Kobieta musi być posłuszna i usługiwać mężczyźnie! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Kobieta musi być posłuszna i usługiwać mężczyźnie!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 44 ]

1 Ostatnio edytowany przez Bliźniaczka22 (2009-08-24 14:15:20)

Temat: Kobieta musi być posłuszna i usługiwać mężczyźnie!

Wiecie tak zajrzałam na pewne forum męskie, żeby zobaczyć jakie tam oni mają porady, jest dużo na temat nas kobiet itp ale to aż mnie przeraża!!! Co oni tam wipisują. Np. ile kobiety to płaczą np że 19latki i wyżej płaczą 14 godzin w tygodniu itp itd. i że my tylko gramy łzami i jestesmy ogólnie "be" i kombinujemy... a to taki artykuł aż nie wierzę że taki ruch mógłby byc u nas w Polsce, Chciałaby któras z was byc taka żoną? Co wy na to? Ja na pewno nie.

Jeżeli odrzucimy kwestię seksu, to takie partnerki są bez wątpienia marzeniem niemal każdego mężczyzny - tak tak panowie chodzi oczywiście o? potulne żony.

Jeżeli myślicie, że to tylko głupi żart mamy dla Was naprawdę dobre informacje. Potulne, uległe i skore do spełniania naszych pragnień żony, naprawdę istnieją i mają nawet swoje stowarzyszenie ? Ruch Potulnych Żon!

Już niedługo jego szeregi będą otwarte także dla naszych rodaczek, co bez wątpienia ucieszy Was wszystkich. Film dokumentalny o Paniach z ruchu Potulnych Żon, wyemitowała w maju Telewizja Polska. Od tego czasu, zainteresowanie Polek tym, aby zostać potulną żoną bardzo wzrosło. Czym zatem jest ten ruch i kim są jego członkinie.

Są nimi zazwyczaj panie, które mają wrodzoną skłonność do dominacji, co przejawiało się w ich związkach. Znudzone dotychczasowym życiem, przerażone swoją psychiką, pragnące miłości i mające w nosie równouprawnienie postanowiły zrobić coś, co bądźmy szczerzy jest naturalną prawidłowością świata. Postanowiły zostać dobrymi, łagodnymi, potulnymi żonami, spełniającymi tradycyjne powinności wobec swoich mężów.

Co ciekawe, ta zmiana w ich życiu wcale nie wpłynęła negatywnie na ich samoocenę, czy życie osobiste! Ich związki stały się dzięki temu lepsze. Jest w nich dużo więcej, empatii i wzajemnego zrozumienia, a mniej niepotrzebnych fochów, utarczek i kłótni.

Panie, które dotychczas chciały mieć ostateczne zdanie, być paniami we własnym domu, postanowiły, zaakceptować reguły natury i pozwolić mężczyznom, aby to oni kierowali domem!

Ich ?biblią? i manifestem stała się książka ?Potulna żona?, która stała się doskonałym poradnikiem, jak i dlaczego należy być taką małżonką. Po przeczytaniu tej książki dla wielu pań prace domowe, które kiedyś miały w ?głębokim poważaniu?, stały się źródłem inspiracji, dającym poczucie prawdziwego spełnienia.

Oddanie ?potulnych żon? swoim mężom przybiera naprawdę różne formy. Jedna pani, troszczy się o to, żeby mąż po powrocie z pracy, zawsze miał gotowy obiad i przygotowaną kąpiel, podczas, której myje mu plecy, a nawet wyciska pastę do zębów na jego szczoteczkę.

Inne panie rozkoszują się radością ich mężów, kiedy widzą uprane skarpetki i wyprasowane koszule. Są też i takie, które z radością, ubierają się w seksowne fatałaszki, aby w takim stroju przynieść mężowi te przysłowiowe piwo z lodówki.

Co ciekawe, panie z Ruchu Potulnych Żon uważają, że to właśnie ta uległość jest odpowiednim sposobem na to, aby małżeństwo było harmonijne i zgodne. No cóż nam wypada tylko przyznać im rację i życzyć szybkiej ekspansji ich idei w kraju nad Wisłą.

