Wakacyjny dylemat: wyjazd z dzieckiem, bez dziecka czy rezygnacja? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Wakacyjny dylemat: wyjazd z dzieckiem, bez dziecka czy rezygnacja?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Wakacyjny dylemat: wyjazd z dzieckiem, bez dziecka czy rezygnacja?

Drogie mamy chciałam prosić Was o opinie w sprawie wakacyjnego wyjazdu. Mam 8 miesięczną córeczkę dostaliśmy z mężem ofertę wylotu do Turcji praktycznie za darmo, niestety chyba nie zdążymy małej zrobić paszportu (będziemy się starać w trybie przyśpieszonym) poza tym jest to wyjazd grupowy dużo zwiedzania z dzieckiem nie jest to takie proste, słyszałam że aura w Turcji w lipcu nie sprzyja małym dzieciom jest gorąco inny klimat. Moja mama czyli babcia zaoferowała się z siostrą zaopiekować małą na czas wyjazdu czyli 7 dni z dojazdem, dodam że dziecko jest karmione sztucznie, zna babcie i ciocię zostaje z nimi dość często nawet na noc nie ma z tym żadnych problemów, ufam mamie i wiem że dobrze zajmą się maluchem mimo tego mam wyrzuty że chce zostawić dziecko na ten tydzień rozważamy z mężem rezygnacje z wyjazdu. Macie może jakieś doświadczenia z tego typu sprawami? Zostawiłyście kiedyś tak małe dziecko na dłuższy okres czasu? Jak wyglądają wakacje z małymi dziećmi w kurortach za granicą?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wakacyjny dylemat: wyjazd z dzieckiem, bez dziecka czy rezygnacja?

7 dni to nie nie jest , tak długo . A dla dziecka tak małego , to bardziej poniewierka po Turcji by była . Skoro masz zapewnione przez najbliższych , że zaopiekują się i masz do nich zaufanie , to Ja osobiście dużego problemu nie widzę . Ale decyzja należy do Ciebie .

3

Nie rezygnujcie!! Ależ mając takie wsparcie i opiekę dla dziecka nie ma co się zastanawiać, tym bardziej że to tylko tydzień, taka okazja może się już nie powtórzyć, Wam Rodzicom też się coś należy!_ Nie dajmy się zwariować! Ja rozumiem Wasze wahanie bo mój maluch ma 1,5 roku i mąż szykuje wyjazd na tydzień tylko we dwoje we wrześniu, oczywiście opieka tak jak u Was ze strony babci- najlepsza a mimo to jakoś tak łatwo nie jest pozbyć się wątpliwości, my akurat moglibyśmy wziąść malucha ale to ma być czas tylko dla nas, z dziećmi jesteśmy 24/h więc takie złapanie oddechu się przyda.Ludzie niby latają z takimi maluszkami za granicę,niektórzy bo chcą a niektórzy bo nie mają właściwej opieki dla maleństwa. Także decyzja należy do Was, jedźcie albo sami albo z dzidzią, ale nie rezygnujcie.. Ja osobiście dzidzię bym zostawiła na miejscu też z obawy że gorący klimat, oraz plan wycieczkowy, który będzie zbyt męczący dla dziecka 8 miesięcznego, bo przecież w tym wieku dzień powinien być podporządkowany dziecku, które ma swoje drzemki i stałe rytuały, by mogło się czuć bezpiecznie.

4

Jestem miłośniczką podróżowania z dzieckiem od pierwszych miesięcy jego życia. Podróże kształcą, rozwijają, no i są po prostu cudowne smile Ale nie do Turcji w lipcu wink Dziecko się umęczy, Wy się umęczycie i nic nie zobaczycie, będziesz wlokła się od atrakcji do atrakcji omdlewając z gorąca, niosąc na rękach omdlewającego i płaczącego malucha, i modląc się, żeby to wszystko już się skończyło.

Jedźcie z mężem sami i nawet się nie zastanawiajcie. Nie jesteście tylko rodzicami, ale i kochankami smile Dobrze Wam to zrobi, a dziecku nie zaszkodzi. Tym bardziej, że, jak piszesz, nie trzymałaś córeczki pod spódnicą 24h na dobę, tylko już wcześniej zostawiałaś ją pod opieką babci i cioci.

5

My również podróżujemy z dzieckiem ale po Polsce i sami tak abyśmy mogli się podporządkować maluchowi. Najbardziej martwię się o więź emocjonalną czy dziecko nie odczuje zbytnio że nie ma mamy w pobliżu? Czy to prawda że tak małe dzieci nie mają jeszcze stałego pojęcia czasu?

6

tez mi się wydaje ze dziecko się tylko umeczy a tu ma dobra opieke i będziecie spokojni o nia, a poza tym wy tez spędzicie trochę czasu razem

az zazdroszczę bo ja swoje pociechy zabieram wszędzie nawet po receptę do lekarza bo nie przyzwyczajone do nikogo, znikąd pomocy, choć rodzina meza jest duza i mieszka obok nas,  prędzej sasiadka zostanie ale wiem ze placze itd. (21 miesięcy ma corka), mi się marzy choć dwie godzinki dla siebie:) a moja rodzina jest mala, mieszkają w pewnej odlegolosci ode mnie i każdy ma swoje zobowiązania a niestety takie male dziecko to musi bardzo dobrze znac opiekuna

7

Wiesz wydaje mi się,że bardziej rozłąkę odczuje 3 letnie dziecko, które już sporo rozumie niż 8 miesięczne, które mając dobry kontakt z babcią będzie czuło się bezpiecznie, będzie miało wszystko czego mu trzeba, nie dramatyzuj, niektóre dzieci w tym wieku spędzają dzień w żłobku wśród obcych bo sytuacja rodzinna nie pozwala inaczej tu dopiero rodzicom jest ciężko dziecko zostawić i iść zarabiać na życie.Tak jak dziewczyny pisały to tylko tydzień, nie jedziesz na 3 miesiące do pracy za granicę,wyluzuj.

