długotrwałe bezrobocie= brak perspektyw na przyszłość? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » długotrwałe bezrobocie= brak perspektyw na przyszłość?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: długotrwałe bezrobocie= brak perspektyw na przyszłość?

Witam wszystkich! Mój problem polega na tym, że od bardzo długiego czasu szukam pracy, jednak żadnych efektów nie widać. Na początku musicie wiedzieć, że mieszkam w małej miejscowości w powiecie o największym bezrobociu w Polsce. Mam 22 lata, studiuję zaocznie ekonomię. Od 18. roku życia jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy. Moje dotychczasowe doświadczenie jest bardzo małe, pracowałam przez 4 miesiące jako telemarketerka. Nienawidziłam tego, jestem osoba uczciwą i bardzo bolało mnie że musiałam "wciskać" innym cos nie wartego swej ceny, czego sama nigdy bym nie kupiła. Mało tego, pracowałam w innym mieście, 30 km od mojego miejsca zamieszkania. Musiałam wstawać przed  6 żeby na 9 dojechać (pociągiem i autobusem).  Później przez 6 miesiący byłam na stażu w Urzędzie Skarbowym, który dostałam dzięki koleżance. Podsumowując- nigdy nie zarobiłam powyżej 1000 zł miesięcznie.  Oczywiście szukam pracy, prawie codziennie wysyłam cv, dzwonię, chodzę na rozmowy. Nie chcę niewiadomo jakiej pracy, chcę tylko ciągłości mimnimalnego dochodu. Praca na kasie, w magazynach również satysfakcjonowałby mnie, ale gdy dojdzie co rozmowy okazuje się, że  pracodawca wyklucza mnie z powodu dwóch zajętych weekendów w miesiącu (zjazd w szkole).  Takich przykładów jest mnóstwo. Pracodawcom nie odpowiada np. to, że mieszkam zbyt daleko miejsca pracy (byłabym gotowa podjąc trud dojazdu o wcześnej porze), brak doświadczenia, brak grupy inwalidzkiej, itp. Mogłabym poszukać pracy np. w stolicy, ale nie mam pieniędzy na zakwaterowanie. Wszystko co uda mi się zdobyc jakimś cudem i odłozyć przeznaczam na szkołe( 1700 zł na semestr). Rodzice coraz niechętniej pomagają. Jestem bezradna. Czuję się bezwartościowa, skoro nie potrafię poradzić sobie ze znalezieniem zatrudnienia, nic nie osiągnę. Nie wiem czego oczekuję pisząc tutaj, może zwykłego zrozumienia? Wskazania kierunku dlaszej drogi...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: długotrwałe bezrobocie= brak perspektyw na przyszłość?

Miałam podobną sytuację, z tym że jestem dużo starsza od ciebie. Nie pracowałam przez ponad półtorej roku. Szukałam pracy i zawsze scenariusz wyglądał tak, że dostawałam się do ostatniego etapu rekrutacji i okazywało się albo że jeżdżę autem zbyt krótko, albo że mieszkam "zbyt" daleko (np. 15 km od pracy, ale mam samochód, więc jak dla mnie to była głupia wymówka), albo w ostatnim etapie przyszły pracodawca zmieniał wymagania. Też podobnie jak ty kiedy już straciłam nadzieję poszłam na słuchawkę, ale to był jakiś koszmar, wciskanie szitu w złotym papierku osobom, które w życiu świadomie widząc ów szit nigdy by go ni kupiły. W tej chwili mam zajęcie, które wymaga ode mnie poświęcenia sporej ilości czasu, ale jest bezpośrednio związane z tym, co najbardziej lubię robić. No i tylko umowa o dzieło, ale zaczynam się poważnie zastanawiać nad otwarciem własnej działalności, bo wtedy będzie się to najbardziej opłacać. Myślę, że nigdy nie jest tak, że nie ma się perspektyw. Po prostu szuka się w nieodpowiednich miejscach. Jeśli masz jakąś rzecz, pasję, hobby to zastanów się jak możesz na tym zarabiać, tylko pamiętaj, że będzie cię to sporo pracy i wysiłku kosztowało. Etat nie jest jedyną oczywistością i możliwością. Niestety wiele osób sądzi, że etat to największe szczęście jakie może im się przydarzyć, a w naszym kraju wprost nie ma innych możliwości. A one są i to o wiele bardziej opłacalne, bo pracując na etacie dostajesz 1200 na rękę, a brutto o wiele więcej. Do tego pracodawca ponosi ok. 3 tysiące zł kosztów, a przecież jeśli ty dostaniesz te 3 tysiące, to przez pierwsze dwa lata działalności odprowadzasz składki ok. 400 pln do ZUS-u, do tego 19% podatku i vat, jeśli jesteś vatowcem rzecz jasna. Tyle że w takiej sytuacji musisz wiedzieć, co tak naprawdę chcesz robić.

Nie myśl, że jesteś bezwartościowa. Dziś znaleźć pracę każdemu jest trudno, nawet osobie z wyższym wykształceniem i wieloletnim doświadczeniem na dobrym stanowisku. Każdy maksymalnie obcina koszty, dlatego nie dziw się pracodawcom, że chcą mieć pracownika na miejscu, najlepiej z grupą inwalidzką. Po prostu musisz znaleźć inne rozwiązanie, niż magazyn, kasa lub słuchawka. Może dotację?

3

feberina napisał/a:

Mogłabym poszukać pracy np. w stolicy, ale nie mam pieniędzy na zakwaterowanie.

W Stolicy wcale nie jest wiele lepiej... Pełno studentów dziennych i zaocznych, którzy chcą się tutaj utrzymać i idą do jakiejkolwiek pracy, która jest nisko płatna, a cena wynajmu jakoś nie chce spadać. Przy tym pracodawca dzięki ich statusowi ma minimalne koszty. Do tego pełno specjalistów z porządnych wykształceniem i doświadczeniem, którzy nie mogą stąd wyjechać, bo mają duże kredyty hipoteczne zaciągnięte w lepszych czasach. Warszawa od jakiegoś czasu nie jest dobrym kierunkiem na emigrację.

Nobody Is Born Gay - GOD

4

feberina napisał/a:

Witam wszystkich! Mój problem polega na tym, że od bardzo długiego czasu szukam pracy, jednak żadnych efektów nie widać...
Jestem bezradna. Czuję się bezwartościowa, skoro nie potrafię poradzić sobie ze znalezieniem zatrudnienia, nic nie osiągnę. Nie wiem czego oczekuję pisząc tutaj, może zwykłego zrozumienia? Wskazania kierunku dlaszej drogi...

Każdy ma taki moment jak długo nie pracował, że czuje się bezradny i bezwartościowy. Co możesz zrobić, aby pierwsze zmienić swoje nastawienie do problemu?

Potrzebujesz pomysłow gdzie szukać (na jakim stanowisku, w jakiej branży i jak dotrzeć do ofert), czy gdzie być (zostać i tam gdzie jesteś szukać, czy chcesz wyjechać za pracą)?
Ile masz czasu na pracę, aby studiów nie zawalić?

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » długotrwałe bezrobocie= brak perspektyw na przyszłość?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018