źródło: wp.pl

a to opinie facetów co do tego artykułu... no no faceci "rządzą"

1.wszystkim feministkom i kobietą wyzwolonym mówimy nie. kobieta musi być posłuszna i usługiwać mężczyźnie, tylko to sprawi , że będzie czuła się potrzebna i doceniona. to jest antidotum dla wszystkich karierowiczek, które nie mają szczęścia i prawdziwej miłości w życiu.

2. Nie ma takich żon.Są tylko Ksantypy i megiery i u każdej z nich to tylko kwestia czasu.

3. Żony jeszcze nie mam, ale jak ma być to lepiej żeby była potulna, a nie jak osioł uparta przy swoim nawet nie mając racji. Ech dziewczyny

A tu opinie kobiet smile

1. Całe życie byłam potulną żoną, a on i tak znalazł sobie inną... Na stare lata...

2. na codzien jestem potulna zonka:)
moj pan i wladca ma wszystko czego oczekuje, wyprane, ugotowane, podane z usmiechem, ba wstaje rano by przygotowac mu sniadanko do pracy i robie kawke by nie wychodzil naczczo z domku. w nocy jestem nie tylko zonka, ale przede wszystkim kochanka, ale...:)
no wlasnie jest ale...
niestety nie mam natury, ktora godzi sie na ciagla dominacje...
dlatego mam kochanka...
i tutaj sie realizuje... tutaj to ja dominuje i mam wladze;)
wiem, ze zostane skrytykowana, ale co mi tam..
chce tylko uswiadomic jedna rzecz...
potulne zonki w domku maja swoje tajemnice po za nim...
pozdrawiam wszystkich, a w szczegolnosci tych zbulwersowanych...:)

3. A ja się podpisuję pod tym artykułem, sama jestem "potulna" i widzę że dzięki temu mój mąż też jest bardziej "potulny". Chyba żaden facet nie chce mieć w domu szefa, drugiego faceta, nawet jeśli jest on piękną kobietą, myślę, że w głębi duszy pragnie właśnie takiej żony, która będzie wykonywać "domowe obowiązki" z radością, a nie z musu. A chyba nic tak nie sprawia radości jak uśmiech zadowolenia na twarzy ukochanej osoby. Oczywiście nikt tu nie mówi o niewolnictwie, wręcz przeciwnie. Kiedy mój mąż widzi,że jestem "potulna" to ma ochotę też mnie porozpieszczać. I wszystko gra:D

Ludzie...z każdą minutą zaskakują mnie coraz bardziej smile
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kobieta musi być posłuszna i usługiwać mężczyźnie!

Podobnej głupocie mówię stanowcze NIE...

3

Widziałam ten program! Oczu nie mogłam oderwać od telewizora! Uczucia jakie odnosiłam w trakcie programu: na przemian zgroza z politowaniem. Brakowało tylko przeżucia posiłku, żeby mąż za bardzo się nie zmęczył.

Pamiętam wypowiedź kobiety, która przed zmianą w potulną żonę była aktywną kobietą na prestiżowym stanowisku pracy. Powiedziała, że gdy zauważyli problem w małżeństwie udali się do kobiety, prowadzącej trening dla przyszłych uległych. I tylko ta terapia ponoć im pomogła.

Poradnik, na którym bazują te kobiety, o ile dobrze pamiętam, wydany został dziesiąt lat temu. Więc jakie ma odniesienie do współczesności? Wg mnie - żadne.

Będę obstawiać przy kompromisie w związku. Takie wyjście z sytuacji jest dla mnie najbardziej zadowalające dla obu partnerów.

