moja mama faworyzuje moją siostre - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » moja mama faworyzuje moją siostre

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1

Temat: moja mama faworyzuje moją siostre

cześć.
moja matka nigdy nie traktowała mnie na równi z moją młodszą siostra.
nigdy nie mogłam nigdzie chodzić, robiła mi problem o chłopaka, ciągle się o coś czepia, utrudnia mi życie.
ja jestem juz pełnoletnia i mam prawo decydować o swoim życiu a ona tego nie rozumie. ja nawet jak jade do chłopaka to jak wróce to ona sie nie odzywa do mnie i jest zła. dodam ze nie zostaje u niego na noc.
za to moja siostra tak nie ma.

dlaczego tak jest? myślicie ze może to być moja wina ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: moja mama faworyzuje moją siostre

Starsze dzieci z reguły mają (pod tym względem) gorzej. To one "przecierają szlaki" młodszemu rodzeństwu wink
Zatem (jeśli tylko w tym problem), to normalne.

3

jak mam to zakończyć ? jak postawić się matce żeby nie stracić z nią kontaktu ?

4 Ostatnio edytowany przez Marcjano (2014-08-13 13:44:26)

miki05 napisał/a:

jak mam to zakończyć ? jak postawić się matce żeby nie stracić z nią kontaktu ?

A próbowałaś z nią spokojnie porozmawiać na ten temat? Mi się wydaje, że ona tak robi bo się martwi o Ciebie. Już roztacza wizję, że ją opuścisz i się wyprowadzisz. Większość matek tak ma, niektóre reagują niestety niezbyt miło, a niektóre po prostu są smutne, jak moja.

5

Możesz się też wyprowadzić i udowodnić, ze faktycznie jesteś dorosła i sama o sobie decydujesz. Możesz sie nie wyprowadzać i iść do pracy, opłacać swoją część rachunków i przejść na własne utrzymanie.

6

luc napisał/a:

Starsze dzieci z reguły mają (pod tym względem) gorzej. To one "przecierają szlaki" młodszemu rodzeństwu wink
Zatem (jeśli tylko w tym problem), to normalne.

no nie wiem czy to do konca prawda smile z pierwszym dzieckiem rodzice sa troche zieloni, nie do konca znaja konsekwencje niektorych zachowan ich dzieci i nie do konca potrafia je okielznac. z drugim dzieckiem wiedza co i jak, co moze czym sie skonczyc i wiecej mu zabraniaja z czystej troski i swojego komfortu umyslowego. akurat ja jestem mlodsza corka, i tak jak moja siostra duzo szalała za młodu, tak ja byłam raczej uwiązana i nie moglam robic wieelu rzeczy

7

A ja uważam że takie postępowanie matek jest złe. Wyrządzają one wielką krzywdę tym starszym dzieciom. Znam kilka takich przykładów. Nie rozumiem dlaczego to robią. Czy nie zdają sobie sprawy jak wtedy czują się ich starsze dzieci? Jak jest im przykro?Jak czują się odrzucone? A co ciekawe, z reguły takie metody, matki wynoszą z domu rodzinnego, gdzie same były tak traktowane.. Więc tym bardziej nie rozumiem. Na miejscu autorki wątku, napewno bym się wyprowadziła.

Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne

8

U mnie było identycznie, młodsza siostra była stawaiana na piedestale,wszystko było jej wolno pamiętam jak w dzieciństwie dostała nowy rower,ja usłyszałam że nie wolno mi go ruszać......
Dzisiaj kontakt z siostrą jest ok ale z matką nie widziałam się od 5lat i jakoś nie brakuje mi jej w moim życiu.

"Aby odkryć, jakie zmiany zaszły w tobie, najlepiej wróć do miejsca, które jest takie jak kiedyś"

9

Teo napisał/a:

Możesz się też wyprowadzić i udowodnić, ze faktycznie jesteś dorosła i sama o sobie decydujesz. Możesz sie nie wyprowadzać i iść do pracy, opłacać swoją część rachunków i przejść na własne utrzymanie.

Dokładnie!

