Nowo wybudowany czy historyczny dom? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Nowo wybudowany czy historyczny dom?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: Nowo wybudowany czy historyczny dom?

Kupujemy z facetem nasz pierwszy dom (mieliśmy mieszkanie, ale jest za małe dla nas i psa) i mamy prawdziwy problem. Tam gdzie mieszkamy jest dużo wiktoriańskich domów tarasowych, które się nam bardzo podobają, bo mają kominki i są w ogóle bardzo romantyczne, ale często wymagają roboty. Z drugiej strony są nowo wybudowane duże domy w tej samej cenie, ale z mniejszym seksapilem. Jesteśmy w kropce, bo przeprowadzić się chcemy w maju (pies rośnie!), a w licznych ofertach toniemy i zupełnie nie możemy się zdecydować.

Zobacz podobne tematy :
Odp: Nowo wybudowany czy historyczny dom?
Beyondblackie napisał/a:

Kupujemy z facetem nasz pierwszy dom (mieliśmy mieszkanie, ale jest za małe dla nas i psa) i mamy prawdziwy problem. Tam gdzie mieszkamy jest dużo wiktoriańskich domów tarasowych, które się nam bardzo podobają, bo mają kominki i są w ogóle bardzo romantyczne, ale często wymagają roboty. Z drugiej strony są nowo wybudowane duże domy w tej samej cenie, ale z mniejszym seksapilem. Jesteśmy w kropce, bo przeprowadzić się chcemy w maju (pies rośnie!), a w licznych ofertach toniemy i zupełnie nie możemy się zdecydować.

Jeżeli chodzi o mnie, teoretycznie rozważając kwestię zawsze wybrałbym dom historyczny.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

3

Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:
Beyondblackie napisał/a:

Jeżeli chodzi o mnie, teoretycznie rozważając kwestię zawsze wybrałbym dom historyczny.

a ja wrecz odwrotnie:) Z moich doswiadczen te zabytki to ruina czekajaca na rozpad predzej niz pozniej. Niedocieplone, zawilgocone, sciany i podlogi w stanie masakrycznym, wentylacja dziala, glownie okienna (pojedyncze szyby i okna typu gilotyna), okropnie waskie korytarze wejsciowe z jakimis schodami na gore, mieszkania sa zimne zima, wilgotne latem, wieje w nich i hula - dzieki ale 5 lat w takim wiktorianskim stylu sie przemordowalam i nigdy wiecej. Natomiast, to co przy wiktorianskim domu nazywa sie ogrodkiem we mnie wywoluje skowyt wilka do ksiezyca. Kawalek trawnika wielkosci znaczka pocztowego ogrodzony ceglastym murem.

To moje wspomnienia z Londynu, moze w innych miastach, mniejszych jest inaczej.

Najbardziej podobaly mi sie takie semi detached housy, ze sporym podjazdem i ogrodem z tylu, do tego jeszcze zimowy ogrod czy jakas egzotyczna cieplarnia, cudo:) Duza, jasna kuchnia, podwojny glazing, ocieplanie podlogowe, nowoczesne wyposazenie w lazience - ja na taki standard na pewno bym poszla:)

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

4

Ja tez bym się skłaniała ku nowemu wink

Fakt niekończących się remontów (i kosztów) oraz licznych ograniczeń wynikających np.z układu pomieszczeń skuteczne przyćmiłby radość mieszkania w domu z duszą.

Dyskusyjna pozostaje również inna kwestia - dom wybudowany w jakimś stylu "wymusza" dobór odpowiedniej aranżacji - mebli, płytek, dodatków itd. Nowoczesne wnętrze w takim budynku, to wg mnie profanacja,no chyba, że jesteśmy w stanie ponieść koszty związane z zakupem stylizowanych sof, komód, czy chociażby piekarnika.