4 Ostatnio edytowany przez Numenorian (2009-08-24 17:37:07)

Hmm... wyglada na  to ze zupelnie niepostrzezenie (i nieswiadomie) pewne elementy ze swiata BDSM wkradaja sie do serc i umyslow kobiet... i wielu sie to podoba. Pewnego rodzaju odpowiedz na emancypacje ktora, choc w oczywisty i nie podlegajacy dyskusji sposob jest wspaniala sprawa, to w niektorych wypadkach prowadzi do utraty tozsamosci wlasnej roli spolecznej i w konsekwencji braku tzw. szczescia, na ktore jak widac kazda kobieta ma swoj sposob. Zreszta kazda osoba wykonujaca odpowiedzialna prace mialaby  czasem ochote wyzbyc sie tego obciazenia i poczuc sie wolnym od tej odpowiedzialnosci, niezaleznie od plci. Byc moze z tego wynikaja zjawiska takie jak te przytoczone. Pamietam historie (bodajze blog) kobiety (prawdopodobnie lekarce) z doktoratem, osiagnieciami, spelniajaca sie w pracy...ktora na wlasne zyczenie od 10 lat jest w zwiazku opartym na tzw. power exchange 24/7 , czyli ukladzie: Pan i Niewolnica. Innymi slowy biega po domu nago (jak nie ma dzieciakow) z obroza na szyi, a czasem na smyczy. I jest szczesliwa jak nigdy dotad. Takich przykladow i kobiet jest sporo.
Problem rodzi sie wtedy gdy facet majacy "pod opieka" ulegla partnerke jest nieodpowiedzialnym imbecylem, co w sposob nieunikniony sie moze zdarzyc.

Interesujace zjawisko, choc biorac pod uwage specyficzny charakter wymagany przed "przemiana" ("wredna suka" tudziez twarda bezwgledna business woman) to raczej mozna je traktowac jako ciekawostke, a nie trend bo tak naprawde niewiele kobiet odczuwa takie potrzeby, a ich odbior przez mezczyzn chyba jednak nie jest tak jednoznaczny jak sie moze wydawac. Tj. nie kazdy facet chcialbym w takim zwiazku zyc.

Ride the Beast, don't let the Beast ride you.

5

tez wolę w związku kompromis a nie żeby tylko jedna stona była "niewolnikiem" smile szkoda że tego programu nie widziałam w tv smile

Ludzie...z każdą minutą zaskakują mnie coraz bardziej smile

6

'co bądźmy szczerzy jest naturalną prawidłowością świata. '

Artykuł pisany przez samca.

Dla tych kobiet to również wygodne. Zbyt bojaźliwe by wziąć sprawy w swoje  ręce, w razie czego, będzie na kogo zwalić, bo to on o wszystkim decyduje. Nie wierzę jakoś w te brednie, że to silne kobiety, przerażone własną psychiką. Kolejny wymysł samców, którzy myślą, że wszystko wiedzą.

A komentarze 'mężczyzn'?
Hmm, nr 1 uznaje się za boga, a jak dla mnie jest fagasem z niepełnym średnim, pracującym gdzieś na budowie. Uważa, że wie 'czego potrzeba kobietom'. A błąd ortograficzny na początku wypowiedzi kuje w oczy.
Nr 2 źle trafił i teraz wrzuca wszystkie kobiety do jednego wora, biedactwo.
Nr 3 słaby psychicznie - woli żeby kobieta była uległa, bo z inną nie da sobie rady.

Ja mam nadzieję, że nie wszyscy panowie są tacy i znajdzie się jakiś na tyle odważny, żeby ze mną dzielić życie. Jak nie, to trudno, nie będę udawać potulnej tylko dlatego, że ktoś ma słabą psychikę.

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

7

Szczurunia napisał/a:

Nie wierzę jakoś w te brednie, że to silne kobiety, przerażone własną psychiką. Kolejny wymysł samców, którzy myślą, że wszystko wiedzą.

Ja mam nadzieję, że nie wszyscy panowie są tacy i znajdzie się jakiś na tyle odważny, żeby ze mną dzielić życie. Jak nie, to trudno, nie będę udawać potulnej tylko dlatego, że ktoś ma słabą psychikę.

Polemizowalbym. Mysle ze tez nie chodzi o to ze te kobiety sa "przerazone wlasna psychika" , ale po prostu musza odreagowac obciazenia jakie naklada wspolczesne spoleczenstwo na kobiete za sprawa emancypacji i ruchow tzw. "feminazi". Ostatecznie to kwestia wyboru,  podobnego jakiego dokonuja niektorzy faceci - CEO's , managerowie i inni na codzien zmagajacy sie z duzymi oczekiwanami i stresem , a ktorzy od czasu do czasu na wlasne zyczenie i ciezkie pieniadze pozwalaja sie zakluc w skorzane kajdanki i okladac palcatem przez pania ubrana w skory i lateks. wink
Ile ludzi tyle konstrukcji psychicznych i tyle samo gleboko skrywanych pod pancerzem hardosci mysli i pragnien kolaczacych sie z tylu glowy.

