kwestia finansowa za granicą - co i jak ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » kwestia finansowa za granicą - co i jak ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: kwestia finansowa za granicą - co i jak ?

Witam,
Nie znalazłam zbytnio obszernych treści informacyjnych na ten temat na forum, a bardzo potrzebuję jakichś sprawdzonych środków i fachowych opinii.
W wakacje wyjeżdżam z chłopakiem na dwumiesięczną wycieczkę objazdową po Bałkanach - środki transportu : autostop oraz miejscowe środki transportu. Zaczynamy od Czech,potem kolejno Austria,Słowacja,Węgry,Chorwacja,Bośnia i Hercegowina,Czarnogóra,Albania,Macedonia,Bułgaria,Turcja i na koniec Grecja, a potem szybki powrót do Polski samolotem.
Wiele pytań rodzi kwestia finansowa, jak bezpiecznie poruszać się po świecie, aby nie nadszarpnąć przeznaczonego na ten cel budżetu? Otworzyć konto walutowe ? taki mamy zamysł, jednak nie wiemy dokładnie jaki bank wybrać, aby nie stracić na prowizji przy wypłatach z bankomatów. Więc, jaki bank byłby najlepszy ? A może podróżowanie z większą ilością gotówki? Jednak nie jest to chyba bardzo bezpieczne? Plusem jest na pewno fakt, że wszędzie prócz Turcji walutą narodową jest euro.
Ponadto, gdzie najbezpieczniej przechowywać pieniądze "przy sobie" ? Może głupie pytanie, ale nie wydaje mi się, aby portfel na takich wojażach był najbardziej odpowiednim miejscem big_smile
Jakieś sugestie, sprawdzone środki, sposoby, banki które wspierają ochronę środków pieniężnych w podróży ? smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: kwestia finansowa za granicą - co i jak ?

hejj,

jeśli masz mniej niż 26 lat możesz w ramach oferty PKO BP założyć rachunek  "Konto dla młodych" (wymaganie -musisz mieć status studenta), co pozwala na korzystanie z bankomatów w całej Europie bez prowizji, sama mam to i jestem bardzo zadowolona wink

"Znudziłem się wam? Tak? Jesteście tylko zgrają snobistycznych snobów. Snobistycznych snobów, którzy się snobują. I tak was nie potrzebuję. Obejdę się i bez was. A kiedy odniosę sukces, wydam wielkie barbecue. I żadnego nie zaproszę. Pokażę wam. Jeszcze zobaczycie!"

Johnny Bravo !

3

Osobiście wziąłbym trochę ? - część gdzieś ukryte na wszelki wypadek, reszta w portfelu, a poza tym bankomaty. Płacenie kartą nie jest zbyt drogie, a bezpieczne. Poza tym ustaliłbym z kimś w Polsce, że w razie czego wyśle mi kasę przez WU. Albania i Turcja nie są zbyt bezpieczne po zejściu ze szlaków turystycznych. Konto w Inteligo + usługa za 4 PLN miesięcznie umożliwia wypłaty z każdego bankomatu na Świecie bez dodatkowej opłaty.

Nobody Is Born Gay - GOD
mietowa245 napisał/a:

Witam,
Nie znalazłam zbytnio obszernych treści informacyjnych na ten temat na forum, a bardzo potrzebuję jakichś sprawdzonych środków i fachowych opinii.
W wakacje wyjeżdżam z chłopakiem na dwumiesięczną wycieczkę objazdową po Bałkanach - środki transportu : autostop oraz miejscowe środki transportu. Zaczynamy od Czech,potem kolejno Austria,Słowacja,Węgry,Chorwacja,Bośnia i Hercegowina,Czarnogóra,Albania,Macedonia,Bułgaria,Turcja i na koniec Grecja, a potem szybki powrót do Polski samolotem.
Wiele pytań rodzi kwestia finansowa, jak bezpiecznie poruszać się po świecie, aby nie nadszarpnąć przeznaczonego na ten cel budżetu? Otworzyć konto walutowe ? taki mamy zamysł, jednak nie wiemy dokładnie jaki bank wybrać, aby nie stracić na prowizji przy wypłatach z bankomatów. Więc, jaki bank byłby najlepszy ? A może podróżowanie z większą ilością gotówki? Jednak nie jest to chyba bardzo bezpieczne? Plusem jest na pewno fakt, że wszędzie prócz Turcji walutą narodową jest euro.
Ponadto, gdzie najbezpieczniej przechowywać pieniądze "przy sobie" ? Może głupie pytanie, ale nie wydaje mi się, aby portfel na takich wojażach był najbardziej odpowiednim miejscem big_smile
Jakieś sugestie, sprawdzone środki, sposoby, banki które wspierają ochronę środków pieniężnych w podróży ? smile

Przepraszam, że nie na temat. Ale ja w kwestii formalnej (mam nadzieję, że Moderacja Forum i Autorka tematu mi to wybaczą). Przecież w Chorwacji walutą narodową nie jest Euro, tylko kuna (w skrócie HRK). Istnieją możliwości zapłaty Euro (nie zawsze i wszędzie). Nie jest to jednak tożsame z walutą narodową. To takie udogodnienie.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

Ja mam w BZ WBK konto walutowe i jest ok. Dodatkowo możesz sobie założyć limit np. na karcie żeby też kontrolować wydatki.

whatever happens, happens...

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » kwestia finansowa za granicą - co i jak ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018