opinie o innych, kiedy sa prawdziwe... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » opinie o innych, kiedy sa prawdziwe...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: opinie o innych, kiedy sa prawdziwe...

Mam pytanie, bardzo wile osób powtarza mi ze jestem miła przyjacielska otwarta, ze warto przyjść do mnie i pogadać, a jest jedna osoba która uważa inaczej... kto ma w takiej sytuacji rację, komu uwierzyć, jeśli każdą z tych osób znam tak samo... Kiedy opinia jest najbardziej trafna? gdy widzi to jedna osoba czy wile...
Obrażacie się gdy z grona kilku osób jedna czy dwie twierdzi że jest coś z wami nie tak, argumentuje to i radzi co zrobić by tej osobie było lepiej bo sama na coś narzeka, i by otoczeniu w którym przebywa również było lepiej... Każdemu zdarza się słyszeć opinie na swój temat słyszeć rady i tego typu sprawy, jak reagujecie...?
Ja reaguje zazwyczaj rozmową, bo kiedy słyszę coś co powtarza mi kolejna osoba to okej fakt, w tym coś jest ale kiedy słyszę coś od jednej osoby to staram się dowiedzieć na jakiej podstawie i na podstawie jakich zachowań tak twierdzi, gorzej tylko gdy osoba wtedy nie ma nic do powiedzenia...
Wyrażajcie swoje opinie, piszcie co mówią o was ludzie, a jak to postrzegacie wy...

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: opinie o innych, kiedy sa prawdziwe...

Jeśli ta osoba która twierdzi inaczej zna cie nie od wczoraj i ma inne zdanie, to znaczy, że być może w stosunku do niej zachowujesz sie inaczej niż do innych, bo np. jest zawsze i nawet wtedy gdy jesteś niesprawiedliwa i widzisz,że możesz sobie pozwolić na wredniejsze zachowanie bo ta osoba cie od tak nie oleje. Tak jak sama powiedziałaś o pewnym osobniku nam znanym- poniża tą osobe która mu na to pozwala.
Pozatym o ile sie nie myle to ty nie starasz sie zastanowić nad sobą, gdy słyszysz coś negatywnego na swój temat od tej jednej osoby.Bo liczy sie tylko to, co mówi cała reszta.

3

zależy kiedy, czasem opinia jest na tyle konstruktywna ze moge to rozważyć ale zazwyczaj wierz wszystkim którzy ze mną przebywają na co dzień i którzy maja o mnie jedna opinie, a jestem do nich w podbramkowych sytuacjach tak samo szorstka i w ogóle...
każdy ma swoją opinie w tym temacie, piszcie

4

Prawda jest taka,że dla osób z otoczenia warto być miłym, bo jak trzeba wyjść czy pogadać to są potrzebni, a osoba znana tylko z internetu niestety staje sie słownym workiem treningowym albo kimś,kogo można w razie czego olać.

5

Dziewczyny, znacie się poza forum, nie wnikam w jakim stopniu, ale swoje sprawy załatwiajcie osobiście, a nie przez forum. To nie pierwszy temat, w którym prowadzicie dyskusję na temat waszych osób, waszego zachowania czy charakterów, waszej przyjaźni i problemów jakie jedna ma z tą drugą więc proszę Was, abyście te sprawy załatwiały w cztery oczy, na gg, meilem, czy jakąkolwiek inną prywatną drogą.

6

Delicious  z całym szacunkiem, założyłam ten temat i nie było moją intencją rozmawianie o prywatnych sprawach, chciałam w tym temacie rozmawiać o tym jak jesteśmy postrzegani przez ludzi i jak to odbieramy, a że osoba którą znam wtrąciła w to prywatne rozważania to nie moja wina... Czy mogę po prostu założyć temat i oczekiwać zwykłego wyrażania opinii...

