problemy ze snem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

Temat: problemy ze snem

cześć dziewczyny nie wiem czy pisze w dobrym wątku dlatego napiszę w dwóch
mój problem polega na tym że bardzo długo zasypiam czasem mam wrażenie że kilka godzin mi to zajmuje i jak następny dzień mam wolny to nie ma problemu ale jak idę na 6 do pracy do o 5 nie mam siły wstać. macie jakieś swoje sposoby? bo ciepłe mleko nie pomaga ?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Marcjano (2014-08-20 11:30:37)

Odp: problemy ze snem

Sposobów jest kilka. Od zwykłych nie wymagających nakładów finansowych do specjalnych preparatów.
Przede wszystkim:
W pokoju w którym śpimy musi być idealnie ciemno. Nawet światełka od telewizora nie powinny się palić. Najlepiej gdyby telewizora tam nie było, a pokój był przeznaczony tylko do spania. Nie robimy nic w łóżku w którym śpimy (poza snem i igraszkami rzecz jasna). Na godzinkę przed snem najlepiej zająć się relaksacją, odprężeniem i nie robić nic poważnego.
Jeśli takie sposoby nie pomagają można zakupić melatoninę w aptece. Niektórym pomaga też mieszanka magnezu, cynku i witaminy b6 znana też pod nazwą zma. Na mnie nic lepiej nie działa niż taki zestaw.

3

Odp: problemy ze snem

Ćwiczenia fizyczne w ciągu dnia też pomagają. A, i trzymaj się spania w wyznaczonych przez Ciebie, tych samych godzinach.

4

Odp: problemy ze snem

Dobrym pomysłem może być też przewietrzenie pokoju przed snem. Słyszałam też o takim sposobie, że kiedy nie można spać, to trzeba wstać i zacząć coś robić - a jak poczujesz zmęczenie, to wtedy się położyć. Wiem, że to może nie być łatwe, kiedy wstaje się o 6. rano, ale podobno po pewnym czasie organizm się przyzwyczaja. Mnie osobiście pomaga przysłowiowe liczenie owiec wink - czasem, kiedy mam za dużo różnych myśli, kiedy coś się wydarzyło w moim życiu, to po prostu staram się to myślenie wyłączyć, bo inaczej mogłabym tak myśleć całą noc i w ogóle bym nie spała wink

5

Odp: problemy ze snem

Przede wszystkim pilnuj pór wstawania i kładzenia się spać. Rozregulowany tryb sprawia, że nie możemy się wyspać i funkcjonujemy na opak. Pij zioła, ale regularnie, bo nie jestem pewna, czy jedno- czy dwurazowe działanie coś by dało. Relaksuj się przed snem, ćwicz w ciągu dnia, nie pod wieczór. Poczytaj o zasadach higieny snu i stosuj je. Jesli nie będzie poprawy, idź do lekarz. Nieleczone zaburzenia snu niestety pogłebiaja się, więc samo nie minie...:/

6

Odp: problemy ze snem
Marcjano napisał/a:

Sposobów jest kilka. Od zwykłych nie wymagających nakładów finansowych do specjalnych preparatów.
Przede wszystkim:
W pokoju w którym śpimy musi być idealnie ciemno. Nawet światełka od telewizora nie powinny się palić. Najlepiej gdyby telewizora tam nie było, a pokój był przeznaczony tylko do spania. Nie robimy nic w łóżku w którym śpimy (poza snem i igraszkami rzecz jasna). Na godzinkę przed snem najlepiej zająć się relaksacją, odprężeniem i nie robić nic poważnego.
Jeśli takie sposoby nie pomagają można zakupić melatoninę w aptece. Niektórym pomaga też mieszanka magnezu, cynku i witaminy b6 znana też pod nazwą zma. Na mnie nic lepiej nie działa niż taki zestaw.

oooo a tak z czystej ciekawości, dlaczego nie można nic robić w łóżku oprócz wymienionych wyżej czynności? całą resztę zaleceń wykonuje ale przed snem jeszcze sobie poczytam itp. w łóżku właśnie dlatego się tak dziwie. a co do twojego zestawu to dużo tego łykasz... nie przeszkadza ci to?

canufeelit - ćwiczenia nie pomagają - czasem myślę że jest wręcz przeciwnie że mnie dodatkowo rozbudzają

7

Odp: problemy ze snem
nóżka napisał/a:

Dobrym pomysłem może być też przewietrzenie pokoju przed snem. Słyszałam też o takim sposobie, że kiedy nie można spać, to trzeba wstać i zacząć coś robić - a jak poczujesz zmęczenie, to wtedy się położyć. Wiem, że to może nie być łatwe, kiedy wstaje się o 6. rano, ale podobno po pewnym czasie organizm się przyzwyczaja. Mnie osobiście pomaga przysłowiowe liczenie owiec wink - czasem, kiedy mam za dużo różnych myśli, kiedy coś się wydarzyło w moim życiu, to po prostu staram się to myślenie wyłączyć, bo inaczej mogłabym tak myśleć całą noc i w ogóle bym nie spała wink

powiem ci szczerze że robię podobnie - liczę, po hiszpańsku w myślach .... big_smile nie wiem czy pomaga bo czasem się rozkojarzam podczas liczenia myślę o czymś innym albo zasypiam w trakcie albo zaczynam kilka razy od nowa big_smile

Szlafrok - higiena spania? pierwsze słyszę, muszę o tym poczytać

8 Ostatnio edytowany przez Marcjano (2014-08-23 10:52:30)

Odp: problemy ze snem

Kwestia mózgu. Mózg programuje sobie jakie pokoje sytuacje powodują jakie reakcje. Jak człowiek dużo robi przed snem w łóżku to mózg nie kojarzy, że łóżko jest od spania tylko od pracy i dlatego ludzie mają problem ze snem. Ale nie wszyscy. Kwestie osobnicze. Obecnie łykam tylko zma, ale mam niedobory magnezu ze względu na intensywne uprawianie sportu. Ale generalnie większość ludzi ma teraz niedobory magnezu czy chociażby witaminy d3 ze względu na kiepską dietę i cały ten syf w niej.
Wg. teorii ważności próby odganiania myśli przynoszą skutek odwrotny od zamierzanego. Polecam praktykę uważności w ogóle. Trudna sprawa, ale jak się tego człowiek chociaż trochę nauczy to np. dużo skuteczniej i efektywniej pracuje.

9

Odp: problemy ze snem

Kup sobie melatoninę 5, to naturalny hormon, ale wielu ludzi ma jego niedobór, weź godzinę przed snem, powinno pomóc

10

Odp: problemy ze snem

arrabella to spróbuj podnieść poziom trudności i liczyć od 100 w dół! To ponoć pomaga dodatkowo smile

11

Odp: problemy ze snem

Ja kupiłem Mamie melatoninę, po kilku dniach poprawiło się u niej zasypianie i długość snu.
Sam przyjmuje magnez z witaminą b6 gdy mam intensywny dzień i wtedy łatwiej się zasypia smile

12 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-09-03 12:06:48)

Odp: problemy ze snem

Tak, zasady higieny snu, czyli: pilnowanie, o której chodzi się spać i wstaje (powinno się mieć mniej więcej podobny/regularny cykl spania i budzenia się), niezmuszanie się do snu, unikanie kofeiny (a więc i czarnej herbaty), alkoholu i nikotyny przed snem, ruch fizyczny w ciągu dnia, a nie wieczorem, wietrzenie pokoju. Więcej na temat zaburzeń snu jest na spam, sa tam też te zasady higieny snu. Ogólnie wskazanie jest takie - stosujesz zasady higieny snu i nic to nie daje? Trwa to już długo? Kierunek - lekarz;) W ogole bezsennosc nieleczona ma tendencję do pogłębiania się...:/

13

Odp: problemy ze snem

Ja tam nie polecam żadnych leków na sen, bo miałam kiedyś problem, żeby się dobudzić... I generalnie nie czułam się zbyt dobrze po lekach nasennych - tylko w wyjątkowych sytuacjach można zastosować.

14

Odp: problemy ze snem

a ja ostatnio korzystam z tabletek ułatwiających zasypianie (w składzie głwonie melatonina, melisa, chmiel i magnez) i nie mam problemu żeby się obudzić, po 7 godzinach wstaję wypoczęta smile

15

Odp: problemy ze snem

nóżka - twój pomysł bardzo mi się podoba wink
dobrotka - co to suplementów, własnie też boję się że ciężko mi będzie się dobudzić, a próbowałaś tylko jednych suplementów czy kilku różnych bo może źle reagowałaś na te jedne?
a co do melatoniny skoro to hormon, to problemy ze snem to zaburzenia hormonalne?

16

Odp: problemy ze snem
arrabella napisał/a:

nóżka - twój pomysł bardzo mi się podoba wink
dobrotka - co to suplementów, własnie też boję się że ciężko mi będzie się dobudzić, a próbowałaś tylko jednych suplementów czy kilku różnych bo może źle reagowałaś na te jedne?
a co do melatoniny skoro to hormon, to problemy ze snem to zaburzenia hormonalne?

szkoda że z tym liczeniem to bujda - jakby pomagało nie byłoby tego wątku pewnie smile

co do suplementów to ja stosowałam i po 7 godzinach wstaję wypoczęta, gorzej jest pewnie z tymi lekami na receptę hmm

17

Odp: problemy ze snem

arrabella może być niedobór melatoniny. Mózg wydziela melatoninę zgodnie z naszym zegarem biologicznym. Jej poziom wzrasta po zmroku kiedy jest ciemno. Jeśli ktoś leży długo w łóżku i np. czyta lub ogląda telewizję może mieć obniżony poziom melatoniny.