8

Numenorian, presja społeczna - owszem, ale chyba dlatego, że równouprawnienie w wielu dziedzinach życia jest tylko czczym słowem.
Od kobiet zwykle wymaga się więcej niż od mężczyzn na tych samych stanowiskach, także społecznych. Aby obie płci były sobie równe Ona musi bezustannie pokazywać, że jest lepsza (czytaj: równa) od Niego. I tak, matka poświęca dziecku proporcjonalnie więcej czasu niż ojciec, dodatkowo prowadzi dom, w czym mąż ma nikły udział. Przecież głównie on zarabia, a gospodarstwo i wychowywanie dzieci to typowo babskie zajęcia.
Pracownica udowadnia natomiast pełną gotowość, aktywność, dyspozycyjność przy czym dwoi się i troi, by nie pomyślano, że jest gorsza od kolegi pracownika.

Bo co tu ukrywać? Publicznie często musimy walczyć o swoje. Może dlatego niektóre kobiety chociaż w domowym zaciszu wyłączają bieg i spokojnie poddają się panu i władcy. Jednak trudno mi zrozumieć całkowite podporządkowanie, służenie i co najbardziej bulwersujące: samodzielne zrzeczenie się swobody i wyrażania własnej woli. Mąż decyduje, a ty buzię w ciup i rączki w małdrzyk. Niepojęte....

9

blanche napisał/a:

Jednak trudno mi zrozumieć całkowite podporządkowanie, służenie i co najbardziej bulwersujące: samodzielne zrzeczenie się swobody i wyrażania własnej woli. Mąż decyduje, a ty buzię w ciup i rączki w małdrzyk. Niepojęte....

Niepojete, ale dopoki za obupolna zgoda i z satysfakcja, dopoty nie nosi znamion patologii. Nie od dzis wiadomo ze psychika kobiet jest o wiele bardziej zlozona niz facetow, wiec mnie to az tak specjalnie nie dziwi. Moja dobra znajoma na codzien jest "rekinem" i niezwykle twardym charakterem , a w domu jak piszesz , wrzuca nizszy bieg , mimo ze faceta z ktorym jest mogla by zjesc na sniadanie. Ostatnie nie zmienia faktu ze jej partner jest na tyle swietnym czlowiekiem ze ona nie ma problemu z ukazaniem delikatnej i uleglej strony swojej natury, co jest chyba dla tego mezczyzny fantastycznym komplementem z jej strony.

Wracajac na chwile do tekstu glownego watku, nie da sie ukryc ze przytoczone w nim opinie facetow swiadcza o watpliwym poziomie ich rozwoju intelektualno-spolecznego i nie zdziwilbym sie gdyby w zwiazku z takimi "typami" kobieta czujaca potrzebe "odsloniecia" sie moze skonczyc jako obiekt naduzyc, a nawet takiej czy innej formy przemocy - psychicznej lub fizycznej. Wybor partnera wydaje sie kluczowy.

10

Wydaje mi się, że znalezienie właśnie odpowiedniego partnera może nie być możliwe. Niedobrze jest, kiedy w związku rządzi tylko jedna osoba. Prędzej czy później ta 'władza' uderza do głowy, bez względu na to, czy rządzi mężczyzna czy kobieta. I kiedy nagle potulna strona w jakiejś jednej, choćby drobnej, sprawie chce zabrać głos, to rodzą się problemy. Rozumiem, że nie każdemu odpowiada pełne partnerstwo, bo to kwestia charakteru, ale całkowite poddaństwo nie jest dobre dla żadnej ze stron.
Można znaleźć złoty środek. Poza tym tworzenie specjalnych ruchów i afiszowanie się z tym byciem potulnym, moim zdaniem, świadczy o tym, że jednak czegoś tym kobietom brakuje. Chcą pokazać, że są inne, wspaniałe i oczekują wsparcia? Czy robiłyby to gdyby były wspierane w domu i należycie docenione? Nie wiem, wydaje mi się, że coś w tym jest, bo tak silnej potrzeby ekshibicjonizmu chyba nie mają.

