Nick i avatar - jak wpływają na nasze postrzeganie forumowiczów? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Nick i avatar - jak wpływają na nasze postrzeganie forumowiczów?

Strony 1 2 3 8 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 290 ]

Temat: Nick i avatar - jak wpływają na nasze postrzeganie forumowiczów?

Na forum "mijamy" kilkadziesiąt, a nawet kilkaset postaci. Czasem czytamy ich posty, nie wszystkie zapamiętujemy, ale pierwsze, co rzuca się w oczy, to nick i avatar. Jak nazwa i obrazek wpływają na to, jak wyobrażamy sobie daną osobę i co o niej myślimy? Jak wygląda, jaki ma charakter, czym się zajmuje, jakie życie prowadzi? Czy wyrabiacie sobie jakąś opinię niezależnie od wypowiedzi forumowiczki? A może nie ma to dla Was żadnego znaczenia i w ogóle nie zwracacie uwagi na nick i avatar, tylko odpowiadacie/dyskutujecie, czytając jedynie posty?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nick i avatar - jak wpływają na nasze postrzeganie forumowiczów?

Nie wiem jak u innych, ale u mnie wyobraźnia działa bardzo szybko, dlatego przeważnie wizualizuję sobie daną osobę. Oczywiście to tylko wytwór mojego umysłu, bo przypuszczam, że rzeczywistość w wielu przypadkach mogłaby mnie nieźle zaskoczyć, ale nick, avatar i informacje, które użytkownik przemyci w swoich wypowiedziach, budują w moich oczach dosyć precyzyjny jego obraz. Najpierw pojawia się fizyczność, ale oczywiście słowa wiele mówią też o charakterze, osobowości, zasadach i priorytetach. To wszystko sprawia, że daną osobę chciałabym poznać w realu lub wiem, że nie jest to materiał na mojego przyjaciela ani nawet dobrego znajomego.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

3 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2013-11-05 19:03:41)

Mam podobnie jak Olinka smile Pytanie: Co osoba chce przekazać przez swój avatar/nick? wink
Bo każdy wybierając avatar/nick jest raczej świadom tego, że przekazuje o sobie pewne informacje. Nie muszą być prawdziwe, ale jakaś "wizja" się tworzy smile

4

Ja nie zwracam uwagi.

Sama tu weszłam (to znaczy na forum) dość przypadkowo, a że żeby coś napisać trzeba było się zarejestrować - no to trzeba było tongue
Nie sądziłam, że zostanę tu dłużej dlatego pomysł na nicka zaczerpnęłam z wody mineralnej, którą właśnie piłam tongue

http://www.foodsellers.co.uk/files/Cluster.jpg

Domyślam się, że podobnie zrobiła duża cześć osób, które się tu rejestrowały tongue i wybór nicka był sprawą chwili, a nie przemyśleń wink

A awatar? A awatar ma bardzo małą objętość, chyba z 10 razy próbowałam zanim udało mi się wybrać coś, co po zmniejszeniu do żądanego rozmiaru było nadal czytelne - dlatego też nie zwracam na awatar uwagi, bo przypuszczam, że też cześć osób mogła mieć z tym podobny problem - wepchała w "dziurkę" akurat to, czego rozmiar pasował tongue

A ponadto kiedy czytam forum w fonie  część strony z avatarami i nickami jest poza widokiem - czasem nawet nie wiem kogo czytam, nie mówiąc o oglądaniu obrazków big_smile

5

Catwoman napisał/a:

Mam podobnie jak Olinka smile Pytanie: Co osoba chce przekazać przez swój avatar/nick? wink
Bo każdy wybierając avatar/nick jest raczej świadom tego, że przekazuje o sobie pewne informacje. Nie muszą być prawdziwe, ale jakaś "wizja" się tworzy smile

