Ile czasu można kochać po rozstaniu? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » Ile czasu można kochać po rozstaniu?

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 159 ]

1 Ostatnio edytowany przez motylek456 (2013-10-24 18:31:38)

Temat: Ile czasu można kochać po rozstaniu?

Witam wszystkich:). Mam od dwoch lat duzy dylemat. poniewaz juz nie wiem jak sobie mam z tym poradzic postanowilam zapytac Was Forumowiczów o zdanie.
Otóz dokładnie 2 lata temu rozstałam sie z mężczyzną. wcześniej mieszkalismy ze soba rok. Bardzo go pokochalam. Chociaz to przyszlo nie tak bardzo spontanicznie. Tak naprawde to uzwiadomilam to sobie naprawde dopiero po rozstaniu. To bylo zle rozstanie. On ze mna zerwal. Powiedzial, ze mnie nie kocha.Zerwal ze mna telefonicznie. Nawet nie mial tyle odwagi zeby to zrobic w cztery oczy. A moze mu nie zalezalo? W kazdym badz razie wrocila wtedy do niego jego ex. Byli ze soba 2,5 m-ca.A potem ja....otrzymalam telefon. Od niej!!! Wiecie w jakim bylam szoku? Domyslacie sie pewnie. Wtedy jak zadzwonila akurat prowadzilam auto. Oczywiscie mialam stluczke. ale tu nie o tym. Spotkalysmy sie porozmawialysmy. Chyba obie bylysmy siebie ciekawe. Okazalo sie ze to k....rez pierwszego formatu. Zdradza i zdradzal na prawo i na lewo. on sie o tym dowiedzial, Dowiedzial sie ze sie spotkalysmy i rozmawialysmy. oczywiscie ona dazyla do tego, zeby sie dowiedzial. Po co? PO pewnym czasie zdarzylo sie tak, ze ona zadzwonila i powiedziala, ze dzieje jej sie "krzywda"-tak to ujmijmy, i czy moge po nia przyjechac prawie pod jego dom. Ja glupia tam pojechalam. Wywiazala sie awantura z wyzwiskami i przeklenstwami.Ona, On i Ja. na ulicy w bialy dzien ja bylam szarpana i wyzywana od najgorszych. Zenada!!!  Ale minely 2 lata, on sie ozenil i ma dziewczynke (a obiecywal mnie to wszystko). Mnie oszukal jak sami sie domyslacie. Ukradl mi moja wlasnosc. Nie powiem jaka, bo to internet i a noz widelec do tego siegnie. Przez jakis czas usilowalam sie do niego dodzwonic. Chcialam uzyskac rozmowe oraz zwrot mojej wlasnosci. Nie udalo mi sie to jednak.Teraz on unika mnie jak nigdy. Wrecz po prostu robi straszne uniki. Dodam, ze mieszkamy blisko siebie i trafiamy na siebie od czasu do czasu. A mnie zlosc juz minela i po prostu chcialabym z nim porozmawiac na spokojnie. I nie powiem, ze jest mi obojetny. Co o tym sadzicie? Jak mam przestac? Moje mysli sa caly czas przy nim. Straszne!!! Nie moge sie zwiazac z nikim przez to wszystko. A samotnosc jest okropna. Dodam, ze bardzo cierpie. Tak jak kiedys powiedział On "Jak kobieta kocha to cierpi". Tylko, ze ja nie widze wyjscia z tej sytuacji. Pomozcie prosze jesli mozecie jakimis poradami. Moze kiedys tez cos takiego przeszedł ktos z Was. Pozdrawiam Was wszystkich:)cieplutko.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ile czasu można kochać po rozstaniu?

Cóż ci można poradzić. Lekiem na miłość jest jedynie czas lub nowa miłość. Widocznie 2 lata to za mało i trzeba dłużej poczekać.

A może sama się nakręcasz bo chciałaś mieć już rodzinę itp bo on obiecywał... Ale pomyśl skoro on jest kłamcą i zdradzał to będzie zdradzał a jego żonie to powinno się tylko współczuć bo prędzej czy później ją też oszuka.

Znajdz kogoś kto będzie wart Twoich uczuć. Nie ma co użalać się nad rozlanym mlekiem. A zagadaj do niego na spokojnie jak go spotkasz zeby ci oddałto co Twoje i już.

Trzeba być podobnym, aby się zrozumieć i innym, aby się pokochać.

Synek Dominik: urodzony 5/01/2013 o 5:53

3

Ale ja wlasnie nie moge stworzyc zadnego zwiazku, poniewaz zwyczajnie cos mnie blokuje w srodku. Zagadac do niego? To niemozliwe. Bylaby nastepna awantura. A zreszta on by nie dopuscil chyba ,abym sie do niego odezwala. Chyba mnie bardzo juz nie lubi. Tak mysle. Zreszta gdyby chyba wiedzial, to by sie pewnie smial do rozpuku. A zwrocic mi mojej rzeczy juz nie zwroci.

Coz wyglada na to, że chyba ta historia jest strasznie nieciekawa i nikt procz jednej osoby nie umie nic mi poradzic czy podpowiedziec.

Szczegóły historii są mało istotne. To co istotne to, że byłaś zaangażowana, facet Cię rzucił, minęły dwa lata, a Ty nie spotkałaś przez ten czas nikogo kto by Cię naprawdę zainteresował z wzajemnością. I że jesteś samotna, dlatego tą pustkę wypełniasz myśleniem o nim. Ja trwałam w takim stanie 4 lata, z tymże my mieliśmy co jakiś czas kontakt, co jeszcze bardziej podsycało moją nadzieję, że może jednak coś jeszcze będzie. Przejdzie Ci z czasem(dłuższa opcja) lub kiedy się zakochasz.

Kochać sa­mego siebie - to początek ro­man­su na całe życie.
Człowiek nap­rawdę po­siada tyl­ko to, co jest w nim.

