Brak nadziei na ciekawe,szczesliwe zycie i kariere,spelnienie zawodowe - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Brak nadziei na ciekawe,szczesliwe zycie i kariere,spelnienie zawodowe

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Brak nadziei na ciekawe,szczesliwe zycie i kariere,spelnienie zawodowe

Mam 19lat. Cztery miesiace temu skonczylam liceum. Zdalam mature, jednak nie rekrutowalam sie na studia. Myslalam o architekturze wnetrz, ale nie bylam i nadal nie jestem do tego przygotowana, bo nie jezdzilam na kurs rysunku, ktory jest kosztowny. W pierwszej i drugiej klasie LO chodzilam na kolko plastyczne. W trzeciej klasie skupilam sie na maturze. Ale nawet teraz watpie, ze rodzice sfinansuja mi kurs rysunku. Zapisalam sie do szkoly policealnej na technika uslug kosmetycznych. Nie zdawalam matury z chemii ani biologii, bo o kosmetyce stosunkowo niedawno zaczelam myslec. A studia zaoczne nie dadza mi tej satysfakcji co dzienne. A zdanie matury rozsz. z tych przedmiotow takze jest b.trudne i wydaje mi sie, ze nie dam rady. Chemie mialam tylko w pierwszej klasie i to na p.podstawowym, a i tak skonczylam z ocena 3. A za biologia nie przepadam. Teraz tez zaluje, ze nie poszlam do jakiegos liceum plastycznego czy technikum na architekture krajobrazu. Musialabym dojezdzac, ale rozwijalabym swoj talent plastyczny, albo stwierdzilabym, ze nie chce z tym wiazac mojej przyszlosci. A teraz moja kariere widze w czarnych barwach. Nie chce zarabiac marnych groszy. Zawsze marzylam o dobrym i prestizowym zawodzie, pracy ktora przyniesie mi zarobki i bede mogla podrozowac, zapisywac sie na kursy, szkolenia, aerobik. Bo teraz prawie wszystko jest platne, nic nie ma za darmo.
Czuje, ze zmarnowalam zycie i do nikogo nie moge miec pretensji. Ale jestem jeszcze na tym swiecie i pewnie bede jakis czas. Ale chyba nigdy tak naprawde nie bede szczesliwa. Cale moje dotychczasowe zycie uwazam za nudne.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Brak nadziei na ciekawe,szczesliwe zycie i kariere,spelnienie zawodowe

Zmarnowałaś życie w wieku 19 lat? W najgorszym wypadku jedynie utrudniłaś sobie drogę do niektórych celów. Ale nadal wszystko możesz zrobić ze swoim życiem. Wymyśl tylko CO chcesz robić, bądź pewna swojego wyboru - a następnie poszukaj odpowiedzi JAK to zrealizować.
Chcesz być architektem wnętrz? Sprawdź wymagania. Może ten kurs rysunku wcale nie jest niezbędny? A jeśli jest - masz 19 lat - spokojnie możesz sobie na niego sama zarobić. Możesz wszystko, pod warunkiem, ze będziesz szukała rozwiązań, nie wymówek dlaczego nie możesz robić tego co byś chciała...

3

Zmarnowalam pod tym wzgledem, ze nie czuje, ze w pelni wszystkie chwile wykorzystalam. Takze moj charakter jest bariera, bo jestem niesmiala, jestem melancholikiem/flegmatykiem. Nie bylam nigdy za granica, a inni to juz od malego maja takie mozliwosci. Teraz np. chcialabym nauczyc sie hiszpanskiego. A wiem, ze samemu nie jest latwo, bo od gimnazjum zaczelam i robilam przerwy, a i tak znam podstawy. Wiec platne zajecia sa tu wyjsciem. Albo np. aerobik. Za darmo nie ma. . .Inni maja ciekawe zycie- ja mojego za takie nie uwazam.

I tu tez sadze, ze wyksztalcenie jest wazne. Ostatnio rozmawialam z nauczycielka z gimnazjum i dziwila sie czemu na studia nie ide od razu. Ze bylam taka zdolna i sumienna i poradzilabym sobie nawet na tych trudnych. Nie wiem czy inni czasem mnie nie przeceniaja. Bo gimnazjum to byl pikus. W liceum juz stracilam chec do nauki i bylo trudniej.

Tak samo mowia, zmarnowany rok, dwa. Lepiej od razu isc na studia.

