nadpobudliwość mojego 4 letniego synka... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » nadpobudliwość mojego 4 letniego synka...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: nadpobudliwość mojego 4 letniego synka...

Mam duzy problem z moim 4 letnim synkiem , odkąd pamiętam zawsze był ruchliwy i ciągle psocił mimo ciągłego mówienia do niego o zasadach jakie są zastosowane i on o nich dobrze wie czego mu nie wolno a co może robić i jak się zachowywać. Adrianek codziennie robi to samo i obiecuje że więcej tego nie zrobi a potem znowu jest to samo . On codziennie rzuca wszystkim co popadnie do ogródka babci , tam jest piesek który szczeka i pilnuje domu  . Babcia jest tak zła na mojego synka że prawie go zbiła  , rzucała ze złości w mojego synka ciężkim zegarkiem którego Adik tam wrzucił do niej , przez to pokłóciłam się z nią i nie wiem jak dotrzeć do niej ze Aduś ma zaburzenia zachowania już od małego . Jak wytłumaczyć babci że on nie panuje nad tym co robi i to nie jego wina ze ma takie zaburzenia !!??? Najgorsze jest to że mój synek nie jest jej prawdziwym wnukiem  , tylko ja mieszkam z jej synem obok nich w innym domku i odkąd mnie poznali to widzę że mnie nie akceptują ani mojego synka . Adrianek nie ma  jeszcze zdiagnozowanego ADHD ale to nastąpi niedługo. , Kiedyś byłam z nim u neurologa i on stwierdził ze Aduś ma cechy  ADHD , ale jeszcze był za mały na odpowiednie badania . Niedługo jedziemy do psychologa z nim bo jego zachowanie się nie zmieniło i nadal robi złe rzeczy :
- gryzie , pluje , rzuca kamieniami i zabawkami w zwierzęta a nawet w ludzi czasem,
-obiecuje ciągle że już nie będzie psocił ale żadne kary nie działają na niego
- potrafi uciekać z domu za płot żeby tylko koty straszyć i ciągnąć za ogon
-w czasie oglądania bajek nie usiedzi ani minuty na miejscu
-dużo mówi
-czasem kłamie
-nie potrafi sam się bawić
-dzieci bije albo  dusi za szyję
-kłóci się ciągle ze mną jak mu nie pozwalam oglądać bajek itp.
Nie mam już siły do niego , bo nie  wiem jak do niego dotrzeć . Poradzcie mi jak mam z nim postępować???

Idz za głosem serca i nie obracaj się za siebie bo inni mogą to wykorzystać ...Kocham taniec , on jest zwierciadłem mojej duszy!!!!
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: nadpobudliwość mojego 4 letniego synka...

doskonale cie rozumiem mam 5 letnie blizniaki z nadpobudliwoscia , córeczka rzuca sie na ziemie a sunek podobnie jak Twój wyzuca wszystko i niszczy , łącznie z okularami .
Jestesmy pod opieką psychologa , pedagoga, neurologa, psychiatry oraz chodzimy na hipoterapie.
dodam ze nie jest to łatwe bo ja sama wychowuje 3 dzieci ale warto , bo widac efekty

samotna

3

Ostatnio rozmawialam na temat nadpobudliwych dzieci z panią psycholog, wiecie co dziecko moze z tego wyrosnąć. Adhd ma wiele rodzajów moze to być zwykła nadpobudliwosć psychoruchowa a nie koniecznie Adhd, ta nazwa przyszła z ameryki. Pamietam jak mój siostrzeniec poszedł do 1klasy podstawówki co dziennie miał uwage w dzienniczku, wyrósł z tego.

...::kochać i kochanym być to słowa dla których warto żyć::...

4

z ADHD wyrasta sie oczywiscie zazwyczaj. Jednak niezwykle istotna jest diagnoza i umiejetne postepowanie z dzieckiem, odpowiednie metody wychowawcze zeby nie bylo negatywnych skutkow ADHD w przyszlosci. Niestety dzieci z tym zaburzeniem moga potem cierpien na zaburzenia zachowania. Dzieje sie tak, gdyz dziecko czuje sie  niezrozumiane przez innych i reaguje agresja. Rodzice musza nauczyc sie jak postepowac z takim dzieckiem. Wszystko zalezy tez od tego czy dziecko jest impulsywne, nadruchliwe czy ma tez problemy z koncentracja. W doborze metod wychowawczych pomoze psycholog.Polecam tez ksiazke Dziecko z ADHD dr Kołakowskiego

"Odkryj kim jesteś i pozostań sobą"

Gabinet psychologiczny

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » nadpobudliwość mojego 4 letniego synka...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018