5

Ja juz nawet bede unikala "zakochania sie". To stan doprowadzajacy do ogolnej destrukcji jak dla mnie. Po prostu zwyczajnie sie boje. Trzeci raz juz nie dam rady. Na razie po prostu jestem w takim jakims marazmie i mam taki metlik w glowie, ze az mnie przerazenie bierze. Nic mi sie nie chce, zaglebiam sie w pracy tylko. Moglabym tam siedziec do skutku. Co go widze to serce wali jak oszalale. Ale zachowuje sie normalnie, natomiast on stara sie unikac mnie (przechodzenie na druga strone ulicy, ucieczka itp.). Dlaczego on tak sie zachowuje? Przeciez ja nie robie i nie zrobilam nic zlego. Przeciez nie zrobie awantury po dwoch latach na srodku ulicy! Ja wogole jestem spokojna osoba. Natomiast on zachowuje sie dziwnie. Tak jakby nie mogl spojrzec mi w oczy. Dzieki Szarlotkanagoraco:).

6

A dlaczego odszedł?

7

Dlatego, ze wrocila do niego jego ex, ktora potem poznalam. Ktora do mnie zadzwonila. Bo zauwazyl chyba ze sie mocno zaangazowalam. Tak mysle. Mysle, ze po prostu sie mna zabawil i wykorzystal jak sluzaca. Sprzatanie, gotowanie, oprzatanie, pomaganie mu itp.

8

Nie ma na to lekarstwa droga autorko.
Wiem, coś o tym.
Kiedyś też byłam tak zakochana.
Byłam z mężczyzną 5 lat.
Pierwsza szalona, prawdziwa miłość.
Kochałam go najbardziej na świecie.
Po pięciu latach on również telefonicznie, tyle, że smsem
oznajmił mi, że to koniec. Nic więcej nie wiedziałam.
Potem okazalo się, że jest z kimś związany i miał ją i mnie.
Bardzo ciężko to przeżyłam, miałam depresję, zamknęłam się w swoim pokoju.
Pomogła mi moja mama, bo gdyby nie ona było by ciężko.
Od tamtego czasu minęło sześć lat.
On jest żonaty , ja zamężna.
Do dziś myślę o Nim wieczorami. Czasem coś mi się przypomni.
Wspominam. Ale tylko sama do siebie.
Mam męża, mam synka, jestem szczęśliwa choć czasem kolorowo nie jest.
Z tego co mi wiadomo, oni dzieci nie mają. Żyją osobno. On jedzie do kolegów, ona
na zabawę do dyskoteki.
Jak miedzy Nimi jest naprawdę ? nie wiem.
Ale powiem Ci , że gdzieś tam w sercu została jeszcze jakaś cząstka tego uczucia
jakim go darzyłam .
Na pewno potrzeba czasu. Nic więcej nie zrobisz .

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujemy,one same przyjdą:*

Mój synek , największe szczęście jakie posiadam smile
I oczywiście kocham Nad Życie :* GG , jeśli potrzebne napisz e-mail smile

9

Pytanie do autorki:: chcesz przestać się tak czuć?

Jeśli nie,, to rób dalej to co robisz, myśl o nim, przejmuj się jego zachowaniem , wspominaj, płacz i użalaj się nad sobą.

Jeśli tak:
Czas najwyższy wziąć się za siebie, 2 lata to szmat czasu, jeśli dodasz do tego rok waszego związku wychodzi na to że zmarnowałaś 3 lata, nie szkoda Ci?
Tak wiem, to boli, tęsknisz, czujesz się oszukana, wątpisz czy kiedykolwiek jeszcze się zakochasz - standard. Powiem Ci tak, jest kupa kobiet, które po rozstaniu myślały tak samo, a teraz są w szczęśliwych związkach (lub nie - jeśli nie potrafią wyciągać wniosków).
I nawet jeśli wierzysz, że każdego z nas spotyka w życiu jedna prawdziwa miłość- naprawdę myślisz, że był nią ten facet? Że pisana Ci była miłość z tchórzem i gnojem? Tak nisko się oceniasz?
Mówisz, że po nim nie potrafisz związać się z nikim - BZDURA. Po prostu nie trafiłaś jeszcze na tego odpowiedniego. Musisz być cierpliwa. I musisz zacząć zmieniać swoje myślenie, inaczej przegapisz szansę, a tego chyba nie chcesz co?

Podsumowując: przestań tracić czas na myślenie o tym co było. Nic już nie zmienisz, nic Ci to nie da, możesz tylko stracić. Przestań zastanawiać się dlaczego koleś zachowuje się tak a nie inaczej bo to jest oczywiste - jest tchórzem, a Ty powinnaś być wdzięczna, że zniknął z Twego życia i w końcu wyrzucić go ze swoich myśli.

Życzę rozsądku bo aż tak dużo siły to znów do tego nie potrzeba - uwierz mi.

10

Dziekuje za wszystkie opinie. Ta ostatnią rówiniez. Ta najbardziej ostra. Ja sie zgadzam z tym co napisalas troublemaker tylko jeszcze powiedz mi jak mam tego dokonac? Ja wiem, ze jakos pewnie duzo sily na to nie potrzeba, ale mnie nic nie cieszy juz chyba. Świeta jakos dla mnie przestały istniec (dzien jak co dzien). Jak mam wyjsc z tego marazmu , w ktory wpadlam? Ja nie potrafie, kazdy kogos ma, do czegos lub kogos spieszy, tylko nie ja. Zmuszanie sie do codziennego zycia jest straszne.

11

Drogi motylku, nie można się zrażać jednym niepowodzeniem. Ja byłam nieszczęsliwie zakochana 6 lat a mimo to w końcu mineło i stworzyłam nowy LEPSZY, trwalszy związek. Nie ma reguły ile czasu potrzeba by zapomnieć. Każdy jest inny. Uwierz miłość nie doprowadza do samo destrukcji jak to napisałaś.

Brzmi to troche użalaniem się nad swoim losem. Ja przez 6 lat SAMA sobie wkręcałam miłość itp a prawde powiedziawszy jak rzeczywiście chciałam zapomnieć to się zapomniało smile

Daj sobie czas i zacznij chcieć głęboko gdzieś w środku zapomnieć a uczucie zniknie szybciej niż myślisz.

A i nie oczekuj, że ktoś napisze Ci złoty środek na nieszczęśliwą miłość bo takiego nie ma. Tylko czas jest lekarstwem.

