolujecie, co piszą Wasze dzieci w internecie? Czy uważacie, że należy kontrolować? W końcu grzebanie w ich prywatnych wiadomościach to naruszenie ich intymności, z drugiej strony nie ma innego sposobu, żeby stwierdzić, czy nasze grzeczne w domu dziecko w internecie nie jest małym potworem.

Jak byście zareagowali, gdybyście odkryli, że Wasz syn lub córka prowadzi rozmowy złożone z samych bluzgów, grozi komuś, stalkuje w sieci, szykanuje, albo że grożenie gwałtem to dla niego żartobliwy komplement?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: "Moje dziecko to napisało?!" - nasze dzieci w sieci

Dziecko musi nauczyć się odpowiedzialności za swoje słowa. W jaki inny sposób można się dowiedzieć, co pisze, mówi, komu, w jaki sposób, jeśli nie poprzez inwigilację? Rodzic powinien takie rzeczy o swoim dziecku wiedzieć. Jasne, że nie wolno przeginać i wykorzystywać przeciw dziecku tego, czego się dowiedzieliśmy o nim. Nie powinniśmy się naigrywać z jego małych sekrecików (pamiętam, jak jedna z moich babć znalazła kiedyś mój pamiętnik i jaki polew miała z tego przez kilka następnych lat; nigdy potem nie mogłam jej zaufać; a sam pamiętnik dostałam od drugiej babci, o której wiem, że nigdy by mi podobnej przykrości nie zrobiła), bo skutkiem będzie kompletny brak zaufania. Ale jeśli znajdziemy coś, co nam się nie podoba, co może uderzać w dobre imię innej osoby, groźby takie jak ta powyżej, wulgaryzmy etc., to powinniśmy interweniować. Dziecko ma godność, owszem, ale czy ma prywatność i prawo do tajemnicy korespondencji w takim samym stopniu jak osoba dorosła? Moim zdaniem dopóki nie dorośnie, to tego prawa nie posiada.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » "Moje dziecko to napisało?!" - nasze dzieci w sieci

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018