5

budować nowy dom
stary remontowaliśmy,chociaż fakt nie historyczny ale swoje lata ma też
przy remoncie cały czas wychodziły  niefajne niespodzianki
każda podłoga krzywa,ściany też, cały czas coś
kasy już dużo włożone zostało w remont a to dopiero połowa domu zrobiona
teraz po latach doszliśmy do wniosku że mogliśmy nowy postawić za niewiele większe pieniądze niż caly ten remont

6

Urodziłam się i wychowałam w starym,poniemieckim domu.Był piękny,wysokie na prawie pięć metrów pokoje,drewniane barierki tarasów,rzeźbione frontony.No cudo-tylko,że grzyb i pleśń praktycznie nie do skasowania.Do tego komin,z którym wiecznie były problemy i drewniane schody,które pewnego razu się po prostu zawaliły...

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

7

Ja się skłaniam w stronę nowego, jako, że faktycznie jak patrzeliśmy na taki niby wypicowany dom z około 1840 roku, to się potem szybko okazało, że pralnia jest wilgotna, że dach będzie trzeba remontować za rok czy dwa, że podłogę trzeba odnowić...a na to wszystko do tego trzeba pozwolenia, bo dom jest klasyfikowany jako zabytek klasy drugiej sad Ogród był bardzo duży, bo to było na wsi, ale potok na dole wylewa co roku. No fajnie. I to była historia z każdym, który oglądaliśmy też w Newbury (gdzie się przeprowadzamy). Już szczytem było, że niektóre z nich nie miały parkingu ani garażu, a życzyli sobie za nie, jakby były ze złota zbudowane hmm

Nie powiem, mało mnie kręci wizja jakiegoś takiego betoniaka z lat 70-80tych, których tutaj na kopy i raczej wolałabym historyczną siedzibę, ale może rozwiązaniem jest skupienie się na współczesnych pastiszach (budują je zwykle jako takie osiedle, że wszystko wygląda ładnie i zadbanie, i do tego jest cicho)?

8 Ostatnio edytowany przez Beyondblackie (2014-03-01 22:56:45)

Masakra. Odwiedziliśmy dziś siedem domów- wszystkie współczesne, oprócz jednego, wszystkie bez realnego ogrodu, z wyjątkiem tego historycznego (który był słodki, ale miał tylko dwie sypialnie, z czego jedna to było dziwaczne poddasze, bez drzwi).

To zaczyna być głupie, bo nowe domy mają fajną trajektorię wewnątrz, są praktyczne, wyposażone w dwie łazienki i kibelek, zero problemów z izolacją, ALE GDZIE TE OGRODY??? Nie mogę mieć dużego psa w domu z kamiennym kwadratem, bo to nie fair dla niego. On potrzebuje dobrych 50 metrów trawy.

Poza tym, co z tymi dywanami od ściany do ściany wszędzie?  Sypialnia to OK, ale na dole chcę mieć panele czy parkiet (te pierwsze bo piekarską wieśniarą jestem big_smile). No, ręce opadają.

9

Co to jest "piekarska wieśniara"???

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

10 Ostatnio edytowany przez Beyondblackie (2014-03-01 23:42:20)

Taki żart, a propos Księżniczki i jej opinii o panelach. Ale przyznać się muszę, dziołcha piekarska jestem, z prawdziwych Piekar Sląskich.

A tak na marginesie, mierzi mnie jak nie wiem szukanie domu i znajdowanie tych super z trzema-czterema sypialniami, salonem i jadalnią, kuchnią, dwoma łazienkami i OGRODEM ROZMIARU ZNACZKA POCZTOWEGO. O co tu chodzi? Nie chcę płacić 400 tysięcy funtów za wybieg dla kury!

Sorry za emocje, ale mnie ponosi, bo cały dzień spędziłam z różnymi agentami, w samochodzie, na głodniaka. No, tak były zaaranżowane, że nawet nie mogliśmy nic przegryźć. Jutro dwa nowe domy. Zyczcie mi powodzenia.