12

motylek456 napisał/a:

Dziekuje za wszystkie opinie. Ta ostatnią rówiniez. Ta najbardziej ostra. Ja sie zgadzam z tym co napisalas troublemaker tylko jeszcze powiedz mi jak mam tego dokonac? Ja wiem, ze jakos pewnie duzo sily na to nie potrzeba, ale mnie nic nie cieszy juz chyba. Świeta jakos dla mnie przestały istniec (dzien jak co dzien). Jak mam wyjsc z tego marazmu , w ktory wpadlam? Ja nie potrafie, kazdy kogos ma, do czegos lub kogos spieszy, tylko nie ja. Zmuszanie sie do codziennego zycia jest straszne.

Tu mi zaleciało lekką depresją. Hmm zacznij robić to co naprawde lubisz i rób to każdego dnia, lub znajdz sobie inne zajęcia i zacznij cieszyć się drobiazgami nawet słonecznym dniem. Znajdź radość w codzienności bo jest jej pełno i nie tylko druga połówka tą radość daje.

Życze powodzenia bo to co będzie dalej jest tylko w TWOICH rękach smile

13

Wszystko to co lubilam robic na co dzien przestalo mnie cieszyc. I nawet juz nie chce mi sie tego robic. A szukac jakis zajec na sile...?:( Nawet juz sloneczne dni mnie nie ciesza. Czy mam dalej utrzymywac kontakt z byla mojego faceta? Zaznaczam, ze tamten zwiazek tez sie juz rozpadl dawno, a my utrzymujemy kontakty miedzy soba. To mnie tez juz meczy. Ona jest niemila, zawistna i naprawde ja w pewnym momencie znielubilam. Pewnie zawsze jej w jakims stopniu nie lubilam, ale wydawala sie do rzeczy. Natomiast po pewnym czasie zauwazylam, ze jest straszna egoistka, zero jakiejkolwiek empatii itp. No i pewnie wydaje mi sie ze chce rozwalic malzenstwo "naszego" bylego faceta. Dzieki za wszzystkie opinie. pozytywne, badz te dajace kopa. Te drugie pewnie nawet beda lepsze.

14

Jak wyjść z tego doła ?
Przede wszystkim musisz tego chcieć! Nie możesz sobie wciąż powtarzać, że nie umiesz, że nie masz siły, że Ciebie nic nie cieszy, że jesteś sama....nie masz rodziny, przyjaciół? Nie masz kogoś z kim z chęcią pójdziesz do kina, na kawę, spacer...rozejrzyj się, czasem jest tak, że nie zdajemy sobie sprawy ile w okół nas jest życzliwych ludzi.
Mówisz, że rzeczy które lubiłaś robić przestały Cię cieszyć. Wydaje mi się, że to nie do końca prawda, bardziej prawdopodobne, że sobie to wmawiasz bo nie możesz (nie chcesz) wykaraskać choć trochę energii żeby się nimi zająć. Łatwiej jest siedzieć i użalać się nad sobą, oglądać komedie romantyczne, płakać i zazdrościć głównej bohaterce, po cichu wierzyć, że ON wróci, że obudzi się i zda sobie sprawę, że Ciebie kocha, marzyć o wspólnej przyszłości z nim, wmawiać sobie, że żaden inny nie będzie tak ważny, wspominać wciąż "dobre" chwile i doszukiwać się w nich potwierdzenia jego uczucia....Ja wiem, że to wszystko przychodzi Ci łatwiej ale musisz w końcu zrozumieć, że Ci to nic nie daje. Życie Ci ucieka.....nie możesz tracić więcej czasu na przeszłość - tracisz swoją teraźniejszość, tracisz szanse na przeżycie czegoś, co będziesz mogła wspominać na starość!
Proponuję, żebyś dziś wieczorem pozwoliła sobie na ostatnie żale, puść sobie jakąś smutną muzykę, pooglądaj wasze zdjęcia, popłacz a potem je spal. Spal je bo od jutra nie będą Ci do niczego potrzebne. Jutro masz wstać z nastawieniem, że spotka Cię coś miłego. Masz sobie zaplanować dzień tak, abyś oprócz zwykłych obowiązków zrobiła też coś dla siebie: idź na basen, do kina, teatru, na kawę z przyjaciółką, odwiedź babcię, dziadka, rodzeństwo albo zaproś na kawę kogoś ze swojej pracy - tak niezobowiązująco, żeby spędzić miło czas. Kup sobie nową sukienkę albo idź do fryzjera - zrób cokolwiek!
Przypomnij sobie jakieś swoje dawne pasję i spróbuj na nowo je pokochać, spróbuj odkryć jeszcze raz to co Cię w nich kiedyś urzekło.
Jak spotkasz byłego na ulicy, uśmiechnij się do niego i idź dalej. Nie myśl o tym co robi, myśli lub o co mu chodzi! On już stracił miejsce w Twoim sercu i Twojej głowie....Jego strata. JEśli na Twój widok przejdzie na drugą stronę, pomyśl sobie jaki z niego dzieciak i zacznij się cieszyć, że nie musisz z kimś takim spędzać życia.
Co do byłej byłego - jeśli jej nie lubisz i nie akceptujesz jej zachowania to po co Ci znajomość z nią? Po co zaśmiecać sobie życie takimi ludźmi?

I pamiętaj. Od jutra masz nie poświęcać byłemu ani jednej myśli!

Pozdrawiam;)

15

Kiedyś w pracy poznałam kolegę. Nie podobał mi się jakoś bardzo, dużo nas różniło...
Kiedyś byliśmy sami, zaczęliśmy rozmawiać... Widziałam że jest we mnie zauroczony.
Kiedyś przytulił mnie na powitanie, miał taki zwyczaj pł żartem pół serio i nogi sie pode mną ugięły. Nie byłam w stanie wypowiedzieć słowa przy nim.Zanim się zebrałam już nie pracował. Kiedy przyszedł kiedyś do pracy i chciałam koniecznie coś zrobić... Był już z dziewczyną, teraz są po ślubie i mają dzieci i mam  nadzieję szczęśliwe życie.
Ze mną gorzej, nigdy wcześniej ani później nie byłam aż tak zakochana w nikim. Dzisiaj wiem że już nigdy czegoś takiego nie przeżyje. Nie wiem czy żałować czy jednak się cieszyć że przeżyłam tego rodzaju uczucie.
Chyba jednak trochę żałuję.