O noł! big_smile Ja protestuję! big_smile
Za mój infantylny nick jest mi nieco wstyd http://emotikona.pl/emotikony/pic/2gwizd.gif, ale bliscy i znajomi w realu mówią na mnie Olina, dlatego to była pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy, kiedy rejestrowałam się na forum. Wtedy nawet do głowy mi nie przyszło, że to ma jakieś znaczenie, bo nie przypuszczałam, że tak mnie to forum wciągnie i tak długo z Wami pozostanę. Olinka (czyli zmiana) zrodziła się z chwilowej potrzeby technicznej, kiedy to nick musiałam zmienić, aby nie pokrywał się z innym, już istniejącym, a potem mocno do mnie przylgnął i jednak pozostał na stałe. Milion razy myślałam, aby podmienić go z innym, ale zmiana nicku, to jak utrata forumowej tożsamości, więc dotąd się na to nie zdecydowałam.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

6

Iceni napisał/a:

Ja nie zwracam uwagi.

Sama tu weszłam (to znaczy na forum) dość przypadkowo, a że żeby coś napisać trzeba było się zarejestrować - no to trzeba było tongue
Nie sądziłam, że zostanę tu dłużej dlatego pomysł na nicka zaczerpnęłam z wody mineralnej, którą właśnie piłam tongue

http://www.foodsellers.co.uk/files/Cluster.jpg

Domyślam się, że podobnie zrobiła duża cześć osób, które się tu rejestrowały tongue i wybór nicka był sprawą chwili, a nie przemyśleń wink

A awatar? A awatar ma bardzo małą objętość, chyba z 10 razy próbowałam zanim udało mi się wybrać coś, co po zmniejszeniu do żądanego rozmiaru było nadal czytelne - dlatego też nie zwracam na awatar uwagi, bo przypuszczam, że też cześć osób mogła mieć z tym podobny problem - wepchała w "dziurkę" akurat to, czego rozmiar pasował tongue

A ponadto kiedy czytam forum w fonie  część strony z avatarami i nickami jest poza widokiem - czasem nawet nie wiem kogo czytam, nie mówiąc o oglądaniu obrazków big_smile

Dokładnie podzielam twoje zdanie Iceni wink
mój nick powstał od imienia Lena bo tak miałą się nazywac moja córka,urodził się syn big_smile
a cyfry to z daty mojego urodzenia
avatar miałam kiedyś inny ale kojarzył mi się po pewnym czasie niezbyt dobrze,więc wybrałam taki zwykły,nic nie mówiący no tez dlatego że udało mi się go tu wcisnąć wink

7

Ja nie zwracam na to uwagi, jedyna rzecz na jaka zwracam uwage to to co ktos ma napisane pod wypowiedzia, tak jak Baba ma 'Ja tu tylko sprzątam...'
Ale moze to dlatego, ze to co ja tam wpisalam ma dla mnie osobiste znaczenie.

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

8

Oczywiście, że zwracam uwagę na avatar i nick - i one, w połączeniu z treścią i stylem postów skutkują wytworzeniem w mojej głowie jakiegoś obrazu autora smile Warto jednak dodać, że obraz ten nie zawsze jest spójny. Świetnym przykładem tu jest BabaOsiadła - styl i przekaz jej wypowiedzi, który zbudował w mojej mózgownicy obraz osoby z pazurem, fantastycznym charakterem i "jajami", kłóci się niesamowicie z nickiem i avatarkiem big_smile Bo jednak kurka domowa i osiadła niewiasta kojarzy mi się z nudnym, nijakim, zmęczonym cieniem kobiety ze ścierką w ręku... Co ja poradzę big_smile

Zwracam też dość mocno uwagę na to, w jakim stopniu ktoś ma wypełniony profil, na to czy ma avatar w ogóle, a także na konstrukcję nicka - czy nick zaczyna się małą czy wielką literą, czy zawiera cyferki, czy brzmi przypadkowo (np. kasia123), czy może wygląda na pieczołowicie dobrany. To wszystko mówi mi, czy dany użytkownik wpadł tu tylko na chwilę i chce pozostać jak najbardziej anonimowym, czy forum traktuje bardzo emocjonalnie, czy czuje się częścią forumowej społeczności, czy jest indywidualistą... i tak dalej smile

