wakacje w Polsce czy za granicą ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » wakacje w Polsce czy za granicą ?

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 123 ]

Temat: wakacje w Polsce czy za granicą ?

Witam wszystkich ; )

Jak w temacie -czy wolicie spędzać wakacje w Polsce czy za granicą ? korzystacie z biur podrózy czy sami montujecie sobie wyjazd na własną rękę ?

Przyznam się że wakacje sprzed 2 lat (gdy koleżanki namówiły mnie na Mielno ) wspominam jako koszmar zarówno cenowy jak i logistyczno-organizacyjny,dlatego teraz praktycznie co roku planuje z odpowiednim wyprzedzeniem kilka dni poza granicami Polski, co wbrew pozorom można zorganizować niewiele większym kosztem niż wakacje nad Bałtykiem.

Chciałabym poznać Wasze opinie,doświadczenia na temat ulubionego sposbbu  i miejsca spędzania wakacji.

pozdrawiam wink

"Znudziłem się wam? Tak? Jesteście tylko zgrają snobistycznych snobów. Snobistycznych snobów, którzy się snobują. I tak was nie potrzebuję. Obejdę się i bez was. A kiedy odniosę sukces, wydam wielkie barbecue. I żadnego nie zaproszę. Pokażę wam. Jeszcze zobaczycie!"

Johnny Bravo !
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: wakacje w Polsce czy za granicą ?

Heja,

10 lat temu wymyśliłem sobie że każdego roku zwiedzę minimum dwie nowe stolice, i konsekwentnie to realizuję smile Patrzę najpierw gdzie i kiedy są w miarę rozsądne ceny biletów lotniczych, później nocleg przez Internet... i lecę! Zazwyczaj na parę dni więc to takie mini wakacje. Dłuższe to lubię coś aktywnego, np. kurs językowy za granicą albo obóz żeglarski.

W te lato marzy mi się objechać samochodem Francję, Hiszpanię i Portugalię, wstępnie liczyłem że trwałoby to jakieś 3 tygodnie, ale nie znam nikogo chętnego... sad

Nie lubię korzystać z biur podróży, wolę sobie sam wszystko zorganizować.

3

prekvapenie napisał/a:

Heja,

10 lat temu wymyśliłem sobie że każdego roku zwiedzę minimum dwie nowe stolice, i konsekwentnie to realizuję smile Patrzę najpierw gdzie i kiedy są w miarę rozsądne ceny biletów lotniczych, później nocleg przez Internet... i lecę! Zazwyczaj na parę dni więc to takie mini wakacje. Dłuższe to lubię coś aktywnego, np. kurs językowy za granicą albo obóz żeglarski.

W te lato marzy mi się objechać samochodem Francję, Hiszpanię i Portugalię, wstępnie liczyłem że trwałoby to jakieś 3 tygodnie, ale nie znam nikogo chętnego... sad

Nie lubię korzystać z biur podróży, wolę sobie sam wszystko zorganizować.

O o o to podobnie mam z tym "polowaniem" na fajne i korzystnie cenowo bileciki samolotowe (w te wakacje  na lipiec Girona za 120 zl z wro<3) , tak samo zawsze z siostrą wszystko sobie na własną ręke składamy, dzięki temu jesteśmy niezależne i elastyczne czasowo i kosztowo do naszych planów wycieczkowych:D

co do Twoich planów wakacyjnych ahhh, taka wycieczka Francja-Hiszpania-Portugalia,marzenie big_smile jakby wypaliła to z góry życze superwypadu !

p.s -to niebawem może Ci tych stolic zabraknąć do zwiedzania big_smile

"Znudziłem się wam? Tak? Jesteście tylko zgrają snobistycznych snobów. Snobistycznych snobów, którzy się snobują. I tak was nie potrzebuję. Obejdę się i bez was. A kiedy odniosę sukces, wydam wielkie barbecue. I żadnego nie zaproszę. Pokażę wam. Jeszcze zobaczycie!"

Johnny Bravo !