A jak zrobie tego technika uslug kosmetycznych to jak potem po dwoch latach zdecyduje, ze chce isc na calkiem inne studia to do czego ten technik mi sie przyda. Bedzie zbedny.

Jezyk hiszpanski platny kurs ? -> a z internetu nie mozesz sie uczyc? Swloka., gramatyke internet, a na youtubie mozesz odsluchu sie uczyc i nie rozumiem gdzie tu problem.

Aerobik platny? -> a nie mozesz z youtube cwiczyc z Chodakowska, Mel B czy inne zumby albo pobiegac na dworze za darmo?

Masz 19 lat, ja poszlam na studia w wieku 21 lat bo nie bylam pewna co chce wybrac. Oczywiscie gdy wszyscy szli na studia odrazu policeum to mowili, ze oni beda konczyc a ja dopiero zaczynac.... Tylko, ze ja teraz pracuje w zawodzie, a oni w sklepie z ciuchami albo Mcdonaldzie.

A wiec nie, zycia sobie nie zmarnowalas. Idz do pracy, zarob na ten kurs. Sprawdz wymagania na ta uczelnie gdzie chcesz iss. Popraw mature jak musisz. A nie narzekasz na wszystko. Rece opadaja

5

Tak latwo "mowic", a rzeczywistosc jest inna.Bo np. jak masz zajecia np. w pn o godz. 17 juz zaplanowane to na nie idziesz, a w domu to roznie- raz ci sie chce, raz zapominasz i potem nie ma efektow. W jedne wakacje spisywalam lekcje z jednej strony i i tak nic zbytnio nie umiem. Cos sobie czytam z ksiazki, a potem zapominam. Moze powinnam znalezc jakas efektywniejsza metode nauki?

Tylko gdzie teraz znajde prace- w MacDonaldzie pewnie. A to nie to, gdzie chce pracowac. Do czego takie doswiadczenie mi sie przyda?

A sa np. ludzie ktorzy zdali mature z chemii, biologii (rozsz) poszli na medycyne. Skonczyli studia i teraz sa dobrymi i szanowanymi lekarzami. Ja nie chcialabym zostac lekarzem, ale podobnie jak oni po liceum wiedziec czego chce. Teraz moge myalowac, ze nie poszlam na arch. krajobrazu. Ale wtedy interesowaly mnie tylko wnetrza. A w tej szkole napewno duzo musialabym rysowac, a tak to zmarnowalam talent.

6

monisia130995 napisał/a:

a w domu to roznie- raz ci sie chce, raz zapominasz i potem nie ma efektow.

A jaki efekt daje ponarzekanie, że się zmarnowało życie? Jeśli się czegoś chce to się do tego dąży. Jeśli się cierpi na chronicznego lenia - to się lenia tępi. Jeśli chcesz coś osiągnąć, oczywiście, bo to nie jest żaden odgórny obowiązek.

7

monisia130995 napisał/a:

Tak latwo "mowic", a rzeczywistosc jest inna.Bo np. jak masz zajecia np. w pn o godz. 17 juz zaplanowane to na nie idziesz, a w domu to roznie- raz ci sie chce, raz zapominasz i potem nie ma efektow. W jedne wakacje spisywalam lekcje z jednej strony i i tak nic zbytnio nie umiem. Cos sobie czytam z ksiazki, a potem zapominam. Moze powinnam znalezc jakas efektywniejsza metode nauki?

Tylko gdzie teraz znajde prace- w MacDonaldzie pewnie. A to nie to, gdzie chce pracowac. Do czego takie doswiadczenie mi sie przyda?

A sa np. ludzie ktorzy zdali mature z chemii, biologii (rozsz) poszli na medycyne. Skonczyli studia i teraz sa dobrymi i szanowanymi lekarzami. Ja nie chcialabym zostac lekarzem, ale podobnie jak oni po liceum wiedziec czego chce. Teraz moge myalowac, ze nie poszlam na arch. krajobrazu. Ale wtedy interesowaly mnie tylko wnetrza. A w tej szkole napewno duzo musialabym rysowac, a tak to zmarnowalam talent.