Moja młodsza siostra też była faworyzowana.
Jedyne, co można zrobić, to się z tym pogodzić i nauczyć się nie przejmować.
Z czasem przestanie Cię to wkurzać.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

10

Współczuję takiego traktowania. Trzeba chyba nauczyć się z tym żyć, albo spróbować matce wytłumaczyć, że źle postępuje. Moja matka z kolei stawiała mi moją starszą siostrę za wzór, była z niej okropnie dumna i zawsze opowiadała o niej znajomych. i tylko o niej. W sumie nie dziwie jej się, ja byłam młodsza i mnie traktowała jak dziecko. Poza tym zaswsze jestem przy niej, a siostra b.szybko się usamodzielniła. Z czasem zaczęła mnie bardziej doceniać, chyba udało mi się 'wykazać' i jesteśmy z siostrą teraz (prawie) na równi.

'I am thinking of you
in my sleepless solitude tonight'

11

To jest częsty problem, a jak się na to zwraca uwagę, to zwykle się słyszy, że się przesadza

12

Witam, mam siostrę starszą o 2 lata. Siostra to osoba toksyczna, bardzo kłótliwa, lubiąca intrygi i sytuacje "z napięciem". Ja zawsze byłam spokojna, wolę spuścić głowę i milczeć. Od zawsze siostra była faforyzowana przez matkę. Do mnie mama zbliża się tylko jak pokłóci się z siostrą. A właściwie kiedy to siostra zrobi jej awanturę. A awantury robi np. o to że mama posiedziała u mnie 2 godzinki zamiast jednej, zamiast siedzieć i zabawiać jej dzieci i sprzątać jej w mieszkaniu. I później karze mamę za jej "przewinienia" np. poprzez uniemożliwianie jej kontaktów z wnukami.
Wtedy mama do mnie dzwoni i się żali, ale jak tylko się pogodzą, ja idę w odstawkę. Jak już ja zadzwonię do mamy, to słyszę tylko co tam u mojej siostry słychać i jaka ona jest wspaniała.
Od jakiegoś czasu mam depresję, miałam gorszy dzień i chciałam w końcu komuś o tym powiedzieć. Zadzwoniłam do mamy i przez łzy opowiedziałam o tym jak się czuję. A ona mi chłodno odpowiedziała że nie wie jak mi pomóc i żebym przestała wymyślać. Próby przekazania jej tego jak się czuję gdy tak faworyzuje siostrę kończą się awanturą. Mama nie jest w stanie znieść krytyki i uważa że niesprawiedliwie ją oskarżam.
Przez takie faworyzowanie od dziecka, siostra myśli że wszystko jej wolno, jest zazdrosna i gdy tylko ma okazję rzuca mi kłody pod nogi, oczernia przed znajomymi i zawsze pokazuje "kto tu rządzi".
Jest mi bardzo przykro, ale nic nie mogę na to poradzić. Sama mam córkę i nie wyobrażam sobie jak można w ten sposób odpychać swoje własne dziecko a drugie wystawiać na piedestał.
Faworyzowanie, dotyczy już teraz nie tylko mnie i siostry ale także naszych dzieci, co sprawia że kroi mi się serce. Mama nie lubi mojego dziecka bo jak sama powiedziała moja córka jest "głupio-mądra". Ostatno wzięła moją i siostry córkę na spacer. Córce siostry kupiła zabawkę, a na drugą, dla mojego dziecka już niestety nie starczyło pieniędzy. Natomiast jak moja córka ma urodzinki i już musi coś jej kupić, to dzieci siostry też dostają prezenty, no bo "przecież byłoby im przykro".

Pogodziłam się już z tym że matka jest niereformowalna i nic z tym nie zrobię. Siostry unikam, bo mam dość jej intryg i awantur. Ale nieststy żal w sercu jest ogromny.

13

Być może łatwiej Ci będzie, jeśli przestaniesz liczyć na zrozumienie, dobre gesty czy dobre słowo ze strony mamy czy siostry. W przeciwnym razie będziesz co chwilę narażona na przykrości i rozczarowania. One raczej już się nie zmienią. Żyj swoim życiem i swojej rodziny nie oglądając się na nie. Czy masz kogoś życzliwego z kim możesz porozmawiać? Myślałaś o psychologu?

14

myślę, że to całkiem normalnne niestety. u mnie w rodzinie też tak jest, problemu nie ma jako tako jak rodzeństw to różna płeć wink

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » moja mama faworyzuje moją siostre

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018