11

Nie wiem jak tam ale u nas budynki stare uznane za zabytkowe są piękne, ale problematyczne, ponieważ remontując je musisz zachować odpowiednie materiały oraz wygląd domu, co niejednokrotnie wiąże się z ogromnymi kosztami nie jednokrotnie przekraczającymi kilkukrotnie wartość domu. Więc zanim zdecydujesz się na piękny lecz stary dom zorientuj się w przepisach, żeby nie okazało się że narobisz sobie problemów nie tylko finansowych ale i prawnych.

12

Dużo lepszą opcją jest jednak nowy domek - poczekaj, poszukaj jeszcze a na pewno coś znajdziesz sensownego. Może warto skłonić się ku agencji nieruchomości? oni są najlepiej zorientowani w rynku. Podajesz swoje wymagania i czekasz aż oni zrobią to za Ciebie. Przy takiej cenie domu chyba odrobinę prowizji dla agencji nie powinno robić problemu.

13

A czy to musi byc dom juz stojacy, czy sa u was tez mozliwosci odbioru domu w stanie prawie surowym i albo wykonczenie go samemu wedlug wlasnego gustu albo podanie firmie wykonawczej swoich preferencji, np. parkietu czy paneli zamiast wykladziny (zbiorowiska kurzu i innych alergenow).

Moze tez sprobujcie rozejrzec sie w okolicach podmiejskich. Dojazd np.10 km do miasta to raptem pare minut i latwo sie do tego przyzwyczaic ale ta odleglosc moze juz miec spory wplyw na cene domow i na wielkosc ogrodow. Niestety grunt w miastach jest zawsze drozszy niz na wsi i stad tendencje by isc z domami "w gore" raczej iz " wszerz". A ze ogrodek kazdy chce miec, to wlasnie cos takiego jak trawnik 1m x 1m nazywa sie szumnie "ogrodem".

14 Ostatnio edytowany przez Beyondblackie (2014-03-04 17:27:46)

https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/t1/s526x395/397493_10152251662374254_1387373184_n.jpg
To wreszcie kupiliśmy: cztery sypialnie, dwie łazienki, salon, duża kuchnia, garaż i przyzwoity ogród.Jak widać, współczesny, pięć lat temu wybudowany dom. Bardzo jesteśmy zadowoleni, bo jest na ładnym prywatnym osiedlu, pół godziny spacerku od centrum miasta smile Tylko, że co to za nerwy były! Agent miał osiem ofert, i w końcu musieliśmy przepłacić 20 tysiaków od proponowanej ceny, bo każdemu strasznie zależało.

Takie życie. Ale mamy teraz fajny domek big_smile

15

Pogratulować decyzji smile 30 minut od centrum to nie dużo, a domek wygląda okazale. No i... jest wymarzony ogród !

16

na pewno macie tam dużo przestrzeni smile gratuluję!

17

Gratulacje:)

a jak z wyposazeniem, juz wszystko gotowe czy sami bedziecie urzadzac? Chodzi mi o wykonczeniowke i takie sprawy jak szafy, kuchnia, lazienka itp.

wazne, ze dom prawie nowy, nie czekaja was z miejsca remonty. A zabawa w ogrodzie - rewelacja:)

Tylko do tych okien na gilotyne w zyciu sie nie przyzwyczaje:) czy to tylko tak na zdjeciu wyglada?

18

Okna takie już są. Chyba je wymienimy bo się tak do połowy (górnej) otwierają, a to kurcia, nerwuje latem w upale. Tak w ogóle dom jest fajny, dobrze wyposażony, przestronny. Pies uwielbia biegać za piłką w ogrodzie smile Dookoła rzeka, drzewa, dużo fajnych spacerów, które można odbywać w ciszy i spokoju, bez tony innych ludzi spotykanych na drodze. Dobry zakup.

19

No pewnie że nowo wybudowany dom w historycznym to chyba bałabym się mieszkać.

20

Ludzi którym się zdaje że odnieśli sukces nie trzeba przedstawiać - oni się sami przedstawią!!!Ty to się musisz nudzić, ale kto bogatemu nie da, no nie?

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Nowo wybudowany czy historyczny dom?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018