16

Witam wszystkich sedecznie smile
Przeczytałam wasze posty, też mam taki problem, zaangazowałam się za bardzo i teraz mam żal sama do siebie:((
Jestem w totalnej rozsypce nie wiem co mam zrobić ? walczyć, zapomnieć???

Troublemaker- pięknie to ujęłaś smile
Pozdrawiam wszystkich i słoneczka życzę smile

Ps wpadnę wieczorkiem i opiszę swoją historię

,,Nigdy nie  rezygnuj z celu tylko dlatego, że  osiągniecie go  wymaga czasu.Czas i tak upłynie".

17

Molly11 napisał/a:

Kiedyś w pracy poznałam kolegę. Nie podobał mi się jakoś bardzo, dużo nas różniło...
Kiedyś byliśmy sami, zaczęliśmy rozmawiać... Widziałam że jest we mnie zauroczony.
Kiedyś przytulił mnie na powitanie, miał taki zwyczaj pł żartem pół serio i nogi sie pode mną ugięły. Nie byłam w stanie wypowiedzieć słowa przy nim.Zanim się zebrałam już nie pracował. Kiedy przyszedł kiedyś do pracy i chciałam koniecznie coś zrobić... Był już z dziewczyną, teraz są po ślubie i mają dzieci i mam  nadzieję szczęśliwe życie.
Ze mną gorzej, nigdy wcześniej ani później nie byłam aż tak zakochana w nikim. Dzisiaj wiem że już nigdy czegoś takiego nie przeżyje. Nie wiem czy żałować czy jednak się cieszyć że przeżyłam tego rodzaju uczucie.
Chyba jednak trochę żałuję.

Molly  no nigdy nie mów nigdy! smile
Życie to jedna wielka zagadka... i nie wiadomo z góry co może nas
spotkać za jakiś czas.Nie na jednym człowieku "Facecie" świat się
kończy.To jest piękne uczucie wiem smile co to jest cierpienie również
i mnie to dotyczy.... rozczarowanie,żal...itd 

Co do powrotu równowagi po rozstaniu zajęło mi to pół roku.Czy
powracają myśli obrazy...owszem,wtedy staram się czymś zająć
najlepiej porządkami  lub hobby... a resztę powierzyłam Panu Bogu.
Mijał rok,ja nie szukałam nikogo,były tylko rozmowy wymiana
doświadczeń.Poczułam się nareszcie wolnym ptakiem..................
Słońce i spokój dawały mi siły i oczywiście rozmowy ze znajomymi
poznanymi w necie.... z dnia na dzień czułam się coraz lepiej. smile

Autorko życzę Tobie dużo siły i wiary,że dasz radę smile A co do znajomości
z ex jego,ja bym nie rozmawiała w ogóle. Głowa do Góry smile

Pozdrawiam Wszystkie  Koleżanki smile

18

mnie tęsknota w zasadzie przeszła dopiero po kilku latach, ale każdy jest inny. Zyczę jak najlepiej:-)

19

Tyle, ze na to wyglada, ze my obie nie zrezygnowalysmy wcale z niego. Pomimo, ze ma zone i corke. Jego rodzina jest za jego ex partnerka. I on tez chyba. Chociaz mowil, ze kobiety w pewnym wieku go nie interesuja. Ona go tez kocha i ja tez. Co robic? Napewno nagadala bzdur o mnie Jemu. Jak mam to sprostowac? Jak wytlumaczyc gdy nie chce nawet ze mna rozmawiac? Zalezy mi na rozmowie z nim. Co robic? Na to wyglada, ze ona znowu rozwalila jego zwiazek. Tym razem z jego zona!!!! Poprzednio rozwalila zwiazek ze mna i zrobila to z premedytacja. Co robic? dziewczyny pomozcie. Mowcie cos. Bardzo prosze. A moze wypowiedza sie tutaj rodzynki jakies. Faceci wogole czytaja takie fora? Jesli to chyba nieliczni. Ja naprawde potrzebuje jakiejs konstruktywnej porady.  Troublemaker bylas swietna. Ale teraz jest jakby cos nowego. jak myslisz jak mam to wyjasnic. chce to wyjasnic z nim!!!! Musze to wyjasnic, ale nie wiem jak. Pozdrawiam wszystkich:(.

20

A dlatego chce to wyjaśnic, bo ONA naklamala jak z nut JEMU. A chce, zeby wiedzial, ze ja bylam zawsze uczciwa wobiec niego. Dziewczyny. Odezwijcie się.

21 Ostatnio edytowany przez troublemaker (2013-11-12 10:10:40)

Motylek Ty chcesz o nim zapomnieć i normalnie żyć czy nie?

Ta sytuacja dla Ciebie wcale a wcale nie jest inna. On nie chce z Tobą rozmawiać, on ma żonę, on Cię zostawił, on na Twój widok przechodzi na drugą stronę ulicy.. - nic się  nie zmieniło więc po co Ci jakiekolwiek wyjaśnianie mu.  Skoro on wierzy tym kłamstwom tzn, że wierzy, że mogłabyś taka być. Więc daruj sobie - powtarzam nie ma po co.
Weź się w końcu w garść i zastanów czego tak na prawdę chcesz.

22

Czesc:). Ale on nie chce ze mna rozmawiac, bo ONA mu naklamala o mnie wlasnie. Dlatego tak sie zachowuje wobec mnie. Ja wiem, ze to moze wydawac sie dziwne, ale to jest jakies okropne uczucie, ze ktos az nagle przechodzi na druga strone ulicy, bo nie chce miec nic wspolnego ze mna. I to nie przeze mnie jeszcze na dodatek, ale przez NIĄ. JA ZAWSZE BYLAM UCZCIWA I PRAWDOMOWNA WOBEC NIEGO. A on sobie to bardzo ceni. Ufal mi. czulam to. I ona to zepsula.