4 Ostatnio edytowany przez prekvapenie (2014-05-16 20:27:42)

sarenka1990 napisał/a:

co do Twoich planów wakacyjnych ahhh, taka wycieczka Francja-Hiszpania-Portugalia,marzenie big_smile jakby wypaliła to z góry życze superwypadu !

Chyba jednak nie pojadę w tym roku (brak chętnych), ale może w przyszłym się uda? smile

A stolic zostało jeszcze bardzo dużo do zwiedzenia, tylko są coraz dalej. Większym problemem jest to gdy się zakocham w jakimś mieście... na przykład 2 lata temu w Pradze, i do dziś nie mogę przestać o niej myśleć smile

5

prekvapenie napisał/a:
sarenka1990 napisał/a:

Chyba jednak nie pojadę w tym roku (brak chętnych), ale może w przyszłym się uda? smile

A stolic zostało jeszcze bardzo dużo do zwiedzenia, tylko są coraz dalej. Większym problemem jest to gdy się zakocham w jakimś mieście... na przykład 2 lata temu w Pradze, i do dziś nie mogę przestać o niej myśleć smile

no to nic nie stoi na przeszkodzie by jakieś miejsce odwiedzić ponownie-a nóż widelec to miejsce jest Twoim przeznaczeniem? ! ; )

Johnny Bravo !

6

sarenka1990 napisał/a:
prekvapenie napisał/a:
sarenka1990 napisał/a:

no to nic nie stoi na przeszkodzie by jakieś miejsce odwiedzić ponownie-a nóż widelec to miejsce jest Twoim przeznaczeniem? ! ; )

Może tam zamieszkam, kto wie? Tylko że mam już dość przeprowadzek, było ich 5 w ciągu 10 lat i za 4 miesiące czeka mnie kolejna smile

Najładniejsze miasta które widziałem w Europie i gorąco polecam odwiedzić to: Praga, Edynburg (mieszkałem tam kilka lat), Sztokholm, Rzym i Mediolan. Chociaż podobno te dwa ostatnie już nie są takie czyste i bezpieczne jak wtedy gdy byłem tam wiele lat temu... a Tobie jakie miasta się najbardziej podobają?

7

prekvapenie napisał/a:
sarenka1990 napisał/a:
prekvapenie napisał/a:

Może tam zamieszkam, kto wie? Tylko że mam już dość przeprowadzek, było ich 5 w ciągu 10 lat i za 4 miesiące czeka mnie kolejna smile

Najładniejsze miasta które widziałem w Europie i gorąco polecam odwiedzić to: Praga, Edynburg (mieszkałem tam kilka lat), Sztokholm, Rzym i Mediolan. Chociaż podobno te dwa ostatnie już nie są takie czyste i bezpieczne jak wtedy gdy byłem tam wiele lat temu... a Tobie jakie miasta się najbardziej podobają?

w Mediolanie miałam okazje być 3 dni ,cóz, nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak znacznie mniejsze Begramo (skąd miałyśmy samolot:)

A które najbardziej mi się podobało - z pewnością Barcelona! totalnie zakochałam się w tym miejscu, dlatego wiedziałam że jak tylko nadarzy sie okazja to tam wrócę ( co nie sądziłam że to   będzie miało miejsce w lipcu;))

poza tym Belgrad wydawał mi się bardzo taki otwarty i miły jak dla obcokrajowców, sympatyczni ludzie, ładne okolice, smaczne jedzenie..hmm, Budapeszt całkiem miło wspominam-  Bratysławe również big_smile

Johnny Bravo !