7

Każdy z nas ma kilka paczek: jedna z nich to VIP, drudzy lubiani, a inni tylko na cześć lub tacy po prostu obojętni. Każdy do każdego ma inny temperament- nikt nie jest taki sam. Więc nikt nie powie tego samego o jednej osobie. Są różne powody o nich nie będę mówił. Po prostu prawdy co kto mówi o innym nie da się spostrzec. To przychodzi z czasem...

Oto i on... boski prototyp.
Mutant, który nigdy nie wszedł do masowej produkcji, zbyt pokręcony, by żyć i zbyt rzadki, by umrzeć...

8

Możesz. Dlatego nie zamknęłam ani nie usunęłam tematu. Widzę, że prawie każdy temat założony przez którąś z Was dotyczy Waszych relacji i prędzej czy później kończy się w nim na wymianie zdań przez dwie osoby - Ciebie i Karolcię225. Dlatego proszę, abyście tak osobiste dyskusje zachowały dla siebie, a na forum zakładały tematy, w których inne użytkowniczki też będą mogły się wypowiadać lub Wam pomóc. Nie chodzi mi o sam fakt zakładania wątków, tylko o to, że zamieniacie je w swój prywatny chat.

9 Ostatnio edytowany przez Kami90 (2009-09-09 15:43:14)

ja mam znajomych w różnych grupach nie znają się i mówią o mnie zazwyczaj to samo, Ci co znają mnie odrobinę dłużej sa w stanie powiedzieć więcej a Ci co krócej mniej a zazwyczaj pokrywają się ich opinie, bywały sytuacje w otoczeniu szkolnym ze osoby miłąy negatywne opinie bo postrzegały mnie tylko z perspektywy dziewczyny zaangażowanej w naukę i dobre oceny

PS przepraszam za ten prywatny akcent, nie chciałam aby on sie pojawił moze i temat jest w jakiś sposób emocjonalny moze się taki wydawać ale dotyczy ogólnie ludzi... a to nie ja wtrąciłam w to prywatny chat, nie chciałam, przepraszam Dzięki za ostrzeżenie wink

10

Delicious, chyba forum jest od tego,by sie w nim wypowiadać. A to,że w drugim temacie wtrąciłam coś prywatnego to chyba nie jakieś przestępstwo,wyrażam swój podgląd nie tylko dotyczący założycielki tematu i nie planowałam zaczynać tu żadnej dyskusji. To tylko jeden post,bez przesady.Swoje zdanie na temat tematu wyraziłam w pierwszym poście,a dokładniej na początku.I tyle.

11

Karolciaaa225, to nie jest pierwszy temat, w którym to robicie, dlatego zwracam Wam tylko uwagę. Zauważ, ze nie zrobiłam tego z pretensjami czy złością, więc nie musisz się unosić.
I oczywiście, forum jest od tego, by się na nim wypowiadać, ale nie trzeba z niego robić prywatnego chatu, pisząc między sobą o sprawach o których możecie pogadać same. Nie wydaje Ci się to dziwne, że jest kilka Waszych tematów, w których wyciągacie i opisujecie sytuacje dotyczące was obojgu? W których dyskusję prowadzicie tylko we dwie, bo posty innych użytkowników można zliczyć na palcach jednej ręki? Nie mówię, że każdy temat założony przez którąś z Was tak wygląda, ale widzę, że mając problem w Waszych relacjach zakładacie temat na forum i same go roztrząsacie i przedstawiacie sobie nawzajem swój punkt patrzenia na daną sprawę. A takie coś można zrobić na gg, prawda? I tylko o to mi chodzi.

12

Rozumiem i nie unoszę się. Poprostu nie chcę,żeby to wyglądało na to,że roztrząsam to na forum. Założycielka tematu wypowiedziała sie w moim temacie i też wmieszała w post sprawe prywatną,pozatym widzę że w temacie jest mowa o mnie to sie wtrąciłam. Ale cóż, masz rację, zresztą sprawa nawet nie ejst warta tego bym tracila swój czas na takie dyskusje. Przepraszam.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » opinie o innych, kiedy sa prawdziwe...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018