Plan C. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Plan C.

Witam. W tym roku idę na studia. Składam na stomatologię i farmację, bo są to dwa kierunki, po których widzę się w przyszłości i które podobają mi się. Niewykluczone, że jeśli dostanę się na farmację, a na stomatologię nie, za rok spróbuję podwyższyć wynik z matury i kolejny raz na nią startować.
Ale do rzeczy. Zastanawiam się, który kierunek mogę sobie wybrać jako "zapasowy". Na stomę i farmację dostać się jest trudno, obstawiam, że na farmację powinno mi starczyć, ale nigdy nic nie wiadomo. Wolę przedmioty ścisłe niż humanistyczne, zdecydowanie, dlatego tylko takie kierunku biorę pod uwagę. Z kolei inne medyczne (weterynaria, analityka, pielęgniarstwo) odpadają, nie widzę się na tym.
Przeglądając ofertę Politechniki Warszawskiej, zauważyłam, że progi nie są zbyt wygórowane. Oczywiście architektura, ze względu na rysunek, odpada, ale na większość kierunków bez problemów powinnam się dostać, biorąc pod uwagę m.in. zeszłoroczne progi. Rzuciło mi się w oczy budownictwo i geodezja i kartografia, ale przerażają mnie perspektywy pracy po nich, a raczej ich brak, bo całkiem łatwo się dostać, sporo miejsc (+to, że zdawałam jedynie matematykę podstawową - będę mieć około 100% i chemię rozszerzoną, z niej liczę sobie około 80%, nie wiem, czy dałabym sobie radę z matematyką i fizyką).
Czy moglibyście mi coś polecić?

Pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Plan C.

A po co chcesz iść na "zapasowy" kierunek, skoro wiesz, że docelowo i tak chcesz pójść na stomatologię lub farmację? Mnie by było szkoda czasu na studiowanie czegoś, czego nie chcę skończyć, tylko po to żeby coś studiować. Na Twoim miejscu poszłabym na ten rok do pracy, zapisała się na jakiś kurs przygotowujący do matury, którą chcesz poprawiać (by zwiększyć swoje szanse) i na spokojnie próbowała w przyszłym roku ponownie.

3

Nie będę tego tłumaczyć. Tak już raz zrobiłam, pierwszą maturę pisałam już rok temu. I na pewno nie zrobię tak kolejny rok, psychika w domu siada. wink

4

Dlatego napisałam, że poszłabym do pracy na Twoim miejscu, nikt nie każe Ci siedzieć w domu wink

5

To, jak mówiłam, odpada, ale dzięki za opinię. Perspektywa kolejnego roku tutaj, wylądowania może znów u psychiatry, mnie to przeraża, odpada kompletnie. Żeby poprawić trzeba mieć silną psychikę, wszystko od niej zależy. Mieszkam w tak małym mieście, że do każdej pracy musiałabym daleko dojeżdżać. Jeśli pracowałabym, na naukę miałabym zdecydowanie mniej czasu, a przez ostatni rok siedziałam praktycznie codziennie i zakuwałam. Nadal liczę, że dostanę się na farmację, bo rok temu starczyło, ale zdecydowałam, że zostaję i próbuję na medycynę... Ale wiem, że dla niektórych jednak zaproponowana przez Ciebie opcja byłaby najlepsza, dla mnie nie.

6

Ok, rozumiem. Ale gdybyś nie dostała się w tym roku jednak na farmację (choć pewnie się dostaniesz, skoro w zeszłym roku starczyło Ci punktów) i poszłabyś na inny kierunek, to chciałabyś skończyć ten inny kierunek, czy jednak po roku zrezygnowałabyś i startowała na farmację lub stomatologię?

7 Ostatnio edytowany przez sweetcorn (2014-06-11 10:32:02)

Myślę, że w moim wieku mało osób wie konkretnie, czego chce. W liceum przez rok w klasie matematyczno-fizycznej, później przepisałam się do biologiczno-chemicznej. W jednej i drugiej radziłam sobie dobrze z rozszerzonymi przedmiotami, ale jakiś impuls skłonił mnie do biochema, więc rozszerzoną maturę pisałam z biologii, chemii i angielskiego. Farmacja podoba mi się, bo lubię chemię i apteki. Stomatologia się opłaca i jest prestiżowa. O weterynarii też myślałam. Myślę, że chciałabym skończyć ten kierunek, na który teraz już pójdę. Ewentualnie brałam pod uwagę taką opcję, że pójdę na farmację, podwyższę sobie wynik z matur (jeśli się uda) i wtedy spróbuję na stomatologię, ale na pewno szkoda byłoby mi tej farmacji.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018