Fryzjer w Niemczech i inne zawody. Jak LEGALNIE świadczyć usługi? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Fryzjer w Niemczech i inne zawody. Jak LEGALNIE świadczyć usługi?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Fryzjer w Niemczech i inne zawody. Jak LEGALNIE świadczyć usługi?

Cześć dziewczyny .
Potrzebuje pilnie  pomocy . Oferuje usługi fryzjerskie , mieszkam  już  od jakiegoś czasu  w Niemczech. Wykonuje swoje usługi na "czarno"  ze względu na duże koszty i  niskie ceny  żeby coś  z tego mi zostawało postanowiłam odwlec  założenie firmy do momentu kiedy rozwinę skrzydeł.

Lecz konkurencja nie śpi sad  i dostałam telefon od klientki że przypadkowo się dowiedziała że ktoś podał mnie  o nielegalne prowadzenie  działalności.
Dodam jeszcze  że świadczę usługi  u siebie  w domu  . W Polsce zrobiłam szkołę technika usług fryzjerskich  . Pracowałam  również w zawodzie oraz   dodatkowo  zrobiłam dyplom stylisty / wizażysty .

czy wiecie może  co w  tej sytuacji powinnam zrobić ?? sad
Ponieważ  ponoć moje papiery nie liczą się w Niemczech  i  mogę być wyłącznie pomocą fryzjerską czyli  nie mogę ścinać i farbować hmm.
Czy wiecie jak  zrobić  aby moje papiery  były zaliczone  tutaj .
I jak wygląda kontrola jeśli faktycznie  zgłoszono mnie  i jakie są konsekwencje .
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam.:)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Fryzjer w Niemczech i inne zawody. Jak LEGALNIE świadczyć usługi?

oj nie pomogę, bo nie wiem, ale mam takie pytanie, czy te Twoje dyplomy świadczące zresztą o umiejętnościach, masz w języku polskim? czy je przetłumaczyłaś (u tłumacza rzecz jasna żeby mogły być rzetelne?

Dlaczego one nic nie znaczą? czy jakbyś poprosiła szkołę w której zdawałaś o wystawienie (jeśli się tak da) dyplomu europejskiego?

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

3

Tak oczywiście tylko  dowiedziałam się że    w Polsce  jest inny tryb nauczania niż w Niemczech i żeby rozpocząć   legalna prace w zawodzie muszę iść  do szkoły  3  letniej w Niemczech  która umożliwi  dopiero prace  w zawodzie  ale żeby  do niej uczęszczać muszę   iść   do szkoły językowej gdzie    dostane   papiery na  to że  mój język jest  dobry. dodam jeszczze że szkoły  są płatne kurs  językowy może dofinansować państwo    w jakimś stopniu  w tej  2  szkole  bd    musiała całość opłacać  a po jej ukończeniu wyślą mnie na  7   miesieczny starz  gdzie  bd  płacić  mi grosze  . To wszystko wyczytalam  tak naprawde w internecie ale może ktoś wie jak to wszytsko mozna ominąć.
jest jeszce  1 opcja  musiałabym zrobić  mistrza lub czeladnika  lecz tego też nie mogę zrobić w polsce  bo mam  za  krótki staż pracy  . sad

4

wiesz że w internecie możesz zarówno otrzymać rzetelne informacje jak i te kompletnie wyssane z palca.
Myślę, że powinnaś wypytać sie kompetentnych osób na miejscu a nie bazować na internetowej wiedzy.

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

5

Wejdz w internecie na strone Bundesministerium für Bildung, tam sie wszystkiego dowiesz. Mozesz tez zadzwonic. Kazdy Land ma swoje wewnetrzne przepisy, ale to ministerstwo podaje jak to zrobic. Ja wyczytalam, ze zalezy to od osoby u ktorej bedziesz pracowac. Mozesz tez zalozyc Gewerbe jednoosobowa.

kochac, jak to latwo powiedziec....

6

Kompromis napisał/a:

Cześć dziewczyny .
Potrzebuje pilnie  pomocy . Oferuje usługi fryzjerskie , mieszkam  już  od jakiegoś czasu  w Niemczech. Wykonuje swoje usługi na "czarno"  ze względu na duże koszty i  niskie ceny  żeby coś  z tego mi zostawało postanowiłam odwlec  założenie firmy do momentu kiedy rozwinę skrzydeł.

Lecz konkurencja nie śpi sad  i dostałam telefon od klientki że przypadkowo się dowiedziała że ktoś podał mnie  o nielegalne prowadzenie  działalności.
Dodam jeszcze  że świadczę usługi  u siebie  w domu  . W Polsce zrobiłam szkołę technika usług fryzjerskich  . Pracowałam  również w zawodzie oraz   dodatkowo  zrobiłam dyplom stylisty / wizażysty .

czy wiecie może  co w  tej sytuacji powinnam zrobić ?? sad
Ponieważ  ponoć moje papiery nie liczą się w Niemczech  i  mogę być wyłącznie pomocą fryzjerską czyli  nie mogę ścinać i farbować hmm.
Czy wiecie jak  zrobić  aby moje papiery  były zaliczone  tutaj .
I jak wygląda kontrola jeśli faktycznie  zgłoszono mnie  i jakie są konsekwencje .
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam.:)

Jeśli Cię zgłoszono i urząd potwierdzi że pracowałaś na czarno, to spodziewaj się grzywny.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Fryzjer w Niemczech i inne zawody. Jak LEGALNIE świadczyć usługi?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021