9

Ach, ten starannie przemyślany PR cool

10

Anemonne napisał/a:

Zwracam też dość mocno uwagę na to, w jakim stopniu ktoś ma wypełniony profil, na to czy ma avatar w ogóle, a także na konstrukcję nicka - czy nick zaczyna się małą czy wielką literą, czy zawiera cyferki, czy brzmi przypadkowo (np. kasia123), czy może wygląda na pieczołowicie dobrany. To wszystko mówi mi, czy dany użytkownik wpadł tu tylko na chwilę i chce pozostać jak najbardziej anonimowym, czy forum traktuje bardzo emocjonalnie, czy czuje się częścią forumowej społeczności, czy jest indywidualistą... i tak dalej smile

Masz rację. Mój nick na samym początku, czyli kiedy jeszcze uważałam, że jestem tu tylko na chwilę, to była konstrukcja liter i cyfr - Olina22. Kiedy jednak stwierdziłam, że jestem już zadomowiona i pozostanę na dłużej, to poprosiłam o wyrzucenie cyfr.

A co Ci mówi nick zaczynający się małą literą i czym różni się od tego, który zaczyna się dużą? Czyżby to miało jakiś związek z poczuciem własnej wartości?

11

Anemonne napisał/a:

Oczywiście, że zwracam uwagę na avatar i nick - i one, w połączeniu z treścią i stylem postów skutkują wytworzeniem w mojej głowie jakiegoś obrazu autora smile

Dokładnie , ja ciebie jeszcze  kiedyś kiedyś, z wizualizowałem jako poważną kobietę ,taką rzeczową ,piszesz krótko i na temat  , coś jak sędzia, wzbudzasz lęk big_smile
Czasem 3 zdania i pozamiatane ,mądrze,zwięźle ale chłodno za razem hmm

Myślę że to tylko na początku mamy takie "wyobrażenia" bo tego po prostu potrzebujemy ,samo się jakoś szufladkuje w wyobraźni . Z czasem po dłuższej wymianie zdań  to słowa (a nie avatar czy nick) , które osoba pisze budują wizerunek osoby , na tyle oczywiście na ile sobie pozwoli byśmy ją "zobaczyli" oczyma wyobraźni..
Z czasem avatar staje się tylko znakiem rozpoznawczym przydatnym wśród ciągu postów których się czasem nie chce czytać, a zatrzymujemy się na tych które znamy i zależy nam na przeczytaniu wypowiedzi określonej osoby .

Myślę jednak że warto na dzień dobry ,przemyśleć i popracować nad wizerunkiem avatarowo-nickowym  w końcu w realu też ubieramy się tak , jak byśmy chcieli być postrzegani przez ludzi..

"Ce­lem nasze­go życia nie po­win­no być po­siada­nie bo­gac­tw, lecz bo­gac­two bycia."- E.Fromm

12 Ostatnio edytowany przez Iceni (2013-11-06 00:24:50)

No ktoś, kto sobie wrzuca na forum kobiecym w awatar twarzyczkę Johnnego Deppa, na pewno musiał to dobrze przemyśleć wink

big_smile big_smile big_smile

13

W zyciu bym na to wszystko nie wpadł.
Cyfrowe wróżki. smile

14

Zanim się zarejestrowałam, a przyznam, że najpierw przeglądałam przez dwa dni forum, to długo myślałam, jaki nick wybrać.
Czy zwracałam i zwracam uwagę na nick pozostałych użytkowników?
Tylko tych, którzy często się udzielają w różnych wątkach, i z którymi dyskutowałam.
Czy nick wpływał na obraz danego użytkownika?
Nie. Zawsze skupiam się na wypowiedziach i to one głównie wpływają na to, jak wyobrażam sobie daną osobę.