jakie wtedy?? jakie skończyli studia i są lekarzami? jest teraz?
a teraz możesz siedzieć, narzekac, pierdzieć w stołek
problem jest taki, że masz wymagania i aspiracje niewspółrzędne do twojego zaangazowania
macdonald ci uwiera?
jest poniżej twoich aspitacji?
KAŻDe miejsce cię czegoś uczy, praca w zespole, zaangazowanie, standardy pracy
ja widze to tak
jestes leniwa, nie chce ci się, wygodnie ci na garnuszku u rodziców
załaniasz się niesmiałością i charakterem
a tak naprawdfę wygodnie siedzisz na krzesełku przed kompem kupionbym przez mamusie i piszesz posty

taka twoja aktywność

mój syn ma siedzemntaście lat
ma zapowiedziane, że mamunia nie będzie mu dupki wycierac, bpo mu się nie będzie chciało po liceum iśc na dobre studia, czy szukać pracy

przecież ty nawet nie próbowałas na te wymarzone stydia się dostać?!
a wszystko co robisz, nie daje ci (dzięcięciu biednemu wiekuuu.) satysfakcji, jakiej oczekujesz??

dziecko drogie, pobudka, dzieciństwo się skończyło
czas odciąć pępowinę od rodziców
TYLKO ty masz wpływ na to, co zrobisz ze swoim zyciem
i nie obwiniaj lekcji rysunku, braku kasy czy problemów..
trzeba było w tym mcdonaldzie w weekendy zarobić sobie na lekcie rysunku

ale tobie się należy?? wina rodziców, że nie dali pieniązkó..
typowe

do roboty młoda damo

bez usprawiedliwiania się, jejczenia i obwiniania całego świata
jak czegoś chcesz, to do tego dązysz i się o to troszczysz
nie masz, nie robisz, bio ci się nie chce

sama sobie jesteś winna

ale wsztstrko przed tobą

serca na zakręcie...rozpoznamy się;)

8

Może warto pomyśleć o jakimś szkoleniu. Teraz ludzie się przekwalifikują. Teraz z tego co zauważyłem to jest parcie na krawców czy cukierników. W moim regionie Polski coraz częściej widzę takie ogłoszenia pracy.

9

End_aluzja,
Dobrze, masz racje- jestem leniwa. Ale co mam na to poradzić. Widocznie weszło mi to w nawyk, bo kompletnie nie wiem co robić. I to jest mój problem. Chciałabym być aktywna, ale nie mam na to pomysłu. Nie wiem jak sie do tego zabrać.
Nie mam pasji. Nic tak właściwie nie lubie robić- i jak mam byc szczęsliwa w takim położeniu?
Zawsze marzylam by coś osiagnąć, ale to nie jest proste.
Z pracą po liceum teź jest trudno.
Wiem, ze to wyszystko moja wina i dlatego tez nie mam ochoty dalej tego wszystkiego ciagnać. Widocznie nie mam w sobie tyle siły by sprostac swoim problemom. Nie mam ochoty na takie życie, a mojej przyszlosci nie widzę dobrze.

10

Monisia, ale kto może coś poradzić na Twoje lenistwo jeśli nie Ty sama? O ile chcesz.
Oczywiście możesz nie chcieć. Tylko wtedy Twój wątek nie powinien mieć tytułu "brak nadziei na (...)", ale "Nie chcę ciekawego, szczęśliwego życia (...)".
To jest Twój wybór. Samo się nic nie zrobi. No, odleżyny się w sumie same mogą zrobić.

11

Chciałam pójść na studia w tym roku. Ale kompletnie nie wiem na co, do czego się nadaje i kim chce być. To mój największy problem. Jedni są dobrzy z matematyki- ida na coś z tym związanego, inni z historii, np. Archeologia, jeszcze inni chemia, biologia- coś związanego z medycyną. A ja z niczego nie czuje sie dobra. A bardzo chciałabym coś osiągnąc i miec dobry, zarobkowy zawód.

12

vinnga napisał/a:

Monisia, ale kto może coś poradzić na Twoje lenistwo jeśli nie Ty sama? O ile chcesz.
Oczywiście możesz nie chcieć. Tylko wtedy Twój wątek nie powinien mieć tytułu "brak nadziei na (...)", ale "Nie chcę ciekawego, szczęśliwego życia (...)".
To jest Twój wybór. Samo się nic nie zrobi. No, odleżyny się w sumie same mogą zrobić.

Gdybym wiedziała czego chce wszystko byłoby prostsze. Teraz bym studiowała. Ale nie wiem kim chce byc i zapisałam sie na KKZ, ktory odbywa sie w weekendy czyli reszte tyg. Powinnam przeznaczyć na prace. Ale też byle gdzie nie chce zaczynać.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Brak nadziei na ciekawe,szczesliwe zycie i kariere,spelnienie zawodowe

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018