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

11

Jakoś o tym ruchu słuch zaginął, ale co sądzicie o słowach: "Kobieta musi być posłuszna i usługiwać mężczyźnie, tylko to sprawi , że będzie czuła się potrzebna i doceniona"? Chyba w wielu kobietach wciąż pokutuje takie przekonanie, niezależnie od tego, co myśli o tym jej mężczyzna...

12

Brr, źle się robi jak się takie pomysły czyta...

Nie nie nie i jeszcze raz nie!
Jak kobieta może czuć się spełniona, gdy decyduje się we wszystkim za nią? Dla mnie to niepojęte. Człowiek to nie robot.
Brak słów...

14

Znam taka co zaglaskalaby mężusia gdyby mogła
Usługuje,przutakuje niewazne że wie iz mąż racji nie ma,gatki nosi jak ten kąpac sie idzie
A co ma w zamian?zadnej wdziecznisci,dogadywanie co najwyzej

U mnie to nie przejdzie wink

15

"Kobieta musi być posłuszna i usługiwać mężczyźnie, tylko to sprawi , że będzie czuła się potrzebna i doceniona"?
Nie widzę w tych słowach spójności.
To zalatywałoby na jakieś chore uzależnienie emocjonalne i postawienie siebie do poziomu popychadła.
Wyobrazmy sobie, że kobieta to też człowiek, czasem jest zmęczona pracą, ma swoje zdanie i nie jest pionkiem.
Możemy pomagac sobie nawzajem, bo nie widzę różnicy między płcią.
Nie wiem, dlaczego to mężowi miałyby się należec większe famfary?

I w życiu zdarzają się setki powodów, dzięki którym możemy czuc się potrzebne i docenione.
Swiat nie kręci się wokół jednego punktu.
Wszystko tworzy całośc, ale wybierajmy z tego to, co najlepsze dla nas smile

W sumie to czasem gatki też noszę wink Nie ryzykuję, żeby mi goły biegał po domu smile
Z tym, że mi też się zdarza zapomniec i mamy rewanż smile

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko...

16

Strzala w tym wypadku ona nosi mu gatki nie dlatego ze zapomnial,bo i mojemu to sie zdarza i mu podrzuce czasem
Ale dlatego ze po prostu gosciu nie wie gdzie ma majteczki i skarpetki bo zona mu podtyka to pod nos sama

17

Co prawda calego postu nie przeczytalam bo mi rece w polowie opadly.

Miloscia miloscia ale ''posluszna zona''... Samo to stierdzenie wywoluje we mnie agresje...

Jedno cialo dwa oblicza. Raz aniolek raz diablica.

18

Muszę być beznadziejną żoną sad

19

Mnie cycki się zwieszają jak czytam podobne głupoty. Co więcej, mój partner, gdybym była "uległa", pomyślałby, że mam coś z głową- gorączka najpewniej.

20

Od jakiegoś czasu mamy w Polsce Sekcję Kobiet Ruchu Narodowego, więc nie wiem czy Ruch Potulnych Żon się przyjmie. Niektórzy napatrzą się na to zepsucie obecne w Europie Zachodniej i spuszczeni ze smyczy myślą, że np.: UK powinien być dla nas jakimś ideałem i zorem. A tam i w USA część ludzi przekonała się, że do do niczego dobrego w dłuższej perspektywie nie prowadzi i wracają do korzeni, czyli wartości i natury. Zastanawia mnie czy my musimy przez to zachodnie zepsucie przechodzić czy od razu pójdziemy tam gdzie oni zmierzają wink Tytuł wątku to jakieś wypaczenie sad

Nobody Is Born Gay - GOD

21 Ostatnio edytowany przez Jaguar (2014-02-09 20:23:46)

Ja zazwyczaj jestem ulegla podczas ciezkiej grypy tudziez jak zmeczona dobrym seksem.
W innej sytuacji moj maz robi sie bardzo ale to bardzo podejrzliwy.... tongue

