Antykoncepcja naturalna - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Antykoncepcja naturalna

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Antykoncepcja naturalna

Hej witajcie kobitki opiszę krótko pewną sytuacje która wydarzyła mi się w poprzednim cyklu, to było dla mnie bardzo dziwne ponieważ przydarzyło mi się to pierwszy raz w życiu, zauważyłam to gdyż prowadzę codziennie pomiary temperatury, do czego zmierzam otóż w  6 dniu cyklu kochałam się z partnerem bez zabezpieczeń,  z reguły wiem że to dni niepłodne ale w moim przypadku wydarzyło się coś dziwnego po upływie 4 dni temperatura się podniosła na 36.9 i na takim poziomie utrzymywała się parę dni, podkreślam że nie byłam przeziębiona, następnie przez kolejne dni temperatura podniosła się do 37 i na takim poziomie utrzymywała się do spodziewanego okresu, 23 dzień cyklu odczułam ból brzucha, przez 2 dni miałam plamienia, po tych dwóch dniach okres 2 dni i dalej plamienia,  od 10 dnia cyklu czułam ból i mrowienie w piersiach z piersi przy ucisku miałam gęstą ciecz o barwie żółtej, nie wiem co to było, ale czasami sobie myślę że to mogła być ciąża a ta moja naturalna antykoncepcja zawiodła, wiem również że przy krótkich cyklach dni płodne mogą być już zaraz po okresie ale nigdy takie coś mi się nie przydarzyło, teraz już w dni niepłodne po okresie w ogóle nie darzę zaufaniem

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Antykoncepcja naturalna

a nie wzięłaś pod uwagę, że naturalna metoda (o ile można ją nazwac w ogóle metodą) nie daje 100% pewności a sporo mniej?

Zawsze byłam inna, niż wszyscy.
-----------------------------
05.11. pora zacząć żyć, a nie przesiadywać w fikcyjnym świecie zwanym internetem, do widzenia smile

3

Jeżeli nie miałaś nigdy krótkich cykli, nie znaczy to, że na pewno Ci się nie przydarzą. Niestety, ale tutaj nie można robić takich założeń.

Czy temperatura w postaci 36,9 jest normalna dla Twojej drugiej fazy? Czy po miesiączce temperatura spadła? Diagnostyczna dla ciąży jest wysoka temperatura utrzymująca się nieprzerwanie przez 18 dni.

4

LonelyM napisał/a:

a nie wzięłaś pod uwagę, że naturalna metoda (o ile można ją nazwac w ogóle metodą) nie daje 100% pewności a sporo mniej?

True. Żeby była w miarę skuteczna, trzeba mieć miesiączki jak w zegarku. Przy moim zespole PCO - zapomnij. big_smile Wolę na spokojnie przyjmować swoje pigułki i nie wariować ze strachu co miesiąc.

5

Dla mnie stosowanie antykoncepcji naturalnej jest równoznaczne z pogodzeniem się z zajściem w  ciąże jeśli taka nastąpi. Na pomyślność antykoncepcji naturalnej ma wpływ miesiączka jak w zegarku, odpowiednia ilość snu, stres. A jeśli na różnego rodzaju choroby ( np. tarczyca i hormony z nią związane ) ma wpływ to co jemy poprzez nawyki żywieniowe to wierzę, że może mieć to również wpływ na działanie naszych innych organów co będzie mieć wpływ również na poziom reszty hormonów. To nie jest tak, że tej metody nie uznaję, ale osobiście nie miałabym żadnej pewności co do jej stosowania.

6

Jak dla mnie to nie jest metoda, której w ogóle można by jakkolwiek ufać. Wszystkie inne metody ale nie kalendarzyk. Ja mam z tego 2 córki, w sumie jakoś szczególnie na braku dzieci mi nie zależało, ale też teraz ich nie chciałam mieć. Jak dla mnie tylko dobre tabletki antykoncepcyjne.

7

przez kilka lat uzywalam plastrow antykoncepcyjnych, zanim zaczelam ich uzywac mialam nieregularne i bardzo bolesne miesiaczki pozniej dokladnie wiedzialam w ktory dzien dostane okres i wogole nie mialam bolu podbrzusza slowem sielanka;) a teraz od dwoch lat sie wogole nie zabezpieczamy i dzidziusia ani sladu, nie wiem czy to wina plastrow ale jesli by sie okazalo ze to one sa powodem braku ciazy to nie bylo warto ich uzywac

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Antykoncepcja naturalna

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018