Wpływ znanych osób na nasze decyzje - zauważasz? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Wpływ znanych osób na nasze decyzje - zauważasz?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 31 ]

Temat: Wpływ znanych osób na nasze decyzje - zauważasz?

?Badania pokazują, że co czwarty internauta interesuje się życiem celebrytów codziennie.?

?Polacy uwielbiają plotki z życia gwiazd. Chcemy wiedzieć, w co znani ludzie się ubierają, z kim się spotykają, jakimi samochodami jeżdżą, co jedzą, jak się kłócą, jak wychowują dzieci itd.?   (Internet)

Ale to nie wszystko; bo o ile zdajemy sobie sprawę, że nie wystąpimy na kolacji u znajomych w kreacji Zienia i nie będzie nas stać na samochód jaki ma Kuba Wojewódzki, to drobne zabiegi by choć trochę pożyć w wielkim świecie, są jak najbardziej osiągalne. Jakie to zabiegi? A na przykład fryzura ? teraz jest modne ombre, gwiazdy tak się noszą. Albo imię dla dziecka; co rusz, któraś z gwiazd nazywa swoje dziecko Franio, Zosia, Jasio, Hania (nawet jeśli te imiona pojawiają się wśród serialowych dzieci (sic!) ) to i nowonarodzone dzieci w przeciętnych polskich domach otrzymują takie imiona.
Jednak i to nie wszystko. Powiedzmy, że to nieszkodliwe. A co, gdy celebry ci czy gwiazdy dzielą się swoimi  poglądami na życie? Zatrzymajmy się na tym: Czy uważacie, że znane osoby powinny dzielić się wszystkim ze wszystkimi? Przecież chyba zdają sobie sprawę z tego jaki wpływ mają na ludzi.
Lata temu usłyszałam wywiad z Anją Orthodox; uderzył do niej ojciec jednego z jej nastoletnich fanów mówiąc, żeby przemyślała sobie to, co przekazuje młodym ludziom bo ma na nich wpływ. I ona powiedziała potem, że rozmowa z tym ojcem dała jej wiele do myślenia.
A czy dziś ktoś w ogóle myśli, co przekazuje?

W 2011 roku znana aktorka Małgorzata Kożuchowska wypowiedziała się na temat in vitro:
? Nie mam poczucia, że jeżeli nie urodzę dziecka, zmarnuję życie. Nie leczę się i nie mam ochoty na In vitro. Niczego nie będę wymuszać na naturze, bez względu na to, czy jestem za In vitro, czy przeciw. Jeśli pojawi się dziecko, będziemy szczęśliwi. Natomiast na pewno nie cierpię z powodu tego, że nie mamy dzieci.? (Viva, 2011)

Pozwolę sobie na ostatni cytat w tym temacie, po którym chciałabym zachęcić do dyskusji na temat tego, jak Wy odbieracie WPŁYW znanych osób na decyzje tych nieznanych?
? ? Takie osoby mogą zmienić postrzeganie przeciwników metody in vitro. Dzisiaj to właśnie celebryci kształtują postawy mas. W mojej ocenie dramatyczne jest jednak to, że najczęściej osoby znane prezentują stanowisko odwrotne niż Kożuchowska ? mówi Strzembosz.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wpływ znanych osób na nasze decyzje - zauważasz?

Na mnie żadna z brylujących na salonach osobistości nie ma wpływu.
Trzeba pamiętać, że granica między grą, a tym co faktycznie na dany temat myślą jest bardzo cienka. I czasami coś co mówią, jest skrzętnie opracowywane przez dziesiątki specjalistów z branży tak, aby wilk był syty i owca cała i szeroko mija się to z tym, co faktycznie na dany temat myślą.
Nie twierdzę, że w tym przypadku tak było, ale paranoją byłaby zmiana zdania bo 'Hania z M jak Miłość tak powiedziała to tak musi być'. smile

Mamy moc, by znaleźć wyjazd ze ślepej uliczki.
Na każdy szczyt dojść, tam gdzie dochodzą nieliczni.

3

Hani już nie ma:( big_smile
Nataluszek, zmieniłaś avatar? Bo coś mi tu inaczej wygląda:D
Na mnie też zdanie celebrytów nie oddziałuje w żaden sposób. Lubię czasem przeczesać pompona,nie powiem,ale to raczej z nudów;P Nie śledzę zaciekle tego, co kto uważa na jakiś temat.
Nie zauważyłam też tego wśród swoich znajomych.
Wydaje mi się, że prędzej osoby, które są ogromnymi fanami danego celebryty, może wręcz ślepo zapatrzonymi w niego, próbuja się upodobnić czy to ubiorem, wyglądem, a nawet podzielać jego poglądy. Właśnie ze względu na to, że to JEGO poglądy.
Mnie to nie dopadło.

