Thermomix - opinie (także wersja z lidla i biedronki) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Thermomix - opinie (także wersja z lidla i biedronki)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Thermomix - opinie (także wersja z lidla i biedronki)

Witam!
Zastanawiam się nad kupnem thermomixa. Czy Pani, które posiadają go lub podobne urządzenie z lidla lub biedronki może się wypowiedzieć?
Moja znajoma mówi żebym kupiła tylko oryginalnego bo te z lidla i biedronki dużo gorsze. Jakie jest Wasze zdanie?

Pozdrawiam :)

Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie.
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-12-21 09:21:37)

Odp: Thermomix - opinie (także wersja z lidla i biedronki)

W tym tygodniu jakiś bloger robił porównanie tych dwóch urządzeń. nie reklamujemy blogów na forum, to niezgodne z regulaminem ? Jakoś tak. Poszukaj. Sama nie oglądałam bo jakoś nie mam zaufania do maszyny, co sama wszystko robi ;)

3

Używałam oryginalnego Thermomixa i jakość gotowania z nim jest o stopień wyższa niż bez niego ;) oczywiście, bez niego też sobie poradzisz, ale on sporo ułatwia tylko trzeba wiedzieć, jak go używać.

Co do wersji z Biedry i Lidla - można jeździć maluchem, ale po co, kiedy można mieć mercedesa ;) jest droższy, ale nie przepali się po roku używania. Moja mama swojego ma już ponad 5 lat.

Droga J0ann, Thermomix nie robi sam wszystkiego ;) to tak jakbyś przestała teraz używać miksera, bo sam miesza ciasto.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

4

Ni planuję kupić kupy złomu za pięć tysi.Wole kupę złomu za siedem stówek z lidla :) Szczególnie,że niespecjalnie dbam o sprzęt AGD więc nie opłaca mi się kupowac najdroższego.
Co do jazdy maluchem albo mercem-autem jeździsz codziennie,auto to także bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny więc nie bardzo jest co porównywać :)

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

5

Ależ ja nie przekonuję :)

Ale używałam TM długo. Nawet byłam w jakiejś grupie psychofanów na fb :D
Widziałam przepis, gdzie w TM gotowało się herbatę. Trzeba mieć umiar. U mnie akurat posiadanie TM sprawiło, że zaczęłam poec i gotować.

Jedybe na co zawsze zwracam uwagę to to, że to nie jest Thermomix z biedronki, TM to nazwa marki. Nie urządzenia :)

6

Lady Loka napisał/a:

Ależ ja nie przekonuję :)

Ale używałam TM długo. Nawet byłam w jakiejś grupie psychofanów na fb :D
Widziałam przepis, gdzie w TM gotowało się herbatę. Trzeba mieć umiar. U mnie akurat posiadanie TM sprawiło, że zaczęłam poec i gotować.

Jedybe na co zawsze zwracam uwagę to to, że to nie jest Thermomix z biedronki, TM to nazwa marki. Nie urządzenia :)

Nazwa,której użyłam :"kupa złomu" to nazwa urządzenia,nie firmy :D.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

7

Mam znajomą, która twierdzi, że jeśli chodzi o gotowanie i słodkie wypieki, to jest totalną nogą (niektórzy już tak po prostu mają), a Thermomix (szarpnęła się na oryginalny) okazał się na tyle pomocny, że nawet ona daje radę. Ja sama niestety nic na ten temat nie mogę powiedzieć, ale prawdę mówiąc nawet nie czuję potrzeby posiadania. Być może w wyniku nieświadomości, bo kto wie czy gdybym nie napatrzyła się, sama nie spróbowała, to nie skusiłabym się na zakup? 

Czy on jest bardzo kłopotliwy w użytkowaniu i czyszczeniu? Chodzi mi o to czy jeśli bez urządzenia ktoś spokojnie ze wszystkim daje radę, to warto, bo na pewno nie jest to przerost formy nad treścią, w dodatku uciążliwy w utrzymywaniu go we właściwym stanie?

