nieśmiałość i bark pewności siebie a praca - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » nieśmiałość i bark pewności siebie a praca

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: nieśmiałość i bark pewności siebie a praca

Witam was dziewczyny.. Mam 23 lata i w styczniu zaczęłam pracę w sklepie spożywczym. Od miesiąca mam umowę.. jesteśmy na zmianie 3 czasem 4 i jakieś nowe dziewczyny. Mój problem polega na tym że nie mogę dogadać się z dwoma dziewczynami.  A ma 33 lata a  K 37. Z K nie mamy w ogóle wspolnych temató i patrzy na mnie jak na jakiegoś dziwoląga czasem jak coś powiem. Od początku A miała do mnie bardzo lekceważące podejście. Często unosiła na mnie głos i starała się udowodnić jaka to ona nie jest ważna i jaka to ja nie jestem ciemna. Ale stwierdziłam że odpuszczę bo w końcu jeszcze trochę czasu minie i na pewno się tam zaaklimatyzuję, popracuję trochę, lepiej się poznamy, będę znała swoje prawa i obowiązki i się dogadamy. Niestety 6 miesiąc a one nadal nie odpuszczają. Codziennie chodzę do pracy znerwicowana, mam ogromny lęk przed nią i to bardzo się odbija na mojej psychice i relacjach z chłopakiem który tłumaczy mi że mam się nie przejmować, nie dawać za wygraną ale ja mam słaby charakter i nie umiem walczyć o swoje. Unikam konfliktów i brak mi argumentów żeby walczyć o swoje, w sytuacji stresowej mam ochotę uciec, rzucić to w diabły i szukać czegoś innego, ale mój chłopak tego nie rozumie:( często w domu płaczę a on ma już powoli dośc mojego zachowania. Nie wie jak do mnie dotrzeć:( w pracy ciągle A zwraca mi uwagę, nie chętnie ze mną rozmawia, a ja mimo nieśmiałości jestem pogodną miłą dziewczyną, lubię pomagać i doradzać. nie umiem być dla kogoś nieuprzejma i wredna i takie zachowanie wobec mnie sprawia że się w sobie zamykam i mam uraz:(z resztą dziewczyn dogaduję się w miarę dobrze, są mniej więcej w moim wieku, dwie prosiły nawet żebym jechałą z nimi kiedys na imprezę. Ale tamte dwie pizdy mnie niszczą od środka bardzo skutecznie. przez ostatnie dwa tygodnie codziennie myślę o rzuceniu tej pracy.. Na samą myśl że mam tam jutro iść zbiera mi się na płacz. Kompletnie w siebie nie wierzę:( Żałuję że podpisałam umowę.... miałam głupią nadzieję że potraktują mnie wtedy jak jedna z nich ale myliłam się:(

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez mysterious_chocolate (2014-07-02 22:33:31)

Odp: nieśmiałość i bark pewności siebie a praca

Przede wszystkim się uspokój. Tylko nie myśl o zielonym słoniu.
Nie umiesz walczyć o swoje...i co już całe Twoje życie ma tak wyglądać? Kiepsko, oj kiepsko.
No dobra, niby łatwo mi mówić...ha! Wcale nie łatwo, ale co możesz zrobić innego jak po prostu to olać. Potraktuj je jako jeden z nieodłącznych elementów Twojej pracy. Jeśli ich docinki są bezpodstawne, ignoruj to. Możesz jeszcze wyskoczyć przez okno ale to nie rozwiąże problemu a ktoś będzie musiał posprzątać.

I pytanie - na jaki czas masz podpisaną tę umowę?

3

mysterious_chocolate:
Hej!
bardzo Ci dzię,uję za obiektywną odpowiedź.
nie wiem czy łatwo mi będzie potraktować je jako nieodłączny element mojej pracy skoro  nie wyobrażam sobie kolejnego miesiąca w pracy z nimi na zmianie. Ich zachowanie sprawia że jestem zestresowana i ciągle przybita, starają się mi uprzykrzyć ten czas spędzony w pracy szczegolnie A. Ona tam pracuje 3 lata . Wiem może wyolbrzymiam i przesadzam ale chciała bym  żeby inni współpracownicy odnosili się do mnie tak jak ja do nich. to bardzo utrudnia mi pracę. Problem z wyrażaniem własnego zdania i walczeniem o swoje pojawił się wcześniej gdy starałam się zdobyć inną pracę ale przez wredne baby wylądowałam z bardzo podwyższonym ciśnieniem na pogotowiu. umowę mam na 2 lata

Kobieto, jak będziesz się tak przejmowała to wykitujesz, a chyba nie o to Ci chodzi? Rozumiem, że jesteś ogólnie bardzo wrażliwą osobą. Rozumiem Cię, ponieważ również jestem wrażliwa, ale wiesz, trzeba umieć oddzielić pewne rzeczy.
A może gdy pokażesz im, że Cię to nie rusza, znudzą się docinkami? Podejrzewam, że to bardzo nieszczęśliwe, zgorzkniałe panie, być może zazdroszczą Ci młodości, może im się w życiu nie udało. Niektórzy są tacy, że żerują na wrażliwości innych, dokarmiając się ich bólem. Takie wampiry energetyczne. Nie możesz dłużej podawać im się na tacy bo Cię zeżrą na zimno!

5

a konkretnie jak co dokuczają te dziewczyny? Pytam bo sama jestem przewrażliwionym wrażliwcem i już z doświadczenia wiem, że pewne zachowania ludzi,które ja odbierałam jako skierowane przeciw mnie wcale nie miały takich intencji. Niektórzy maja szorstki sposób bycia i wcale nie chcą nikomu dokuczyć a tak są odbierani. Oczywiście,nie twierdzę,że tak jest w twoim przypadku, prawdopodobnie sa faktycznie wredne ale przemyśl konkretne sytuacje, ich zachowanie, twoje reakcje i spójrz na to z dystansem.Albo opowiedz komuś, kto trzeźwo spojrzy i oceni sytuację. Inaczej się wykończysz nerwowo.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » nieśmiałość i bark pewności siebie a praca

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018