Podwójna profesja. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1

Temat: Podwójna profesja.

Witam serdecznie.
Z zawodu jestem fotografem, jednakże jest to jedynie zawód po technikum, do którego poszłam, aby jakikolwiek zawód mieć - przydatny podczas podróży. Moim prawdziwym marzeniem jest jednak zostać tłumaczem języka japońskiego i w tymże właśnie kierunku podejmuję studia. Nie chciałabym jednak na tym poprzestać i chcę pracować w ruchu - tj. podróżować, zwiedzać. Jestem bardzo kontaktową osobą i uwielbiam pisać, ludzie chwalą moje pióro i pojawia się następujące pytanie: Czy aby zostać dziennikarzem muszę mieć skończone konkretne studia lub specjalne kursy? Nie chcę rezygnować z japonistyki, ponieważ ten kierunek nadaje poniekąd sens mojemu życiu. Boję się też, że będąc jednocześnie na dwóch kierunkach, z czego japonistyka jest dość wymagająca, mogę nie dać rady.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Podwójna profesja.
Yaya napisał/a:

Czy aby zostać dziennikarzem muszę mieć skończone konkretne studia lub specjalne kursy?

Nie. Musisz jednak mieć doświadczenie, które jest w tym zawodzie najcenniejsze - a to z kolei będziesz musiała najprawdopodobniej zdobywać w wolnym czasie i w ramach wolontariatu/bezpłatnych praktyk.

3

Odp: Podwójna profesja.

Dobra rada postaw na doświadczenie, jak chcesz szybciej je zdobyć lub sprawdzić siebie - zaryzykuj i podejmij się konkursów lub wystartuj na giełdzie (chwyć zlecenie o napiasnie artykuły na dany temat, wybiorą najlepszy - w sensie najbardziej pasujący do tego kto ma to wydrukować i w artykuł jest w jakiś sposób ciekawy napisany)
Jesteś fotografem, zarabiasz na tym? Jak robisz fajne zdjęcia to może sprzedajesz do reklam np. na Shutterstock, iStockphoto, Dreamstime? Jak nie to spróbuj, giełda artykułow czasem wygląda podobnie do ich systemu.

Masz czas to zacznij tak jak Ci radzi Anemonne do bezpłatnej praktyki, albo załóż bloga i zarejestruj się na stronie, która umieszcza artykuły do przedruku i zobacz jakie będziesz miała wzięcie (ile osób umieści Twój artykuł na swojej stronie)
Jeszcze możesz spróbować dokleić się do kogoś tzn, może ktoś szuka zdjęć albo artykułów, można nawiązać współpracę, nie wiem o czym chcesz pisać, jakiego rodzaju specjalizacja np. w marketingu dają zlecenia na różne rzeczy w zależności od potrzeb klienta, możesz zdobywać doświadczenie i pieniążki równocześnie.

Japonistyka + fotografia + dziennikarstwo = super połączenie smile

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018