Mail w obcym języku - czy jest tu ktoś, kto zna czeski choć trochę? ;) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Mail w obcym języku - czy jest tu ktoś, kto zna czeski choć trochę? ;)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Mail w obcym języku - czy jest tu ktoś, kto zna czeski choć trochę? ;)

Hej!
Piszę tutaj, bo nie wiem, jaki inny dział by do tego pasował. Dostałam dziwnego maila w języku czeskim - czy ktoś mógłby powiedzieć, o co chodzi?

Domyślam się, że piszą o niby-egzekucji, a w załączniku (jest załącznik) jest wirus... Aczkolwiek chciałabym sie upewnić.
Poniżej treść maila:

VÝZVA K ÚHRADĚ DLUŽNÉHO PLNĚNÍ PŘED PROVEDENÍM EXEKUC
Soudní exekutor JUDr. Dohnal, Antonín, Exekutorský úřad Jeseník mesto, IČ 34447691, se sídlem Otakara Březiny 150, 192 01 Jeseník
pověřený provedením exekuce: č.j. 30 EXE 593/2014 -27, na základě ustanovení: Příkaz č.j. 033606/2014-506/Čen/G V.vyř.,
vás ve smyslu §46 odst. 6 z. č. 120/2001 Sb. (exekuční řád) v platném znění vyzývá k splnění označených povinností, které ukládá exekuční titul, jakož i povinnosti uhradit náklady  exekuce a odměnu soudního exekutora, případně zálohu na náklady exekuce a odměnu soudního exekutora:

Peněžitý nárok oprávněného včetně nákladu k dnešnímu dni: 12 517,00 Kč
Záloha na odměnu exekutora (peněžité plnění): 1 162,00 Kč včetně DPH 21%
Náklady exekuce paušálem: 3 840,00 Kč včetně DPH 21%

Pro splnění veškerých povinností  povinný musí uhradit na účet soudního exekutora (č.ú. 213488150/8600, variabilní symbol 80060785, ČSOB a.s.), ve lhůtě 15 dnů od
doručení této výzvy 17 519,00 Kč

Nebude-li  uvedená částka uhrazena ve lhůtě 15 dnů od doručení této výzvy, bude i provedena exekuce majetku a/nebo zablokován bankovní účet  povinného ve smyslu § 44a odst. 1 EŘ a podle § 47 odst. 4 EŘ. Až do okamžiku splnění povinnosti.

Příkaz k úhradě, vyrozumění o zahájení exekuce  a vypučet povinnosti najdete v přiložených souborech.

Za správnost vyhotovení Bozena Trachtova

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mail w obcym języku - czy jest tu ktoś, kto zna czeski choć trochę? ;)

Tłumacz Google Ci pomoże... wink

3

Odp: Mail w obcym języku - czy jest tu ktoś, kto zna czeski choć trochę? ;)

Wezwanie do płatności, masz 15 dni. Straszą komornikiem. Też takie coś kiedyś dostałam.
Zignoruj.

4

Odp: Mail w obcym języku - czy jest tu ktoś, kto zna czeski choć trochę? ;)
Cynicznahipo napisał/a:

Wezwanie do płatności, masz 15 dni. Straszą komornikiem. Też takie coś kiedyś dostałam.
Zignoruj.

A jest tam podane za co mam płacić? wink

5

Odp: Mail w obcym języku - czy jest tu ktoś, kto zna czeski choć trochę? ;)
kammiś napisał/a:
Cynicznahipo napisał/a:

Wezwanie do płatności, masz 15 dni. Straszą komornikiem. Też takie coś kiedyś dostałam.
Zignoruj.

A jest tam podane za co mam płacić? wink

Prawdę mówiąc, to nie wiem. Ale za jakieś smsy premium chyba.

6

Odp: Mail w obcym języku - czy jest tu ktoś, kto zna czeski choć trochę? ;)
Cynicznahipo napisał/a:
kammiś napisał/a:
Cynicznahipo napisał/a:

Wezwanie do płatności, masz 15 dni. Straszą komornikiem. Też takie coś kiedyś dostałam.
Zignoruj.

A jest tam podane za co mam płacić? wink

Prawdę mówiąc, to nie wiem. Ale za jakieś smsy premium chyba.

Których nie wysyłałam wink
Rozpracowujemy to już w kilka osób big_smile
Dzięki, Cyniczna! smile

7

Odp: Mail w obcym języku - czy jest tu ktoś, kto zna czeski choć trochę? ;)

To spam jakiś. Do każdego to wysyłają. smile

8

Odp: Mail w obcym języku - czy jest tu ktoś, kto zna czeski choć trochę? ;)
Cynicznahipo napisał/a:

To spam jakiś. Do każdego to wysyłają. smile

Wyczula jestem na takie rzeczy, z racji kierunku chyba. Nauczyłam się, że zawsze trzeba wszystko czytać, nie ważne, w jakim jest języku big_smile

9

Odp: Mail w obcym języku - czy jest tu ktoś, kto zna czeski choć trochę? ;)

Witajcie:) też niestety dziś takiego e maila otrzymałam smile bardzo się przestraszyłam bo pracowałam w Czechach jakieś 8 lat temu tongue Dobrze , że znalazłam wasze odpowiedzi bo dalej bym się niepotrzebnie stresowała .

10

Odp: Mail w obcym języku - czy jest tu ktoś, kto zna czeski choć trochę? ;)

Próba wyłudzenia. Na stronie exekutor-jesenik.cz/ pisze ze podszywaja sie pod ich kancelarie, a nie maja z tymi mailami nic wspolnego.

11

Odp: Mail w obcym języku - czy jest tu ktoś, kto zna czeski choć trochę? ;)
Radkka napisał/a:

Próba wyłudzenia. Na stronie exekutor-jesenik.cz/ pisze ze podszywaja sie pod ich kancelarie, a nie maja z tymi mailami nic wspolnego.

dokładnie tez o tym czytałam , tak wiec luzuj autorko

12

Odp: Mail w obcym języku - czy jest tu ktoś, kto zna czeski choć trochę? ;)

Witam 26.08 dostalam identycznego meila tylko miejscowosc czeska byla inna SOKOLOV i nazwisko kobiety ANETA STANOVA podpisujacej sie dane exekutora byly rowniez zmienione w zalaczniku VIRUS oczywiscie spanikowalam gdyz jest to wezwanie do zaplaty i to nie malej kwoty w ciagu 15 dni jesli nie to zajety zostaje majatei i konta bankowe  , zasiegnelam opini internalty , nie spiac cala noc zglosilam sprawe na policje gdyz dzialajac na szkode oszust lub szajka probuje wyludzic znaczne kwoty, mozna sprawdzic bardzo prosto ID komputera oszusta gdzie sa wszystkie jego dane dlatego niech oszust sie zastanowi czy gra warta jest swieczki Pozdrawiam

13

Odp: Mail w obcym języku - czy jest tu ktoś, kto zna czeski choć trochę? ;)

Też dostałam identycznego maila i też się przestraszyłam smile  ale widzę, że to próba wyłudzenia, więc nie ma się czym przejmować  wink na przyszłość - nie otwierać ! Bo zwariuje nam komputer wink

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Mail w obcym języku - czy jest tu ktoś, kto zna czeski choć trochę? ;)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024