Lęk, problemy rodzinne - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Lęk, problemy rodzinne

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1 Ostatnio edytowany przez bmagda (2014-03-08 22:42:41)

Temat: Lęk, problemy rodzinne

Wiec tak.. od 14 roku życia od kąd usłyszałam od rodziców że nigdy mnie nie chcieli cierpie na uczucie bycia niepotrzebna i niekochana. Wpadałam przez to w dziwne związki, jako 15 latka bylam wykorzystywana przez dużo starszego faceta, który korzystał z faktu, że gdy powie ze mnie kocha zrobie dla niego wszystko.Po tym jak wykorzystal mnie w kolejny raz zerwalam z nim i nigdy sie z nim wiecej nie spotkalam. wpadlam w zwiazek z 17 letnim alkocholikiem, zajmowalam sie nim i bylam na kazde zawolanie bo przeciez mnie kochal.. W rodzinie cały czas sie pogarszało, ja uciekałam od rodziców, a oni wyzwiskami i awnaturami próbowali doprowadzic mnie do ich "porzadku"( nauka,żadnego wychodzenia w tyg;tylko w weekendy i to jedynie do 22) uciekłam z domu, po powrocie bylo chwile lepiej. spotkalam faceta, ktorego uważalam za tego jedynego, bylamz nim dlugi czas. zaczęło się psuć, z kogos kto oddal by za mnie zycie zamienil sie w czlowieka, ktory nie wiedzial nawet czy mnie kocha..pragnelam byc kochana, wpadłam w zapijanie smutków, pewnego wieczoru gdy sie upilam kolejny raz pocalowalam kolege i wtedy do pokoju wszedl moj chlopak. zerwal ze mna. załamałam się totalnie. próbowałam sie zabić pare razy, nie widzę już sensu w moim życiu. mam stany lękowe: bez żadnego powodu mam atak paniki i wydaje mi się jakby wszystko co jest w danym pomieszczeniu próbowało mnie zmiażdzyć. Panicznie boje się samotności, nie umiem zostać sama w domu bo się boję. Rodzice mają mnie za nic, chcą wyrzucić z domu, ciągle się upijam ze znajomymi bo wtedy nie myślę o mojej samotnosci. Nie wiem co mam ze soba zrobić, a stoje przed ważnym wyborem:studia.. Pomóżcie..

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Lęk, problemy rodzinne
bmagda napisał/a:

wpadłam w zapijanie smutków, pewnego wieczoru gdy sie upilam kolejny raz ciągle się upijam ze znajomymi bo wtedy nie myślę o mojej samotnosci. Nie wiem co mam ze soba zrobić.. Pomóżcie..

Alkohol jeszcze nikomu nie pomogl w rozwiazaniu problemow- wprost przeciwnie !
Najlepsze, co mozesz dla Siebie zrobic, to przestac go konsumowac, zapijac i sie upijac. Od zaraz i na zawsze.
Pare dni na trzezwo, powinno zmienic Twoje widzenie swiata i dodac ci sil w  podjeciu decyzji o leczeniu stanow lekowych.
Z  twoich opisow wyczytalam, ze otaczasz sie toksycznymi znajomymi, a tacy nie lubia utraty kumpeli do picia. Nie dziw sie, jesli z ich strony nie otrzymasz wsparcia.
Studia, jak najbardziej !

3

To trochę tak, jakbyś próbowała znaleźć sens swojego życia w związkach z innymi. Jakby to, że ktoś Cię kocha, świadczyło o tym, że jesteś coś warta. Otóż jesteś w pełni wartościowym człowiekiem niezależnie od tego, czy Cię kochają, olewają, czy nienawidzą. Jesteś na tym świecie po to, żeby być szczęśliwa, nie po to, żeby innym dogadzać. I tak nigdy byś innym nie dogodziła, bo ludzie zawsze chcą więcej i więcej. Lepiej skup się na sobie, co lubisz sama robić? Kim chciałabyś być z zawodu? Gdzie i jak chciałabyś mieszkać? Zapewniam, że masz w sobie wystarczająco siły, żeby żyć bez nikogo. Uwierz w siebie.

4

Polecam dwie książki, które mogą Ci bardzo pomóc: "Kobiety które kochają za bardzo" i "Pokonać lęki i fobie". Przeczytałam je dosłownie w ubiegłym tygodniu, więc wiem na świeżo, że powinny Ci pomóc. Zwłaszcza że obie są skierowane do ludzi opisujących swoją sytuację jak Ty.

Pozdrawiam mocno i trzymam kciuki smile

5 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2014-03-09 18:58:28)

1) Ile masz lat? 19?
2) Przestań chlać. Chyba, że chcesz wylądować w rynsztoku. Zaoszczędzone na alkoholu pieniądze odkładaj.
3) Ogarnij się. Pomyśl na trzeźwo, co możesz zrobić, by żyło Ci się lepiej.
4) Poszukaj pracy, byś miała trochę własnych pieniędzy.
5) Idź do MOPS-u. Opowiedz o swojej sytuacji. Zapytaj o lokum.
6) Wyprowadź się od rodziców.
7) Domagaj się alimentów.

6 Ostatnio edytowany przez nerwuska23 (2014-03-09 20:24:56)

Hej smile

Masz problem z alkoholem-,więc od tego musisz zacząć,inaczej nigdy nie zaczniesz racjonalnie myśleć podejmować dobrych decyzji.Jesteś zbyt młoda,żeby wciągać się w alkohol.

Moim zdaniem,potrzebujesz wsparcia-udaj się do Psychologa,ponieważ Twój problem jest głębszy i obawiam się,że sama sobie z tym nie poradzisz,za bardzo brniesz w złą stronę.Kiedy rozwiążesz problem z piciem (czego ci życzę) wtedy łatwiej będzie ci podejmować życiowe decyzje.Teraz to raczej nie możliwe,ponieważ do tych złych rzeczy popycha cię alkohol.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Lęk, problemy rodzinne

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018