23

Teraz nie jest ważne dlaczego on z Tobą rozmawiać nie chcę. Akurat się z tego powinnaś cieszyć.
Ona mu nakłamała on w to uwierzył - jego problem. Co Ciebie to w ogóle obchodzi....

nie pisz mi tylko proszę, że masz nadzieję, że jak wytłumaczysz mu te kłamstwa to jest dla was szansa bo mi ręce opadną......

powtarzam pytanie, może tym razem odpowiesz : chcesz o nim zapomnieć, czy nie?

24

Witam. Troublemaker dla mnie jest ważne co ON mysli. Tak obchodza mnie klamstwa krazace na moj temat. W tym przypadku nie powinnas sie temu dziwic. Nie ma szans na to, abym do niego wrocila. Nigdy nie wzielabym na siebie odpowiedzialnosci rozbicia rodziny i pozbawienia dziecka ojca. Tak moze dla mnie zrobic tylko skonczona szmata. Nie mowiac juz o zwyklej k...wie. I teraz odpowiadam na Twoje pytanie. Jesli bylby wolny!!! powtarzam wolny!!!! moze wtedy bym sie mogla zastanowic. Chociaz ja nie moglabym spokojnie sie poddac jego woli calkowicie jak jakic glupi baranek. Ale to jest niemozliwe. Ja musze o nim zapomniec, a nie tylko ze chce. ON MA ZONE PRZECIEZ!!!! Lecz w tym momencie wlasnie ONA rozbija jego malzenstwo, tak jak zrobila to w moim przypadku. Mam ochote wykrzyczec calemu swiatu kim ona jest. Ze nie zasluguje na jakikolwiek szacunek, ze nie ma poczucia wlasnej wartosci. Ze najwyzsza wartoscia jest to jak sie wyglada - ja w pewnym momencie tez tak zaczelam myslec (o zgrozo!!!!). ONA nic soba nie reprezentuje i tak prawde powiedziawszy zasluguje na to by byc sluzaca i jego pomiotem, popychadlem zdolnym tylko do sprzatania, prania i znoszenia jego wiecznych zdrad. Bo ON zdradzac bedzie. Zawsze i kiedykolwiek nadarzy sie okazja.  Jest naprawde bardzo plytka osoba. Ale dla mnie jest wazne co o mnie mysli. I tyle. z tego wzgledu, iz tkwi on w bledzie i zostal wprowadzony w blad. Pozdrawiam wszystkich odwiedzajacych.

25

motylek456 napisał/a:

W tym przypadku nie powinnas sie temu dziwic.

A właśnie, że się dziwię i to bardzo. Po pierwsze dlatego, że jak ja chcę o kimś zapomnieć (chcę a nie muszę) to nie zastanawiam się nad tym co dana osoba o mnie myśli, czy uwierzyła w jakieś kłamstwa czy nie. Jak się chce zapomnieć to trzeba coś w tym kierunku działać a nie tylko o tym gadać. Zdanie "muszę o nim zapomnieć" nie jest jakimś zaklęciem , którego wypowiedzenie na głos sprawi, że najdzie Cię amnezja. Musisz coś zrobić, a właściwie przestać coś robić.
Po drugie: dziwię się, że mimo bólu jaki Ci to sprawia Ty wciąż i wciąż wynajdujesz nowe wymówki by dalej trwać w tym zawieszeniu w jakim jesteś.

Po trzecie: Skoro jest płytką osobą to po co Ci świadomość, że ma o Tobie dobre zdanie. Do czego Ci to potrzebne?

Moje pytanie brzmiało czy chcesz o nim zapomnieć. To, że musisz jest dla mnie oczywiste.

26

Dziewczyny marnujecie tak krótkie życie oglądając sie za siebie za facetami którzy już dawno o was zapomnieli?! Żałoba po rozstaniu może trwać pół roku i jest to traumatyczne zwłaszcza gdy było uczucie, ale swiat się kręci dalej.  Pamietajcie ze zawsze znajdzie sie ktos lepszy na ich miejsce trzeba tylko chcieć. 
I moze warto wpoic sobie motto ponizej.

Tracąc niektórych z pola widzenia, rozszerzamy sobie horyzonty.

09.03.2014r. - Il Mio Nuovo Inizio Sei Tu smile

27

Troublemaker co mam przestac robic? Moge sie zalozyc ze ona na moj temat mu ciagle klamie. tak mu to wpoi, ze na zawsze mnie znienawidzi i bardzo zle bedzie o mnie myslal. A ja tego nie moge scierpiec. Tak sprawia mi to wielki bol. Jak mi powiesz co mam zrobic, zeby przestalo tak bolec strasznie i po prostu tak sie stanie to naprawdę bedziesz rewelacyjna kolezanka. Na razie nic a nic mi nie pomaga. Nakrzyczalas na mnie. Wiem, ze masz racje. Ale ja nie moge scierpiec, ze on uwierzyl w te wszystkie klamstwa. I to mnie tak strasznie boli. Tak jakby mnie nie znal i nie wiedzial, ze ja bym nigdy nikomu nie zaszkodzila. Żadne tlumaczenia kiedys tam nie pomogly. On tylko sluchal jej, a mnie nie. Dlaczego?

28

Czesc Mirella:). Motto ciekawe, ale coz. Porada wlasciwie dobra. I ja o tym wszystkim wiem Mirella. Tyle, ze to nie takie proste jest.

29

motylek456 napisał/a:

Troublemaker co mam przestac robic? Moge sie zalozyc ze ona na moj temat mu ciagle klamie. tak mu to wpoi, ze na zawsze mnie znienawidzi i bardzo zle bedzie o mnie myslal. A ja tego nie moge scierpiec. Tak sprawia mi to wielki bol. Jak mi powiesz co mam zrobic, zeby przestalo tak bolec strasznie i po prostu tak sie stanie to naprawdę bedziesz rewelacyjna kolezanka. Na razie nic a nic mi nie pomaga. Nakrzyczalas na mnie. Wiem, ze masz racje. Ale ja nie moge scierpiec, ze on uwierzyl w te wszystkie klamstwa. I to mnie tak strasznie boli. Tak jakby mnie nie znal i nie wiedzial, ze ja bym nigdy nikomu nie zaszkodzila. Żadne tlumaczenia kiedys tam nie pomogly. On tylko sluchal jej, a mnie nie. Dlaczego?