4

A czy sądzicie, że celebryci zwłaszcza bardzo młodzi, fani nastolatków powinni brać pod uwagę swą "moc" ?

Catwoman napisał/a:

A czy sądzicie, że celebryci zwłaszcza bardzo młodzi, fani nastolatków powinni brać pod uwagę swą "moc" ?

Powinni oddziaływać w sposób pozytywny na młodzież. Także swoim zachowaniem.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

6

"Bardzo mlodzi celebryci" sami sa niemal dziecmi i trudno oczekiwac od nich myslenia "w imieniu pokolenia".

A czy decyzje celebrytow maja wplyw na moje decyzje?
Celebrytow nie. Ale nie kazda znana osoba to celebryta tongue

Mam nadzieje, ze wtedy, kiedy trzeba to jakis tam wplyw na mnie maja i przyklad wezme. Nawet jeżeli to bedzie Korzuchowska.

7

Catwoman napisał/a:

Zastanawiam się, czy zamiast "fani nastolatków" nie powinno być "idole nastolatków" ? Bo coś mi tu nie pasuje:P

Myślę, że celebryci częściowa biorą pod uwagę. Choćby nawet udziałem we wszelakich akcjach charytatywnych czy wiążąc się z fundacjami i zachęcając innych do wsparcia. W tym przypakdu akurat wydaje mi się, że bardziej popularne jest to w przypadku celebrytów "nie bardzo młodych".
Wydaje mi się, że ciężko(celebrytom czy też nie)  jednak kierować swoje myślenie na jakiś tor, bo jestem znana/znany i ludzie mogą brać to pod uwagę.
A młodzi... cóż,cieszą się kasą i popularnością, żyją tym co tu i teraz i zgodzę się z Iceni:

Iceni napisał/a:

sami sa niemal dziecmi i trudno oczekiwac od nich myslenia "w imieniu pokolenia".

8 Ostatnio edytowany przez czasymira (2014-02-20 18:30:49)

Coś w tym jest że media kształtują nasz obraz świata kultury. To prawda że lubimy podglądać ten "lepszy" świat", ale czy na pewno to kształtuje nasze decyzje....Kocico, to chyba tylko taki punkt odniesienia..np. ta ma włosy jak X, tamten ma bródkę jak Y, a suknie bym sobie kupiła, taką jaką włożyła Z...nie dyskutuje się o gustach....a w ogóle czy ja bym się nadawała na salony i czy mnie pociąga wielki świat, Warszawa, amfiteatr , gdzie są imprezy i ewenty....czyli blichtr, szyk i gracja....
To wszystko kojarzy mi się z taką bajką, gdzie jest dwór, służba, piękny pałac, a w nim różne konwenanse, dysputy, czystość, piękno, intryga.....czyli powszechny "Szoł mast go on".....
ale mnie poniosło w tym dyskursie..par dom..

Nie wegetujmy - żyjmy !

9

Tak Justyno. Zmieniłam avatar.

Co do młodych celebrytów i w ogóle celebrytów...Oni mają jakąkolwiek moc? W sumie, patrząc na te wszystkie celebrytki z Disneyowskich seriali i to co robią z dziećmi, można takie wnioski wyciągnąć. Tu już kwestia rodziców i przetłumaczenia młodej/młodemu, że fakt, że serialowa postać ma różowego Bentleya czy różowe włosy nie oznacza, że my też możemy dziecku taki rarytas sprawić.

10

JustynaG tak! idoli! Dzięki big_smile Już myślałam o fanach i tak z rozpędu napisałam.

Nataluszek ooo widzisz, od razu przychodzi mi na myśl Justin Bieber, którego Amerykanie chcą wywalić ze Stanów gdyż "deprawuje młodzież". I tak szczerze.... to sądzę, że niebawem Miley Cyrus będzie wywoływała podobne oburzenie.

