Wynajęte mieszkanie a nowy właściciel - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wynajęte mieszkanie a nowy właściciel

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1 Ostatnio edytowany przez annasweet (2014-01-27 13:16:25)

Temat: Wynajęte mieszkanie a nowy właściciel

Witam was.
Mój problem jest niby niewielki. Mieszkam w wynajętym mieszkaniu, w starym, prywatnym domu. Oprócz nas jest tu jeszcze 6 rodzin.Niedawno postawiono nas przed faktem dokonanym, iż dom został sprzedany. Mamy teraz innego właściciela, czynsz przelewamy na jego konto, itd. Jednak nowy właściciel nie chce podpisać z nami nowych umów najmu. Twierdzi, że stare (zawarte z człowiekiem, który teraz nie ma z tym domem nic wspólnego) są aktualne, pomimo iż nie ma nawet nazwiska nowego właściciela (umowy zawarte były dawno temu, podczas wynajmu). W Polsce byłoby to niezgodne z prawem, jak mogę zamieszkiwać lokal nie mając tak naprawdę umowy z prawnym właścicielem? Co będzie np. w przypadku jakichś awarii (dom jest bardzo stary)? Poza tym poprzedni właściciel domu jest człowiekiem bardzo starym, bardzo schorowanym, u kresu sił,  jak to się mówi "stojącym nad grobem"? Co więc będzie, gdy on umrze ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wynajęte mieszkanie a nowy właściciel

Mowa o nowym wlascicielu czy zarzadcy?

3

Odp: Wynajęte mieszkanie a nowy właściciel

Chodzi mi o nowego właściciela. Ten dom nie ma zarządcy. Zawsze wszystkim zajmował się właściciel, a dokładnie jego córka, gdyż, jak wspominałam, były właściciel jest stary i schorowany. Oczywiście jego córka nie była współwłaścicielką, jedynie pomagała ojcu. Tak więc w chwili obecnej jedyną osobą mającą prawo do tego domu jest ów nowy właściciel, dla ścisłości, to osoba całkiem obca dla poprzedniego właściciela, po prostu auslander przebywający dłużej w Niemczech. Poprzedni właściciel był rodowitym Niemcem,  co pewnie nie ma znaczenia...

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wynajęte mieszkanie a nowy właściciel

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024