Implant antykoncepcyjny - poważne problemy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Implant antykoncepcyjny - poważne problemy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 21 ]

1

Temat: Implant antykoncepcyjny - poważne problemy

Witam, zarejestrowałam się tu, żeby poszukać pomocy, ale głównie się wygadać, bo sytuacja jest beznadziejna i nie mam się do kogo zwrócić.

Nie jestem pewna, jak dowiedziałam się o istnieniu implantów, ale byłam zachwycona - to coś jakby zostało stworzone specjalnie z myślą o mnie! Spirala i krążki mnie przerażają, z prezerwatywą za dużo zachodu, podporządkowywanie życia łykaniu pigułki mi się nie widzi, bieganie co chwila po zastrzyk też nie, a plaster na pewno się odklei. Nie mogę i nie chcę być w ciąży, wpadka byłaby dla mnie końcem świata. Po odłożeniu kasy pobiegłam się zaczipować w maju zeszłego roku.

Gehenna zaczęła się niewinnie: plamienia, częstsze okresy, więcej plamień, coraz silniejsze... Zagryzałam zęby i tłumaczyłam sobie, że przez kilka miesięcy tak musi być. U lekarza wylądowałam, gdy silne krwawienie utrzymywało się dwa tygodnie i nie chciało ustąpić. Dostałam dwa opakowania tabletek. Pomogły tylko na chwilę, zjawiłam się ponownie u lekarza miesiąc po odstawieniu. Dostałam znowu te same tabletki (Cyclo-Progynova, jeśli to istotne), tyle samo. Tym razem było trochę lepiej, wytrzymałam jakieś 2,5 miesiąca zanim znowu zrobiło się źle. Znów dostałam to samo. Jestem w połowie opakowania i nadal krwawię. Jestem załamana. Relacja z chłopakiem się pogarsza, seks bywa ewentualnie raz na tydzień-dwa i zawsze jest krew... On czasem mówi, żebym dała sobie spokój, bo mu prezerwatywy AŻ tak nie przeszkadzają. Wtedy się odgryzam "Tak? A kto na nie marudził?!" i awantura gotowa sad

Czuję się jak w potrzasku. Wydałam 1000zł na rzecz, która rujnuje mi życie. Nie wiem, czy po takim czasie jest sens się łudzić, że to wszystko się jeszcze uspokoi. Mogłabym brać pigułki przez te dwa lata do końca terminu, ale lekarz raczej się na to nie zgodzi. Nie rozumiem, co się dzieje, nie miałam nigdy żadnych problemów na tle ginekologicznym. Nie wiem, co powoduje, że moje ciało tak ostro reaguje na jeden głupi hormon. Nie wiem już, co robić, każde wyjście wydaje się być całkowitą porażką. Proszę, niech mnie ktoś chociaż pocieszy, bo coraz bardziej odechciewa mi się żyć sad

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Implant antykoncepcyjny - poważne problemy

Mam głupie pytanie, ale po roku męczenia się pomyślałaś może, że najlepszym rozwiązaniem będzie wyjęcie implantu?
Widocznie właśnie tak reagujesz na hormony.

Ja bym na Twoim miejscu spróbowała zastrzyków.
Raz na trzy miesiące to znowu nie tak co chwilę, a i tak teraz latasz po lekarzach po tabletki.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Brałam wcześniej krótko tabletki i nic mi nie było. Zrezygnowałam, bo zapominałam o nich zbyt często. Jeszcze 2 tygodnie temu zarzekałam się, że za nic nie wyjmę, bo to kosztowało duże pieniądze, ale od wczoraj coraz bardziej rozważam taką możliwość. Skoro te tabletki już nawet nie działają za bardzo... W zastrzykach chyba akurat jest ten sam hormon? Naprawdę chciałabym wiedzieć, co takiego jest ze mną nie tak, przecież organizm już dawno powinien się przyzwyczaić. Tak czy siak, powinnam najpierw dobrnąć do końca tych tabletek, potem zacznę maglować lekarza o badania hormonalne czy coś hmm

