Co na chore jelita? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Co na chore jelita?

Od kilku lat mam problemy z jelitami.  Parę lat temu miałam robioną kolonoskopię, która nic nie wykazała, jednak jest coraz gorzej. Prawdopodobnie coś przeoczyli. Często występują krwawienia, które nie są od hemoroidów. Po lewej stronie brzucha pojawił się torbiel, lekarz podejrzewa, że mogę mieć przetokę a torbiel jest przytwierdzona do jelita. Ryzykowna jest w tej chwili kolonoskopia która prawdopodobnie spowoduje pęknięcie torbieli, a wiadomo co za tym idzie. Zawartość jelit przedostatnie się do wewnątrz.Od paru tygodni mam ból brzucha po lewej stronie, niewiem czy jest to spowodowane torbielą czy to od jelit. Może ktoś wie jak naturalnie mogę wspomóc jelita, za nim będzie za późno.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Co na chore jelita?

Ty nie szukaj sposobów na  "naturalne wspomaganie" swoich jelit, tylko się zgłoś do lekarza. I to moim zdaniem jak najszybciej. Znajoma ma podobne problemy do Twoich - przetokę na jelicie, częste bóle brzucha itp. I to jest poważny problem. Pęknięcie takiej przetoki grozi zapaleniem otrzewnej ze wszystkimi jej konsekwencjami. Znajoma jest leczona jakimiś zastrzykami (wybacz, nie znam dokładnych szczegółów), jest na diecie płynnej - czyli wszystko zmiksowane do konsystencji obiadku niemowlaka ze słoiczka.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

3

Wiem co to jest przetoka i czym grozi a u lekarza byłam trzy dni temu. Od niego się dowiedziałam, że to może być przetoka. Przepisał mi antybiotyk na jelita. Jednak on tak odwleka wszystko w czasie, snuje swoje podejrzenia które nie są jeszcze poparte konkretnym badaniem. Powiedział, że będzie po kolei wykluczał wszystko. Zaczął od hemoroidów, chociaż stwierdził, że dolegliwości na pewno nie są od nich. Stosowałam się do wszystkiego co mi zalecił, niestety poprawy żadnej nie było. Za to pojawiła się jeszcze ropa, więc parę dni temu znów byłam u niego .Dostałam antybiotyk i mam się obserwować, za jakiś czas ma mi zrobić kolonoskopię. A ponieważ to wszystko coraz bardziej zaczyna mi się nie podobać, zaczynam szukać podobnych przypadków, aby jakoś sobie pomóc.

4

Bbasia , czy możesz mi napisać jakie dokładnie dolegliwości miała Twoja znajoma?  I jakie badania zrobiła, które potwierdziły jej przetokę?

5

Dokładnie Ci nie powiem. Bo opis jej choroby znam z "drugiej ręki". Z tego co kojarzę miała robione USG i kolonoskopię. I chyba gastroskopię też.
Z dolegliwości to bolał ją bardzo często i mocno brzuch. Jak zjadła coś niewłaściwego (później to już większość było to "niewłaściwe" - czyli smażone, bardziej przyprawione, alkohol, chyba słodycze) oraz po jakimś większym wysiłku - typu większe sprzątanie, mycie okien, robienie coś w takiej bardziej skulonej pozycji.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

6

Proponuję biegiem  do lekarza rodzinnego po skierowanie do szpitala.To nie są żarty.Ja nie chcę straszyć,ale mam teraz tak chorą osobę w Rodzinie i wiem coś o tym.I szybko do szpitala,zanim coś wewnątrz pęknie.

7

Ostatnio miałam robione badanie mikrobiomu jelitowego. Wciąż czekam na wyniki, ale obawiam się, że nie jest dobrze... Dlatego koniecznie ty również skorzystaj z takich badań, bo bez tego niczego się nie dowiesz. Powodzenia!

8

Żanetko mi pomogła kiszona kapusta i ogórki, posiadają bakterie kwasu mlekowego. Po ok 3 miesiącach poczułam ulgę i bóle brzucha przeszły jak ręką odjął.

9

joannaberl napisał/a:

Żanetko mi pomogła kiszona kapusta i ogórki, posiadają bakterie kwasu mlekowego. Po ok 3 miesiącach poczułam ulgę i bóle brzucha przeszły jak ręką odjął.

Niestety, ale to pomoże, jeśli dyskomfort spowodowany nieprawidłową flora bakteryjną, inaczej wręcz zaszkodzi.

A tu jest poważniejszy problem, nawet z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, więc tylko kolonoskopia może to wyjaśnić.

10

Dobra napiszę to kolejny raz . Przy jakichkolwiek jelitowych sytuacjach jako 1 odstaw CAŁY NABIAŁ, potem gluten i obserwuj. Wiem co piszę, mam doświadczenie z osobą z chorobą Crohna i wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. Ta osoba mimo ogromnego wychudzenia, z powodu ciagłych biegunek, bólów brzucha, problemów z drogami żółciowymi, wątrobą dopiero po tej eliminacji całkowicie wyzdrowiała. Wiem, że ma tendencję do takiego schorzenia, ale minęło już kilkanaście lat i jest wszystko ok. Regularnie się sprawdza, robi badania. Dba o dietę. Nabiał zastąpiła produktami roslinnymi. Np mlekiem i jogurtem roslinnym,. Tego jest teraz pełno na rynku w przystępnych cenach. Raz na jakiś bardzo rzadki czas pozwala sobie , coś z nabiałem np pizze, albo lody, ale to nie jest codzienny składnik żywienia, tylko teraz bardzo okazjonalnie. Lekarz zalecał też odstawienie słodyczy, bo hamują przyswajanie witamin. Słodycze są również okazjonalnie. Co nie znaczy, że nie je nic słodkiego. Je, ale robione w domu np z daktylami.
Wiem,  że temat jest stary, ale może komuś z tymi problemami to pomoże.

11

Narimax, cynk30mg, zioło nagietka napar pitny,ostropest mielony oraz( kurkuma surowa,przy krwawieniach skonsultować z lekarzem.)
Zero cukru, herbatę i kawę odstawić zastąpić siemiem lnianym z rumiankiem lub miętą

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021