W Anglii coraz gorzej o pracę ! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » W Anglii coraz gorzej o pracę !

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1 Ostatnio edytowany przez Patito (2014-09-05 14:43:21)

Temat: W Anglii coraz gorzej o pracę !

I nie jest to tylko zwykłe gadanie i narzekanie, bo sprawdziłam to niestety praktycznie na sobie. Ci, którzy tu przyjechali parę lat wstecz jakoś jeszcze sobie radzą, ba nawet niektorzy osiągnęli ważne dla nich cele, co można pochwalić, z doświadczeniem w angielskich firmach ich szanse wzrastają...Przyjechałam tu 4 miesiące temu, zaznaczam nigdy nie ciągnęło mnie do tego kraju, to nie moja bajka smile, wolałabym wybrać inny rejon Europy czy globu. Niestety prywatna sytuacja, wcale nie finansowa, jakby ktoś mógł pomyśleć, można powiedzieć wymusiła na mnie taką decyzję, . Moja druga połówka tu pracuje więc jestem tu dla niej, a właściwie dla niego smile. Ale na tym radość się kończy, bo nie mogę znaleźć pracy. Znam 5 jezyków obcych i 3 lata doświadczenia w exporcie w różnych firmach. Ktoś by powiedział bujasz, bo pracę powinnaś znaleźć bez problemu. Jakoś tego nie mogę odczuć, jedna z agencji pracy nawet bezczelnie i prosto z mostu mi napisała, że pracy dla imigrantów nie szukają !!!!! yikes:o:o ....że słucham??? ano tak. Oni tacy mili, na wysokim poziomie z daleka są, ale za plecami nietolerują nieangielskich nacji, a szczególnie takich które mają dobre wykształcenie i umiejętnośći, ja jestem dla nich wrogiem i osobą niebezpieczną, która zabiera im miejsca pracy !!! Poniekąd mają rację, imigranci ich zalewają z każdej strony, ale czemu ja mam płacić za taką sytuację i cóż jestem temu winna. Co jakiś czas odzywa się jakąs agencja czy ktoś zadzwoni, ale zwykle nic konkretnego nie mają do zaoferowania, nawet gdy wysyłam CV na stanowisko wręcz dla mnie idelane. Jest to upokarzające i smutne, zastanawiam się co ze sobą zrobić ? Nie wiem może w Londynie jest lepiej czy też osobie z wykształceniem informatcznym, medycznym, dla reszty niestety kolorowo nie jest. Dzięki za wyrozumiałość i przeczytanie mojego tesktu.Pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :
Odp: W Anglii coraz gorzej o pracę !

Hmmmm ja mieszkam w Londynie i 3 lata temu znalazlam prace w tydzien w Dominos (praca dorywcza na studiach). Rzucilam ja bo mi sie nie podobalo i znalazlam po 2 tygodniach prace w klubie.
Teraz juz po studiach tutaj znalazlam prace w zawodzie po 2 miesiacach. Czy to dlugo czy krotko nie wiem, ale napewno moglo byc gorzej i porownujac do Polski to chyba super czas.

A gdzie dokldanie mieszkasz? Ja szlyszalam, ze poza Londynem to wszedzie rasizm i ciezko znalesc prace dla obcokrajowcow. Ale to tylko slyszlalam, nie wiem jaka jest prawda.

3 Ostatnio edytowany przez Patito (2014-09-05 16:36:05)

Dziękuję za odpowiedź, jednak ktoś czyta te moje wypociny. Ja mieszkam w Cambridge - bardzo małe i ładne uniwersyteckie miasteczko i oczywiście wszyscy z wydumanym ego, bo to przecież Cambridge...owszem są fajne oferty dla biologów, fizyków, informatyków, nie wiem czy wykreowane tylko pod swoich, czy też otwarte dla wszystkich chętnych. Ja niestety bardziej siedzę w logistyce i eksporcie, do tego znajomość kilku języków. Obie te domeny mają zasadniczy minus tu w Anglii,jak wiemy na wyspy więcej się importuje niż eksportuje, stąd szukam też ofert z drugiej strony barykady smile, nawet jako asystent czy w administracji, a co do języków, według opinii niektórych agencji, z którymi się spotkałam, skoro cały świat mówi po angielsku, nie jest to warunek konieczny do usykania pracy...i gadaj głuchy z niewidomym smile że tak brzydko porównam. Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że wysyłam wiele CV, znalazłam nawet kilka bardzo ciekawych ofert typowo pod mój profil, ale w słuchawce cisza albo mi odpiszą, że nie przeszłam pozytywnie do następonego etapu. Czy coś jest na rzeczy z brakiem tolerancji czy ja już sobie wmawiam, że jest tak źle...Jestem taką osobą, która zaciśnie zęby i będzie walczyć do skutku, tyle że zaczynam się trochę podłamywać, jest to to bardzo deprymujące, smutne i wpędzające człowieka w ślepy zaułek, bo zaczynasz się zastanawiać jaką masz wartość, że może coś z tobą jest nie tak, choć nie tędy droga...Jedyna pozytywna kwestia to moja druga połówka, która w 100 mnie wspiera i choć tyle, że z jego dochodów możemy się spokojnie utrzymać w tym przesadnie drogim miasteczku, ale ja też jak każdy chcę się rozwijać i poczuć, że jestem częścią społeczeństwa, a nie tylko jednym z wielu wymienialnych trybików w machinerii...

