akceptacja siebie a menopauza - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » akceptacja siebie a menopauza

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: akceptacja siebie a menopauza

Niestety nie jestem juz najmlodsza, i w dodatku przechodzę menopauze ;(.. okropna rzecz. dlugo nie mogłam sobie poradzic z obnzonym nastrojem rozdraznenm itd nie chciałam brac hormonow..okazało się, że cierpie na niedobory zelaza, a w dodatku teraz chce się zacząc odchudzać, bo strasznie przytylam  i nie moge na siebie patrzec!!! wstydze się, ze zrobilam sie taka okrągła a w dodatku najblizsi stale mi dokuczają  nasmiewają się, traktują to jak zarty, jednak mi nie jest do smiechu, nie akceptuje sie...lekarka  zalecila mi przyjmowanie preparat witaminowego Floradix- by uzupelnic niedobory zelaza. Preparat ten zawiera tez kompleks wit B i wit C. Czy dodatkowo mam przyjmowac jeszcze jakis preparat witaminowy jako ze sie odchudzam? dodam, ze ten Floradix jest przeznaczony m.in. dla osob odchudzajacych się, ale skoro cierpie na niedobory i w dodatku chce sie odchudzac to moze powinnam pic podwojna dawke? dodam, ze objawy niedoboru u mnie są okropne-przygnębienie, ogolne zmeczenie itd. Czy moze lepiej dla zdrowia zrezygnowac z odchudzania, chociaz chcialabym ladnie wygladac, ale zdrowie w końcu wazniejsze....

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: akceptacja siebie a menopauza

Najwazniejsza jest samoakceptacja!

Lubisz siebie?

Zdrowie i wygląd jak najbardziej! Rozmowa, plotki, rady też!

Zajrzyj do 40+ ; może zostaniesz`na dłużej!?

3

Odp: akceptacja siebie a menopauza

Szkoda pchać w siebie tyle tabletek, jak sezon na owoce i warzywa w pełni. Dużo surowych warzyw i owoców uzupełni niedobory i pomoże w odchudzaniu (błonnik).

4

Odp: akceptacja siebie a menopauza

Czasem wystarczy poprawić jadłospis, by zauważyć efekty na wadze. Odchudzanie nie koniecznie oznacza dietę polegającą na zjedzeniu listka sałaty i jabłka na dzień. Oczywiście owoce i warzywa są jak najbardziej wskazane, ale w połączeniu z normalną dietą tylko nieco zmodyfikowaną.

5

Odp: akceptacja siebie a menopauza

Jejku..... bardzo Ci współczuję,że masz takie problemy z menopauzą a przede wszystkim - jak już Ktoś napisał z samoakceptacją.Otoczenie też niestety  Ci nie pomaga.Jakże można wyśmiewać się z Kogokolwiek na jakikolwiek temat????????? Nie pomogę Ci w kwestii tabletek- bo ja na szczęście nie muszę się nimi posiłkować.Z jednym dziewczyny mają rację- zamiast pakować w siebie chemię- korzystaj z owoców i warzyw i dużo przebywaj na świeżym powietrzu.

6

Odp: akceptacja siebie a menopauza
ania1958 napisał/a:

Czy moze lepiej dla zdrowia zrezygnowac z odchudzania, chociaz chcialabym ladnie wygladac, ale zdrowie w końcu wazniejsze....

Dlaczego kobiety notorycznie i bezrefleksyjnie kojarza odchudzanie z glodzeniem sie!??? Jesli masz zdrowe stawy i nie masz innych problemow zdrowotnych to najlepszym sposobem jest , owszem, racjonalna, zbilansowana dieta (zadnych weglowodanow po 16.00 , zadnych slodyczy przez 6/7 dni w tygodniu, lekka wrecz symboliczna proteinowa kolacja max. o 19.00 i wyeliminowanie z diety ziemniakow/makaronu/bialego pieczywa; posilki zlozone z miesa+warzyw ,lub nabialu+warzyw, porcje posilkow takie zeby wstac od stolu bez tego paskudengo uczucia nasycenia czy wrecz przejedzenia, a wrecz z lekkim niedojedzeniem) ALE W POLACZENIU Z CWICZENIAMI! Ruch i jeszcze raz ruch! I nie mam tu na mysli spaceru z pieskiem , ale intensywny (tetno 160/min)co najmniej 30minutowy chod. A to na poczatek, bo przeciez nie jestes 80letnia staruszka , wiec aerobik , pilates czy inny fitness... Wszystko kwestia silnej woli i determinacji. Wierz mi ze dobra dieta (NIE GLODZENIE SIE!) i ruch na pewno nie zaszkodza Twojemu zdrowiu.

