Wartościowe gry komputerowe dla dzieci i młodzieży - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Wartościowe gry komputerowe dla dzieci i młodzieży

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Wartościowe gry komputerowe dla dzieci i młodzieży

Chyba każde starsze dziecko ma obecnie swój własny komputer (albo dostęp do komputera rodziców). Gry komputerowe, na które tak często my, dorośli, narzekamy, to nie tylko bezwartościowy pożeracz czasu i krwawe, pełne przemocy treści. Gry mogą też bawić i... uczyć. Znacie takie?

Ja mogę polecić fantastyczną grę geoguessr.com
Korzysta ona z obrazów z Google Street View. Rzuca nas gdzieś na świecie, a my musimy wskazać na mapie, gdzie wylądowaliśmy. Możemy się poruszać, co daje niezwykle realne złudzenie wędrowania po świecie smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wartościowe gry komputerowe dla dzieci i młodzieży

Mam szczerą nadzieję, że wątek będzie służył wyłącznie wymianie informacji i opinii na temat wartościowych gier dla młodzieży. Równocześnie przypominam, że zgodnie z regulaminem naszego forum zabronione jest umieszczanie linków do wszelkiego rodzaju komercyjnych stron internetowych, co znaczy, że będziemy zwracać szczególną uwagę na wszelkie próby przemycenia spamu.
Z góry dziękuję za dostosowanie się do panujących zasad i pozdrawiam, Olinka

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, niestety na ten moment technicznie niemożliwy do zmiany]

3

BabaOsiadła napisał/a:

Ja mogę polecić fantastyczną grę geoguessr.com
Korzysta ona z obrazów z Google Street View. Rzuca nas gdzieś na świecie, a my musimy wskazać na mapie, gdzie wylądowaliśmy. Możemy się poruszać, co daje niezwykle realne złudzenie wędrowania po świecie smile

Czy możesz napisać jakiego rodzaju korzyści mają szanse osiągnąć dzieciaki grające w tę grę?

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, niestety na ten moment technicznie niemożliwy do zmiany]

4

Jasne, Olinko. Uważam, że z tą grą nauka geografii staje się fascynującą przygodą. Forma zgadywanki pomaga zapamiętać gdzie leży jaki kraj, z jakich regionów się składa, jakie są w nim zabytki i cuda przyrody. Dociekliwe i żądne wiedzy dziecko może się zainteresować botaniką, architekturą... Gra może zachęcić dziecko do dalekich podróży, a więc i do nauki języków obcych. Na lekcjach w szkole może zabłysnąć ciekawostką, co jest na takiej a takiej ulicy takiego a takiego miasta. Gra, odpowiednio uzupełniona przez dobre encyklopedie, atlasy, czy chociażby wyszukiwarkę Google, staje się kopalnią wiedzy i bodźcem do zdobywania wciąż nowych informacji.

5

Aż się sama wciągnęłam. Ale strzałka pokazuje głównie....drogę smile

6

A to zależy, co się wylosuje wink Ja się wciągnęłam tak, że, o wstydzie, nie spałam 2 noce big_smile

7

A Ty sobie tak śmigasz tymi głównymi drogami? Bo po tym to ja niewiele wiem big_smile

8

Śmigam tam, gdzie strzałki pozwalają big_smile W zależności od planszy albo po głównych drogach, albo po leśnych ścieżynkach, albo między sklepami...

9

Ja chciałam polecić program który można znaleźć pod adresem EduManiac który upewnia mnie, że dziecko siedząc przy komputerze nie tylko się bawi ale i uczy, co pewien określony przeze mnie czas aplikacja uruchamia się niezależnie czy dziecko gra czy przegląda internet, i zadaję synkowi pytania ze szkoły, zgodne z programem nauczania, a ja dostaję raporty na maila z ilością poprawnych odpowiedzi, super sprawa
Program jest darmowy, z możliwością rozszerzenia funkcjonalności, mam nadzieję że nie wykracza poza opisane przez Olinkę kryteria, korzystam z niego od ostatnich 2 tygodni, jestem bardzo zadowolona!

10 Ostatnio edytowany przez kaisa_malene (2014-01-02 15:50:39)

geoguessr jest zarąbisty, sama też kilka godzin siedziałam i grałam smile Poza tym uważam, że większość dostępnych gier czegoś uczy: przede wszystkim angielskiego. Nawet Battlefield, który jest niby głupią strzelanką, czegoś uczy, np. taktyki, planowania, podejmowania szybkich decyzji. Sama jestem zafascynowana grą Skyrim, w której można robić naprawdę mnóstwo rzeczy i bieg wydarzeń zależy częściowo od tego co i jak robimy.