4

Witam.
Tez slyszalam o tym ze juz w uk obcokrajowcow niechetnie przyjmuja do pracy i mowia o tym otwarcie.
Wyjechalam stamtad rok temu teraz jestem w DE....jest tu troszke lepiej z praca ale obecnie jestem w ciazy i niestety poszukiwanie musialam odlozyc na za kilka miesiecy...teraz ucze sie niemieckiego.

Duzo polakow na forum narzeka ze ich sytuacja sie zmienila mniejsza czesc mysli o innych krajach emigracji ale znow blokada jezykowa ....oj gdyby w naszych polskich szkolach uczyli zamiast historii jezykow krajow ue wtedy byloby nam latwiej:)

Zycze owocnych poszukiwan...moze czasem warto wziasc jakas piewsza lepsza mniej platna i o mniejszych kwalifik. prace by pozniej sie w niej wykazac i oni mogli nas awansowac?...moze tedy droga bedzie lepsza?.....wiem ze perspektywa pracy na produkcji czy w domu opieki nie usmiecha sie osobie wyksztalconej ale lepsze to niz siedzenie i marnowanie czasu prawda?

dobra mama:)

5

Patito napisał/a:

Czy coś jest na rzeczy z brakiem tolerancji czy ja już sobie wmawiam, że jest tak źle...

Brak tolerancji w Cambridge? big_smile Przecież to miasto właściwie składa się z obcokrajowców big_smile Im wyżej sięgasz tym oczywiście będziesz miała trudniej i większa konkurencję - pamiętaj, że co 6 mieszkaniec tego miasta jest studentem UofC, a doliczając do tego pozostałe uczelnie to może nawet i co piąty big_smile

Języki faktycznie mają tu małe znaczenie - pomijając, że pół świata mówi po angielsku, to w ekstremalnych warunkach znaleźć tłumacza dowolnego języka jest tu sprawą niemal banalną, skoro na studia tu przyjeżdżają ludzie z całego świata big_smile naprawdę nie trzeba zatrudniać poligloty na stały etat big_smile

Ponad to... 4 miesiące... Anglicy jakoś tak podchodzą do spraw, że dla nich jak nie pracowałaś w UK, to tak jakbyś w ogóle nie pracowała (no chyba, że odnosisz prawdziwe sukcesy w pracy big_smile ) a więc po 4 miesiącach tutaj jesteś świeżynką, dla nich dopiero raczkujesz, więc albo szukaj pracy trochę poniżej swoich możliwości, albo szukaj przez agencje prace dorywcze, żeby tego doświadczenia nabyć.

6

Dzięki Klementyna, ale walczyłam całe życie by zdobyć doświadczenie i umiejętności jakie mam i nie było łatwo, nie uśmiecha mi się praca w barze czy domu opieki, to by oznaczało przekreślenie tego co robiłam wcześniej, już wolałabym wrócić do Polski bądź Hiszpanii gdzie mieszkałam od dłuższego czasu, choć sytuacja z pracą w tym kraju jest tragiczna , ale pracę w końcu znalazłam...mnie trzyma tu tylko, jak napisałam wcześniej, mój partner, którego nie chcę zostawiać i szukać szczęścia gdzie bądź, bo to by z kolei oznaczalo początek końca związku, odległość by nas zniszczyła...