22 Ostatnio edytowany przez wirtualnaona (2014-02-12 13:40:57)

To równie dobrze mężczyźni mogliby stworzyć "Ruch Władczych Facetów"/"Ruch samców Alfa" wink
Wszystko tkwi w równowadze, a przeginanie w tę czy w tamtą zależy już od indywidualnych potrzeb każdego człowieka i nie trzeba innych usilnie przekonywać do solidaryzowania się

23

wirtualnaona napisał/a:

To równie dobrze mężczyźni mogliby stworzyć "Ruch Władczych Facetów"/"Ruch samców Alfa" wink

Pomijasz jedną ważną kwestię. Takie ruchy powstają w krajach, które od dawna są wyzwolone. My jesteśmy na innym etapie rozwoju, więc u nas popularniejsze są organizacje feministyczne itp. Razem można więcej, więc łączą się w ruch. Nie widzę w tym nic niewłaściwego.

Nobody Is Born Gay - GOD

24

Ten cały ruch to żadna nowość, tylko wcześniej był znany jako "dominacja 24/7" w nurcie BDSM. No i w tym ujęciu jest egalitarny - mężczyźni również mają prawo być ulegli i usługiwać, jeśli takie ich życzenie.

Nie widzę w tym nic złego o ile obu stronom to odpowiada. Zawsze były i zawsze będą osoby, którym będzie to pasować, bo wraz z niezależnością nieodłącznie idzie konieczność odpowiadania za swoje czyny i decyzje, a nie każdy chce i umie być odpowiedzialny i ponosić konsekwencje. Uległość i posłuszeństwo za brak odpowiedzialności, dla mnie uczciwy układ, chociaż mnie samej w najmniejszym stopniu nie odpowiada.

Nie rozumiem tylko po co dorabiać do tego jakąś dodatkową "naturalną" ideologię, ale cóż - ludzie często mają słabość do eufemizmów.

25 Ostatnio edytowany przez wirtualnaona (2014-02-12 16:12:55)

marioosh666 napisał/a:
wirtualnaona napisał/a:

Pomijasz jedną ważną kwestię. Takie ruchy powstają w krajach, które od dawna są wyzwolone. My jesteśmy na innym etapie rozwoju, więc u nas popularniejsze są organizacje feministyczne itp. Razem można więcej, więc łączą się w ruch. Nie widzę w tym nic niewłaściwego.

Osobiście nic mi do tego, czy ktoś sobie taki ruch otworzy, o ile nie wyskakuje mi z lodówki i nie chce namówić nachalnie do wejścia wink.
Co to znaczy - kraj jest wyzwolony gdy ma jak najwięcej Ruchów różnej maści, bo taki wniosek wyciągnęłam ???

26

Vian napisał/a:

Nie rozumiem tylko po co dorabiać do tego jakąś dodatkową "naturalną" ideologię, ale cóż - ludzie często mają słabość do eufemizmów.

Jakby nie patrzeć ten Ruch Potulnych Żon to powrót do naturalnego porządku Świata danego nam przez Boga, a odebranego przez feministki, które zostały zaślepione przez siły ciemności...

Nobody Is Born Gay - GOD

27

Jasne, tylko czekać aż powrócimy do kamienowania jako naturalnej i uniwersalnej kary. ;-)

28 Ostatnio edytowany przez wirtualnaona (2014-02-12 16:27:23)

Ja bym dodała palenie na stosie, dla krnąbrnych przypadków nieczystych kobiet ... wink A i frajda dla pospólstwa, można kiełbaski od razu usmażyć, ziemniaki podpiec i się ogrzać .

29

Neh, po co komplikować. W Biblii jest kamienowanie za wszystko. Bluźnierstwo - kamienowanie. Nieposłuszna żona - kamienowanie. Nieposłuszne dziecko - kamienowanie. Etc. Kamienie są tanie i wielokrotnego użytku, nie to co drewno na stosy. Bardzo praktyczne.

30

Vian napisał/a:

Jasne, tylko czekać aż powrócimy do kamienowania jako naturalnej i uniwersalnej kary. ;-)

W zupełności wystarczy ostracyzm społeczny wink

Nobody Is Born Gay - GOD

31

marioosh666 napisał/a:

Jakby nie patrzeć ten Ruch Potulnych Żon to powrót do naturalnego porządku Świata danego nam przez Boga, a odebranego przez feministki, które zostały zaślepione przez siły ciemności...