11

Catwoman napisał/a:

O tak, zdecydowanie. Młodzi są bardzo podatni na takie rzeczy. Zawsze przy takich dyskusjach przypomina mi się wywiad z Jennifer Lawrence (osobiście jestem fanką smile), którą oskarżono o to, że jest za gruba (bo postać którą gra w Igrzyskach Śmierci, Katniss w książce była wychudzona). Odpowiedziała wtedy, że nie będzie się odchudzać do tej roli, bo wie, że Katniss będzie wzorem dla wielu dziewczynek i nie chce, aby małolaty się głodziły i wpadały w anoreksję, żeby wyglądać jak ulubiona bohaterka.

Jedyną znaną osobą, która ma na mnie wpływ jest Katarzyna Bosacka. Dzięki jej programom trochę bardziej zwracam uwagę na to, co kupuję, co jem, jestem bardziej świadomym konsumentem. I to na tyle.

Nie wyobrażam sobie jednak sytuacji, żebym specjalnie szła do sklepu i kupiła np. zielone majtki, bo Jacyków czy ktoś inny powiedział, że zielone majtki to hit sezonu big_smile

"Gdy cię mają wie­szać, pop­roś o szklankę wo­dy. Nig­dy nie wiado­mo, co się wy­darzy, za­nim przyniosą."
-A. Sapkowski

12

Żadna ze znanych osób nie ma wpływu na moje decyzje.
Nie odnoszę do własnego życia ich metod postępowania, czy sposobu myślenia.
Nawet śmiem twierdzic, iż znani ludzie przeważnie mają za dużo kasy i od tego też często im się w głowach przewraca.
Jednych lubię, innych mniej, ale moje życie jest moim życiem.
Scenariusz pisze samo życie.

Mogę niekiedy popatrzec na sławne gwiazdy i mam o nich swoje własne zdanie.

Catwoman napisał/a:

Owszem, uważam, że tak. Patrząc nawet na własną córkę i to jak szaleje za Justinem Bieberem to mam nienajlepsze myśli. Bo co z tego, że jest ładny i ma wspaniały głos. Coraz bardziej pokazuje siebie, jako młodego faceta, który ma wyprany mózg, kupe kasy i myśli, że tym wszystkim zwojuje świat.
Guzik go obchodzi, co przekazuje młodym, swoim postępowaniem.

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko...

13

Myślę, że znane osoby maja bardzo duży wpływ na nasze decyzje. Inaczej nie angażowaliby ich w reklamach płacąc za to horrendalne pieniądze.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

14

strzała napisał/a:

Mylisz się.
Pierwszy z brzegu- niejaki Jezus Chrystus na przykład

15

Nie czytam plotkarskich portali. Gazety czytam od deski do deski, z pominięciem wywiadów. Jakoś nigdy mnie to nie wciągało. Ale i tak uważam, że znane osoby jakoś na moje decyzje wpływają.
Np. zdarzyło mi się obejrzeć kilka odcinków "Perfekcyjnej pani domu". Małgosia Rozenek ujęła mnie tym, że jest bardzo sympatyczną osobą i ma fajne poczucie humoru. Potrafi powiedzieć to co ma do powiedzenia bez urażania kogokolwiek. I, z sympatii do pani Małgosi, zaczęłam chętniej sprzątać smile Przekonała mnie, że sprzątanie nie jest fuj smile

To chyba zależy od konkretnej osoby jacy ludzie wywierają na nią wpływ. Na mnie nie wywrze wpływu żadna Doda czy Wojewódzki, bo nie podoba mi się ich styl. Ale przytoczona wyżej Małgorzata Rozenek, Martyna Wojciechowska czy Beata Pawlikowska - jak najbardziej mają szansę oddziaływać na pewne aspekty mojego życia. Wydaje mi się, że posiadanie idoli jest dobre, pod warunkiem, że są to idole pozytywni. To taki gotowy obrazek tego, do czego dążymy. Oczywiście lepiej jest wybierać konkretne cechy idoli, takie, które nam imponują, o które chcemy wzbogacić siebie, niż usiłować stać się kopią znanej osoby.

16

vinnga napisał/a:

Małgosia Rozenek ujęła mnie tym, że jest bardzo sympatyczną osobą i ma fajne poczucie humoru. Potrafi powiedzieć to co ma do powiedzenia bez urażania kogokolwiek. I, z sympatii do pani Małgosi, zaczęłam chętniej sprzątać smile Przekonała mnie, że sprzątanie nie jest fuj smile

To dlatego mój mąż kazał mi tę szmirę oglądać...Niestety mu nie wyszło. big_smile

Cat, wcale bym się nie zdziwiła, gdyby wszyscy pokroju Miley Cyrus, Lindsay Lohan czy Britney Spears dostali przymusową eksmisję z rodzimego kraju.
Nie wiem czy świadomie czy nie, ale robią wszystko tak, aby ich fani również byli tak 'zbuntowani' jak oni. Szkoda, że młodzież w tych czasach nie ma dobrego wzorca w swoich ulubieńcach. W kółko tylko narkotyki, jazda po pijaku i imprezowanie.

