Pierwsze mieszkanie - duży problem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Pierwsze mieszkanie - duży problem

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Pierwsze mieszkanie - duży problem

Witam. Na początku krótko opisze swoja historie. Mam dwadzieścia lat i jestem studentka (od października będę wink ), ale mam złe warunki mieszkalne, tzn. Mieszkam w domku, w którym do użytku nadaje się tylko parter. W jednym pokoju śpię z siostra i babcia. Ojciec zrobił sobie mini - kanciapę na strychu, by móc tam zmieścić łóżko. Ciągle jest hałas, nie mam się gdzie uczyć. Ponadto nie mam zbyt dobrych kontaktów z rodziną - siostra jest jakby uzależniona od internetu, cały dzień spędza przed komputerem i telewizorem. Sprzęt jest włączony 24 na dobę. Nie mam żadnego konta, w którym mogłabym się wyciszyć. Ojciec znosi do domu jakieś elektroniczne graty, ciągle kupuje nowe na allegro, jako te "niezbędne do życia". Miejsca jest już coraz mniej. Nie mogę nic z tym zrobić. Moje błagania nie przynoszą skutku. Nazywają mnie kobieta starych czasów, ze powinnam iść za postępem. W dodatku nie jestem w stanie niczego się dorobić. Wyniuchają każdy grosz i tak długo będą człowieka obskakiwać i naciskając, aż zostanie on im pożyczony - tyle ze bez zobowiązania zwrotnego.

Pomyślałam wiec, ze jedynym ratunkiem będzie przeprowadzka. I tu pojawia się problem. Nie wiem ani gdzie, ani jakie dokumenty trzeba składać. Jakie kryteria muszę spełniać, by dostać mieszkanie socjalne, ile się czeka. W jaki sposób działają mieszkania spółdzielnie? W jaki sposób starać się o takie mieszkania? Czy trzeba płacić jakiś wkład? Jeżeli tak, ile?

Bardzo proszę o pomoc, nie mam się do kogo z tym zwrócić, a ja jestem zielona. Moja rodzina ma swój "wirtualny" świat, ale ja nie chce do końca życia spocząć przed komputerem hmm pomóżcie sad

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pierwsze mieszkanie - duży problem

Jeśli chodzi o spółdzielnie w chwili obecnej nie istnieje coś takiego jak przydział. Masz kasę to kupujesz. Możesz pomyśleć o złożeniu w urzędzie miasta bądź gminy wniosku o lokal socjalny, na który czeka się latami i wierz mi, że w pierwszej kolejności są samotne matki i wielodzietne rodziny. Polecałabym jeszcze tbs, ale tam trzeba mieć w zależności od  wielkości lokalu i jego lokalizacji od 30 000 do 150 000 wkładu.
Ja mam normalną rodzinę jestem jedynaczką, ale chciałabym założyć własną rodzinę, mieć własny dach nad głową.
Niestety jak narazie nie mam na to perspektyw. Ledwo starcza mi od 10go do 10go...
Życzę powodzenia!

3

Odp: Pierwsze mieszkanie - duży problem

Jak będziesz studentką - to może postaraj się o akademik ? Pewnie najtaniej i najprościej na początek.
pozdrawiam
M.

4

Odp: Pierwsze mieszkanie - duży problem

Właśnie mam kilku znajomych i akademiki sobie chwala:D

5

Odp: Pierwsze mieszkanie - duży problem

To zależy jaki akademik... Możesz trafić na jeszcze gorsze warunki do nauki niż masz obecnie w domu wink

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Pierwsze mieszkanie - duży problem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024