Avatar przykuwa uwagę, jeżeli jest w moim mniemaniu ciekawy, ale nie buduje wyobrażeń, on je tylko dopełnia. Obrazek to tylko wisienka na torcie.

Natomiast uważam, że dużo o użytkowniku mówi sygnaturka i to chyba ona wpływa najbardziej na pierwsze wrażenie. Przynajmniej z mojej strony.

Nie traktuj życia zbyt serio. I tak żyw z niego nie wyjdziesz.

Ludzie, którzy nie lubią kotów, zawsze myślą, że ta niechęć jest jakąś szczególną zaletą

15

Iceni napisał/a:

No ktoś, kto sobie wrzuca na forum kobiecym w awatar twarzyczkę Johnnego Deppa, na pewno musiał to dobrze przemyśleć wink

AJAHA! big_smile
Wierz mi że nawet nie wiedziałem że to Deep .. Nie lubię filmów z jego udziałem za bardzo ..
Wpisałem w Google "avatar" i mi wyskoczył odpowiedni pod względem duchowości , zamyślenia , od razu wiedziałem że to ja big_smile
Pominę fakt iż z początku myślałem że to moje zdjęcie ktoś wrzucił na jakiś serwer tongue 

Jaga napisał/a:

Avatar przykuwa uwagę, jeżeli jest w moim mniemaniu ciekawy, ale nie buduje wyobrażeń,

Do przykucia uwagi po części przyczynia się wyobraźnia , ową "ciekawość" dzięki niej uzyskujesz .. Ocenę człowieka pod względem tego co mówi ,jak mówi dopiero z czasem dopełnia lub zmienia rozpoznanie..
Tak jak pisałem , to samo w realu ubiór ,wygląd daje ci jakąś wykładnię o człowieku,(tymczasową) oczywiście w pryzmacie wykształconym w twojej świadomości ..
Podpis ,sygnatura jest często odzwierciedleniem superego ,zatem zniekształca "właściwy" obraz osoby..

"Ce­lem nasze­go życia nie po­win­no być po­siada­nie bo­gac­tw, lecz bo­gac­two bycia."- E.Fromm

16

Jaga Baba07 napisał/a:

Natomiast uważam, że dużo o użytkowniku mówi sygnaturka i to chyba ona wpływa najbardziej na pierwsze wrażenie. Przynajmniej z mojej strony.

Bingo! Że też o tym zapomniałam wink. Sygnaturka jest ważniejsza od wszystkich nicków razem wziętych, bo o ile nick bywa przypadkowy, o tyle sygnatura zwykle jest już dokładnie przemyślana. Natomiast powtórzę, że u mnie to najpierw avatar wywołuje pewnego rodzaju skojarzenia, dopiero potem dochodzą słowa, dzięki którym dana osoba pozwala się bliżej poznać.

17

Olinka napisał/a:

dużo o użytkowniku mówi sygnaturka i to chyba ona wpływa najbardziej na pierwsze wrażenie. .

Foto częściej wybierzemy pod względem rzeczywistego stanu rzeczy z naszego świata wewnętrznego, a to że "przemyślimy" co mamy opisać ,to jest często myśleniem życzeniowym  .
Z twojej sygnatury czytamy :
"Każdy z nas jest kimś niepowtarzalnym. Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz
Świadczy to ?
Poznając ciebie bliżej dopiero ,(nie tylko przez posty na forum) , wiem że ową pogodę ducha i pozytywizm wynikającą z sygnatury do ciebie duchowo przynależy, ALE przy pierwszym wglądzie jesteś modelką mówiącą o pokoju na świecie smile Jak to ma wstępnie obrazować twoją osobę ?

18

Paweł-1979 napisał/a:

Z twojej sygnatury czytamy :
"Każdy z nas jest kimś niepowtarzalnym. Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz"
Świadczy to ?