8

Budapeszt i Belgrad wciąż na liście, Bratysławę kocham za ludzi bo poza malutkim centrum to nie za wiele tam jest. W zeszłym roku spędziłem tam 3 tygodnie na nauce słowackiego i było cudownie. Barcelona też na liście chociaż to nie stolica... znasz hiszpański bo ja niebardzo... W tym roku w końcu zwiedzę Berlin bo na razie to tylko przejazdem. Jednym słowem: same B. smile

9

prekvapenie napisał/a:

Budapeszt i Belgrad wciąż na liście, Bratysławę kocham za ludzi bo poza malutkim centrum to nie za wiele tam jest. W zeszłym roku spędziłem tam 3 tygodnie na nauce słowackiego i było cudownie. Barcelona też na liście chociaż to nie stolica... znasz hiszpański bo ja niebardzo... W tym roku w końcu zwiedzę Berlin bo na razie to tylko przejazdem. Jednym słowem: same B. smile

co do hiszpańskiego -nie znam kompletnie :d ale pobyt w Barcelonie dał mi kopniaka do nauki na kolejny raz,bo z angielskim i niemieckim to momentami było ciężko do porozumienia się z ludnością katalońską;)

Bratysława to rzeczywiście malutka, jednak klimat i ogólnie urok miasta straaasznie mi przypadł do gustu, gdybym miała okazje powróciłabym tam bez wątpienia:)

aktualnie moje cele wycieczkowe  to -Madryt/Dublin/Tel Aviv big_smile

Johnny Bravo !

10

Życzę super podróży! Tel Aviv i Madryt w moich planach także smile

11

prekvapenie napisał/a:

Życzę super podróży! Tel Aviv i Madryt w moich planach także smile

dzięki i wzajemnie ;D!

Johnny Bravo !
sarenka1990 napisał/a:

Witam wszystkich ; )

Jak w temacie -czy wolicie spędzać wakacje w Polsce czy za granicą ? korzystacie z biur podrózy czy sami montujecie sobie wyjazd na własną rękę ?

Przyznam się że wakacje sprzed 2 lat (gdy koleżanki namówiły mnie na Mielno ) wspominam jako koszmar zarówno cenowy jak i logistyczno-organizacyjny,dlatego teraz praktycznie co roku planuje z odpowiednim wyprzedzeniem kilka dni poza granicami Polski, co wbrew pozorom można zorganizować niewiele większym kosztem niż wakacje nad Bałtykiem.

Chciałabym poznać Wasze opinie,doświadczenia na temat ulubionego sposbbu  i miejsca spędzania wakacji.

pozdrawiam wink

Korzystam z biur podróży. Wolę spędzać wakacje za granicą. Na dodatek tylko w kraju, w którym zakochałem się od pierwszego spojrzenia.
Sarenko 1990 i Prekvapenie, czy odwiedziliście Zagrzeb? Polecam z ręką na sercu.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

13

Nie korzystam z biur podróży. Wolę sama wszystko załatwić. Z usług biura skorzystałabym tylko wtedy gdy nie ma innej możliwości np. do Bhutanu (gdzie się kiedyś wybiorę smile).
Lubię spędzać wakacje i w Polsce i za granicą. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy.
Lubię ciepłe morza, ale nasz Bałtyk ma dla mnie swój, niepowtarzalny urok.
Podobnie polskie góry.
Lubię się włóczyć samochodem "gdzie mnie/nas oczy poniosą". Zarówno w Polsce, jak i za granicą.
O ile na co dzień jestem wygodną osobą (lubię komfort), to na urlopie nic (prawie) mi nie przeszkadza.

Wielbicielu - pojechałbyś kiedyś gdzieś dalej wink Nawet na Bałkanach.

14

My wypoczywamy czasami w Polsce, czasami za granicą. Muszę przyznać, że obie te opcje są ciekawe.
Ostatnio byłam w Międzyzdrojach. Bardzo mi się podobało.
W czerwcu lecimy na Kanary, lipiec nasze polskie Tatry, wrzesień Turcja.

luc napisał/a:

Nie korzystam z biur podróży. Wolę sama wszystko załatwić. Z usług biura skorzystałabym tylko wtedy gdy nie ma innej możliwości np. do Bhutanu (gdzie się kiedyś wybiorę smile).
Lubię spędzać wakacje i w Polsce i za granicą. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy.
Lubię ciepłe morza, ale nasz Bałtyk ma dla mnie swój, niepowtarzalny urok.
Podobnie polskie góry.
Lubię się włóczyć samochodem "gdzie mnie/nas oczy poniosą". Zarówno w Polsce, jak i za granicą.
O ile na co dzień jestem wygodną osobą (lubię komfort), to na urlopie nic (prawie) mi nie przeszkadza.

