Czy powinnam sie udac do psychologa,czy to jeszcze nie ten czas (?) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Czy powinnam sie udac do psychologa,czy to jeszcze nie ten czas (?)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: Czy powinnam sie udac do psychologa,czy to jeszcze nie ten czas (?)

Witam.Jestem tutaj nowa i chciałabym się Was o coś zapytać.
Niestety ostatnio coś mnie bardzo mocno gnębi(mam problem jak dla mnie wielki) i od kilku dni nic mi się nie chce,ani gdziekolwiek iść,cały czas bym leżała i gapiła się w sufit,nie mam siły na nic.Od kilku dni płacze pol dnia i nawet wczoraj idąc z pracy,to płakałam droga.
Nigdy mi się to nie zdarzyło.Zawsze byłam uśmiechnięta,rzadko płakałam,energiczna.Teraz takie coś:(
Czy to jest objaw jakiegoś załamania nerwowego lub depresji?Powinnam się udać do lekarza?
Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy powinnam sie udac do psychologa,czy to jeszcze nie ten czas (?)

A możesz powiedzieć z czym związany jest ten problem, przez który jesteś w obecnym stanie? Być może da się go jakoś rozwiązać bez pomocy psychologa smile

3

A możesz powiedzieć z czym związany jest ten problem, przez który jesteś w obecnym stanie? Być może da się go jakoś rozwiązać bez pomocy psychologa smile

4

Mniej więcej chodzi o to,ze mieszkam ze siostra od kilku lat i wiadome,ze czynsz płaciłyśmy pol na pol,bo tak taniej jest.
Niestety przyszedł czas wyprowadzki z mieszkania gdzie mieszkamy z 5 lat.I szukałyśmy razem jakiegoś i znalazłyśmy,ale niestety 3 dni temu ona powiedziała,ze nie chce ze mną mieszkać,a jutro idzie podpisać umowę juz nowa.
Moja pensja nie wystarczy mi na wynajęcie mieszkania samej,tym bardziej ze u mnie w mieście czy okolicy zwykła kawalerka kosztuje 900zl plus woda,prąd i czasem ogrzewanie (zależy jaki blok,dom). Wiec ze wszystkim wychodzi ponad 1000zl.
Na dzień dzisiejszy,to nie mam gdzie mieszkać(bo za kilka dni trzeba się stad wyprowadzić)Moze gdyby mi powiedziała miesiąc wcześniej,ze mam sobie czegoś szukać sama,to bym szukała jakieś lepiej płatnej pracy,ale z tym tez troszkę jest ciężko tutaj(ciesze sie z tego co na razie mam),albo znalazła inne mieszkanie i jakiegoś lokatora do tego,żebyśmy pol na pol dzielili rachunki.
Kurcze jeszcze kilka dni temu kiedy miałyśmy iść obejrzeć to mieszkanie,to chciała żebym szla,mówiła ze trzeba pokoje wybrać dla nas,a dzień później,ze ona nie chce ze mną mieszkać.
Wydaje mi się,ze trochę wycwaniła,bo znalazła prace gdzie ma PONOĆ zarabiać ponad 2 tys zl.

5

To faktycznie nieźle Cię ustawiła... A nie da się z nią jakoś porozmawiać? Jesteście siostrami, więc nie może Cię przez jakiś czas wziąć do siebie? Właśnie na jakiś miesiąc, żebyś mogła znaleźć lokatora do własnego mieszkania? Powinna zrozumieć, że po części to jej wina, że znajdujesz się w takiej, a nie innej sytuacji i pomóc Ci to jakoś rozwiązać. Jeżeli wiążemy jakąś umowę (z kimkolwiek) to musimy się z niej wywiązywać. Ona tego nie zrobiła, więc niech Ci to teraz wynagrodzi.

6 Ostatnio edytowany przez DebiShy (2014-06-11 09:52:00)

Pytalam jej,a ona definitywnie NIE.
Mowila zebym zamieszkala z ojcem,tylko sprawa jest taka ze on jest alkoholikiem. W dziecinstwie dosc imprez,klotni i bijatyk przeszlam.

Moge nawet z gory jej zaplacic polowe czynszu na pol roku a nawet na rok. To tez nie...

7

No powrót do ojca alkoholika jest bardzo zły. Siostra zachowała się w sposób okrutny i egoistyczny.
Myślę, że Twój stan to reakcja na przykrą sytuację. Myślę, ze rozsądnie z Twojej strony będzie poszukać pokoju z innymi rówieśnikami (studentami, ludźmi pracującymi czy coś). Jeśli po czasie ustabilizowania tej sytuacji wciąż będzie Ci doskwierać takie uczucie to pójdź do psychologa.

"Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego." Marek Aureliusz
Walczę z boreliozą i bartonella https://boreliozalyme.blogspot.com/

8 Ostatnio edytowany przez DebiShy (2014-06-11 10:47:20)

Tak wiem,ze musze kogoś jeszcze szukać,ale nie dość ze ciężko jest z mieszkaniami,to jeszcze z kimś z kim można byłoby zamieszkać.
Mam nadzieje,ze kogoś znajdę tylko nie wiem czy mi czasu starczy,bo ona dziś już podpisała umowę na nowym mieszkaniu i za kilka dni wyprowadzamy się z tego.
Powiedziałam jej wczoraj,ze zachowała się jak egoistka,to ona powiedziała,ze jest egoistkom.Szkoda ze tylko do mnie...
Ja nawet nie mam w nikim wsparcia.Opowiedziała o wszystkim ciotce i ta jej wtóruje:(
Przyszla teraz z kluczami i nawet nie spytala czy nie chce isc zobaczyc mieszkania.

9

Szczerze Ci wspólczuję, ale staraj się nie załamywać. Przez te ostatnie dni szukaj na wszystkie sposoby nowego mieszkania i współlokatorów. Możesz nawet na tym forum założyć temat, że poszukujesz kogoś, z kim mogłabyś zamieszkac w danym mieście. Jeśli będziesz musiała na jakiś czas zamieszkać z ojcem, trudno... Ale przez cały ten czas nie poddawaj się i szukaj czegoś dla siebie. Jeżeli nie będziesz mogła sobie psychicznie dać rady, idź do specjalisty, abyś po prostu nie została z tym sama. Mocno trzymam za Ciebie kciuki, ponieważ też mam ojca alkoholika i z większością moich problemów też raczej muszę sobie radzić sama.

10 Ostatnio edytowany przez DebiShy (2014-06-11 13:30:28)

Okazało się,ze tam gdzie miała pracować nie będzie pracowała,to jej powiedziałam,ze zamieszkam tam razem z nią i będę dawać pol na pol.
A ona,ze nie ze już coś powiedziała.Prosiłam ja nawet przed chwila,a ta mi się tylko w twarz śmieje,ze nie chce i już.
Jak można być takim człowiekiem? Ja jakbym wiedziała,ze ona nie ma gdzie mieszkać,to bym ja wzięła do siebie,tym bardziej ze miałyśmy razem mieszkać.Normalnie serce mi pęka z tego wszystkiego. Przed chwila prosiła mnie żebym w czymś pomogło,to jej pomogłam i co...ja słyszę NIE.
Sama jej mowie,ze nawet nie wie co ja czuje teraz w środku,a ona powiedziała,ze ja to nie interesuje co ja czuje.

Dzieki za mile słowa wsparcia,mam nadzieje ze szybko coś mi się uda znalesc.

11

Uważam, że jesteś dla niej zbyt dobra. Oczywiście powinno się pomagać ludziom, jeżeli ma się taką możliwość, ale ona chyba myśli, że może tylko czerpać, nie dając od siebie nic w zamian. Pokaż jej, ze się myli i nie daj się wykorzystywać. Skoro nie można jej tego wytłumaczyć słownie to zacznij po prostu działać. Twoja siostra chyba czuje jakąś przewage nad Tobą. Jest od Ciebie starsza czy młodsza?

12

Jest mlodsza,a przewage ma taka,ze dostala pieniadze od mamy na START.

13

Zależy jak spożytkuje ten START. Myślę, że jeżeli dalej będzie miała takie egoistyczne zapędy to w końcu okaże się, że kiedyś wróci do Ciebie z podkulonym ogonem. DebiShy zacisnij zęby i pokaż, że umiesz sobie poradzić sama. Pamiętaj, że początki ZAWSZE są trudne, ale w pewnym momencie zaczyna być łatwiej (ja się zawsze tak motywuję). Skoro wszyscy się od Ciebie odwrócili to ich sprawa, być może kiedyś spotka ich to samo. Głowa do góry kochana smile

14 Ostatnio edytowany przez DebiShy (2014-06-14 19:04:20)

Dzieki za mile słowa.No wiec szukam teraz mieszkania,albo kogoś z kim mogłabym zamieszkać i na pol płacić rachunki.
ja już nawet jej nie proszę,bo zawsze słyszę NIE,a to mnie boli. Normalnie z nią gadam,a bardziej ona ze mną.
Niestety ona ma chłopaka,który ma 28 lat a nie pracuje,nie umie sobie nawet parówek ugotować,i mieszka z mamusia lekarka.
Ciągle wykorzystuje moja siostrę na kasę,i notorycznie zdradza,a ona zawsze mówi,ze NIE BĘDZIE z nim a mimo wszystko wraca sie do niego po kilku dniach.Juz jestem pewna,ze mogę się pożegnać z tamtym mieszkaniem,bo ona będzie chciała pewnie,żeby on spal tam u niej,a ja bym tylko przeszkadzała. Bedzie go na pewno utrzymywać.
Nie rozumiem w czym ja jestem gorsza od niego??:(

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Czy powinnam sie udac do psychologa,czy to jeszcze nie ten czas (?)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018