Że każdy z nas do szczęścia potrzebuje zdrowego (!) egoizmu, a przede wszystkim, że każdy z nas powinien żyć w poczuciu własnej wartości.

Paweł-1979 napisał/a:

Poznając ciebie bliżej dopiero ,(nie tylko przez posty na forum) , wiem że ową pogodę ducha i pozytywizm wynikającą z sygnatury do ciebie duchowo przynależy, ALE przy pierwszym wglądzie jesteś modelką mówiącą o pokoju na świecie smile Jak to ma wstępnie obrazować twoją osobę ?

A tego pytania chyba trochę nie rozumiem. Skąd ta modelka mówiąca o pokoju na świecie? Szukam, szukam i doszukać się nie mogę wink. Sprecyzuj, proszę, wtedy będę mogła się do tego odnieść.
Natomiast napisałam wcześniej, że najpierw avatar wywołuje skojarzenia, dopiero potem słowa (czyli zarówno sygnatura, jak i - a właściwie przede wszystkim - posty) to pierwsze wrażnie potwierdzają lub weryfikują.

19

U mnie jest Vian od pisarza Borisa Viana. Fakt, znam go i lubię, ale to nie jest jakiś mój ukochany pisarz, który zmienił moje życie swoją twórczością, uznałam po prostu, że brzmi lepiej niż Bukowski albo McCarthy.

Co avatarów - wcześniej miałam hello kitty w stroju sado-maso. Wrzuciłam go pod wpływem gorącej wtedy dyskusji o satanistycznym wpływie kociaka, a i strój mnie rozbroił. Potem mi się go zwyczajnie zmieniać nie chciało i tak na jakiś czas został, ale strzeliłam sobie tym trochę w kolano, bo dostałam dziesiątki propozycji erotycznych, takich prosto z mostu, przy czym niektórzy proponujący byli cholernie namolni.

Kobietę z fajką faktycznie wybrałam, bo w jakiś tam sposób mnie wyraża. smile

Ja na nicki czy avatary zwracam uwagę tak jak na wygląd. Jeśli ktoś ma nick "SłitttMoniczqa" a w awatarze cycki i różowe serduszka, to chcąc nie chcąc pojawia mi się w głowie, że niekoniecznie łatwo znajdziemy wspólny język, zainteresowania etc, w przeciwieństwie do kogoś, kto ma nick np. Atmosphere i Curtisa z Joy Division, bo wtedy wiem, że mamy przynajmniej zbliżoną wrażliwość muzyczną, więc jakby jakieś połączenie już jest.

Inna sprawa, że pewna bardzo bliska mi kobieta z reguły nie mówiła zdań w których nie było choć jednego bluzgu, a wręcz potrafiła sklecić zdanie z samych bluzgów, co wcale nie jest takie łatwe. Na pierwszy rzut oka nie wyglądała na miłośniczkę Hrabala, Dostojewskiego i Kierkegaarda, a jednak.

20

Olinka napisał/a:

...A co Ci mówi nick zaczynający się małą literą i czym różni się od tego, który zaczyna się dużą? Czyżby to miało jakiś związek z poczuciem własnej wartości?

Nic. Wystarczy poczytać co pisze vinnga.
Anemonne jest zwyczajnie ładny - jak dla mnie.

Olinka napisał/a:

...Bingo! Że też o tym zapomniałam wink. Sygnaturka jest ważniejsza od wszystkich nicków razem wziętych, bo o ile nick bywa przypadkowy, o tyle sygnatura zwykle jest już dokładnie przemyślana. Natomiast powtórzę, że u mnie to najpierw avatar wywołuje pewnego rodzaju skojarzenia, dopiero potem dochodzą słowa, dzięki którym dana osoba pozwala się bliżej poznać.

Co w przypadku gdy przemyślany jest brak sygnaturki?