Wielbicielu - pojechałbyś kiedyś gdzieś dalej wink Nawet na Bałkanach.

Widzisz Luc w Chorwacji mam jeszcze tak wiele do zobaczenia, że jednak nie.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

16

Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:

Korzystam z biur podróży. Wolę spędzać wakacje za granicą. Na dodatek tylko w kraju, w którym zakochałem się od pierwszego spojrzenia.
Sarenko 1990 i Prekvapenie, czy odwiedziliście Zagrzeb? Polecam z ręką na sercu.

Ja nie odwiedziłem, ale kiedyś na pewno smile

17

prekvapenie napisał/a:

Ja nie odwiedziłem, ale kiedyś na pewno smile

dziękuję również za ofertę,ale póki co mam troszke inne plany priorytetowe big_smile

Johnny Bravo !

18

Widzisz Luc w Chorwacji mam jeszcze tak wiele do zobaczenia, że jednak nie.

OK, nie ma sprawy wink

.... ale jest tyle innych pięknych miejsc na świecie....

19

Jeśli nad morze (wspomniałaś o tym nieszczęsnym Mielnie) to na pewno nie nad polskie. Mnie nie stać na wakacje w Polsce smile
Niezbyt często jeżdżę z biurami podróży ale z podróżniczego doświadczenia wiem,że są kraje gdzie lepiej nie jechać na własną rękę.
W tym roku znów na Bałkany wybieram się samodzielnie.
Wolę za granicą- mam takie jakieś wrażenie,że Polskę mam tak blisko,że jeszcze kiedyś dokładnie ją zwiedzę. Poza tym jeżdżąc na weekendowe wypady do różnych ciekawych parków lub muzeów z córką odkrywam czasem naprawdę fajne miejsca.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

20

gojka102 napisał/a:

Jeśli nad morze (wspomniałaś o tym nieszczęsnym Mielnie) to na pewno nie nad polskie. Mnie nie stać na wakacje w Polsce smile

No właśnie  trafiłaś w 10 co do kwestii finansowej związanej z polskim morzem - będąc w Gdańsku zeszłego roku nie mogłam uwierzyć , jakie zdzierstwo panuje nad naszym Bałtykiem. Na swoje  szczęście nie lubie ryb czy  gorfów i innych słodkości które co 5 metrów są zazwyczaj na promenadzie jednak 10 zł za gofra z  plastrem ananasa i kapką bitej śmietany uważam za lekki ponos.

Mileno to jeszcze inna bajka...chodząc z koleżankami do lokalnego sklepiku do dziś pamiętam butelkę coca coli 0,5 l za 5,50 czy serek topiony 100 gram za jakieś 3,50 ;') dobrze że miałyśmy trochę zapasów kupionych wcześniej, bo inaczej byśmy zbankrutowały.

Bedąc we Włoszech placiłyśmy z koleżankami  jakieś 8 czy 10 euro, w ramach tego dostawało sie wybranego drinka i można było jeśc wszytskie potrawy w ramach szwedzkiego stołu ile tylko dusza zapragnie - w dodatku wsyztsko swieże, kelner przemiły a na koniec właściciel restauracji z tekstem w stylu - czy smakowało wam ? bo jeśli  nie smakowało czy uważaja panie  że 8/10 euro to za dużo?jeśli tak  to nic, nie musicie płacić" co nas kompletnie rozczuliło przy zapewnienaich,że nigdy w zyciu nie jadłyśmy takich dobrych potraw i rzecz jasna, opłaceniu wszystkiego wink

