Koszty utrzymania - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Koszty utrzymania

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: Koszty utrzymania

Oboje z partnerem chcielibyśmy mieć dziecko tylko chodzi o utrzymanie. Ja nie pracuje i mój partner mówi, że jak będzie dziecko to ja mam w domu siedzieć a z jednej wypłaty chyba nie da się wyzyć bo ma niecałe 2000 zł miesięcznie. Ile kosztuje utrzymanie dziecka? Bo mój partner raczej nie znajdzie lepszej pracy. Czemu w Polsce jest tak trudno oboje pragniemy dziecka ale nie możemy sie na nie zdecydować bo zarobki :(

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Koszty utrzymania

a dlaczego nie pracujesz? nie myslałaś aby iśc do pracy na trochę i chociaż macierzynski potem miec?
jakie macie warunki mieszkaniowe?

Właśnie tak myślałam też zrobić ale nie wiem nadal czy by starczyło.
Mieszkanie rodzice mi udostępnią więc sami będziemy także warunki mamy tylko chodzi mi o utrzymanie

4

wiesz 2 tysiące nie mając kredytów na głowie i setki opłat na głowie wystarczy
tylko pytanie co dalej? wiecznie u rodziców mieszkać nie bedziecie,wiecznie was wspierac nie bedą
uważam że póki c powinnaś iśc do pracy aby mieć ten macierzynski przynajmniej

Kredytów nie mamy tyle co utrzymanie samochodu i dojazd faceta do pracy.
Rodzice nas nie będą wspierać zresztą mamy duży plac na którym są dwa domy i jeden dla nas a w drugim są rodzice także jest dobrze.
Tak postaram się zrobić bo wiadomo łatwiej będzie a ile tego macierzyńskiego?

6

niewiem ile jest macierzynskiego
dom dla was,no ok
ale trzymanie domu kosztuje

Tak wiem, że kosztuje dlatego pytam tutaj ile kosztuje utrzymanie dziecka i czy da się to wszystko pogodzić

8

Na pewno pomoże jak będziesz miała macierzyńskie. Za Twoje macierzyńskie możecie nawet rachunki opłacić, wtedy za pensję partnera dacie radę mieć na życie i dla siebie i na utrzymanie dziecka. Oczywiście początkowo wydatki będą większe. Mój szwagier nawet 2 tys miesięcznie wydawał tylko na dziecko, bo jakieś problemy z przyswajaniem mleka miało :( Ale jeśli będzie wszystko ok, to powinniście dać radę. Zamiast liczyć i przeliczać ile będzie kosztowało utrzymanie dziecka, lepiej podjąć pracę i zapewnić dodatkową kasę. Dziecko to nie wesele/ślub, że można zaplanować jednorazowo wydatki i nazbierać na to pieniążki, w każdym przypadku jest inaczej.

The Day I Realized You're Gone...

9

pomyśl że mogą dojśc nieoczekiwane wydatki. dzieciaczek może czasem zachorować, albo będzie potrzebował specjalnej diety. i co wtedy? tego nie da sie ot ta przeliczyc.
nie mozesz isc do pracy zamiast siedziec i wymyslać? odlozysz troche peiniędzy i wtedy będzie wam latwiej.

Też myślałam żeby wyjechać na kilka miesięcy i jakbym tak 10 tysięcy przywiozła to już by było łatwiej. Później jakaś praca w Polsce i macierzyński to może jakoś byśmy dali rade. A z tym mlekiem to moja kuzynka miała tak samo tyle, że Ona miała taniej bo miała recepty

11

Macierzyński jeżeli przez rok to 40% wynagrodzenia. Jeżeli macierzyński będziesz brała tylko pół roku to 100% wynagrodzenia. Potem można iść na wychowawczy, czyli 400zł z tego co mi wiadomo.Zwolnienie w czasie ciąży jest płatne 100%.  Koszt utrzymania dziecka? Kurcze, ciężko... może tak:
mleko dla dzieci około 30zł za opakowanie jeśli dobrze pamietam. Byl czas, ze u mnie szlo jedno opakowanie dziennie. Pampersy najtansze wyjda okolo 100-150 na m-c. Ubranka nowe są drogie, ale wiele osób kupuje używane. Do tego środki do pielęgnacji niemowląt, jakieś leki bo dziecko na pewno czasem będzie chorować. Na wózek, łóżeczko i ubranka na początek spokojnie powinno wystarczyć 2000. Ja kupowałam dodatkowe szczepienia, ale wielu rodziców tego nie robi (koszt około 300 -600zł za szczepionkę).
Moi sąsiedzi mają malutkie dziecko, oboje łącznie zarabiają 2500. Z tym, że sam ich czynsz wynosi 500. Mówią, że jest ciężko,chociaż ona karmi piersią i większość rzeczy dostali po moim synku.
Tak więc przed podjęciem tak ważnej decyzji postarałabym się o pracę. Wtedy masz macierzyński i dodatkowe pieniądze:)