18

Odp: problemy ze snem

Zamiast łykać melatoninę w tabletkach można po prostu się doświetlić. Światło słoneczne wpływa na wydzielanie się melatoniny po zmroku.

Poza tym to nie prawda, że należy się kłaść zawsze o tej samej porze - należy się kłaść wtedy, kiedy jest się sennym. Chodzenie spać o stałej porze nie przyzwyczai osoby , która ma trudnośći z zasypianiem do zasypiania o tej konkretnej godzinie tylko do przewracania się z boku na bok.
Przyzwyczaić się należy do tego, że idzie się do łóżka i się w nim zasypia.

Ponadto w zasypianiu pomaga wzrost temperatury ciała - należy się przed snem lekko schlodzic ( np wyjść na balkon), ale nie rozbudzać (a więc lepiej usiąść niż spacerować ) po czym wrócić do łóżka najlepiej rozgrzanego termoforem.

= dużo światła i ruchu w dzień, doczekać aż poczuje się zmęczenie, schłodzenie ciała, wywietrzenie pokoju, powrót do ciepłego łóżka.

Jeżeli nie uda się usnąć w ciągu pół godziny należy się zająć czymś monotonnym i nie absorbującym aż znów poczuje się zmęczenie po czym powtórzyć achemat zasypiania. I tak do skutku.

Nie nalezy lezec w łóżku godzinami czekajac na sen.

19

Odp: problemy ze snem

Iceni masz rację, poniekąd. Niektórzy po prostu nie są w stanie zasypiać w nocy i wstawać o 6 rano, np ja, u mnie nie ma o tym mowy, dawno odpuściłam walkę z tym, ile bym się nie naświetlała i czego bym nie robiła i nie wiem jak się w dzień nie zmordowała, punkt 22 mam totalnego kopa energetycznego i nie ma mowy o spaniu wink

20

Odp: problemy ze snem

Ja też nie usnę o 22 o ile nie zarwałam poprzedniej nocy, a zwykle zasypiam o 1 lub 2 w nocy. Ale to nie dlatego, że cierpię na bezsenność, tylko dlatego, że tak działa mój zegar biologiczny ;D
Nigdy nie mogłam przyzwyczaić aię do chodzenia spać przed północą i wstawania przed 8 rano.

Pewnie gdybym musiala ze względu na pracę, to też codziennie do 2 w nocy cierpiałabym na bezsenność big_smile

21

Odp: problemy ze snem

Ja zwykle kładę się koło 6 wstaję o 13, następnie ucinam sobie drzemkę koło 17, natomiast i bez tej drzemki i choćbym wstała o 8 nie ma opcji żebym zasnęła o normalnej porze.

22

Odp: problemy ze snem

Zawsze lepsze będą metody naturalne. Natomiast jeśli ktoś ma niedobór melatoniny to nie widzę powodu żeby niestosować. Dziś w zasadzie nie ma możliwości żyć w zgodzie z tym do czego organizm jest przystosowany. Niestety.

23

Odp: problemy ze snem

Melisa przed snem zwykle pomagała szybko zasnąć. Także intensywny trening jakiejś dyscypliny sportowej, po którym człowiek czuje się zdrowo zmęczony, to piękne uczucie smile
Pewnych rzeczy jednak nie przeskoczymy- jeśli dzień był lub będzie stresujący, to emocje swoje będą robić. Po rozstaniu z kobietą czy przed poważnym egzaminem, ale także ekscytującą wycieczką sen dość długo nie przychodził.

24

Odp: problemy ze snem
Małpa69 napisał/a:

Ja zwykle kładę się koło 6 wstaję o 13, następnie ucinam sobie drzemkę koło 17, natomiast i bez tej drzemki i choćbym wstała o 8 nie ma opcji żebym zasnęła o normalnej porze.

drzemki są bardzo wskazane, badania udowodniły że dzięki im człowiek mniej choruje i lepiej funkcjonuje ale idealna drzemka powinna trwać 26min nie więcej i nie mniej smile

25

Odp: problemy ze snem

a co do melatoniny to wątpię czy naświetlanie się jest dobrym sposobem bo jakoś słabo kojarzę że po całym dniu opalania się można szybciej zasnąć niż bez niego wink

26

Odp: problemy ze snem
arrabella napisał/a:

a co do melatoniny to wątpię czy naświetlanie się jest dobrym sposobem bo jakoś słabo kojarzę że po całym dniu opalania się można szybciej zasnąć niż bez niego wink

dokładnie, wolę pozostać przy  moim sen apotex - pomoże zasnąć i ukoi nerwy smile

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024