Reklama

I w implancie i w zastrzykach jest pochodną progesteronu, ale w implancie jest lewonorgestrel a w zastrzyku np noretysteron. Pochodną profestrronu jest w każdej anty hormonalnej. Przy implantach krwawienie środcykliczne to typowe powiklanie. Przy zastrzykah nie, ale one z kolei mogą oslabiac kości. Ja tam nie rozumiem jak po roku krwawienia możesz się jeszcze zastanawiać czy tego nie wyjąć. Żadne pieniądze nie są warte tyle co Twoje zdrowie.

5

Nie no spoko, trzymaj go sobie tam do końca terminu i miej ciągłe krwawienia big_smile faktycznie, tyle czasu na pewno sprawi, że nie będzie Ci żal wydania 1000zł big_smile

Reklama

6 Ostatnio edytowany przez s787 (2018-05-27 09:44:29)

O proszę. Czytałam o tym sporo, ale do takich szczegółów się nie dokopałam. Walić kości, chcę mieć spokój sad Trzeba będzie zagadać z lekarzem... Ale nie wiadomo, czemu jedni ludzie mają te krwawienia a inni nie? Przecież to bez sensu - muszę być chyba jakoś wadliwa sad Do tej pory trzymała mnie przy tym jakaś chora duma i nadzieja "po trzech miesiącach będzie dobrze... ok, po pół roku będzie dobrze... Nie no, po roku już musi być dobrze". Ale nie jest. Przecież mówię, że od wczoraj mi kiełkuje myśl, żeby to wyjąć. Nie ukrywam, jak pomyślę o tej sumie, mam ochotę coś rozwalić. Czuję się oszukana, nikt mnie nie uprzedził, że tak będzie. Lady Loka, po co ta napastliwość? Przecież rozważam wyjęcie. Każda inna metoda anty wydaje mi się mniejwięcej równie upie*dliwa jak te ciągłe krwawienia, dlatego tak się waham. I szlag mnie trafia, bo to skandal, żeby nie było prostych metod zapobieganiu ciąży. Gdyby faceci w nią zachodzili, implanty byłyby rozdawane za darmo i to specjalnie dopasowane do użytkownika. A komfort kobiety już nikogo nie obchodzi. No i jak teraz wyjmę, to do końca życia będę się zastanawiać "a może by się jednak unormowało, tylko trzeba było jeszcze poczekać?". Wiem, że to głupie. Mam mętlik w głowie.

Nie wiadomo dlaczego akurat Ty krwawisz tak jak nie wiadomo dlaczego jedna na kilka tysiecy osób po jakimś leku dostanie ataku padaczki tongue można powiedzieć że po prostu miałaś pecha, to nie jest do przewidzenia. Pociesze Cię że mogłaś dostać zamiast tego zakrzepicy i wylądować w szpitalu więc i tak nie trafiłaś najgorzej tongue

8 Ostatnio edytowany przez s787 (2018-05-27 18:38:27)

"A mógł zabić"? Eh. Po prostu łatwiej byłoby mi się pogodzić z tym faktem gdyby była jakaś konkretna przyczyna tej reakcji sad Jakakolwiek. Czytam właśnie o zastrzykach i tam też jest coś, że wywołują krwawienie... Może lepiej jednak nie. Pewnie się jednak skończy na jakichś pigułkach, chociaz pale papierosy i nie powinnam. Trudno, nie rzucę przecież z takiego powodu. Ale nie wiem, jak to ogarnąć, żeby żadnej nie pominąć. Wiem, wiem, można nastawić alarm w telefonie, ale co jak np. ktoś z pracy wyciągnie na piwo? "Nie, bo muszę połknąć durną tabletkę"? Czy mam zapasowo targać jeszcze paczkę ze sobą? A jak zgubię (zdarzyło mi się)? Tyle rzeczy może pójść nie tak na pigułce...