Boże, widzisz, a nie grzmisz!
Co kobieta robi nie po myśli faceta- feministka. Czy, aby nie przesadzasz? To było do przewidzenia, że kobiety przejrzą na oczy i nie pozwolą sobie na niewolnicze traktowanie. Oczywiście, biednym facetom to nie na rękę, ale cóż to już ich problem.

No chyba, że Twoja wypowiedź to sarkazm. W takim razie zwracam honor.

Mamy moc, by znaleźć wyjazd ze ślepej uliczki.
Na każdy szczyt dojść, tam gdzie dochodzą nieliczni.

32

Nataluszek napisał/a:

Boże, widzisz, a nie grzmisz!

Bóg zobaczył, zagrzmiał, a kobiety usłyszały i powołały Ruch Potulnych Żon wink

Nataluszek napisał/a:

Co kobieta robi nie po myśli faceta- feministka. Czy, aby nie przesadzasz?

Nic takiego nie napisałem, a niektóre feministki nawołują do robienia nie po myśli faceta dla zasady. Coś takiego występuje u małego dziecka. Mówi nie, żeby pokazać, że może, a nie dlatego, że naprawdę chcę powiedzieć nie.

Nataluszek napisał/a:

To było do przewidzenia, że kobiety przejrzą na oczy i nie pozwolą sobie na niewolnicze traktowanie.

W naszej części Świata nie ma niewolniczego traktowania kobiet. Są pewne wzorce kulturowe, które warto uświadamiać, żeby przestawały działać. Feministki wolą zajmować się promowaniem siebie i rozwalaniem tradycyjnego modelu rodziny na siłę.

Nataluszek napisał/a:

Oczywiście, biednym facetom to nie na rękę, ale cóż to już ich problem.

Spokojnie, jeszcze długo będzie można znaleźć normalne kobiety, a jak się nie uda to import ze Wschodu wink

Nataluszek napisał/a:

No chyba, że Twoja wypowiedź to sarkazm. W takim razie zwracam honor.

Sarkazm z małym ziarenkiem prawdy. Potraktowałaś na poważnie, więc odpisałem smile Miałem na myśli te najbardziej skrajne feministki jak Pani Bratkowska.

Nobody Is Born Gay - GOD

33

Wiesz, sęk w tym, że po oczach razi mnie traktowanie kobiet jako taniej siły roboczej w domu. smile
Nie chodzi tu o to, aby nie robić nic, ale też nie o to, aby swoim kosztem komukolwiek usługiwać i pozwalać się traktować jako robola.
Jaki jest Twoim zdaniem tradycyjny model rodziny? Pewnie taki, że mąż pracuje, a żona zajmuje się dzieckiem, domem itp? Mylę się? Nie sądzę. smile
Niestety, realia są takie, że także kobieta musi pracować, aby w domu był jako taki poziom finansowy. A wtedy owa pracująca kobieta (podobnie jak pracujący pan) iści sobie prawo do wypoczynku i chwili, w której to ona zostanie 'obsłużona'.

Co do feministek...Mają trochę racji w tym, że walczą z potulnością kobiet.
Inaczej Panom poprzestawiałoby się w głowach od tego usługiwania i rosłyby same ciapy.

Mamy moc, by znaleźć wyjazd ze ślepej uliczki.
Na każdy szczyt dojść, tam gdzie dochodzą nieliczni.

34

Nataluszek napisał/a:

Jaki jest Twoim zdaniem tradycyjny model rodziny? Pewnie taki, że mąż pracuje, a żona zajmuje się dzieckiem, domem itp? Mylę się? Nie sądzę. smile

Przyjmijmy kompromis - byłaś blisko wink

Nataluszek napisał/a:

Niestety, realia są takie, że także kobieta musi pracować, aby w domu był jako taki poziom finansowy. A wtedy owa pracująca kobieta (podobnie jak pracujący pan) iści sobie prawo do wypoczynku i chwili, w której to ona zostanie 'obsłużona'.

