Kosmetologia czy kursy kosmetyczne? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

1 Ostatnio edytowany przez BabaOsiadła (2014-01-29 12:09:52)

Temat: Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

Witajcie ;-)
Obecnie jestem na studium kosmetycznym. Myślałam żeby po zakończeniu kierunku iść na studia kosmetologii i zrobić mgr o specjalizacji podologia. Ale po dłuższym zastanowieniu bardzo dużo kobiet tam idzie i nie będzie (moim zdaniem) za jakiś czas zapotrzebowania na kosmetologów. Będę miała wykształcenie które wystarczy mi do pracy kosmetyczki bądź też do pracy w SPA. Interesuję się medycyną. Nie wiem jakie studia zrobić . Zastanawiam się nad farmakologią, weterynarią - boję się trochę że z tym drugim nie podołam. Doradźcie coś proszę. Czy po studium zacząć robić po prostu kursy np. masażu, wellnes&spa itp i iść w tym kierunku?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

http://www.netkobiety.pl/t59685.html Tu masz wątek dotyczący kosmetologii i dietetyki.

Wybór masz dosyć trudny. Najlepiej by było gdybyś miała i studia i kursy wink Ale na to trzeba pieniędzy przede wszystkim. Nie myślałaś nad tym? Żeby pójść na studia zaoczne (kosmetologia czy coś takiego) a dodatkowo robić kursy, o jakich wspominasz? Teraz ani studia ani kursy nie dają gwarancji znalezienia pracy, jednak i to i to - już bardziej smile

3

Odp: Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

Tak naprawdę prawie po każdych studiach nie ma już dużego zapotrzebowania na danego specjalistę. Ja chyba radziłabym Ci jakieś studium i szukania od zaraz jakiegoś doświadczenia. Sama musisz zdecydować gdzie Cie bardziej ciągnie wink

4

Odp: Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

Teraz niewielu ludzi po ukończeniu studiów znajduje prace w swoim zawodzie. Po ukończeniu studium radziłbym ci szukać zatrudniania, nabrać trochę doświadczenia w jakim gabinecie kosmetycznym, bo najlepiej człowiek uczy się w praktyce, a zaocznie robić studia. Kursy można również zrobić z czasem.
Grunt, to, żeby nie nastawiać się na jedną rzecz, tylko być "elastycznym", bo teraz w naszym kraju nic nie jest pewne.
A jeżeli chodzi o branżę kosmetyczną, to moim zdaniem zapotrzebowanie rośnie. Coraz więcej kobiet decyduje się na spa, wizyty u kosmetyczki, masaże.
Kilka lat temu, kiedy szło się na wesele, to przed tym była tylko wizyta u fryzjera, teraz idzie się jeszcze do kosmetyczki. A druhny czy panna młoda umawiają się jeszcze na próbny makijaż, próbne fryzury, więc na takie usługi może warto się nastawiać

5

Odp: Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

Powiem ci jak to wygląda z perspektywy byłej studentki pierwszego roku kosmetologii smile

Te studia nie dają ci NIC poza tytułem. Studentki tego kierunku i tak muszą robić wszystkie kursy, bo wielu rzeczy na studiach po prostu nie ma. Mówię tu o praktyce. Zamiast wielu godzin praktyki, która jest najważniejsza, tracisz dużo czasu na kierunki typu biologia z genetyką (czyli pasożyty które występują głównie w Afryce i tropikach, nic związanego z zawodem).