Jeśli chcesz o nim zapomnieć to musisz przestać o nim myśleć. Jak chcesz żeby przestało boleć musisz przestać o nim myśleć. Jak chcesz żyć normalnie , a nie przeszłością musisz przestać o tej przeszłości myśleć.

Jeśli chcesz, jeśli zaś nie chcesz nie rób nic.

30

Witaj:) Troublemaker tyle, ze pytanie brzmi jak mam nie myslec? Jak to zrobic, zeby nie myslec? Nie chce nie robic nic jak to ujelas, ale co zrobic zeby nie myslec jak samo sie nasuwa np.? A tak poza tym wszystko ok. Jem, spie, wstaje i pracuje, jem, spie, wstaje i pracuje, jem, spie, wstaje i pracuje.... I tak wkolko. A dni tak mijaja, ze hej. I zblizaja sie swieta:(....

31

Już Tobie to pisałam ale powtórzę się.

Zajmij się czymś. System: praca dom, jedzenie, sen nie jest zbyt pomocny w zapominaniu. wpadłaś w rutynę pozwalającą nie koncentrować Twojej uwagi na nowych zadaniach a na rozmyślaniu. Spotykaj się z ludźmi - nie ważne co będziecie robić, ważne, że nie będziesz miała okazji żeby myśleć o byłym.
Zdaje sobie oczywiście sprawę, że nie w każdym momencie możesz liczyć na innych, zatem radzę ( z własnego doświadczenia) gdy nachodzą Cię duchy przeszłości bierz w ręce książkę albo włącz film, wysprzątaj gruntownie mieszkanie albo zadzwoń do przyjaciółki, upiecz sobie ciasto, pojedź na zakupy, do fryzjera, do kina. Rób coś!

Wiem, że może na początku to nie będzie łatwe ale to pomaga wiesz? przynajmniej mi pomogło

32

Oj po rozstaniu z dziewczyną z którą byłem w sumie tylko 3 miesiące kochałem ją jeszcze niemal dwa lata...

"Chaos nie jest czeluścią, to drabina, wielu wspinających się spada by już nigdy się nie podnieść nie przeżywają upadku. Niektórzy dostają szansę ale nie chcą się wspinać, bo wierzą w królestwo, bogów, miłość... w iluzję. Prawdziwa jest tylko drabina, a My musimy się wspinać..."
Petyr "Littlefinger" Baelish Pieśń Lodu i Ognia

33 Ostatnio edytowany przez motylek456 (2013-11-20 21:59:12)

Troublemaker:). Wiesz co? Weekendy do swiat mam wszystkie zajete!!!! A wiesz czemu? Wczoraj zadzwonila do mnie kolezanka. I powiedziala mi, abym przeczytala sobie o socjopatach. I.... przeczytalam. Boze, to straszne. TO ON!!! SOCJOPATA!!!! W najczystrzej swojej formie. Przeczytalam to i jakby... piorun we mnie strzelil. Po prostu chyba mnie uleczylo. I wiem, ze on sie z nikim nie zwiaze emocjonalnie nigdy. On tylko wykorzysta i omami. Do oporu i granic wszelakich. I ja tego uniknelam, bo bylam dla niego oporna do ulepienia na swojego ludzika. Ale mi ulzylo wiesz?
Stefan86:) witam serdecznie rodzynka;). A moze opowiesz o sobie cos wiecej?
Pozdrawiam:):):):)
P.S.
Natomiast ONA rozwalila to malzeństwo i zwiazala sie z nim ponownie. K....a i szmata!!!! Zniszczyla dziecku zycie. Zasluguje na to zeby byc sluzaca i jego pomiotem. Zeby ja besztal i ganil 24 na dobe. Żeby ja zdradzał i zeby o tym wiedziala. Bo ON nigdy z nikim nie bedzie emocjonalnie zwiazany. Tak naprawde. Miesiac przejdzie i znowu ja zdradzi. Bo to cechuje SOCJOPATE. Znudzi sie, jak to socjopata. I jak go zlapie i zrobi awanture to splynie ponim jak po kaczce. I potem zrobi to samo... i potem jeszcze raz i jeszcze raz. Nigdy sie juz nie zmieni. NIGDY! Dziekuje Bogu, ze tego uniknelam.

34 Ostatnio edytowany przez zazdrosna13 (2013-11-22 16:30:31)

Witaj Motylku,
odpowiadając na twoje pytanie powiem, że oj długo można kochać.
Kiedyś w dodatku platonicznie byłam zakochana w przyjacielu, przeszło mi po 10 latach kiedy się ożenił. Z jakiegoś powodu on też od tego czasu odzywa się tylko sporadycznie. Nie widuję się z nim, ale jestem pewna, że gdy znów bym go zobaczyła to serce zabiłoby mi mocniej.
W tej chwili jestem w cudownym, spełnionym związku, jednak powiem ci, że czasem łapię się na tym, iż bardzo tęsknie za swoim byłym mężem, choć nie jesteśmy już razem od 2 lat. Tłumaczę sobie w tedy, że ten związek nie ma już najmniejszych szans i staram się o tym nie myśleć. Dobre jest wrogiem lepszego.
Radzę ci byś nie rozpamiętywała się w przeszłości, a myślała o przyszłości. Byłaś szczęśliwa i tego się trzymaj, jednak trzeba żyć dalej. Kiedy spotkasz tą właściwą osobę, zapomnisz o tym co było. Daj sobie szansę, życie jest zbyt piękne, by je marnować.
Polecam książkę "Mars i Wenus zaczynają od nowa" John Gray. Mi pomogła smile

Śmiej się, kiedy tylko możesz, przepraszaj kiedy powinieneś i odpuszczaj, kiedy jesteś pewny, że nie możesz nic już zmienić. Życie jest zbyt krótkie na bycie jakkolwiek innym niż szczęśliwym.