W Polsce mało kiedy ktokolwiek zapyta sie czy smakuje potrawa, czy podejdzie w miarę szybko zabrać talerze czy w ogóle podejdzie by złożyc zamówienie. Pamietam że raz będąc w Zakopanem wstąpiłam z siostra do jakiejś pizzeri by zjeśc obiad -nie dość że czekając przy stoliku dobre 15 minut nie doczekałyśmy się podejścia z menu do nas (mimo że obok stoliki były w miare szybko obsługiwane), to trudno, mówię - podejdę sama i poproszę o to -tak też zrobiłam. Minęły kolejne 10 minut ,zastanowiłyśmy się co jemy ,  poprosiłam kelnerkę na co ona  oznajmia nam,że obsługują wycieczkę niespodziewaną i na zamówienie będziemy musiały czekać...uwaga...jakieś 2 godziny. W ten sposób straciłyśmy jakieś 25 minut, a straciłybyśmy więcej gdybym sama nie podeszła po to nieszczęsne menu czy bym jej nie zawołała. Jeszcze w Gdańsku pamiętam nieuprzejmość ze strony sprzedawców( na pytanie siostry z jakimi składnikami jest  dana sałatka bo na karcie nie było zapisane kelnerka  warknęła-przeczytać sobie na tablicy przed barem), na co odniecciało nam sie jedzenia w takim miejscu i postawiłyśmy na mc ;/).

A nie ukrywam, takie kwestie jak podejście do mnie jako do klienta są bardzo dla mnie istotne.

Johnny Bravo !

21

Najlepiej raz w Polsce, raz zagranicą;) trochę mnie śmieszą ci, którzy w Polsce nigdy nie spędzili żadnych wakacji za to szczycą się tym, że byli W Egipcie, Włoszech czy Grecji. Cudze chwalicie, swego nie znacie jak mawiał klasyk

22 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-06-26 23:23:40)

ja jak najbardziej za granicą, najchetniej w grecji, odwiedzilam juz kretę, ateny, santorini, lesbos
w tym roku wybieram sie na korfu z spam  czyli z kobietą, dorotą, historykiem sztuki, przewodnikiem, które mieszka w grecji i zaprasza polaków na wycieczki po korfu

23

Polska jest pięknym krajem i miejsc na wakacje jest bezliku. Niestety u nas nie ma gwarancji pięknej pogody. Ja zdecydowanie jestem za wakacjami za granicą w sezonie, bo w biurach ceny nie są jakieś bardzo wysokie, wybór jest ogromny i za granicą przynajmniej pogoda jest pewna. Polska jest piękna, sama lubię zwiedzać różne miasta, ale jednak wczasy to wczasy.

24

To zależy. uwielbiam polskie miasta - często jeżdżę nad polskie morze albo w góry. I to nie jest tak, że wycieczki zagraniczne są lepsze od tych polskich .To wszystko zależy od tego jak zaplanuje się sobie urlop. Często wyjeżdżamy z całą rodziną na około 2 tygodni, wcześniej przeglądam przewodniki, zaznaczam miejsca jakie chcemy zobaczyć, grupujęto na jakieś konkretne dni i pozostawiam też czas na spontany, bo one też się zdarzają smile Rzadko wybieramy biura podróży, najcześciej wszystko sami załatwiamy, albo jedziemy gdzieś samochodem. W tamtym roku właśnie tak pojechaliśmy do Grecji smile W tym roku chcemy najpierw polecieć (bo tym razem samolotem) do Barcelony a pod koniec sierpnia w polskie góry smile

While she starts to cry,
mascara's running down
her little Bambi eyes
"Lana, how I hate those guys"

25

weronikar napisał/a:

W tym roku chcemy najpierw polecieć (bo tym razem samolotem) do Barcelony a pod koniec sierpnia w polskie góry smile

Barcelona-dla mnie najpiękniejsze miasto na świecie smile
i zycze super wakacji! wink

Johnny Bravo !

