Zachowanie firm rekrutacyjnych - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Zachowanie firm rekrutacyjnych

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: Zachowanie firm rekrutacyjnych

Hej,

Właśnie dostałam ofertę pracy od jednej z firm rekrutacyjnych i pomyślałam, że się podzielę.

Brzmi ona mniej więcej tak "Firma XXX poszukuje pracowników na stanowiska X,Y,Z do firmy ABC. Kontakt Tel 00000000". Nie byłoby w tym nic dziwnego może, ale to był SMS.

Rozbiło mi to wnętrze. To człowiek się stara, płodzi CV, LM, wysyła piękne maile jak to z radością i największym poważaniem chętnie zgłasza swoja kandydaturę. Jedn błąd w CV ( głupia literówka) może położyć w ogóle nasze szanse na choćby wstępną rozmowę rekrutacyjną.

A tu jak widać WYSTARCZY ZWYKŁY SMS. No szkoda, że wcześniej na to nie wpadłam. Po co mi te cale maile, CV i LM. Wystarczy , ze wyśle SMSa do potencjalnych pracodawców oferując swoją kandydaturę smile.

Co myślicie o takiej formie pozyskiwania pracowników big_smile?

Great minds discuss ideas.
Average minds discuss events.
Small minds discuss people.

by Eleanor Roosvelt
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zachowanie firm rekrutacyjnych

Czy była to firma rekrutacyjna której kiedyś podałaś swoje dane?

3

Z tego co kojarzę to tak smile. Ale tu nie o to chodzi. Chodzi mi tylko o formę składania ofert pracownikom. Co na telefony ich nie stać?

by Eleanor Roosvelt

4

Ja też znam firmy, które tak robią. Z początku trochę mnie to szokowało, ale z czasem (pracując coraz dłużej z ludźmi) nie jest to pozbawione logiki.

Takie firmy bardzo często dostają zlecenia na ostatnią chwilę i z własnego doświadczenia wiem, że w momencie kiedy się do ludzi dzwoni, to co najmniej 50% nie odbiera, a kolejni nie są zainteresowani AKURAT teraz albo się zastanowią.  Z mailami, a raczej z ich odbieraniem też bywa kiepsko. No a telefon to praktycznie każdy przy tyłku nosi ii jak będzie zainteresowany to zadzwoni.

XX30 Z pewnością jesteś osobą, która poważnie podchodzi do poszukiwania pracy, a stanowisko proponowanie nie dotyczy siedzenia na kasie, więc nie dziwię się, że byłaś zaskoczona.

5

XX30 napisał/a:

Hej,

Właśnie dostałam ofertę pracy od jednej z firm rekrutacyjnych i pomyślałam, że się podzielę.

Brzmi ona mniej więcej tak "Firma XXX poszukuje pracowników na stanowiska X,Y,Z do firmy ABC. Kontakt Tel 00000000". Nie byłoby w tym nic dziwnego może, ale to był SMS.

Rozbiło mi to wnętrze. To człowiek się stara, płodzi CV, LM, wysyła piękne maile jak to z radością i największym poważaniem chętnie zgłasza swoja kandydaturę. Jedn błąd w CV ( głupia literówka) może położyć w ogóle nasze szanse na choćby wstępną rozmowę rekrutacyjną.

A tu jak widać WYSTARCZY ZWYKŁY SMS. No szkoda, że wcześniej na to nie wpadłam. Po co mi te cale maile, CV i LM. Wystarczy , ze wyśle SMSa do potencjalnych pracodawców oferując swoją kandydaturę smile.

Cóż, w moim odczuciu jest to brak szacunku i ja pewnie zastanowiłabym się nad współpracą - ale to bardzo subiektywne. Nawiązując do tego co napisała LeeBee:

Takie firmy bardzo często dostają zlecenia na ostatnią chwilę i z własnego doświadczenia wiem, że w momencie kiedy się do ludzi dzwoni, to co najmniej 50% nie odbiera, a kolejni nie są zainteresowani AKURAT teraz albo się zastanowią.  Z mailami, a raczej z ich odbieraniem też bywa kiepsko. No a telefon to praktycznie każdy przy tyłku nosi ii jak będzie zainteresowany to zadzwoni.

Jeżeli potencjalny kandydat ma poważne podejście do poszukiwania pracy to odbiera telefony ( ponieważ czeka na taką ofertę !) lub oddzwania, odbiera e-mail z nadzieję, że może ktoś odpowiedział na jego aplikację.

Jak dla mnie forma SMS jest mało profesjonalna, już nie wspomnę o tym, że treść pozostawia wiele do życzenia.

" Miłość jest o posiadaniu, pożądanie o chceniu . Pożądanie jest wyrazem tęsknoty, dlatego wymaga ciągłej nieuchwytności. Nie obchodzi go gdzie już było, lecz zachwyca się tym, dokąd zaraz podąży"

6

To jest brak szacunku do czlowieka!cv,lm-a po co to teraz pisać skoro żaden pracodawca tego nie czyta.Nie raz osobiście sie zetknęlam z sytuacją,że przychodzilam na rozmowe a kobieta lub męzczyzna dopiero przy mnie zerkali w moje papiery wcześniej sie w ogole z nimi nie zapoznając-przeciez komedia jakaś...Przeprowadzajacy rekrutacje mało kiedy się przedstawiają-i skąd ja mam niby wiedziec z kim rozmawiam?:)Raz bylam w sytuacji( do salonu Bartuś) kiedy to ja pytałam faceta kim on wlasciwie jest i to ja przeprowadzalam z nim rozmowe(1,5h!),bo facet nie potrafił nawet zacząc(kierownik regionalny:))...szkoda gadać...
A powiadomienia sms-em-co to ma byc?może umowy też bedą wypisywac sms-em...Strasznie mnie takie rzeczy irytują,bo potepiam takie podchodzenie do ludzi i nawet gdyby czlowiek mial nie dostac tej pracy to standardy kultury wymagało by zachowac.