Iceni, masz rację, w każdym kraju patrzą na doświadczenie, ale na miejscu, a nie poza granicami. Zgadzam się, iż w jakimś sensie utrudnia mi to znalezienie pracy. Od jakiegoś czasu zaczęłam szukać ofert poniżej kwalifikacji, za to związanych w jakiś sposób z moim doświadczeniem jak customer service czy administracja, call center . Zobaczymy czy w końcu uśmiechnie się do mnie szczęście. smile oby...

Hmm co do tłumaczeń, anglicy sa dość specyficzni w tym względzie, dostałam kilka odpowiedzi, iż owszem fajnie, że znam języki, ale oni wolą nativa z Hiszpanii, a takiego znaleźć w Cam nie jest trudno. Na nic moje tłumaczenia, że nam ten język perfect, mieszkałam i pracowalam w Hiszpanii itd.  Szczerze, Hiszpanów czy Włochów jest tu obecnie więcej niż Polaków, na ulicy co druga, trzecia rozmowa w języku hiszpańskim i wcale nie przesadzam, wiem, bo sama mam z nimi kontakt. Dlatego to nie takie łatwe.

Dziękuję za rady.

7

W Cambridge owszem jest dużo obcokrajowców, za dużo smile:)....ale do pracy w firmie rekrutują cię zawsze Anglicy, tak było przynajmniej w moim przypadku, więc i oni cię oceniają, wiadomo iż jeśli mają mnie i Anglika z podobnymi kwalifikacjami to wybiorą rodaka. W każdym razie trzeba zacisnąć zęby i próbować do skutku, wierzę, iż w końcu coś się znajdzie smile:)

8

Wiesz, po 4 miesiącach pobytu tutaj to trochę za wcześnie na takie opinie wink

Cambridge żyje z obcokrajowców, nie ma chyba miasta w UK (no może poza Oxfordem, który ma podobne nastawienie), które byłoby bardziej przyjaźnie nastawione do przyjezdnych.

Jeżeli uważasz, że w CB jest dyskryminacja, to chyba tylko dlatego, że nie masz pojęcia jak wygląda życie gdzie indziej wink

Jeżeli jak sama piszesz w CB jest "za dużo" obcokrajowców to przecież jasno z tego wynika, że w tym mieście nie ma problemu z pracą dla nich bo przecież tu pracują!

Rozumiem gsybyś narzekała na wysokość czynszów big_smile  bo to faktycznie duża wada tego miasta, ale na stosunek do obcokrajowców? Nie znajdziesz lepszego miasta w UK wink

9

Owszem i zgadzam się z tobą w 100%, po pierwsze jest tu bardzo dużo obcokajowców i raczej nie ma problemu z pracą, ale w zawodach dorywczych, czy typu hotel, bar, dom opieki czy też jak pisałam dla naukowców, medyków, informatyków. Hiszpanie czy Włosi tu przebywający nie znają perfect języka niestety i przyjeżdżają żeby zaczepić swoją pierwszą w życiu pracę bądź też jakąkolwiek, bo np. na południu Hiszpanii 60% młodych nie ma żadnej pracy i jej prędko nie znajdzie. Owszem są też i tacy, którzy szukają lepszych perspektyw, ale bardzo trudno jest sie przebić zwłaszcza gdy nie zna się dobrze angielskiego. Jestem tu króciutko i może się mylę, ale w moim przypadku zawsze rekrutowali mnie Anglicy tzn. na pięciu rozmowach, na których byłam, co oczywiście nie oznacza, że taki schemat zawsze się powtarza. Szukam nieco lepszej pracy niż w barze i niestety na razie z mojego doświadczenia wynika, że nie jest o nią łątwo. Pozdrawiam ciepło z pochmurnego Cambridge smile

10

Nie pasuje mi temat wątku, bo o pracę wcale nie trudno. Ludzie przyjeżdżają i w pierwszym tygodniu pobytu znajdują pracę....
Rozumiem, że nie chcesz pracować w barze, na magazynie czy jako opiekunka. Nie myślałaś by iść na selfemployed i jakieś usługi w tłumaczeniach świadczyć?
Znam tu dużo osób po studiach, głównie informatyka lub ekonomia i pracują w fabrykach... Bo jeżeli w Anglii nie pracowałaś w zawodzie to jakby nic nie umiesz.
Są agencje zatrudniające w zależności do kwalifikacji, ale to głównie inżynieria.
W Anglii z językami dużo nie zwołujesz bo każdy tu jest dwu, trzy - języczny...
Ja zauważyłam dyskryminacje, ale na innym tle. Wg mnie osoby czarnoskóre są o wiele lepiej traktowane - właściwie wszędzie - bo pracodawcy boją się posądzenia o rasizm. ;/
Pozdrowienia z Nottingham smile

Świat się tylko już ze mną kręci,
Gwiazdy płoną jak stal,
Skasowałaś mnie w swej pamięci,
Aż mi siebie jest żal.