26 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-07-10 16:31:30)

polecam na własną rękę znaleźć apartament wychodzi dużo taniej my w tym roku jedziemy ew wrześniu a w lutym rezerwowałam noclegi ( za dojazd tzn. paliwo i nocleg 540 zł. na osobę ) .

Post edytowany ze względu na naruszenie regulaminu forum

27

warto wybrać sie na wycieczke z biura turystycznego pod koniec sezonu mają bardzo ciekawe i tanie oferty smile

28

A ja jednak zostaję w Polsce. W tym roku postanowiliśmy z mężem pojechać w góry, tylko nie w Tatry, jak wszyscy, tylko w Sudety. Nigdy tam nie byliśmy, a podobno pięknie, no i nie ma tylu turystów, co w Zakopanem. Jedziemy na żywioł, po drodze zwiedzimy co się da. Odwiedzimy zamek w Mosznej, Kamień Śląski, wstąpimy do Opola zobaczyć Wenecję i do Pałacu w Sulisławiu. Mąż jest joginem, a w pałacu jest Ośrodek Jogi i Ajurwedy, więc pewnie tam przenocujemy. Piękne miejsce, byliśmy w czerwcu na Konferencji Jogi i Ajurwedy. A z Sulisława zygzaczkiem w stronę gór. Już się nie mogę doczekać?

29

O, ja też byłam na tej czerwcowej konferencji w Pałacu Sulisław, tylko, że ja pojechałam większą paczką. Kasia, nasza instruktorka jogi powiedziała, że warto i faktycznie było super! Nie dość, że miejsce z klimatem, to jeszcze zajęcia prowadziły same autorytety! W przyszłym roku jedziemy obowiązkowo!

30 Ostatnio edytowany przez TakiSobie14 (2014-11-07 01:38:00)

Zgadzam sie Sulisław cudowny smile

31

Polska to kraj pełen ciekawych zakątków wartych zobaczenia. Czasami trzeba skalkulować bo na przykład wypoczynek nad naszym morzem może być droższy niż wypoczynek za granicą. My z reguły wczasujemy za granicą z biurem podróży a czasem spontanicznie wybieramy się też weekendowe na wycieczki po naszym kraju.

32

Niby mówią cudze chwalicie, a swego nie znacie, ale jak porównuje się ceny i za wypad tygodniowy gdzies w Polsce wychodzi tyle co za granicą, to ja jednak wolę trochę dorzucić i naprawdę pojechac gdzies dalej...

33

zdecydowanie za granicą. nie tylko dlatego że w hiszpanii pogoda zawsze jest piękna i nigdy mnie jeszcze negatywsnie nie zaskoczyla, ale też bo ceny do polskich waklacji są bardzo podobne.

34

Polskie morze jest piękne, naprawdę piękne plaże.
Niestety ale zauważyłam,ze coraz więcej tandety sad
Najgorsze są chyba te chińskie tanie lampiony, które głupi ludzie sobie kupują , puszczają i trują środowisko.

35

Tak chwalicie ten Sulisław, że aż postanowiłam zobaczyć o co chodzi. Akurat szukam z mężem jakiegoś fajnego miejsca na weekend, więc może tam? Weszłam na stronę i robi fajne wrażenie. I jest SPA! Wstępnie zarezerwowałam pokój na luty, na pewno polecacie?

36

Kocikoci, ja bardzo polecam, tak jak pisałam, byliśmy już tam z mężem na konferencji a potem na wakacjach. Faktycznie przenocowaliśmy w Sulisławiu i byliśmy bardzo zadowoleni. Mają pyszne jedzenie i świetne warunki. No i wielkim atutem jest ich spa. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz, ale myślę, że się nie zawiedziesz.

37

Ja zdecydowanie wolę wakacje w Polsce, ale od czasu do czasu (raz na dwa lata) mozna się pokusić i ciepłe kraje odwiedzić;P

38

ja tez w Polsce wakacjuje... w sumie .. nie mialam mozliwosci pojechania gdzies indziej za granice..

Posty [ 1 do 38 z 123 ]

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » wakacje w Polsce czy za granicą ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018