7 Ostatnio edytowany przez LeeBee (2013-07-03 15:08:48)

KGB napisał/a:

Jeżeli potencjalny kandydat ma poważne podejście do poszukiwania pracy to odbiera telefony ( ponieważ czeka na taką ofertę !) lub oddzwania, odbiera e-mail z nadzieję, że może ktoś odpowiedział na jego aplikację.

Pisząc to miałam na myśli akurat jedną agencję, która praktycznie tylko zatrudnia pracowników hali i kasjerów w hipermarketach. A te wiadomości są na zasadzie: Jest zlecenie w dniu tym i tym, w godzinach takich a takich w danym hipermarkecie.
Ludzie pracujący na halach nie zawsze mają poważne podejście do pracy, a zwłaszcza młodzi ludzie. Przez telefon nie umieją odmówić, a potem do pracy się nie stawią.

Osobiście do mnie taka forma również nie przemawia, ale w pewnych sytuacjach jestem w stanie ją zaakceptować (zgłoszą się na prawdę chętni).

Absolutnie natomiast nie akceptowalne jest to np. w przypadku proponowanej oferty pracy, czy tym podobne.

8

DORIS608 napisał/a:

To jest brak szacunku do czlowieka!cv,lm-a po co to teraz pisać skoro żaden pracodawca tego nie czyta.Nie raz osobiście sie zetknęlam z sytuacją,że przychodzilam na rozmowe a kobieta lub męzczyzna dopiero przy mnie zerkali w moje papiery wcześniej sie w ogole z nimi nie zapoznając-przeciez komedia jakaś...Przeprowadzajacy rekrutacje mało kiedy się przedstawiają-i skąd ja mam niby wiedziec z kim rozmawiam?:)Raz bylam w sytuacji( do salonu Bartuś) kiedy to ja pytałam faceta kim on wlasciwie jest i to ja przeprowadzalam z nim rozmowe(1,5h!),bo facet nie potrafił nawet zacząc(kierownik regionalny:))...szkoda gadać...
A powiadomienia sms-em-co to ma byc?może umowy też bedą wypisywac sms-em...Strasznie mnie takie rzeczy irytują,bo potepiam takie podchodzenie do ludzi i nawet gdyby czlowiek mial nie dostac tej pracy to standardy kultury wymagało by zachowac.

Zgadza się. To jest tragikomedia. Też nie raz tak miałam, że przy mnie przeglądali CV czy tam pytali o coś co już było w CV, wystarczyło się zapoznać. Uważam, że to niesprawiedliwe. A sms? Nieprofesjonalny. Chyba, że to praca na kasie czy w ulotkach, wtedy to i ja rozumiem, bo żeby dostać taką pracę, to czasem też wiele nie trzeba, np na ulotki zazwyczaj podawałam swój numer i tyle wink

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

9 Ostatnio edytowany przez XX30 (2013-07-04 01:06:06)

Ja rozumiem, ze na jakieś proste stanowiska, gdzie przeprowadza się czysta masówkę takie postępowanie ma swoje uzasadnienie. Chociaż sama kiedyś brałam udział w masówkach i nie zdarzyło mi się, żeby wysłano do mnie SMSa. Rekrutacja takich osób tez wygląda inaczej. Proszą o wypełnienie kwestionariusza osobowego i heja:). Ale oni mieli mnie w bazie danych bo zamieściłam swoje CV na ich stronie ze wskazaniem pozycji które mnie interesuje Po za tym nie sądzę aby moje doświadczenie mogło kogoś skłonić do myślenia, ze jestem zainteresowana praca na produkcji na umowę zlecenie.

Tak czy siak, dla mnie to brak szacunku. Traktują ludzi jak pionki na szachownicy.

by Eleanor Roosvelt

10

XX30 napisał/a:

Hej,

Widzę że to musiała być bardzo poważna firma. Pewnie sms z darmowej bramki do wszystkich osób, które mają w bazie. Po co dzwonić do kandydatów, skoro można odcedzić połowę bo sami zadzwonią albo odpiszą i wiadomo będzie do kogo dzwonić.

11

Opiekunka13 napisał/a:

Po co dzwonić do kandydatów, skoro można odcedzić połowę bo sami zadzwonią albo odpiszą i wiadomo będzie do kogo dzwonić.

Żeby było śmieszniej, znam wiele osób które ( tym bardziej jeśli są bezrobotne!) nie maja kasy aby gdzieś dzwonić. Dlatego często jeżdżą osobiście do takich firm, wypełniają kwestionariusze i czekają na telefon. No ale na miłość boską NIE NA SMSa! big_smile

by Eleanor Roosvelt

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Zachowanie firm rekrutacyjnych

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021