(Z kociej mowy: kocur po lewej mówi: "co ja pacze" smile)

21

Ojej, muszę dopracować swój PR yikes

Moja mała litera jest użyta świadomie. Ciężko teraz odtworzyć co autor miał na myśli, ale pamiętam, że się zastanawiałam czy mieć nicka z małej czy dużej literki tongue Chyba mała mi się bardziej estetycznie podobała. Natomiast strasznie bym chciała wiedzieć jak postrzega "małoliterkowców" Anemonne.

U mnie wszystko jest od zarania dziejów i nieco straciło na aktualności. Jakoś nigdy nie chciało mi się zmieniać, więc może ta mała literka to świadectwo lenistwa, olewactwa i bałaganiarstwa?

Z mojego punktu widzenia:
- najmniej zwracam uwagę na sygnaturkę
- nick jest dla mnie elementem budowania pierwszego wrażenia. Ta pierwsza ocena zmienia się po lekturze postów, ale na początku lepiej postrzegam osoby, które mają nicki przemyślane i z wyobraźnią. Marne pierwsze wrażenie robią na mnie wszelkie kasiunie, martusie, one i inne z paroma cyferkami (naprawdę nie da się znaleźć wolnej kombinacji literek jeśli własne imię jest zajęte?), jeszcze gorsze wszelkie kociaczki, lolitki, blondyneczki i blądyneczki...
-avatar - raczej nie wpływa na ocenę osoby, natomiast jest dla mnie czymś w rodzaju identyfikatora. Chyba jest dla mnie bardziej charakterystyczny niż nicki. Jeśli zdarza się czasem, że dwie użytkowniczki mają identyczny avatar to mi się one strasznie mieszają smile

22

vinnga napisał/a:

Ojej, muszę dopracować swój PR yikes
..

Ale po co?
Mi chodziło jedynie o wykazanie braku powiązania, bo raczej głupio był by postrzegac Ciebie jako osobę o odchylonym poczuciu wartości.

23

Nie, nie postrzegam osób o nicku pisanym małą literą za osoby o niskim poczuciu własnej wartości wink Raczej właśnie kojarzy mi się to tak, że jest to człowiek, który nie przywiązywał wielkiej wagi do swojego internetowego pseudonimu, bo na przykład rejestrował się z myślą że to "tylko na chwilę", nie zamierzał budować swojego wizerunku w internetowej społeczności (bo sądzę, że każdy, kto chce do takiej społeczności przynależeć, stara się zbudować sobie jakiś wizerunek).

Paweł-1979 napisał/a:

ja ciebie jeszcze  kiedyś kiedyś, z wizualizowałem jako poważną kobietę ,taką rzeczową ,piszesz krótko i na temat  , coś jak sędzia, wzbudzasz lęk big_smile
Czasem 3 zdania i pozamiatane ,mądrze,zwięźle ale chłodno za razem hmm

I w dalszym ciągu tak mnie postrzegasz? sad Owszem, jestem zwykle dość rzeczowa, ale o wzbudzanie lęku nigdy mi nie chodziło... hmm

24

Mi (mnie?) rzuca się w oczy najpierw obrazek, potem nick a na końcu sygnaturka. W miare poznawania kogoś podczas czytania kolejnych jego wypowiedzi, te trzy rzeczy są coraz mniej istotne. Wtedy nie jest ważne, czy avatar to różowy króliczek, czy profesor matematyki. Ale łatwiej mi zapamiętać kogoś posiadającego obrazek, niż goły nick i łatwiej później wyłuskac odpowiedzi tego kogoś w dyskusji.
Co do mojego nicku - jest przypadkowy, wpisałam przy rejestracji parę innych ale były zajęte, a ten wolny, to i został. Jest z małej litery - jakoś nie zwróciłam na to uwagi, z resztą miałam być na forum tylko chwile, góra kilka dni. A tu niespodzianka, zostałam troche dłużej.
Avatar-miałam przedtem inny, coś, co udało mi się wkleić, nie miało za dużego rozmiaru, a potem zmieniłam na cytrynkę ( w sajzie odpowiednim) - wizualnie bardziej mi odpowiadała, a do tego ma żółty kolor.A żółty kolor jest dla mnie optymistyczny ( czego nie dało się powiedzieć o minionym roku- więc tak z przekory go wybrałam, mając nadzieję na lepsze).
Ot wszystko.

