W poszukiwaniu przyjaciol - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » W poszukiwaniu przyjaciol

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: W poszukiwaniu przyjaciol

Witam szanowne Netkobietki! smile

Dzisiaj zdecydowalam sie napisac swoj pierwszy post. Forum sledze na biezaco od kilku miesiecy, glownie w pracy jak nie ma nic do roboty. Dzisiaj takze pisze z mojego miejsca pracy, ktore uwielbiam a niebawem bede musiala pozegnac.

Ten watek pisze gdyz mimo tego ze na zycie na obczyznie nie moge narzekac. To jednak brak mi przyjaciolki z ktora moznaby o wszystkim i o niczym podyskutowac. Ciezko naprawde ciezko znalezc tutaj w realnym swiecie kogos kto bylby zyczliwy, mieszkam w miescie z duzym skupiskiem rodakow, jednak zamiast przyjazni i pomocy to jest glownie zawisc, obgadywanie i zazdrosc o kogos kto ma lepiej w zyciu. Napewno nie wszyscy sa tacy, jednak po kilku zlych doswiadczeniach, odechcialo mi sie kolejnych. Z kolei tutejsi irlandczycy sa bardzo zyczliwy i nawet potencajlnie daloby rade stworzyc fajna przyjazn, tylko w wiekszosci przypadkow, ta zyczliwosc jest taka troche z dystansem, gdyz ci ludzi maja juz swoje zycie wypelnione osobami ktore znaja cale zycie, i nie ma miejsca dla osob trzecich czyli w tym przypadku mnie.

W obcenym momencie najwiecj czasu poswieciam na przybawanie z chlopakiem, ale wiadomo czasem trzeba dac mu odetchnac i sobie rowniez.

Zastanawiam sie czy ktos z Was przechodzil przez podobne dylematy? Uwazam ze nie ma sensu na sile szukac przyjazni...jak sie trafi to sie trafi...Ah sama nie wiem, chyba za duzo kombinuje.

Pozdrawiam wszystkie netKobiety, i musze przyznac ze uwielbiam czytac to forum.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: W poszukiwaniu przyjaciol

Witaj
Mieszkam od 10 lat za granica ,poznalam tutaj roznych ludzi ...masz racje zdarzają sie  zawistni ale tak jest wszędzie , obcokrajowcy traktują cie na dystans ,nie dziw się im , to kwestia czasu . Tez mam czesto tak ,ze czuje się samotna ale to jest oczywiste przyjechałam z innego kraju ,inna kultura ,inny jezyk ,rozni ludzie tak sobie to tlumacze . Czesto sie przeprowadzalam co tez mialo duzy wplyw na relacje z ludzmi , tracilam wartosciowe  znajomosci . Wazne jest jednak by nie odtracac ludzi od siebie ,w moim przypadku bariera kiedys byl jezyk , odrzucalam zaproszenia od znajomych poniewaz zwyczajnie bylam zla na siebie ,ze nie rozumiem ich jezyka .Dzis uwazam ,ze to byl błąd . Polecam afterwork smile

3

A witam smile mozna zapytac gdzie obecnie mieszkasz?

Ja pisze z polnocnej irlandii, ale cos czuje ze niebawem sie to moze zmienic, jak wczesniej pisalam musze sie z pozegnac z obecna praca, a ze u mnie w miescie ciezko o cos naprawde konkretnego, to rozgladam sie za ofertami w Anglii, no ale to zobaczymy, narazie mam 2 miesiace na podjecie jakiekolwiek decyzji.

Ja tutaj przebywam jakies 6 lat, rowniez pozanalam duzo ludzi, w szkole, w kilku pracach no ale jakos pozniej sie wszystko rozpadalo. No nic narazie dalej szukam przyjazni smile

Jako ze moj chlopak to irlandczyk to teraz jakby bardziej przebywam z tutejszymi smile, jego siostra - wspaniala osoba, stara sie jak moze zeby mnie wyciagac gdzies w gornie jej przyjaciolek, i bardzo to doceniam i z checia sie zgadzam....tylko ze jakos tak zawsze dosc niekomfortowo sie czuje, jakbym byla piatym kolem u wozu.

W sumie mam nadzieje ze sie przeprowadzimy, poznamy nowych ludzi i obydwojemy bedziemy w tej samej pozycji (zupelnie nowi dla otoczenia), wiadomo ze on obecnie zyje wsrod ludzi ktorych zna cale zycie a ze to male miasto to tym bardziej kazdy kazdego zna.

Ogolnie poleca ktos jakies miejsce w UK gdzie warto wyjechac?

4

Wysłałam Ci wiadomość na mail .

5

E mail pofrunął:) mam podobną sytuację wiec jak coś to chętnie z kimś pogadam. Email czeka:)))

Czesc IndependentO8. Mam wrazenie jakbym to ja napisala twoje poprzednie posty. Dokladnie wiem o czym mowisz apropo braku kolezanki z ktora mozesz pogadac kiedy tylko chcesz, albo wpasc bez zapowiedzi. Mowisz, ze siostra chlopaka stara sie ciebie wyciagac na jakies wypady z kolezankami, to super. Ale rozumiem tez, dlaczego czujesz sie jak piate kolo u wozu. Niby wszyscy sa sympatyczni, ale jednak to nie to samo. Zawsze zazdroscilam tutaj osobom, ktore znaja sie od lat, razem dorastaly i maja wspolna historie. Jakos nowe znajomosci nigdy nie sa takie same. No ale coz, takie chyba losy wszystkich emigrantow.

Widze, ze pisalas 2 miesiace temu, wiec jestem ciekawa gdzie sie przeprowadziliscie?

Pozdrawiam

"The greatest glory in life lies not in never falling, but in rising every time we fall."

7

Ja mieszkam w Polsce od 6 lat, moj Tato jest Arabem a moja Mama Polka. Tez czasami w PL czuje sie samotny, dlatego wiekszosc czasu spedzam na nauce, lubie czytac o polskiej historii (w szczegolnosci interesuje mnie temat Kresow Wschodnich). Na szczescie wracam do swojej kraju juz w lipcu.

8

witaj ....
wiecie nie tylko ludzie na obczyźnie czuja się samotni . Ja mieszkam w kraju i tez czuje się samotna , niemam z kim pogadać bo tak jak polacy na obczyźnie sa okropni i trudno trafic na przyjazna osobe . Tak jak ja mieszkam na wsi i tez jest zawisc i nienawiść i zazdrość . A niema takich osob aby moc z nimi pogadać . a w wirtualnym swiecie tyez niemozna jakos znalesc bo pisałam z kilkoma osobami ale po czasie przestały odpisywać . Wiec pozostają tylko fora aby tu poczytać i popisac

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » W poszukiwaniu przyjaciol

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018