Jak sobie radzić z innymi kobietami w pracy. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Jak sobie radzić z innymi kobietami w pracy.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Jak sobie radzić z innymi kobietami w pracy.

Witam wszystkie kobiety.
W tym wątku chciałabym poruszyć problem, z którym się borykam - relacje z kobietami, kobietami - przełożonymi, kobietami koleżankami z pracy.
Borykam się z takim problemem, ponieważ moje relacje nie są najlepsze. Pracuję w dużej korporacji, dookoła niemalże same kobiety. Ostatnio starałam się o awans - przegrałam. Na rozmowie podsumowującej moje starania otrzymałam słowo dziękuję ze złośliwym uśmieszkiem dwóch przełożonych kobiet, morze komplementów, że jestem dobra, super i prawie wygrałam, ale nie. Sorry, że to powiem, ale wybrali antypatyczną dziewczynę, złośliwą, grubą, która dodatkowo do mnie też nastawiona jest wrogo i wykorzystuje każdy najmniejszą sposobność, żeby mnie pouczać. Najlepsza koleżanka zaczęła udowadniać na każdym kroku, że jest lepsza, bezpośrednia przełożona próbuje upokorzyć na każdym kroku np. wyśmiewając publicznie pomysły na usprawnienie współpracy, czepia się o każdy szczegół, jest sztucznie miła i nie potrafi ze mną rozmawiać po godzinach pracy, wyczuwam, że mnie nie lubi. Dziś inna koleżanka odeszła z pracy. Ze wszystkimi rozmawiała uśmiechnięta, przytulała się, itd. Podeszłam, że też jej powiedzieć "powodzenia", to poklepała mnie po ramieniu, była wręcz skrępowana. I dużo dużo innych przykładów.

Zawsze miałam dobry kontakt z facetami. Z kolegami wychodzę na obiady i tak było odkąd przyszłam do pracy. Ostatnio przełożony chciał się ze mną umówić i chyba niepotrzebnie pochwaliłam się tym koleżance, bo od razu obsypała mnie pytaniami "po co"? "nie rób tego" "po co ci to". Dodatkowo kiedyś pisał do mnie mąż jednej z dziewczyn, która pracuje w innym dziale. Moje "najbliższe"  tym wiedziały. Moja przełożona również, bo kiedyś zobaczyła te wiadomości...

Czuję, że muszę odejść, bo tych kobiet nie pokonam.
Kobiety jak sobie radzi? Naprawdę jestem miła, grzeczna, dobrze wykonuje swoja prace, dział HR bardzo mnie chwalił, że mogę firmie dużo dać. Ale moje przełożone są na to głuche. Nie wiem czy powinnam coś w sobie zmienić? To wszystko sprawia, że nie lubie już tej pracy i czuje się odosobniona, samotna. Zmienic prace?

Proszę o porady.
Dziekuje i pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak sobie radzić z innymi kobietami w pracy.

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi. To kobiece forum naprawdę pomaga! smile

3

Witaj Matyldo smile

A powiedz ile już jesteś w tej Korporacji... Czy to dopiero początki? Niestety z kobietami , jest trudno pracować.
Są zazdrosne .... i każda stara się być lepsza od drugiej. I taka sytuacja nie jest tylko w biurach Agencjach itp.
Zazdrość , wyśmiewanie itp, są w każdej gałęzi przemysłu. Na dodatek coraz mniej Zakładów Pracy ...

Pozdrawiam smile

A co do tego... czy zwolnić się , myślę że warto jeszcze poczekać. Rób swoje,nie zwracaj uwagi na głupie docinki
czy uśmieszki koleżanek. Wysłuchaj co mają do powiedzenia Przełożeni .... i zobaczysz  czy sytuacja sie zmieni czynie, wtedy zadecyduj czy dasz radę, czy rzeczywiście jest bardzo zle. smile

4

matylda_86 napisał/a:

Naprawdę jestem miła, grzeczna, dobrze wykonuje swoja prace, dział HR bardzo mnie chwalił, że mogę firmie dużo dać. Ale moje przełożone są na to głuche. Nie wiem czy powinnam coś w sobie zmienić? To wszystko sprawia, że nie lubie już tej pracy i czuje się odosobniona, samotna. Zmienic prace?

Proszę o porady.
Dziekuje i pozdrawiam.

A od kiedy to korporacja to miejsce dla miłych i grzecznych?
Było zostać przedszkolanką...

5

Niestety mam ten sam problem Matylda.

Nawiasem mówiąc, dziś miałam jechać na rozmowę w sprawie pracy- same kobiety. Staram się nie kierować uprzedzeniami, ale moje poprzednie doświadczenia w pracy pokazaly, że tam gdzie jest więcej kobiet, albo niedajboże same kobiety, zawsze są jakieś zgrzyty. Niestety. Faceci też bywają różni, ale ja zawsze lepiej dogadywałam się z nimi..nie  ma tej chorej rywalizacji..

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Jak sobie radzić z innymi kobietami w pracy.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018