Przeprowadzka- Trójmiasto czy Warszawa? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Przeprowadzka- Trójmiasto czy Warszawa?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 32 ]

1 Ostatnio edytowany przez aureola (2014-04-12 14:01:06)

Temat: Przeprowadzka- Trójmiasto czy Warszawa?

Witam,
W najbliższym czasie muszę podjąć decyzję w kwestii wyprowadzki. Szukam fajnego miejsca w Polsce do zamieszkania( o ile takie istnieje smile ).
Zastanawiam się między Warszawą, a Trójmiastem. Kryteria, którymi się kieruję to przede wszystkim praca i rozwój, ale też inne rzeczy wchodzą w grę. Może napiszę o co mi chodzi big_smile

- Trójmiasto podoba mi się ze względu na ładne tereny, spokojniejszy tryb życia niż w Warszawie,  z pracą chyba jest nieźle? Tylko, że mam tam tylko jedną osobę, którą znam i zniechęca mnie spora odległość od miasta rodzinnego i wszystkich moich znajomych ( ok 500 km). Już nawet nie chodzi o znajomych, bo łatwo nawiązuję znajomości, ale ogólnie, że jednak bilety do mojego miasta są drogie itd.

- W Warszawie mieszkałam kiedyś kilka lat i pamiętam, że nie podobało mi się za szybkie tempo życia, wszędzie ktoś biegł, ceny za wszystko są strasznie wysokie, nie zawsze adekwatne do zarobków, ale jednak zastanawiam się znowu nad tym miastem ze względu na rynek pracy i to, że jednak mam w miarę blisko do swojego miasta.

Może wypowie się ktoś, kto mieszka w Trójmieście i napisze jak mieszka się tam na co dzień? jak wygląda rynek pracy? W którym mieście jest najlepiej mieszkać?(Gdynia, Sopot, czy Gdańsk?)

Innych też zapraszam smile

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Przeprowadzka- Trójmiasto czy Warszawa?

Poniekąd sama sobie odpowiedziałaś, poza tym myślę, że Twoja decyzja jest już ukierunkowana, jedynie szukasz potwierdzenia. Trójmiasto zdecydowanie ma większy urok, klimat  bynajmniej dla mnie, wbrew pozorom również nie należy do tanich, a zwłaszcza Sopot, wiadomo jak to jest z miejscami turystycznymi, jednakże rynek pracy nie powala swymi możliwościami pomimo łatwej komunikacji pomiędzy trzema miastami. Stolica ma swoje specyficzne oblicze, ciągłe życie w pędzie niektórym wręcz odpowiada, na pewno są większe możliwości rozwoju. Polecał bym zrobić wstępne rozeznanie i ocenę realnych możliwości zysków i strat na chwilę obecną w obydwu miejscach, to powinno pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji. Biorąc pod uwagę bliskość miasta rodzinnego należy również zastanowić się, czy ten aspekt będzie pomocny, niektórym wręcz bardziej odpowiada, aby być jak najdalej. Trudno jednoznacznie racjonalnie wskazać gdzie będzie lepiej, myślę że to powinna być samodzielna decyzja, bo każdy postrzega świat inaczej.

Boso, ale zawsze w ostrogach.

3

Witaj.
Trójmiasto jak najbardziej wink

Najtrudniejszy jest dialog z samym sobą.
Reklama

4

Ja przez większość swojego życia mieszkałam w Warszawie. Moim wielkim marzeniem już od kilku lat jest mieszkanie w Gdańsku. Niestety brak mi odwagi żeby je zrealizować. Może jak bym była z kimś kto by mnie wspierał w tym dążeniu to byłoby mi łatwiej.

5

Według mnie sama powinnaś zdecydować, jesli jesteś osobą rodzinna to 500km to bardzo dużo i czy psychicznie wytrzymasz tak daleko od rodziny. Warszawa wcale taka straszna nie jest, nie musisz mieszkać w centrum:)

Reklama

6

Ja osobiście bardzo polecam Gdańsk:) Jest czadowy smile

7

Jak bym miała wybierac to na pewno wybrałabym gdansk, kocham to miasto smile

8

Trójmiasto - moje ukochaneTrójmiasto smile

9

A ja polecam Ci Gdynię. Przeprowadziłam się do Trójmiasta kilkanaście lat temu i bardzo dobrze się tu czuję. Jedyne co mi przeszkadza to wiatr, który na tym terenie niestety często występuje.

