Stan zapalny w pierwszych tygodniach ciąży - coś grozi mojemu dziecku? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Stan zapalny w pierwszych tygodniach ciąży - coś grozi mojemu dziecku?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Stan zapalny w pierwszych tygodniach ciąży - coś grozi mojemu dziecku?

Witam :) Wiem, ze jest duzo watkow na ten temat, jednak w zadnym nie znalazlam konkretnej odpowiedzi na moje pytania.
Jestem w 7 tygodniu ciazy.  Ogolnie ciaze przechodze calkiem dobrze, z typowych objawow bola mnie piersi i pojawiaja sie mdlosci, ktore mijaja po chwili lub po wypiciu goracej herbaty. Jednak od okolo 2 tyg mam bole brzucha, ktore sie raczej nasilaja. Czasami sa to skurcze, boli mnie tez albo cale podbrzusze albo miejscowo, jakby mi ktos wbijal szpilki w to miejsce. Chwilami mam wrazenie, jakby cale podbrzusze (tam w srodku) bardzo pieklo. Pobolewaja mnie tez jajniki, czasami do tego stopnia, ze nie moge chodzic. Pojawil sie tez ciemno pomaranczowy kolor moczu w ciagu calego dnia (nie tylko rano), od 3 dni w tym samym kolorze jest moj sluz. Nie jest to napewno wina napoi ani witamin. Wiem, ze wymaga to konsultacji ginekologa, jednak w moim przypadku nie jest to takie proste. Mieszkam w UK. Tutaj wiadomo jak jest, lekarz\polozna powaznie traktuje ciaze od 15-17 tygodnia, a w moich okolicach to juz w ogole wczesniej odsylaja z kwitkiem. Wiem co mowie, mieszkam z dwiema mlodymi mamami, obie rodzily tutaj.
I teraz moje pytanie: czy z takimi objawami moge poczekac do wizyty u lekarza do lipca? Czy mialyscie podobne dolegliwosci w ciazy i jak lekarz zareagowal w Waszym przypadku? Nie moge wczesniej wrocic do Polski, w lipcu chce zjechac na stale. Jesli ktoras z Was jednak napisze, ze mojemu dziecku cos moze grozic, jestem gotowa rzucic wszystko i poleciec teraz (ale wtedy zostaje bez pieniedzy na zycie). Czytalam, ze bole brzucha pojawiaja sie wtedy, gdy macica sie rozciaga, ale to chyba nie jest az taki bol. Jest to maja pierwsza ciaza, mam 21 lat. Moze sie okazac, ze to zwykle objawy ciazy a ja niepotrzebnie panikuje. Wiem, ze nie jestescie lekarzami i nie podacie mi diagnozy przez forum, chce tylko poznac Wasze zdanie, moze mialyscie podobne doswiadczenie z bolem. Prosze o porady.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Stan zapalny w pierwszych tygodniach ciąży - coś grozi mojemu dziecku?

Podejrzewam, że masz zapalenie pęcherza moczowego - to częsta dolegliwość w ciąży.
Nie czekaj z wizytą u lekarza, być może potrzebujesz antybiotyku.

3

Odp: Stan zapalny w pierwszych tygodniach ciąży - coś grozi mojemu dziecku?
Cynicznahipo napisał/a:

Podejrzewam, że masz zapalenie pęcherza moczowego - to częsta dolegliwość w ciąży.
Nie czekaj z wizytą u lekarza, być może potrzebujesz antybiotyku.

Nie bralam tego pod uwage, przechodzilam raz takie zapalenie, ale bol byl calkiem inny. Wtedy od razu wiedzialam, ze to wlasnie to. I nie bolal mnie przy tym ani brzuch, ani jajniki. Napewno o tym troche poczytam, dziekuje.

4

Odp: Stan zapalny w pierwszych tygodniach ciąży - coś grozi mojemu dziecku?

Możesz mieć zapalenie pęcherza lub zapalenie ze strony ginekologicznej. Nawet bez ciąży jest to stan mało przyjemny (ja zwijałam się z bólu po kilku dniach). Powinnaś udać się przynajmniej do lekarza pierwszego kontaktu i zrobić badania moczu. Jeśli tam nic nie wyjdzie to wtedy ginekolog. W żadnym razie nie odkładaj tego zbytnio w czasie. Do ogólnego idź jak najszybciej

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Stan zapalny w pierwszych tygodniach ciąży - coś grozi mojemu dziecku?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024