gg 48623644

25

Czasem nick to ważna rzecz, bo bywa, że jest jakimś manifestem osoby, która za nim stoi. Ostatnio w popularnej grze sieciowej jeden taki nick zupełnie mnie powalił na kolana. Niestety nie nadaje się do zacytowania (a na pewno pod takim nickiem nikt by się nie zarejestrował na kobiecym forum) ale nie dało się nie zauważyć, że musiał być to krajan big_smile
Mój jest jak najbardziej przemyślany i wieloznaczny aczkolwiek używam go tylko Tu. Avatar przedstawia mojego ulubionego bohatera dzieciństwa, ba teraz też go lubię bardzo.

Pewna samotna kobieta znalazła rannego węża. Ulitowała się, wzięła do siebie, pielęgnowała i pokochała. Wąż wracał do sił. Kiedyś jednak, gdy go głaskała, wąż ją ukąsił. Gdy zwijała się w śmiertelnych męczarniach, zapytała go: Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Wiesz, że cię kocham, no i uratowałam ci życie!? Sama jesteś sobie winna, kobieto - odpowiedział. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem..

26

Co do Paweł-1979 to mam tylko żal, że nie wybrał ładniejszego zdjęcia Johnny'ego smile Ale rozumiem, że z tym avatarem trzeba się nieźle natrudzić, by się w ogóle zmieścił.

Na sygnaturę, o której tyle piszecie uwagi nie zwracam, bo musiałabym się wylogować by ją widzieć, lub kliknąć na nick danego usera/ki. Rzadko to robię. Ale może zacznę big_smile

Moją uwagę przyciąga avatar, bo do mnie przemawia pismo obrazkowe big_smile

27

Ciekawy wątek, czasem zastanawiałam się nad tą kwestią - jak avatar wpływa na odbiór forumowicza przez innych użytkowników.
Ja zapamiętuję właśnie po obrazkach i może dlatego w mojej głowie Anemonne zawsze była "twarda babka", vinnga taka "dostojna lwica", a Catwoman "wyzwolona i przebojowa" big_smile

28

Lidka_87 napisał/a:

a Catwoman "wyzwolona i przebojowa" big_smile

.... i skacząca po dachach big_smile

29

Avatar jest dla mnie taka obrazkową wizytówką. Ale bardziej bedącym takim zewnętrznym znakiem rozpoznawczym jak np. kolor włosów niż osobowość. Po prostu znak bardziej rzucający się w oczy niż nick. I dlatego nie lubię jak ktoś zmienia swój avatar ( to do Olinki i BabyOsiadłej - nu, nu! wink smile)
Swojego avatara nie posiadam, właśnie ze względu na małe rozmiary. Nie umiem zmniejszyć tak, żeby było wyraźne i miało małą wagę. Wiec sobie darowałam już dawno.
Do nicku jestem przywiązana. Jest tak jakby moja drugą tożsamością od początku mojego "bycia" w sieci. A zarazem marką. Raz lepszą, raz gorszą wink

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

30

BabaOsiadła wbrew pozorom ma stale ten sam avatar big_smile

31

Chyba żeby być postrzegana jako milsza i bardziej sympatyczna, muszę powrócić do mojego starego awatara, którym był... kwiatek big_smile (anemon zresztą)

32

Moj nick i avatar  wzial sie od Tegan Quin, artystki ktora uwielbiam, czesc osob mi mowi ze ja przypominam a wiec mozna sobie mnie latwo zwizualizowac tongue