35

Moze troszke zaczyna mi przechodzic juz? Hmmm... Chyba zdecydowanie tak. Jakis zloty srodek na to?! Chyba jednak go nie ma. Niestety, trzeba swoje odchorowac. Tylko ile ta choroba moze trwac? Oto jest pytanie! Poczytalam ostatnio troche w necie na temat roznych ludzkich zachowan. Wyszlo cos okropnego po stronie JEGO. To on jest chory, a nie ja. Doszlam do tego wniosku i mi przeszlo:). A Wy LUDZISKA ;)? Piszcie cos prosze. Bo forum umiera chyba, a nieduzo osob sie wypowiedzialo. Moze ktos jeswzcze ma jakies sugestie?. Pozdrawiam cieplutko Wszystkich obecnych i nieobecnych tez:).

36

ja kochałam nawet po 5 latach po rozstaniu, ale to nie było rozstanie na zasadzie ja zdradziłam lub on zdradził, ale odległość zaważyła. nasza wspólna decyzja. po 5 latach znowu się spotkaliśmy i stwierdziliśmy, że bez siebie to tak ciężko żyć. smile

[img]http://img23.imageshack.us/img23/8522/zy3p.png[/img]

37

Dla wszystkich odwiedzajacych to forum wszystkiego najlepszego z okazji Świat Bożego Narodzenia:). Niech sie Wam wszystkim szczesci:).

38

Mi przeszło gdzieś po dwóch miesiącach okropnego cierpirnia. Akurat wpadla mi wtedy w rece gazeta, gtora mowila, ze to jak oswajanie sie ze smiercia bliskiej osoby i wlasnie te dwa miesiace sa kluczowe. U mnie sie sprawdzilo, ale tez mialam powody by sie przed tym bronić.

DEpeche Mode
The Delta Machine Tour
Atlas Arena, Lódź, 24.II.2014
Halo

39

Jestem w szoku.... że to tyle może trwać. Dobrze w takim razie wiedzieć. Ja wariuje od tygodnia a tu tyle czasu jeszcze przede mną do "wyleczenia". Koszmar.
Ciekawe ile czasu musi minąć, abym wiedziała o słuszności swojej decyzji.

40

motylek456 napisał/a:

(...)nie lubilam, ale wydawala sie do rzeczy. Natomiast po pewnym czasie zauwazylam, ze jest straszna egoistka, zero jakiejkolwiek empatii itp. No i pewnie wydaje mi sie ze chce rozwalic malzenstwo "naszego" bylego faceta.(...)

Wprawdzie nie czytałem wątku "z zapartym tchem" - całego, ale to mi się spodobało.

Ten "nasz były facet" brzmi rozkosznie

Wcale nie tak dawno miałem rozmowę z Siostrą. W pewnej chwili wspomniała o "naszej żonie". Zdurniałem oczywiście, a i się spytałem czy raczyła 'orientację zmienić' ... tak delikatnie rzecz jasna rzekłem ku Niej

Co się okazało? Ano wcale nie chodziło o to, że Siostra ma się ożeniła i jam nic o TYM FAKCIE poinformowany nie był. Siostra ni stąd ni zowąd 'przysposobiła sobie partnerkę partnera z którym jest obecnie'. Na zasadzie skojarzeń po tym gdy przeczytałem o "naszym byłym facecie" tak jakoś skojarzyło mnie się z wątkiem "naszej żony", za który z góry przepraszam ... jeśli w temacie nie jest

Ogólnie patrząc na to wszystko (rzadko tu bywam niezmiernie) to jak się Was Dziewczyny poczyta, to i warto się budzić o poranku ... z uśmiechem

Dzięki

Pozdrawiam

41

O nareszcie jakis facet sie objawil:). A moze rozwiniesz temat? Bardzo jestem ciekawa Twojej opinii, bo na razie jakos tak naokolo napisales. A wlasnie tez mi zalezy na opinii facetow obecnych tutaj. Pozdrawiam

42

Witam wszystkich:). Im bardziej mi "przechodzi" tym wieksza czuje pustke w sobie. Witam ponownie wszystkich forumowiczow:). Jestem na etapie takim: mysle... ze jestem gotowa do nowego związku?, chociaż ciagle gdzies tam cos mi się przypomina. Na razie jest wielka PUSTKA. I smutek jakiś. Już nie rozpaczam tak strasznie. Skonczylam "znajomość" z jego druga byłą. Okazała się naprawdę zla kobieta;). Cos ten zwrot mi przypomina;). Pozdrawiam tutaj Pana B. Linde. Straszne babsko. I mysle ze warta jest tego co ja spotyka. Powiecie, ze jestem okrutna, ale tyle zla mi wyrzadzila, ze jakos nie zal mi jej wcale. Jeszcze napisze... za chwilke, może za dluzsza chwilke. Pozdrawiam.

43

Ale cisza tutaj zapanowala. Tak, mysle ze zapominam już na dobre. Pustka jest nadal, ale już nie tak dojmująco. Oczywiście pamiętam, bo trudno to wyrzucić ze swej pamięci. Opowiedzialam ostatnio moja historie komus. Nie uwierzyl mi! Dacie wiare? Bo mnie tak naprawdę to tez wydaje się nie do uwierzenia teraz po takim długim czasie. Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczow:).

44

Kochać można długo, ale pamietajcie zycie toczy sie dalej i szybko nalezy zamykać stare rozdziały, jest to trudne, ale da sie zrobic.

45

Ja kiedyś mialam tak, ze juz myslalam, ze calkowicie mi przeszło (nie pamietam, po jakim czasie to bylo). A potem postanowilismy sie spotkac. On przyszedl, wypil ze mną kawę i poszedł, a ja do dziś nie mogę przestać o nim myśleć.
Przestrzegam Was dziewczyny, jak już Wam sie uda z tym poradzic, to nigdy do tego nie wracajcie, bo moze sie odrodzić cale uczucie. I to nawet mocniej.
A wiem, ze gdybym mu sie teraz przyznała, to by mnie wyśmiał. On ma już zupełnie inne życie i to własnie on sobie świetnie z tym poradził a ja nie lubię wychodzić na ofiarę, wieć  udaje, że wszystko jest ok i ze mozemy sie kumplować.
więc niestety mam wrazenie, że to czasami potrafi nie minąc do konca życia.
Oczywiście, mozna potem pokochac kogos innego, ale to bedzie juz zupelnie inna milosc. jakyby taka rownolegla...