Na studia warto iść tylko ze względu na chemię (tu rzeczywiście można się wiele dowiedzieć na temat tego co dokładnie robi dany składnik naszej skórze, później zaś można próbować znaleźć pracę w laboratoriach kosmetycznych, jeśli to kogoś interesuje) i dla papierka. Umiejętności praktycznych nie nabędziesz tam żadnych. Ja po pierwszym semestrze umiem opiłować paznokcie (nie umiem ich zdobić, zakładać tipsów itd), pozbyć się zrogowaciałego naskórka ze stóp, zrobić depilację niektórych części ciała (przestarzałym sposobem. Prowadząca powiedziała, że niestety ale sposób którego się uczymy (plastry z woskiem) to sposób domowy, teraz w salonach używa się innego wosku (bez plastrów), ale tego nam nie pokaże, bo nie ma możliwości) i zrobić hennę brwi i rzęs. Imponujące smile

W skrócie, kursy są niezbędne tak czy siak. Studia można zrobić, ale skłaniałabym się ku zaocznych, żebyś mogła jednocześnie pracować w zawodzie i zdobywać doświadczenie.

6

Odp: Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

Przede wsystkim po studiach nie jesteśmy specjalaistami tylko humanistami, wiemy za dużo.
Wg mnie najlepiej iść sobie na jakiś kompleksowy kurs kosmetyczny taki dużo obszerny, zrobi sie go w max 1 rok pozniej do pracy  i podczas pracy na jakis fajny kurs np WIZAZ. Dlaczego? Dlatego że na kursach czy szkoleniach dowiadujesz się rzeczy które są teraz aktualne i potrzebne. a Na studiach przez 10 lat uczą tego samego, jak kończysz studia to w ciagu 5 lat trendy w kosmetyce troche sie zdążyły zmienić, a Ty jestes w plecy

7

Odp: Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

Jestem świeżo upieczoną absolwentką szkoły kosmetycznej, jednak ciągle myślę, że to mało. Zaczęłam rozważać dodatkowe szkolenia, 
jednak nie wiem, gdzie się z tym udać. Jedna znajoma mówiła mi o Europejskiej akademii szkoleniowej Pani Aleksandry Góreckiej, że tam 
przeprowadzają profesjonalne szkolenia - czy to prawda? Co w ogóle sądzicie o makijażu permanentnym jako takim? Jestem bardzo ciekawa 
Waszych opinii i oczywiście, z góry dziękuję za wszelkie informacje.

8

Odp: Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

Tak naprawdę to sama musisz  dobrze wiedzieć, czego tak naprawdę chcesz. Branża kosmetyczna jest w tym momencie dość mocno przeładowana niestety, więc jeśli chcesz iść w tę stronę to musisz mieć bardzo dużo samozaparcia. JA kończyłam wizaż na piłsudskiego w łodzi. Żeby zacząć działąc w zawodzie musisz być bardzo kreatywna i być mocno zorientowaną na sukces. Nie słuchaj ludzi którzy Ci mówią, że bez pleców się nie da nic ogarnąć...bo da się tylko wszystko trzeba sobie samemu wychodzić i wypracować.

9

Odp: Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

ja żałuję że wcześniej nie zapisałam się na jakiś kurs tylko poszłam na studia kosmetyczne , wydałam kupe kasy bo prawie 600zł płaciłam miesięcznie to jeszcze nic tak naprawdę nie miałaśmy z praktyki i jak tu potem iśc do pracy w zawodzie;/ I nie polacam Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie, kosmetologia tam to jedno wielkie nieporozumienie. Dopiero w Warszawie znalazłam dobrą szkołe gdzie prowadzą kursy i ją mogę polecić. Kilka wizazystek, każda malowała inna techniką dzieki czemu mogłam sprawdzić która dla mnie będzie lepsza. Kosmetyków na bogato , fajowe sale ... nic dodać nic ująć wink Jestem mega zadowolona, zwłaszcza że udało mi się załapać do pracy przy sesjach właśnie dzieki jednej z instruktorek tej szkoły wink

10

Odp: Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

dokładnie a tak to szybciej można zacząć pracę w jakimś salonie urody. Osobiście kończyłam kursy w szkole New Nails w Warszawie. Dojeżdżałam na szkolenie 200 km, ale była warto.