Z tego wszystkiego, strach pozwolić dziecku na oglądanie telewizji. Takowe często ma problem z oddzieleniem roli ulubionego bohatera od tego, kim osoba, która go gra jest naprawdę w życiu ''prywatnym''.

17

pitagoras napisał/a:
strzała napisał/a:

Mylisz się.
Pierwszy z brzegu- niejaki Jezus Chrystus na przykład

o smile Jakby tylko ktoś chciał Go słuchać.... smile

18

Nataluszek napisał/a:

Szkoda, że młodzież w tych czasach nie ma dobrego wzorca w swoich ulubieńcach. W kółko tylko narkotyki, jazda po pijaku i imprezowanie.

A kiedykolwiek miala lepsze? big_smile
Mam wymienic ci ilu aktorow, muzykow i wszelkiego innego typugwiazd zmarlo z powodu alkoholu, narkotykow, jazdy po pijaku, samobojstwa pod wplywem alkoholu itp.? Ilu slawnych poetow czy pisarzy w XVII czy XIX wieku to byli alkoholicy, morfinisci itp.?

Czy ktokolwiek naprawdę sadzi, ze to wymyslili dopiero wspolczesni nastolatkowie? big_smile

19

Właśnie dlatego Iceni, napisałam 'w tych czasach'. Chyba po prostu nie zrozumiałaś. smile
Nie musisz wymieniać. Wystarczy wygooglować. smile

20

Iceni napisał/a:
Nataluszek napisał/a:

Szkoda, że młodzież w tych czasach nie ma dobrego wzorca w swoich ulubieńcach. W kółko tylko narkotyki, jazda po pijaku i imprezowanie.

A kiedykolwiek miala lepsze? big_smile
Mam wymienic ci ilu aktorow, muzykow i wszelkiego innego typugwiazd zmarlo z powodu alkoholu, narkotykow, jazdy po pijaku, samobojstwa pod wplywem alkoholu itp.? Ilu slawnych poetow czy pisarzy w XVII czy XIX wieku to byli alkoholicy, morfinisci itp.?

Czy ktokolwiek naprawdę sadzi, ze to wymyslili dopiero wspolczesni nastolatkowie? big_smile

Zastanawiam się tylko, czy gdyby Ci ulubieńcy byli "dobrymi wzorcami" to...czy dalej byliby ulubieńcami? smile

21

Dlatego właśnie przykre jest to, że bardziej fascynujące od dobrego, przyzwoitego życia jest ćpanie i rozbijanie się samochodami po drzewach.

To chyba oczywiste, że każdy rodzic życzyłby sobie, aby dziecko czerpało inspirację czy wzorzec od kogoś, kto jest tego wart, a nie od pustych lalek z Disney Chanel...

22

Britney Spears na pewno na Disney Channel nie uswiadczysz. Beibera raczej też nie, Cyrus też już wyrosla z Disneyowskich ram, wiec moze wlasnie SZKODA, ze dzieci nie szukaja fascynacji u Disneya, tylko poza nim?

23

Iceni, Disney Chanel to przykład. Jasne, że nie wszystkie dzieciaki show biznesu właśnie tam miały swój początek. Myślałam, że to dość oczywiste.

Szkoda? Dla Ciebie może szkoda, dla mnie nie bardzo. Wolę, aby dziecko szukało inspiracji i wzorca w kimś, kogo ma obok siebie, a nie w kimś kogo może podziwiać przez szybkę czy z plakatu, nie wiedząc jaka ta osoba jest naprawdę.

Równie dobrze możemy polemizować, że teraz 'święta' aktorka z DC za jakiś czas skończy jak rozwydrzona Miley.
Więc mimo wszystko lepiej, aby się dzieciak nimi nie wzorował.

24

Nie bujaj w oblokach, kobieto big_smile
Nadzieje mozesz miec, ale wiara w to, ze dziecko moze znalezc wzorzec w cioci czy babci moze spowodowac, ze kiedys twoje dziecko moze cie zaskoczyc. tongue

Psychika nastolatka jest tak skonstruowana, ze szuka wzorcow wsrod rowiesnikow.  A jeżeli szuka wsrod otoczenia, to na pewno nie sa to wzorce w bialych koszulkach i spodniach w kant.