12

Rozpoczynając urlop macierzyński możesz zdecydować, czy chcesz otrzymywać zasiłek macierzyński w wysokości 100 procent przez pierwsze pół roku, a 60 procent - przez kolejne pół roku, czy też przez cały rok otrzymywać 80 procent zasiłku. Jeśli decydujesz się tylko na urlop macierzyński (rezygnujesz z urlopu rodzicielskiego) - zasiłek macierzyński otrzymasz w wysokości 100 procent.

tak więc proponuję poszukać pracy i chociaż przez rok po urodzeniu dziecka mieć jakies dodatkowe pieniądze

koszt utrzymania dziecka jest różny,zależy kto jakie ma wymagania :)
ale taki minimum to 300 zł miesięcznie,przy karmieniu mlekiem modyfikowanym
bez jakiś tam dodatkowych wypadków,typu leki,prywatne wizyty u lekarza,jakies super drogie  kosmetyki,ubranka itd
szczepienia płatne w/g mnie są nie potrzebne,no ale to już decyzja każdej mamy
najgorsze koszty to koszty wyprawki

13

Macierzyński na rok od razu to 80 % poborów . Można też podzielić tak że przez pół roku bierzesz 100% a potem przez drugie pół 60 %. Ja jestem na pierwszej opcji z tym że byłam zatrudniona na 3/4 etatu.

Karmię piersią wiec za mleko nie płacę. Bratankowie pili bebiko i żyją a wcale drogie nie jest. To zależy jak byś karmiła i czy dziecko będzie tolerowało zwykłe mleko dla niemowląt czy potrzebowało by specjalnego. Szczepionki podstawowe płatne to u mnie (pod Warszawą) 150 zł za jedną x 3 w pierwszym roku. Chyba że byś szczepiła na rotawirusy itp to cena skacze w górę.
Mąż zarabia ok 2500 plus prowizja ja mam 1000. Mieszkanie wynajmujemy za 1000 plus rachunki to różnie od 50 zł do 250 w miesiącu zależy jak się złoży.
Czasem troszkę brakuje ale nie narzekamy :)  Wszystko da się pogodzić

Olivier :* urodzony 23.01.2014, waga 3700 g, długość 58 cm

Oleg :* urodzony 04.11.2015, waga 3400g, długość 54 cm

14

Ja karmie piersią więc koszty utrzymania  5 miesiecznego niemowlęcia) w tej chwili u nas wynoszą:
100zl na pampersy (ale ja używam pampersow Pampersa. Natomiast są na rynku dostępne też o polowe tańsze dobre pieluszki)
50-100 comiesieczna wymiana ubranek na wiekszy rozmiar, bo w takim tempie na razie młody mi rośnie (ale ja kupuje nowe).
I to na tyle jesli chodzi o stałe wydatki.

Niestety im dziecko starsze tym koszty utrzymania rosną

15

Dziewczyny dobrze radzą.
Poszukaj sobie pracy - jak będziesz na l4 i potem jak się dzidzia urodzi będziesz miała zapewnioną pensję (100% przy l4 i 80% na rocznym urlopie po urodzeniu dziecka). Nawet jeśli Twój partner chce żebyś 3 lata siedziała z dzieckiem w domu (zastanów się jakie jest Twoje zdanie na ten temat) to i tak jak Maluch pójdzie do przedszkola (a moim zdaniem powinien, bo rodzice już wtedy przestają mu wystarczać i to świetny czas na naukę życia w grupie), będziesz mogła wrócić do pracy, choćby na pół etatu.

A koszta:
wyprawka - wózek, fotelik samochodowy (najmniej ok. 1200)
                 łóżeczko i pościel (można się zmieścić w 300zł)
                 kosmetyki (krem do pupy, mydełko, krem do ciała)
                 wanienka
                 leki, które warto mieć pod ręką i termometr dla dzieci
                 ubranka (są fajne i niezniszczone w sklepach z używaną odzieżą)
                 pieluszki (za 29 zł Dada w biedronce - są super)
szczepionki - te 5 w 1, rotawirus, pneumokoki, meningokoki i rotowirus, to ok. 3000zł w pierwszych 18 tygodniach życia (około)
zabawki - im mniejsze dziecko tym mniej potrzebuje
karmienie - piersią 0 zł, butelką - chyba ok. 300 zł.

Pamiętaj, że dziecko to worek na pieniądze bez dna, a im starsze tym więcej wymaga.

Powodzenia!!!

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Koszty utrzymania

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018