Czy podjąć tę pracę? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Czy podjąć tę pracę?

Witam. Niewiem co sie ze mna dzieje.. co jest nie tak? :(
Po trudnosciach z szukaniem pracy w koncu mi sie to udało..
Znalazlam pracę.. Nie dostałam umowy- tak jak chciałam, bo mam rente i chciałam do niej dorobić..Mam zacząć od czerwca a teraz chodze na przyuczenie, jest to praca na recepcji..
Jednak znowu towarzyszy mi to uczucie.. niechce tam pracować, chce mieć pracę, do której będę szła z uśmiechem a nie lękiem.. Dzisiaj idę na nocke i od czwartku ciągle sie tym martwie.. nie wyobrazam sobie pracy na nocki, po 12 godzin, w weekendy i swieta.. tymbardziej wtedy kiedy moj chlopak bedzie miał wolne a ja będę szła na cały bity dzień? W tygodniu jak pójde na nocke to sie z nim mine.
Chciałabym znaleść pracę, którą nie będę się przejmować tylko pójdę, popracuję i wrócę...
Czuję, że się do tej pracy nie nadaje.. wziełam ją tylko dlatego bo chłopak narzekał że nie pracuję( co mi nie przeszkadzało bo moja renta wynosi 1000 zł więc da sie żyć), zrobiłam to bardziej dla kogoś niż dla siebie..

i jakie mam teraz wyjście? Nie moge zrezygnować bo co powie rodzina, chłopak? A ciężko też znaleść nagle coś innego bez umowy..
Zdecydować się i się męczyć? :(

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy podjąć tę pracę?

Z jakiego tytułu masz rentę?

3

Mam rentę rodzinną, tylko chodzi o to że jest ona przyznana na jakichś specjalnych warunkach i nie mogę mieć żadnych innych dochodów...

4

Skoro to nie jest renta z powodu choroby to uważam że powinnaś iść do pracy, nie zrozum mnie źle zrobisz jak uważasz, ale w życiu już tak jest że nie zawsze ma się możliwość robić to co się chce, co Ci szkodzi popracować tam przez jakiś czas, możesz cały czas szukać innej pracy zgodnej z Twoimi zainteresowaniami.

Czy ten lęk towarzyszył Ci już wcześniej dotyczy ogólnie pójścia do pracy, czy też konkretnych stanowisk?

5

Małpa69 napisał/a:

Skoro to nie jest renta z powodu choroby to uważam że powinnaś iść do pracy, nie zrozum mnie źle zrobisz jak uważasz, ale w życiu już tak jest że nie zawsze ma się możliwość robić to co się chce, co Ci szkodzi popracować tam przez jakiś czas, możesz cały czas szukać innej pracy zgodnej z Twoimi zainteresowaniami.

Czy ten lęk towarzyszył Ci już wcześniej dotyczy ogólnie pójścia do pracy, czy też konkretnych stanowisk?

No właśnie mam podpisać taką umowe tylko dla nich i ona wtedy będzie do końca września..
Ostatnio miałam pracę na zastępstwo na 2 miesiące i ona była idealna.. Byłam kelnerką śniadaniową w hotelu.. Pracowałam tam praktycznie codziennie ale sprawiało mi to radość i nie męczyłam się psychicznie w niej.. I czegoś takiego szukam...To nie chodzi o to że boję sie pracować, niechce mi się czy coś.. tylko o to że póki mam tą rentę to nie chce jej stracić a przy okazji chciałabym też pracować.. ale dla przyjemności, nawet zarabiając niedużo..

6 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2014-05-26 13:11:33)

Pozostaje Ci albo zacisnąć zęby i pójść do tej pracy, albo podejść do sprawy idealistycznie i szukać pracy marzeń. W pewnym sensie Cię rozumiem, miałam podobne podejście do życia, ale czas je zweryfikował :) też wolałam robić to co lubię za mniej, ale przyjdzie taki moment że będziesz musiała sama opłacić rachunki, kupić jedzenie etc. i wtedy życie brutalnie da Ci w kość :(

7 Ostatnio edytowany przez Klaudia23 (2014-05-27 08:19:31)

Małpa69 napisał/a:

Pozostaje Ci albo zacisnąć zęby i pójść do tej pracy, albo podejść do sprawy idealistycznie i szukać pracy marzeń. W pewnym sensie Cię rozumiem, miałam podobne podejście do życia, ale czas je zweryfikował :) też wolałam robić to co lubię za mniej, ale przyjdzie taki moment że będziesz musiała sama opłacić rachunki, kupić jedzenie etc. i wtedy życie brutalnie da Ci w kość :(

No to fakt, tylko jestem teraz na takim etapie, że nie muszę jeszcze opłacać rachunków za mieszkanie, w gre wchodzi tylko rachunek za telefon i internet. Dlatego póki jest tak a nie inaczej i mam okazję i czas znaleść coś odpowiedniego a nie byle co, żeby pózniej za kilka lat nie mieć już problemu z ta niechęcią do pracy, to chyba warto przebierac? ;P

I co powiedzieć rodzinie, chłopakowi? Wszyscy się tak cieszą że mam tą pracę.. niechce ich zawieść.. ale też niechce robić nic na przekór sobie.. :(

8

Ja uważam że powinnaś pójść bo co Ci szkodzi, nie masz tam w końcu pracować na zawsze, cieszą się bo z pracą są problemy, jeśli nie mieszkasz w dużym mieście, to posiadanie pracy jakiej bądź to duży wyczyn. Jeśli podjęłaś już decyzję no to co możesz im powiedzieć? Powiedz po prostu prawdę, masz prawo do takich decyzji.

9

No na zawsze nie, ale do września conajmniej..
Poza tym byłam wczoraj na przyuczeniu na nocce.. marzyłam tylko o tym zeby stamtad wyjsc..ta dziewczyna ktora tam pracowała patrzyła na mnie jakbym sie urwała z drzewa, dziwiła się że tego niewiem, a niby skąd skoro nigdy nie pracowałam na recepcji..? Liczyła że po jednym pokazaniu wszystkiego już to będę pamiętać.. strasznie mnie tym wszystkim zestresowała i zniechęciła..Nie nadaje się do tej pracy i tyle :(

10

Mam jeszcze jedno pytanie. Dyrektorka mówiła że to jest praca" bez umowy jednak mam podpisac z nim umowę taka tylko dla nich.. czy taka umowe nieformalna moge zerwac w każdej chwili? Gdybym np w lipcu znalazla cos innego, to czy po miesiącu mogę od tak zrezygnować z tej pracy?

11

Myślę że przeraża Cię te 12 godzin. Uważam że z czasem może to się zmienić, jak zobaczą że jesteś dobrym pracownikiem, dyspozycyjnym itd. to dostosują się do Ciebie.

Nie wegetujmy - żyjmy !

12

No troche przeraża te 12 h ale plus jest taki ze jest to tylko 13 dni w miesiacu..

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018