10

Dzięki!
Decyzja została podjęta. Jednak Trójmiasto smile

11 Ostatnio edytowany przez nieoswiecony (2014-05-06 19:08:18)

jak będziesz w trójmieście to wypadało by zobaczyć sobieszewo fajny piasek tam maja tylko uważaj jak będziesz chciała popływać bo podobno wiry kręcą;]

12

no w sumie dość ciężka decyzja, bo i tu tu zamieszanie ma swoje plusy, chociaż ja ze względu na fajne widoki chyba postawiłabym na trójmiasto

Kilka lat temu bez zastanowienia powiedziałabym, że Warszawa. Ale gdybym teraz miała wybierać, to wybrałabym Trójmiasto.

14

Będąc na Twoim miejscu zdecydowałabym się chyba jednak na Warszawę - niby pęd itp. ale tu masz jednak więcej mozliwości i osobiście bardzo lubię to miasto, W Trójmieście można "pobyć" ale nie na stałe..

15

Gdynia , Gdynia i jeszcze raz gdynia smile posłuchaj Tomka z Gdyni !

16

Zdecydowanie Trojmiasto, szczególnie Gdańsk - ma swój klimat, no a do tego piekne polskie morze

17

Mieszkam w Warszawie, ale mam wielu znajomych w Gdańsku, znam trochę realia Trójmiasta i akurat kwestia ekonomiczna nie robi różnicy, bo czy czynsz, media, komunikacja miejska, ceny w sklepach są identyczne zarówno w Warszawie jak i w Gdańsku i Sopocie (Gdynia o wiele tańsza) - co do Sopotu to odnoszę wrażenie, że nawet droższy niż Warszawa i większe chamstwo, ale to moja opinia.

Na pewno kultura jest tańsza w Trójmieście (teatry, koncerty - z pominięciem Openera ;p), ceny w pubach na Starówce też trochę niższe, ale już w restauracjach myślę, że podobne.

Ja do Trójmiasta lubię jeździć, ale od czasu do czasu. Najbardziej lubię gdańską starówkę, ale tak ogólnie to uważam, że Warszawa jest lepsza. Na pewno kiepskim argumentem jest obecność morza, bo Trójmiasto nie ma dostępu do morza, co najwyżej do bajora, jakim jest najbardziej zanieczyszczona część Zatoki Gdańskiej. Ale wystarczy wsiąść w pociąg i po krótkim czasie już się jest nad morzem (czy to na półwysep, czy na zachód)

Z dużych miast uważam, że najładniejszy i najlepszy do życia jest Wrocław, ale jak dla mnie za daleko od domu rodzinnego.

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy

18

Każda opcja ma swoje wady i zalety, sama musisz je zestawić i wybrać, co dla Ciebie lepsze. z dobrą firmą przeprowadzkową to i o 5 tys km można się przenieść

19

marchewa91 napisał/a:

Ja do Trójmiasta lubię jeździć, ale od czasu do czasu. Najbardziej lubię gdańską starówkę, ale tak ogólnie to uważam, że Warszawa jest lepsza. Na pewno kiepskim argumentem jest obecność morza, bo Trójmiasto nie ma dostępu do morza, co najwyżej do bajora, jakim jest najbardziej zanieczyszczona część Zatoki Gdańskiej. Ale wystarczy wsiąść w pociąg i po krótkim czasie już się jest nad morzem (czy to na półwysep, czy na zachód)
.

co??? Pierwszy raz słyszę??? Tylko że w zatoce można się kąpać...a nad otwartym morzu jak? woda magicznie lodowata  szok...

20

Trójmiasto moim zdaniem to dobry wybór. Możliwości rozwoju są duże, z pracą też raczje nie ma problemu, jest ładniej i przede wszystkim taniej smile

21

Ja bym stawiała na Warszawę, w końcu tam najwięcej miejsc pracy:)

Pewnie, że Trójmiasto. Może w W-wie jest więcej pracy, ale w Gdańsku/Sopocie/Gdyni jest "spokój", nikt nigdzie się nie spieszy. Można naprawdę odpocząć. Sama długo się zastanawiałam. Obecnie kupiłam mieszkanie naprawdę w rozsądnej cenie. Pomogli mi w tym panowie z biura nieruchomości. Mogę ich z czystym sumieniem polecić.tu był nieregulaminowy link.