46

Ciagle go kocham. Co mam zrobić? Bardzo dawno nie odwiedzałam tego forum. Czy możecie mi pomoc? czy jak bym napisala do niego mowiac, ze go kocham to czy on by wzial to poważnie? Wysmial by mnie? Co by zrobil? POMOZCIE MI. Ja się z nikim nie mogę zwiazac. Ciagle porównania z nim innych mężczyzn. Możecie mi cos poradzić?

47

sad nie macie Forumowicze dla mnie nic. Nic do powiedzenia? A może jakiś net-facet się tutaj wypowie. Bardzo mi zależy na Waszych opiniach.

48

Witajcie ponownie. Ktoś tutaj dal taki tytuł: "I jak dalej zyc?" Wlasnie, jak mam dalej zyc? Zawieszona miedzy NIM, a niczym teraz już. I nadal mam w sobie zlosc ogromna. A ON pewnie wogole już nawet mnie nie pamięta. Może przesadziłam, pamięta, ale ma to gdzies. PUSTKA OGROMNA.

49

Dlaczego forum milczy? czy to, az tak głupie, czy nie do uwierzenia? Pokochalam z całego serca i nie mogę od tego odejść. Znalazlam w końcu wspaniala kobiete psychologa, która mi pomaga. Musze się poprawić. Usiluje pomoc. Rozmawia ze mna przynajmniej i nie uznaje ze zwariowałam. Już raz spotkala się z takim przypadkiem jak ten wlasnie. Jest ciężko, na sercu jest mi ciężko.
A FORUM MILCZY:(. NIE MACIE NIC DO POWIEDZENIA? TO NAJLEPSZE FORUM W NECIE, DLATEGO TU JESTEM. INTERESUJE MNIE WASZE ZDANIE. Sama jak czytam tutaj co poniektóre historie to mi rece opadają. I pewnie z ta historia jest to samo. ja ja czyta ktoś inny, z boku.
Czy można tak pokochać? Dlaczego az tak bardzo? I dlaczego wciąż to czuje? Pomimo upływającego czasu?
I nie mogę do nikogo się zblizyc dlatego. Porownuje. Jak mam przestać?
Bardzo interesuje mnie zdanie Panow obecnych tutaj na tym forum. Bylabym wdzieczna za wszelkie porady i wypowiedzi.
JEST MI SMUTNO.

50

To nie jest love lecz obsesja/uzależnienie od gościa, który bynajmniej ósmym cudem świata nie był, ale oczywiście to do Ciebie nie dociera i nie dotrze, a czemu tak jest? Może boisz się nieznanego, że historia się powtórzy z kimś innym...

51

Już pare osob tak mi powiedziało. To tez biore pod uwagę. Jednak moje serce zostało tam, u niego w domu. Tam jest i tęskni strasznie. Ja do Niego tesknie. To takie straszne. Ale ON omija mnie z daleka. Nie chce mnie nawet mijac autem na drodze. Dlaczego to robi? Po takim czasie nawet nie chce, czy nie może przejść obok mnie. A ja bylam dla Niego taka dobra. Wykorzystal mnie, wiem to. Ale nigdy nie mogl by powiedzieć, ze bylam dla niego niedobra. Nigdy zadnych awantur i krzykow z mojej strony. Ale rzeczywiście, widziałam wszystko co on robi. Dopiero jak się rozstaliśmy tak naprawdę poczułam jak bardzo pokochałam. I to trwa. Nie wiedzieć czemu:(.

52

Pytanie za 100 punktów. Jak u Ciebie z samooceną?
Bo zauważ, kombinujesz czego Ciebie unika, co zrobiłaś nie tak itd., przecież jesteś przeszłością, prehistorią i wypadałoby będąc osobą dorosłą w końcu się z tym pogodzić... A czas jak to czas w miejscu nie stoi...

53 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-09-28 20:06:08)

Hej. Ja się dziwię Tobie że Ty go nie znienawidziłaś za to że odszedł do innej. Ja bym go nie chciała znać ani myśleć o nim. Pozdrawiam a przy okazji zapraszam na moją stronkę także fb spam

54

motylek456 napisał/a:

Witajcie ponownie. Ktoś tutaj dal taki tytuł: "I jak dalej zyc?" Wlasnie, jak mam dalej zyc? Zawieszona miedzy NIM, a niczym teraz już. I nadal mam w sobie zlosc ogromna. A ON pewnie wogole już nawet mnie nie pamięta. Może przesadziłam, pamięta, ale ma to gdzies. PUSTKA OGROMNA.

hej podobne pytanie sobie zadaję Jak dalej żyć?
Też kocham ,,byłego'' chociaż on mnie nigdy nie. Leczyłam się długo u psychoożki, naczytałam książek o uzależnieniu i toksycznej miłości.
Ale to po prostu jedna jedyna wielka miłość, która nigdy nie minie. Nawet jak jest się w nowym związku myśli się o nim. To miłość bezwarunkowa nie kocha za coś kocha się mimo wszystko i TYLKO RAZ W ŻYCIU. Szkoda tylko że nie z wzajemnością

55

Nie nie znienawidziłam go. Bylam na niego bardzo zla na początku. I potem jeszcze tez jak się dowiedziałam dla kogo mnie zostawil. Dla najzwyklejszej prostytutki przecież. A teraz tak jak mowi Assassin on ma to gdzies. Tylko nie odpowiedziales dlaczego On mnie unika. A moja samoocena?! Bardzo spadla po tym wszystkim. Usiluje ja odbudowac bo była bardzo wysoka zawsze, ale bedac z NIM spadla. No i potem spadala coraz bardziej. Psycholog razdzila mi zebym zaczela pisać blog i wyrzucić to z siebie, ale ja nie chcer pisać eleboratow. Powiedzialam, ze pisze na forum i ona powiedziała, ze tez może być. Lecz ja bardziej chciałabym poznac wasz punkt widzenia na to wszystko, niż tutaj wypisywać nie wiadomo ile.

Posty [ 1 do 55 z 159 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » Ile czasu można kochać po rozstaniu?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018