9

s787 napisał/a:

Czuję się oszukana, nikt mnie nie uprzedził, że tak będzie. Lady Loka, po co ta napastliwość? Przecież rozważam wyjęcie.

No tak, ale wcześniej praktycznie rok z krwawieniami przeżyłaś i nie pomyślałaś o tym?
Ja po max miesiącu zastanawiałabym się, co jest nie tak, dałabym sobie drugi miesiąc, a potem poleciałabym to wyjąć, żeby mi nie rozwaliło gospodarki hormonalnej.

I przepraszam bardzo, ale trzeba było poczytać ulotkę (o ile jest jakaś ulotka), albo jakieś materiały dostępne na temat implantów.
Jestem przekonana, że w potencjalnych skutkach ubocznych jest coś o krwawieniu. Musi być.

10 Ostatnio edytowany przez s787 (2018-05-27 21:11:24)

Ależ czytałam. Ulotki i internety. Tylko oficjalne materiały mówią o "nieregularnym krwawieniu" (z którym mogłabym żyć, okresy miałam niby regularne a i tak zawsze zaskakiwały) a nie "krwawieniu ciągle, bez przerwy". Lekarz też się nie zająknął. A mi w najgorszych koszmarach nie przyszłoby do głowy coś takiego, bo zawsze dobrze reagowałam na wszelkie leki. Żadnych chorób, alergii, nic. To kosztowało niemałe pieniądze, więc próbowałam przeczekać, zawalczyć... Ale mam dość, jeśli po roku się nie poprawia to już chyba naprawdę nie ma nadziei. Implant mnie pokonał, tysiak poszedł w błoto. To niesprawiedliwe, uczciwie zarobiłam i zaoszczędziłam te pieniądze. Ciekawe, czy da się chociaż część odzyskać...

11

W jaki sposób chcesz je odzyskać? big_smile
podasz producenta do sądu? To Ci powiedzą, że to właśnie są te nieregularne krwawienia. Tak zareagowałaś po prostu na hormony, to jest loteria. Bierzesz, ryzykujesz sama swoim zdrowiem.

12 Ostatnio edytowany przez s787 (2018-05-27 23:56:35)

Tak tylko rzuciłam. Wiem, że jest to niemożliwe. Cóż, "nieregularne krwawienia" kojarzą mi się raczej z czymś pokroju "okres tydzień wcześniej-tydzień później". Mogliby być bardziej precyzyjni. I wszędzie te zapewnienia, że nie ma estrogenu, więc skutki uboczne zredukowane do minimum. Hehehe. Ale nieważne. Skoro tak reaguję na hormony, to czemu wcześniej od tabletek nic mi nie było? Co mam robić... wstąpić do zakonu? Skoro niby hormonów nie mogę...

13

Jak nie możesz hormonów, to może zainwestuj w komputer cyklu (jak masz nieregularne, to zanim go kupisz, warto pójść do ginekologa, żeby przepisał Ci leki na regulację cyklu- nie chodzi tu o tabletki, tylko naturalne hormony). Są kosztowne, ale ja widziałam najtańszy za 230 zł- nazywał się Femometer czy jakoś tak.

14

Właśnie już nie wiem, czy mogę czy nie, zgłupiałam już kompletnie sad Na normalnych tabletkach największym problemem były lekko spuchnięte piersi... Więc może tylko jednoskładnikowe metody powodują u mnie taką masakrę. Komputerków czy innych naturalnych metod nie rozważam, to da mnie nie jest antykoncepcja.

15

No i wyjęłam. Dzisiaj. Poprosiłam o badania i wychodzi, że jestem wręcz obrzydliwie zdrowa... To nie pomaga. Przeszłam na tabletkę. Nie mogę przestać płakać... To takie niesprawiedliwe. Zawsze mówili, żeby ciężko pracować na swoje marzenia, to odniesie się sukces, a ja mam z tego tylko jedno wielkie gó*no. Teraz jeszcze bardziej nie chce mi się żyć. To bez sensu.