11

Dziewczyny, odświeżam. Poszukuję fajnych edukacyjnych i kreatywnych aplikacji na telefon dla małoletnich w wieku około 6 lat. smile Coś w stylu La Mamba Party czyli budowanie, tworzenie, kreowanie ? niech rozbudza to ich wyobraźnie.
A co do GeoGusser  - odkryłam go niedawno i spędziłam na nim dużo czasu razem z całą moją rodziną. Frajda jak 150 smile

12

Moja córeczka też gra w La Mamba Party, jej ulubiona część gry to zmienianie wyglądu banana big_smile Powiem Wam, że to jest tak wciągające, że sama lubię z nią siedzieć i patrzeć co tam klika wink

13

Cześć,
Jeżeli szukacie gierki dla dziecka, a nie chcecie stawiać go przed monitorem, w którym aż roi się od agresji, przemocy to mogę Wam polecić gierkę zręcznościową Last Knight.
Przeznaczona jest od 6 lat wzwyż.
Fajnie zrobiona animowana grafika, która na pewno umili dziecięce oko.
Nie jest też przesadnie trudna
Gierka wydana jest przez: Playshop, niestety nie mogę wrzucać bezpośredniego linka sad
Ale wystarczy znaleźć w google big_smile
Polecam!! big_smile

14

Wszystko zależy od wieku dziecka. Myślę, że do okresu gimnazjum powinno się mieć kontrolę nad tym co robi dziecko na swoim komputerze i w jakie gry gra. Ja osobiście polecam wszelkiego rodzaju gry logiczne oraz zręcznościowe. Dzięki nim rozwój dziecka może znacząco przyśpieszyć. Nieco starsze dzieci można spróbować "zarazić" grami strategicznymi/ekonomicznymi, które rozwijają zdolności planowania, zarządzania, szacunku do pieniądza, oraz gospodarowania zasobami.

Na pewno dużym błędem jest szykanowanie dziecka za to, że chce grać w brutalna grę. To tylko nasili w nim chęć do poznawania takich gier i czerpania tylko z nich przyjemności. By uniknąć negatywnych skutków takich gier, należy zadbać na wczesnym etapie rozwoju dziecka by znało definicję dobra i zła. Obecnie media są przepełnione brutalnymi scenami i tego i tak nie unikniemy. Wszystko w rękach rodziców by dziecko wychowało się we właściwym postrzeganiu świata oraz tego co widzi podczas zabawy na komputerze.

Jak chcesz, to napisz na GG: 5305966

"Jeśli kochasz kwiaty, nie wyrywaj ich. Ponieważ jeśli wyrwiesz, to one umrą, a zdaje się, że one są tym, co kochasz. Więc jeśli kochasz kwiaty, pozwól im być. Miłość nie polega na posiadaniu. Miłość polega na docenianiu" - Osho

15

Podbijam wątek i trochę zmieniam: miałyście do czynienia z grami edukacyjnymi i z serwisami rozwijającymi funkcje poznawcze, np. Brainmax, Lumosity, Gamesforthebrain? co o nich sądzicie?

16

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.

Temat jest ciekawy i skłonił mnie do rejestracji na forum, bo nieustannie szukam rozrywki, która łączy zabawę z edukacją dla dzieci. Postaram się opisać to co do tej pory znalazłam.

Na komputer:
ipuzzle.pl - gra nie gra, zabawa z mojego dzieciństwa - można układać puzzle na komputerze co rozwija spostrzegawczość i cierpliwość; na początek warto wybierać proste obrazku (jedna gwizadka), a najwięcej frajdy sprawia układanie z dzieckiem (na dwa komputery lub komputer i tablet, ale dziecko raczej na komputerze, bo jest łatwiej); można też zrobić tam samemu puzzle ze zdjęciem dziecka jako niespodziankę

Minecraft - gra nie jest na pierwszy rzut oka edukacyjna, natomiast w mojej ocenie rozwija wyobraźnię przestrzenną, jak puzzle ćwiczy cierpliwość; trochę mam wątpliwości co do marnowania czasu przez bezsensowne chodzenie po komputerowym świecie, dlatego trzeba zachęcać dziecko do budowania

Na tablet:

Mental Math. Tabliczka mnożenia - dzięki tej grze córka opanowała tabliczkę mnożenia śpiewająco; niestety nic za darmo, bo potrzebna jest systematyczność i niestety dziecko do tego trzeba namawiać; warto pomyśleć, czy nie ograniczyć dziecku władzy w instalowaniu na tablecie dowolnych gier, wtedy łatwiej przekonać do swojego zamiast bezwartościowego kolorowego chłamu (niestety); wersja darmowa zawiera kilka poziomów, jak chwyci trzeba niestety kupić wersję pełną (ale tanią i warto)

Lingo games-nauka angielskiego - znowu gra i nie gra - nauka angielskiego; nowe słówka poznajemy metodą fiszek, a utrwalać możemy w prostych grach; ja "wymuszam" naukę i utrwalanie przez fiszki, a dodatkowo dziecko może sobie czasem pograć i uczyć się przy okazji; niestety też o dobrowolną naukę bardzo trudno i tu też trzeba systematyczności; pierwsza rzecz, jaką trzeba zrobić, to zmienić domyślną porcję słówek do codziennej nauki - z 50 do 10 i wybrać działy, z których mają być słówka; dla 10 latki się sprawdza dość dobrze, natomiast słownictwo jest czasem zbyt trudne (zbyt dojrzałe); najbardziej brakuje opcji powtarzania przez fiszki bez nauki nowych słówek - na dni gdy nie ma za wiele czasu na naukę

Na konsolę:

Na razie niesysty nie znalazłam nic edukcyjnego - wyłącznie rozrywka. Może ktoś ma jakieś typy?

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Wartościowe gry komputerowe dla dzieci i młodzieży

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021