W takiej sytuacji trzeba się dzielić obowiązkami co dla wielu par nawet bez feministek nie jest żadnym problemem. Problem w tym, że feministki lansują określony wzorzec wyzwolonej kobiety sukcesu w którym kobieta żyjąca tradycyjnie jest dyskryminowana. Czuje na sobie presje do robienia kariery, pracy na równi z mężem chociaż chętnie zostałaby w domu przynajmniej kilka lat, żeby zająć się dziećmi.

Nataluszek napisał/a:

Co do feministek...Mają trochę racji w tym, że walczą z potulnością kobiet.

Moim zdaniem w zupełności wystarczy pokazywać alternatywę np.: reklama w której facet pierze niemowlęce ubranka, zna się na tym, a żona obok patrzy zadowolona.

Nataluszek napisał/a:

Inaczej Panom poprzestawiałoby się w głowach od tego usługiwania i rosłyby same ciapy.

Normalny człowiek w takiej sytuacji chce się zrewanżować. Działa zasada wzajemności znana z psychologii społecznej. Bardziej kobieca kobieta to bardziej męski facet z drugiej strony smile

Nobody Is Born Gay - GOD

35

Nie wchodzę już prawie wcale na forum. Dziś zajrzałam a tutaj kolejne powody by unikać miejsc gdzie można zobaczyć jacy głupi jesteśmy. Nie ogarniam ludzi, którzy nie rozumieją, że te ich modele rodziny są tylko jednymi z wielu, a nie jednymi słusznymi i podniecają się swoimi odkryciami głosząc jakieś durne naturalne porządki.

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

36

NinaLafairy napisał/a:

Nie wchodzę już prawie wcale na forum. Dziś zajrzałam a tutaj kolejne powody by unikać miejsc gdzie można zobaczyć jacy głupi jesteśmy. Nie ogarniam ludzi, którzy nie rozumieją, że te ich modele rodziny są tylko jednymi z wielu, a nie jednymi słusznymi i podniecają się swoimi odkryciami głosząc jakieś durne naturalne porządki.

JAK JEDNYMI Z WIELU?

Nie ma żadnych "wielu", jest tylko jeden model rodziny - reszta to zwykłe...dewiacje, (które wcześniej czy później przestana być brane pod uwagę).

I tyle w temacie!

Ci vis pacem, para bellum - Chcesz pokoju, gotuj się do wojny!

37

Primus, pozwolę sobie zarechotać.

Chcesz być jedynie objawionym, bądź, ale świat Cię przegoni.

38 Ostatnio edytowany przez Primus (2014-02-20 04:27:53)

Beyondblackie napisał/a:

Primus, pozwolę sobie zarechotać.

Chcesz być jedynie objawionym, bądź, ale świat Cię przegoni.

Świat dąży do samozagłady!

To jakby ze śpiewem na ustach gromadkami rzucać się w przepaść.

Jeśli w tym ktoś mnie przegoni, to...droga wolna big_smile

Ci vis pacem, para bellum - Chcesz pokoju, gotuj się do wojny!

39

maż powinien być posłuszny i spełniać zachcianki zony

40

powinno się wspólnie zajmować domem maż powinien pomagac
i wspierac żonę

41 Ostatnio edytowany przez adiafora (2015-12-01 23:16:17)

jak żony ze Stepford wink

W sumie, takie układy często dobrze funkcjonują. Grunt, to się dopasować. Wbrew pozorom są kobiety, które lubią być kobietami w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. I są mężczyźni, którzy takie kobiety uwielbiają. Samo życie...

42

masz racje

43

problem pojawia się w momencie, kiedy ktoś (lub grupa ktosiów) zaczyna takie poglądy rozprzestrzeniać jako jedyne obowiązujące, przynajmniej wedle ich wizji. Dopóki jest to jedynie gęganie w necie lub przy piwie - pal diabli.
Ale natknąć się na takich ideologów gdzieś w realnej dyskusji.... krew się poleje ;>

dovie'andi se tovya sagain

44

ja lubie byc posłuszny i pomagac zonie w domu jak jest w pracy a ja wolne sprzatam robie obiad i jest ok

Posty [ 44 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Kobieta musi być posłuszna i usługiwać mężczyźnie!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018