Dietetyka vs. kosmetologia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Dietetyka vs. kosmetologia

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Dietetyka vs. kosmetologia

Hej, chcialabym zebrac jak najwięcej informacji na temat tych kierunków smile Jakie są szanse na znalezienie pracy i jak ona wygląda?

O dietetyce wiem tyle, że dietetyk musi być w szpitalu, ale to jeden na cały szpital smile a tak poza tym to chyba nie ma zbyt wiele miejsc pracy, a przynajmniej tak mi się wydaje... Gdzie jeszcze może pracować dietetyk? Czy ludzie korzystają z jego usług? I czy znacie osoby, które skonczyly dietetyke i pracują w swoim zawodzie? Czy ktoś chce korzystać z usług dietetyka?

Kosmetologia - zawód często mylony z kosmetyczką która można zostać o wiele szybciej, stad nie wiem czy studia 5 letnie mają sens, jeżeli się póżniej okaże że robie to samo co osoba po studium 2 letnim i jeszcze tyle samo płacą wink Czy równiez znacie osoby, które skonczyły te studia, pracują w zawodzie i nie robią tipsów? Ja wiem, że kosmetyczka i kosmetolog to co innego, ale jakie są realia i jak wygląda praca?

Najchętniej proszę o odpowiedzi i przykłady "z życia wzięte" wink

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dietetyka vs. kosmetologia

Dietetyk może znaleźć pracę również w poradniach żywieniowych, chorób metabolicznych, czy chorób układu pokarmowego, w organizacjach zajmujących się doradztwem w zakresie żywienia ludzi, czy instytutach naukowo-badawczych... Ludzie udają się do niego z chorobami autoimmunologicznymi, chorobami układu pokarmowego, układu krążenia, nerek, i problemami metabolicznymi, więc sama widzisz, że ludzie nie o tyle chcą, co muszą, korzystać z usług dietetyka, i zapotrzebowanie na jego doradztwo jest na pewno duże.
Jeśli zaś chodzi o kosmetologię, to możliwości do podjęcia pracy też jest sporo (gabinety kosmetyczne, SPA, laboratoria ), i wszystko zależy tak naprawdę od Ciebie, czy będziesz ubiegała się o pracę w renomowanym miejscu, gdzie klientom proponowany jest szeroki wachlarz profesjonalnych usług, czy w podrzędnej spelunce, gdzie wszyscy nadają sobie wzniosłe tytuły, a tak naprawdę są samoukami po gastronomii, i jedyne co miałabyś tam robić to regulować brwi, i od czasu do czasu zarzucić jakąś maseczką z saszetki na twarz. wink

"... i oczywiście guzik dla biedaków, bo tym będą zawsze tak dokopywać, że w dniu, kiedy g*wno nabierze wartości, biedacy urodzą się bez d*py." - Gabriel Garcia Marquez

3 Ostatnio edytowany przez blueskirt (2013-09-23 19:09:15)

Dzięki za odpowiedź smile

Wydaje mi się, że ze wszelkimi chorobami czy to układu pokarmowego czy innych narzodów, to ludzie idą do lekarza, który sam może zalecić jakieś tam żywienie i niekonieczie wysyłać do dietetyka?
Ale mogę się mylić, bo może rzeczywiście w niektorych przypadkach dietetyk jest niezbędny.

Kosmetologia to jednak studia 5 letnie, więc regulacja po nich brwi według mnie trochę mija się z celem, bo takie rzeczy można umieć robić po zwykłym kursie (albo i bez) tongue
W jakimś spa czy innym renomowanym salonie pewnie też moga pracować kosmetyczki, więc nie wiem czy studia kosmetologiczne dają więcej uprawnień niż jakis zwykły kurs/ szkola policealna

4

Myślę, że dietetyka smile Jest bardziej na czasie smile A tych kosmetyczek to już jest ohohoh wink

Uwielbiam być kobietą smile
Kocham naturalne kosmetyki

5

blueskirt napisał/a:

(...)Wydaje mi się, że ze wszelkimi chorobami czy to układu pokarmowego czy innych narzodów, to ludzie idą do lekarza, który sam może zalecić jakieś tam żywienie i niekonieczie wysyłać do dietetyka?
Ale mogę się mylić, bo może rzeczywiście w niektorych przypadkach dietetyk jest niezbędny.(...)

Poczytaj trochę o zawodzie dietetyka, o studiach na tym kierunku. Bardzo mało wiesz o tej dziedzinie, a jeśli rozważasz kształcenie w tym kierunku, to musisz wiedzieć z czym to się je. wink

"... i oczywiście guzik dla biedaków, bo tym będą zawsze tak dokopywać, że w dniu, kiedy g*wno nabierze wartości, biedacy urodzą się bez d*py." - Gabriel Garcia Marquez

6

Ja osobiście jestem po dietetyce i moim zdaniem możliwości znalezienia pracy w tym zawodzie jest bardzo wiele. Dietetycy zajmują się przygotowywaniem wspomagających leczenie programów żywieniowych w szpitalach jak i różnych ośrodkach zdrowia dla osób mających problemy z układem pokarmowym czy krążenia, nerkami... Od pewnego czasu trwa moda na zdrowe żywienie i Polacy (całe szczęście) coraz chętniej korzystają z porad specjalistów, którzy układają im odpowiednią dietę. Można również zając się badaniami naukowymi.

Nie mam żadnych dziwactw. To są "special effects"

Przebaczyć i zapomnieć? Ani nie jestem Jezusem, ani nie mam Alzheimera

7

Rdzawa, a gdzie pracujesz?

Fakt, nie wiem zbyt wiele o możliwościach zatrudnienia po tym kierunku, bo swoją wiedze czerpie z forum internetowych, a opinie są różne. Często gęsto stykam się z opinią "nie ma po tym pracy" stąd moje pytanie smile

8

Oczywiście,że studia kosmetologiczne dają więcej uprawnień. Wystarczy wpisać w google czym się różni kosmetolog od kosmetyczki. W szkole policealnej uczysz się typowych usług kosmetycznych takich jak henna, depilacja, peelingi (nie wszystkie), kwasy (nie wszystkie), paznokcie, masaż, na pewno te zabiegi są mało inwazyjne i coś tam na pewno się jeszcze znajdzie, oprócz tego możesz otworzyć swój salon kosmetyczny. Kosmetolog ma większe uprawnienia, może wykonywać zabiegi bardziej inwazyjne i korzystać z przyrządów, których nie może kosmetyczka. Może pracować również w laboratorium, dodatkowo przy aptece jako np dermokonsultantka, czy w szkole jako nauczycielka w studium kosmetycznym wink I przecież nie musisz się uczyć 5 lat,żeby być kosmetologiem, możesz skończyć na licencjacie.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Dietetyka vs. kosmetologia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018