Pozdrawiam

7

Odp: akceptacja siebie a menopauza

Anielaska cierpliwosc wymaga diabelskiej siły ...to mi sie podoba ... masz racje , wystarczy sie racjonalnie odzywiac nie trzeba sie glodzic a waga sama spada . niedobory witamiun nalezy uzupełniac ale nie wolno brac wiekszej dawki(nawey jesli to tylko witaminy) niz zalecana przez lekarza. Ja weszlam w okres menopauzy w wieku 44 lat udalo mi sie utrzymac wage ale nie zawdzieczam tego diecie . Jeszcze nie biore srodkow hormonalnych. Zycze powodzenia w odchudzaniu ...do tego trzeba cierpliwosci smile

8

Odp: akceptacja siebie a menopauza

hmm. no problemy z samoakceptcją są,, chyba lubię siebie wtedy gdy lubią mnie inni, dlatego chcialam schudnac, by się podobac mezowi.ahhh.. póki co jem dużo warzyw i owocow, tak jak radziliscie i pije floradix i czuję sie lepiej- przynajmniej mam wecej energii i nie czuje sie taka zmeczona, a ruchu to tez mam, duzo pracuje w ogrodku, poza tym nie piję podwojnej dawki floradixu, zeby nie przedawkowac, a z odchdzaniem no to jem mniej i tyle, na razie mi sie poprawilo, tylko lekarz mowi, zeby nie odstawiac floradixu, bo tez niby poprawia samopoczucie, gdy ma sie wahania hormonow, na razie ok.

9

Odp: akceptacja siebie a menopauza

Witam mam ten sam problem co kobiety które przechodzą ta trudna Menopauzę.Obecnie mam 44 lata ...ale gdy tylko odstawiłam tabletki hormonalne,tak skończyła mi się miesiączka w wieku 39 lat.Były jakieś sporadyczne krwawienia ..ale od 2 lat mam totalny spokój..Zawsze lekarz mi wywoływał miesiączkę ,ale zawsze kończyło się to strasznym bólem i szpitalem.Wyniki mam dobre..wszak nie jestem na tabletkach Hormonalnych ,tylko zażywam Climea Forte..w sumie nic to nie pomaga ..od  jakiegoś tygodnia ..mam straszny ucisk w klatce piersiowej ,brak powietrza..duszę się..mam lęki ..nie mogę w nocy spać.Gdy poszłam do Lekarza Rodzinnego ..zrobił mi On wszystkie badania..wyziewy i wszystko jest Ok ..a Mnie jak dusi tak dusiło..W poniedziałek idę do Ginekologa zobaczymy co On stwierdzi...To co ja przechodzę to nie życzę każdej innej kobiecie..Wiola.

10

Odp: akceptacja siebie a menopauza
Numenorian napisał/a:

Dlaczego kobiety notorycznie i bezrefleksyjnie kojarza odchudzanie z glodzeniem sie!??? Jesli masz zdrowe stawy i nie masz innych problemow zdrowotnych to najlepszym sposobem jest , owszem, racjonalna, zbilansowana dieta (zadnych weglowodanow po 16.00 , zadnych slodyczy przez 6/7 dni w tygodniu, lekka wrecz symboliczna proteinowa kolacja max. o 19.00 i wyeliminowanie z diety ziemniakow/makaronu/bialego pieczywa; posilki zlozone z miesa+warzyw ,lub nabialu+warzyw, porcje posilkow takie zeby wstac od stolu bez tego paskudengo uczucia nasycenia czy wrecz przejedzenia, a wrecz z lekkim niedojedzeniem) ALE W POLACZENIU Z CWICZENIAMI! Ruch i jeszcze raz ruch! I nie mam tu na mysli spaceru z pieskiem , ale intensywny (tetno 160/min)co najmniej 30minutowy chod. A to na poczatek, bo przeciez nie jestes 80letnia staruszka , wiec aerobik , pilates czy inny fitness... Wszystko kwestia silnej woli i determinacji. Wierz mi ze dobra dieta (NIE GLODZENIE SIE!) i ruch na pewno nie zaszkodza Twojemu zdrowiu.

Pozdrawiam

Absolutnie popieram!!!!!Jestem po najgorszym okresie menopauzy,mieszkam za granica ,gdzie lekarze w takich sytuacjach stawiaja na to ,zeby organizm sam walczyl,lekarz mi powiedzial ruch i zdrowe odzywianie i mial swieta racje posluchalam i wyszlo mi to na dobre, a wierz mi mialam dni,gdy caly czas lezalam w lozku np.4 dni pod rzad,wstawalam tylko po to ,zeby zjesc.Przeszlo.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » akceptacja siebie a menopauza

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024