Wiara w pewne rzeczy nie powoduje, ze staja się one bardziej realne.

Kazdy by "wolal". Tyle, ze nasze "wolenie" nie spowoduje, ze nastolatki przestana się buntowac tongue 

A skoro sama przywolujesz pewien przyklad, to nie dziw się, ze ide za ciosem. Nie wszystkie dzieci wzoruja się na DC, ale to już naprawdę sprawa drugorzedna czy bedzie to Barbie czy Pokemony.

A jeżeli dziecku myli się swiat Disneya z realnym, to nie jest to ani wina Disneya, ani gwiazd, tylko wina rodzica, ktory dziecka nie nauczyl odroznniac plastikowego swiata od realnego.
Ale lawiej jest zrzucic wine na media.  Albo szkole. Albo cokolwiek innego by moc usprawiedliwic fakt, ze się samemu pewne rzeczy spieprzylo.

Poza tym co się dziwic dzieciom - ja znam i doroslych, ktorym się to myli big_smile

25

Iceni napisał/a:

Nie bujaj w oblokach, kobieto big_smile (...) A jeżeli dziecku myli się swiat Disneya z realnym, to nie jest to ani wina Disneya, ani gwiazd, tylko wina rodzica, ktory dziecka nie nauczyl odroznniac plastikowego swiata od realnego.
Ale lawiej jest zrzucic wine na media.  Albo szkole. Albo cokolwiek innego by moc usprawiedliwic fakt, ze się samemu pewne rzeczy spieprzylo.

Lubię bujać w obłokach. smile

A o kwestii rodzica w pokazaniu dziecku o co w tym wszystkim chodzi pisałam wyżej. smile

I nie ma to nic wspólnego z buntem, tylko z małpowaniem najczęściej tych głupich zachowań znanej młodzieży. Myślę, że nieświadomie i nie ma to na celu buntowania się.

Dzięki opinii pewnej niezwykle popularnej osoby (nie w Polsce) na temat mody, bardzo często noszę białe koszule. Dawniej zdarzało się to sporadycznie.
Justyno G dla mnie ulubieniec promujący dobre wzorce jest mega-ulubieńcem.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

27 Ostatnio edytowany przez mysterious_chocolate (2014-02-21 16:57:09)

Iceni napisał/a:

Britney Spears na pewno na Disney Channel nie uswiadczysz. Beibera raczej też nie, Cyrus też już wyrosla z Disneyowskich ram, wiec moze wlasnie SZKODA, ze dzieci nie szukaja fascynacji u Disneya, tylko poza nim?

Nie będzie Miley, to będą inni smile o ile mi wiadomo ten kanał istnieje i dobrze się ma wink

Moim zdaniem małe dzieci w ogóle nie powinny oglądać telewizji

A co do tematu wątku to niestety zauważam. Całe szczęście nie u siebie, co jest tym bardziej frustrujące

28

To normalne, że młode osoby szukają autorytetów i niestety smutne, że niekiedy stają się nimi osoby takie jak Kim Kardashian czy Trybson;) Osobiście nie wchodzę na pudelka itp. więc nawet nie wiem co mówi Kożuchowska. In vitro to dla mnie zbyt poważny temat, by opierać swoje przekonania na zdaniu aktorów i gwiazdek show businessu. Bardziej na to kto mówi zwracam uwagę na to CO mówi. Trzeba nauczyć się myśleć samodzielnie. Co do fryzur, to jak już jest, że gwiazdy najszybciej podchwytują trendy z pokazów i z pomocą swoich stylistów kreują nowe mody, np. na włosy ombre. To od nas zalezy czy damy się porwać kolejnej fali czy nie.

29

Ależ oczywiście że opinie celebrytów i znanych osób mają ogromny wpływ na decyzje innych. Szczególnie młodzieży. Kiedy ktoś jest już na tyle dojrzały, ze ma własne zdanie i światopogląd wówczas ten wpływ na pewno jest mniejszy, ale młodzi ludzie potrzebują autorytetów.
Niestety umiejętność ich wybierania to zupełnie inna kwestia.

30

Ja osobiście nie zauważam takowego wpływu.

Posty [ 31 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Wpływ znanych osób na nasze decyzje - zauważasz?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018