16

Czekaj, płaczesz, bo implant działał na Ciebie tak, jak działał?
To tak jakbyś odkładała na ładną bluzkę, a potem stwierdziła, że jednak źle w niej wyglądasz. Też byś płakała?
Z całym szacunkiem, ale jeżeli takie małe rzeczy doprowadzają Cię do takiego stanu psychicznego, to pora odwiedzić psychologa albo psychiatrę.

17 Ostatnio edytowany przez s787 (2018-06-12 22:09:44)

Pracowałam uczciwie i odkładałam pieniądze na to. Długo, bo zabawka jest nietania. Droższa, niż jakakolwiek bluzka, którą chciałabym kupić. Dziwna analogia. Nie było i nie ma żadnego widocznego powodu, dla którego to miałoby tak działać. To takie dziwne, że mam pretensje? Chciałam być dorosła i odpowiedzialna, nie robić dziecka, które miałoby prze*rane życie na starcie i co z tego mam? Rok męczarni, związek w ruinie. To niesprawiedliwe.

18

s787 napisał/a:

Pracowałam uczciwie i odkładałam pieniądze na to. Długo, bo zabawka jest nietania. Droższa, niż jakakolwiek bluzka, którą chciałabym kupić. Dziwna analogia. Nie było i nie ma żadnego widocznego powodu, dla którego to miałoby tak działać. To takie dziwne, że mam pretensje? Chciałam być dorosła i odpowiedzialna, nie robić dziecka, które miałoby prze*rane życie na starcie i co z tego mam? Rok męczarni, związek w ruinie. To niesprawiedliwe.

Ale tak się dzieje. To kwestia hormonów, możesz być zdrowa jak ryba i nie tolerować implantu. Hormony + ciało obce w organizmie i masz skutki uboczne. Męczyłaś się rok z tym na własne życzenie, trzeba było wyjąć po kilku miesiącach. Więc ruinę związku też masz poniekąd na własne życzenie.
To nie jest powodem do tego, żeby teraz tracić całkowicie chęci do życia i ryczeć po kątach.
Związek jest do odratowania zapewne, a prezerwatywy są skuteczne, jak się ich dobrze używa. Co do tabletek zawsze możesz sobie ustawić przypominajkę w telefonie.

19

Ale wszyscy mówią, że trzeba paru miesięcy, żeby się ustabilizowało. Wierzyłam w to jak głupia, najpierw granicą były trzy miesiące... potem pół roku... potem rok... W zasadzie po pół roku nawet na chwilę się wydawało dzięki tabletkom, że już będzie dobrze, dlatego to był szok, że tym razem nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia. Nawet nie dokończyłam drugiej paczki, tylko poleciałam wyjąć, bo uznałam, że już nie pomogą (ewentualnie może na chwilę, a potem znów będą jaja i kolejny stan depresyjny). Przypominajka? Zainstalowałam sobie nawet całą apkę w telefonie, żeby mi o tym przypominała. Ale nie podoba mi się to. Miało być inaczej. Lepiej. To nieuczciwe, że pomimo tych pieniędzy, tej walki - nadal było tak źle. Tylko tyle chcę powiedzieć.

20

Granicą ustabilizowania się hormonów są trzy miesiące. Potem powinno już być ok. Czyli zrobiłaś sobie dodatkowe 9 miesięcy na własne życzenie.

To nie jest nieuczciwe. To są efekty uboczne, które mogą wystąpić przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej.

21

Też miałam problemy do pół roku było ok, problemy zaczęły się później do tego stopnia że nabawiłam się anemii, miałam go wyjąć, ale na razie się uspokoiło. Jeśli możesz brać inne hormony to ja bym się nie zastanawiała, ja niestety nie mam innych opcji.

Posty [ 21 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Implant antykoncepcyjny - poważne problemy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018