11

Ja nie zauwazylam lepszego traktowania czarnych ludzi szczerze mowiac juz predzej muzulmanow.
Przy czym zauwazylam rasizm, ale ukryty i nie wulgarny prosto w twarz i zauwazylam obsesje na punkcie rasizmu ze strony niektorych czarnych.

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

12

nite napisał/a:

Nie pasuje mi temat wątku, bo o pracę wcale nie trudno. Ludzie przyjeżdżają i w pierwszym tygodniu pobytu znajdują pracę....
Rozumiem, że nie chcesz pracować w barze, na magazynie czy jako opiekunka. Nie myślałaś by iść na selfemployed i jakieś usługi w tłumaczeniach świadczyć?
Znam tu dużo osób po studiach, głównie informatyka lub ekonomia i pracują w fabrykach... Bo jeżeli w Anglii nie pracowałaś w zawodzie to jakby nic nie umiesz.
Są agencje zatrudniające w zależności do kwalifikacji, ale to głównie inżynieria.
W Anglii z językami dużo nie zwołujesz bo każdy tu jest dwu, trzy - języczny...
Ja zauważyłam dyskryminacje, ale na innym tle. Wg mnie osoby czarnoskóre są o wiele lepiej traktowane - właściwie wszędzie - bo pracodawcy boją się posądzenia o rasizm. ;/
Pozdrowienia z Nottingham smile

Jeżeli ktoś chce pracować prace znajdzie a pisanie że  ta praca nie pasuje bo to i tamto to niech wracają do polski. W UK jest bardzo dużo pracy jeśli komuś zależy na normalnym życiu i ma cele do których chce dążyć to na pewno będzie zadowolony i dobrze napisał nite że ludzie po studiach pracują w fabrykach. Sam też tak zaczynałem i teraz jestem wysoko ale nie dlatego że mam dobrą prace tylko dlatego że nie przyjechałem tu po zasiłki chciałem po prostu prowadzić normalne bez troskie życie w którym będę czół się pewny siebie pozdrawiam

13

Hah, kocham Cambridge! Mieszkam godzinę jazdy od.

Oczywiście że to miasto jest drogie, bo sławne na cały świat i ile ludzi się tam kształci. Oczywiście że jest tam ciapateria z całego świata i muszę powiedzieć, że co jak co, ale oni muszą dmuchać na każde objawy dyskryminacji. Ludzie stają się na to wyczuleni. Wolą sobie nie robić problemów (jeden do drugiego, w barach, szkołąch, szpitalach...)

Jak chodzi o pracę i szukanie jej w zawodzie.
Oni sobie cenią doświadczenie, ale nabyte u nich, w UK! Nie chodzi o to, czy jesteś z Hiszpanii czy z Polski i masz super wykształcenie. Pojechałam do UK też z wiarą że mnie taką zajebistą to od razu wezmą do super pracy. A tu zonk. Musiałam przejść od shitu poprzez coś lepszego a i ciągle jestem na pewnym etapie, ale jeszcze nie osiągnęłam tego co chce (jestem tutaj tylko rok. I związana jestem z branżą medyczną).

Sorry, ale wydaje mi się że na początku nie znajdziesz czegoś super a musisz się zaczepić w czymkolwiek, żeby mieć ich angielskie doświadczenie. A po kilku mc wybyć gdzieś dalej. Gorzej jak planujesz być w UK krótki czas, bo wtedy nie będziesz miała czasu żeby się rozwinąć i pokazać im, że potrafisz wiele.

Trzymam kciuki!

14 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-06-07 10:11:21)

Mój kolega jest kierowcą, ma kategorię C+E i udało mu się teraz wyjechać do Anglii za pomocą strony [spam]. Jeśli któraś z was zastanawiała się nad pracą kierowcy, to w Anglii na pewno coś znajdzie. Kierowcy mogą liczyć na dobre warunki, bo wracają do Polski co kilka miesięcy - i to na dłużej. Ja się ciągle zastanawiam, czy też się nie przekwalifikować (jestem nauczycielką biologii w szkole). Namawiam też do tego swojego narzeczonego.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » W Anglii coraz gorzej o pracę !

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018