8

agata24 napisał/a:

Najbardziej martwię się o więź emocjonalną czy dziecko nie odczuje zbytnio że nie ma mamy w pobliżu? Czy to prawda że tak małe dzieci nie mają jeszcze stałego pojęcia czasu?

Zależy od dziecka wink Jedno będzie płakać i tęsknić, inne zostanie nawet z obcym, a powrót mamusi skwituje: "Eee, już?" wink

Zależy też od tego, co dziecku wpoiłaś, czy wie, że mama czasem musi zniknąć, ale zawsze kocha i wraca.

Myślę również, że warto dziecko przyzwyczajać do rozłąk. Potem będzie prościej z pójściem do przedszkola.

9

koleżanka wróciła tydzien temu z Turcji gdzie temperatura teraz wynosi 40 stopni,więc w lipcu będzie jeszcze gorzej
ogólnie nie jestem za zostawianiem dzieci i bawieniem się samemu,ale w tym wypadku dziecko faktycznie się umęczy
bo co innego siedzieć w hotelu,przy basenach całe dnie a co innego wycieczka objazdowa
tak więc jedźcie sami
jesli obawiasz się rozłąki,zostaw małą z babcią teraz na 3 dni zobaczysz jak bedzie

10

Jedźcie smile To naprawdę dobrze Wam zrobi, a dziecku krzywda się nie stanie smile

11

Byłam prę razy w Turcji i za każdy razem wracałam z rozstrojem żołądka.Ostatnim razem okazało się,że to... od wody.Nasza córka jako pięciolatka była raz z nami i także miała problemy żołądkowe.Być może jesteśmy bardziej wrażliwe.
Jeśli to trafi się Tobie to wiadomo,że opieka nad dzieckiem będzie utrudniona.Poza tym to tylko tydzień-nie wiem czy warto radykalnie zmieniać tryb życia i klimat takiemu maluchowi.Może ja jestem przewrażliwiona ale  gdy moje dziecko było w tym wieku to nie wyjechałabym z dzieckiem do Turcji.Kiedy moja córka miała półtora roku pojechaliśmy do Słowacji- córka dostała zapalenia gardła a lekarka lokalna przypisała taki antybiotyk, po którym córka dostała zapaści.
Moim zdaniem lepiej będzie dla Was i dla dziecka gdy pojedziecie sami.Taki tydzień bez dziecka to także szansa byś odpoczęła i stęskniona i zadowolona wróciła do dzieciaczka.

12

ciężka decyzja, sama nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu smile. Pewnie bym została bo jednak synek w tym wieku to tylko ze mną i z mężem był i nie znał za bardzo babć. A co do Turcji to tam chyba łatwo o rozstrój żołądka lepiej mieć dobrze spakowaną apteczkę (probiotyki, węgiel itp).

13

agata24 napisał/a:

My również podróżujemy z dzieckiem ale po Polsce i sami tak abyśmy mogli się podporządkować maluchowi. Najbardziej martwię się o więź emocjonalną czy dziecko nie odczuje zbytnio że nie ma mamy w pobliżu? Czy to prawda że tak małe dzieci nie mają jeszcze stałego pojęcia czasu?

Nie odczuje i nie zapomni Was na pewno! Ja musiałam wyjechać na 7 dni, jak synek miał więcej niż pół roku i tak naprawdę, to nawet tego nie zauważył. Został z tatą i dziadkami.

Wam też się coś należy, nie rezygnujcie!

14

Nie brałabym tak małego dziecka w taką podróż do Turcji, rzeczywiście, jeśli macie z kim zostawić dziecko to zostawcie. A sami dobrze się bawcie, dziecku nic nie będzie i pewnie nie zauważy, że Was nie ma. A ze sobą weźcie probiotyki tak na wszelki wypadek.

15 Ostatnio edytowany przez Olinka (2014-07-11 17:01:28)

Rzeczywiście trudna decyzja, razem z mężem jechaliśmy z nasza córeczką do Bułgarii, ale ona jest już trochę starsza niż Twoje dziecko i nie mieliśmy dużych problemów. W każdym razie, jeśli zdecydujecie jechać razem, wybierzcie dobre biuro podróży.

Zdecydowanie powinniście jechać!!!! Jest okazja, są wakacje jest urlop i w drogę!!!! Dziecko sobie złapie lepszy kontakt z rodzina, wy odpoczniecie od niego ono od Was. Turcję zdążycie mu jeszcze pokazać nie raz jak będzie trochę starsze. Wrócicie zabierzcie go na jakąś wycieczkę po Polsce co za problem. Poza tym jestem za tym żeby dziecko nie było przywiązane tylko od jednej czy dwóch osób, im więcej osób zna i zostaje z nimi tym lepiej. Potem nie będzie ,,mami synkiem'' tylko wesołym samodzielnym, ciekawym świata dzieciakiem. A wy będziecie mieli co wspominać a nie tylko nudna i rutyna.

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Wakacyjny dylemat: wyjazd z dzieckiem, bez dziecka czy rezygnacja?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024