23

Trójmiasto - tam znajdziesz spokój i ciszę których próżno szukać w stolicy.. no i zawsze jest tam trochę jak na wakacjach big_smile

24

Zdecydowanie Trójmiasto- szczególnie Gdańsk !;)
Piękne, czyste maist  z bardzo dobra komunikacja miejską wink

25 Ostatnio edytowany przez lana33 (2015-11-17 21:23:38)

zdecydowanie gdańsk smile warszawa mi się osobiście nie nie podoba…Gdansk jest miastem bardzo atrakcyjnym dla młodych ludzi – tak mi się wydaje. A i o pracę w Gdn jest nawet spoko. Ostatnio z mężem sami rozważamy zakup mieszkania w Gdansku ale z tym jest oczywiście dużo problemów, na razie liczymy na szczęście - bierzemy udział w loterii gdzie do wygrania jest mieszkanie w Gdansku wiec może los się uśmiechnie do nas i nie trzeba będzie brac kredytów:D

26

Paru moich znajomych przeprowadziło się do Trójmiasta i bardzo polecają. Mieszkania w Gdańsku są tańsze niż w Gdyni. Tempo życia faktycznie wygląda na mniej zabiegane niż w Warszawie. Jak tam studiowałam to sobie przysięgłam, że nigdy tam nie zamieszkam big_smile Wrocław fajnie się rozwija.

Nie trzeba wspinać się na szczyt góry tylko po to, żeby się dowiedzieć, czy jest wysoka.

27

lana33 napisał/a:

zdecydowanie gdańsk smile warszawa mi się osobiście nie nie podoba…Gdansk jest miastem bardzo atrakcyjnym dla młodych ludzi – tak mi się wydaje. A i o pracę w Gdn jest nawet spoko. Ostatnio z mężem sami rozważamy zakup mieszkania w Gdansku ale z tym jest oczywiście dużo problemów, na razie liczymy na szczęście - bierzemy udział w loterii gdzie do wygrania jest mieszkanie w Gdansku wiec może los się uśmiechnie do nas i nie trzeba będzie brac kredytów:D

A jaką loterię masz na myśli. Tą parku handlowego matarnia?

28

tak,tak loterię Parku handlowego Matarnia tej w której trzeba zrobić zakupy za min.100zł no i można grać o mieszkanie:)  trwa do 26 więc trzeba się streszczać ja już wczoraj zrobiłam drugie zakupy więc podwójny los oddany big_smile

29

Ale sie przestraszyłam, aż sprawdziłam w regulaminie loterii. Loteria trwa do 28 listopada i do 11:30 można jeszcze wrzucac losy i brac udział. Ufff, bo wlasnie zaplanowaliśmy zakupy na piątek po pracy big_smile

30 Ostatnio edytowany przez Olinka (2018-01-21 15:12:02)

Moim zdaniem Trójmiasto jest znacznie fajniejszą lokalizacją, niż Warszawa. Kiedyś miałam podobny problem, ale postanowiłam zaryzykować przeprowadzkę w tamte rejony, ponieważ Warszawę już dość dobrze znałam, dzięki temu że tam studiowałam. Był to strzał w dziesiątkę: okolica wygląda bardzo miło, a sąsiedzi i ogólnie cała tamtejsza społeczność jest przyjaźnie nastawiona. Przeprowadzka do Trójmiasta obecnie jest bardzo prosta, ponieważ obecnie wiele firm buduje tam całe osiedla domków szeregowych. Osobiście mieszkam w miejscowości Banino, gdzie domy buduje firma [spam]. Jadąc do pracy przejeżdżam obok placu budowy i muszę przyznać, że świetnie to wygląda. Na dodatek stamtąd mamy bardzo blisko do przystanków autobusowych i marketów, co stanowi ogromną zaletę smile

31

Widziałam tamtejsze osiedla i faktycznie wyglądają bardzo fajnie smile Sama pochodzę z Trójmiasta i nie wyobrażam sobie mieszkać gdzie indziej, ponieważ mamy cudowną okolicę, do tego bliskość morza smile Mieszkałam jakiś czas we Wrocławiu, a nawet chwilę w Krakowie, ale nawet nie mają startu do rejonów nadmorskich.

32

Ja osobiście mieszkam całe życie w Warszawie i chciałbym się wyprowadzić w inny rejon Polski z tym że jest pare kwestii, które mnie tutaj trzymają. Myślę że mógłbym przeprowadzić się gdzie indziej z tym że musiał bym zabrać ze sobą najbliższa rodzinę co niestety jest niemożliwe. Bardzo chętnie bym zamieszkał na pomorzu z tym że kolejny argument jaki mnie trzyma w Stolicy jest praca, nie wiadomo czy znajdę tak dobrą posadę w innym mieście. takie jest moje zdanie ale wydaje mi się że jeżeli cenisz sobie spokój to wybierz inne miasto niż Stolicę, albo dobrą alternatywą jest zamieszkanie w miastach i miasteczkach sąsiadujących z Warszawą (wołomin, rembertów, pruszków, piaseczno, łomianki itd.) Jeżeli była by potrzebna ci firma przeprowadzkowa to posiadam sprawdzoną z której sam korzystałem pare razy.

Posty [ 32 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Przeprowadzka- Trójmiasto czy Warszawa?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018