11

Odp: Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

Myślę, że zapotrzebowanie na zawód kosmetyczki nigdy się nie skończy. Wystarczy zobaczyć jak dużo osób korzysta z ich usług, a dochodzą coraz nowsze alternatywy dla różnych zabiegów. Na przykład medycyna estetyczna jest bardzo popularna. Pracuję w zawodzie kilkanaście lat, ale ciągle się doszkalam, bo praktycznie co roku dochodzą jakieś nowe zabiegi, które cieszą się zainteresowaniem klientek. Takie podstawowe jak szkolenie z botoxu czy kwasu hialuronowego zrobiłam już dawno w Klinice Urody. Trzeba iść z duchem czasu, dać klientkom powód żeby wracały.

12

Odp: Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

Moim zdaniem studia sa lepsze, bo można też robić zabiegi na twarz i cialo. Kursy to wg mnie tylko makijaż i paznokcie

13

Odp: Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

Zależy o jakim kursie mówimy, ja jestem po kursie ministerialnym z usług kosmetycznych, uczyłam sie dwa lata w prywatnej szkole, teraz prowadzę własną działalność, a kurs dał mi takie same uprawnienia co studia- tylko miałam więcej praktyki.
Ale to czy lepsze czy gorsze sa studia czy może studium w prywatnej szkole to już zależy od szkoły. Ja chodziłam do dwóch szkół policealnych w Warszawie, pierwsza to była całkowita porażka. Tylko szkoła ta była bezpłatna więc zbytnio nie dbano o nas, a potem przeniosłam się od początku do Profesja Edukacja, płatne ale wykładowca- miód osoba, duży nacisk na praktykę, teoria do maksymalnego minimum które jest potrzebne. I egzamin zdany bez problemu i jakiegoś dużego nakładu pracy nad nauka - większość pamiętałyśmy z zajęć i z tego co pamiętam cała grupa zdała. Wiec mogę z czystym sumieniem polecić studium, uprawnienia te same, a o ile wybierzemy dobrą szkołę to i więcej się nauczymy niż na studiach

14

Odp: Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

Ja w Poznaniu kończyłam studia u A.Goc, ale mimo wszystko musiałam uzupełniać wiedzę na kursach, bo tam przedstawili podstawy a w naszym zawodzie ciągle trzeba się dokształcać. Robiłam wiele kursów, ale chyba najwięcej w CS Corio w Poznaniu. Tam spoko były ceny porównując inne szkoły, bo wiemy, te przyjemności są drogie smile Mają duży wybór kursów, wszystko jest u nich na stronie. Panie instruktorki były przyjaźnie nastawione, a to dla mnie było najważniejsze, bo zawsze się stresuje jak robię coś pierwszy raz !

15

Odp: Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

Ja właśnie zakończyłam poszukiwania :)Niedługo wybieram się do spam  , super sprawa , interesuję się tym dlatego to wybrałam. To szkoła policealna więc nie trzeba mieć nawet matury a taki fach w ręku zawsze się przyda

16 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-10-09 10:15:39)

Odp: Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

Ja szkolenia odbyłam spam szkolenia Kursy poleciła mi koleżanka dermatolog, która odbyła tam cały pakiet szkoleń. Podobał mi się nacisk na praktykę i wiele modelek na szkoleniach oraz to, że szkolenia są objęte punktami edukacyjnymi. Preparatów nie trzeba kupować, za to przed szkoleniem był moduł biznesowo-marketingowy. Osoba prowadząca bardzo profesjonalna, a atmosfera przyjemna. No i bardzo dużo zabiegów - wykonałam ich kilkanaście.

17 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-10-09 10:15:12)

Odp: Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

Zachęcam do sprawdzenia oferty na stronie centrum szkoleniowego spam. To świetna roczna szkoła kosmetyczna, a teraz jeszcze chyba trwa nabór wiec warto się zainteresować. Ja byłam, nauczyłam się i powiem, że naprawdę przydatne! smile

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Kosmetologia czy kursy kosmetyczne?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024