Ogólnie nauczyłam się, że ilość urządzeń w kuchni ograniczam do minimum, bo potem robi się graciarnia, a i tak nikt z tego nie korzysta. I tak na przykład pozbyłam się niedawno frytkownicy, rozdrabniacza do warzyw i urządzenia do gotowania jajek, a kilka innych urządzeń jeszcze czeka na swoją kolej.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

8

Mam thermomixa od kilku lat i wbrew temu co starała się zasugerować sprzedawczyni, nie stałam się dzięki niemu super kucharką ;) Fakt, że wiele rzeczy ułatwił i mogłam się pozbyć kilku(nastu?) sprzętów kuchennych które zawalały mi szafki, a on je zastępuje lub nawet przewyższa. Widać i czuć jakość wykończenia, bo ani upływ czasu ani niezbyt delikatne traktowanie nie zrobiły mu najmniejszej krzywdy.  Wśród posiadaczy, których znam nikt nie żałuje zakupu, ale to pewnie wiąże się z tym, że ze względu na cenę, zakup był przemyślany, no i kilka lat temu chyba nie było jeszcze alternatywy w postaci tańszych"odpowiedników". Te lidlowo biedronkowe kuszą dużo niższą ceną,  ale trudno coś powiedzieć o trwałości, bo chyba nie są zbyt długo na rynku. Patrząc na funkcje - nie ustępują oryginałowi, a wydać kilka stówek czy kilka tysięcy to spora różnica. Zakładam jednak, że kilka tysięcy różnicy w cenie to nie jest tylko napis Thermomix ale też lepsza jakość i trwałość.

9

Olinka napisał/a:

Czy on jest bardzo kłopotliwy w użytkowaniu i czyszczeniu? Chodzi mi o to czy jeśli bez urządzenia ktoś spokojnie ze wszystkim daje radę, to warto, bo na pewno nie jest to przerost formy nad treścią, w dodatku uciążliwy w utrzymywaniu go we właściwym stanie?

Ogólnie nauczyłam się, że ilość urządzeń w kuchni ograniczam do minimum, bo potem robi się graciarnia, a i tak nikt z tego nie korzysta. I tak na przykład pozbyłam się niedawno frytkownicy, rozdrabniacza do warzyw i urządzenia do gotowania jajek, a kilka innych urządzeń jeszcze czeka na swoją kolej.

Nie jest trudny w utrzymaniu o ile nie zaleje się elektroniki. Można go myć wodą z płynem normalnie na włączonych obrotach, chociaż ja akurat wolę go rozebrać i myć ręcznie.

No i TM sporo urządzeń zastępuje :) jedyne co nam w nim nie wychodzi, to ubijanie białek. Poza tym mikser jest schowany w szafce. Można w nim spokojnie ugotować zupę czy drugie danie bez użycia jakichkolwiek garnków. Sieka, mieli, rozdrabnia, robi kawę na zimno, gorącą czekoladę. Wyrabia ciasto na chleb.

Dla mnie największą zaletą jest to, że jak ustawię na nim temperaturę, bo np. potrzebuję w przepisie mieć coś przez 5min gotowane na 70 stopniach, to on tej temperatury nie przekroczy. Rzecz nie do osiągnięcia praktycznie w normalnym gotowaniu.

10

20 lat na chacie i raz wymieniane ostrza. Thermomix powinien robić samochody.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Idziesz do kobiet? Nie zapomnij bicza!

11

Ba śmigłowce nawet

12

Sama nie posiadam , uważam, że to dla mnie zbędna rzecz ale opinie znam różne, jedna koleżanka zachwycona a druga wcale ;)

13

Koleżanka ma i jest zadowolona, mnie trochę ta kwota przeraża

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Thermomix - opinie (także wersja z lidla i biedronki)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018