33

Witam

Również może być i tak,że Avatar taki czy taki mamy od lat....
i po prostu tam gdzie chcemy się zarejestrować,bo dane
forum czy portal nam się podoba.... wstawiamy go.... smile

Jeśli chodzi o login to podobna kwestia,akurat mój to
wersja skrócona od nazwy Jedna na milion tongue
Czy zwracam uwagę  na avatar i login... czy to jest odnośnik
danej osoby?  nie. Dla mnie ważne jest to co ma do przekazania
dana osoba i nie oceniam  czy też osądzam od razu po pierwszym
poście.... kim dana osoba jest.....

Pozdrawiam

34

Dla mnie istotne jest wyobrażenie o osobach na podstawie zarówno nicków ,avatarów jak też sygnaturek tekstowych. Często staram się stworzyć w głowie portret użytkowników na podstawie moich szybkich skojarzeń. I tak , jak widzę kocurka - przed oczami staje mi Michelle Pfeifer z Batmana. Próbuje przypisać jej jakieś cechy wspólne z tą aktorką. Gdy avatar jest skromniejszy , fantazja moja zwija się i mam mniejsze pole manewru. Przez pewien czas zawzięcie szukałem avatara , którego widziałem kiedyś i mi umknął. Przedstawia latynoskiego młodego faceta , który pije flaszkę piwa, a na nim leży niemowlę i też ciągnie flaszkę....Tylko że mleka. Gdybyście mieli namiar na tą fotkę , to będę wdzięczny za podpowiedź gdzie to znaleźć.

"..Kto mówi o walce z biedą , a nie o obniżce podatków - ten jest albo idiotą , albo oszustem.." - Janusz Korwin Mikke

35

Pod wpływem tej rozmowy aż się zaczęłam zastanawiać nad tym jak można interpretować moja sygnaturę i awatar big_smile

36

smile

Nie czyń priorytetem kogoś, kto ma cie tylko za opcję.

37

Bez urazy Kosmiczny nicku , ale jesteś zwykłym czarnym kotem.. big_smile
Ciebie Iceni postrzegam jako osobę pełną humoru .

"..Kto mówi o walce z biedą , a nie o obniżce podatków - ten jest albo idiotą , albo oszustem.." - Janusz Korwin Mikke

38

Iceni napisał/a:

Pod wpływem tej rozmowy aż się zaczęłam zastanawiać nad tym jak można interpretować moja sygnaturę i awatar big_smile

We mnie Twój avatar budzi jakieś niemiłe skojarzenia. Z deczka makabryczny mi się wydaje smile Jeśli do tego dorzucić nicka wziętego z wody mineralnej to powstaje wielka zagadka smile
Twoja sygnaturka mnie intrygowała, dopóki nie dowiedziałam się co oznacza smile Teraz mnie motywuje, żeby zrobić sobie też takie coś, niekoniecznie na forum smile
Generalnie - pierwsze wrażenie Twojego nicka, avatara i sygnaturki łącznie ----> coś metafizycznego i intrygującego smile

Z tym powiązaniem małej literki i "na chwilę" może coś być na rzeczy. Faktycznie rejestrowałam się bez zamiaru zostania na dłużej smile

Wow, w końcu wiem skąd się Anemonne wzięła smile W życiu bym nie wymyśliła, że od kwiatka smile Ja Cię pamiętam wyłącznie z tym avatarem. Zawsze wydawał mi się świetny - taki jakiś tajemniczy. W połączeniu z tajemniczym nickiem sprawiał, że Twoja postać od początku mnie intrygowała smile

Ale najbardziej dopracowany wizerunek ma BabaOsiadła smile

Posty [ 1 do 38 z 290 ]

Strony 1 2 3 8 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Nick i avatar - jak wpływają na nasze postrzeganie forumowiczów?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018