Jak wybrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Jak wybrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 26 ]

Temat: Jak wybrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka?

Wszyscy wiemy, że dziecko musi mieć w aucie specjalny fotelik. Opiszcie, proszę, na co zwracacie uwagę. Na markę? Dobry fotelik = drogi fotelik? Jak dopasowujecie fotelik do wieku, wzrostu i wagi dziecka? Co sądzicie o podawanych przez producentów przedziałach wagowych? Dajecie się skusić na fajny wygląd i "bajery"? Ufacie atestom, może szukacie też w internecie filmików nagranych podczas testowania fotelika? Co absolutnie MUSI, a czego nie powinien mieć idealny fotelik?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak wybrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka?

Fotelik na pewno musi mieć atest oraz być dostosowany do wagi dziecka - w przypadku wybieranych przez nas fotelików informacja podana przez producenta zgadzała się, niemniej przed zakupem dokonywaliśmy ,,przymiarki". Nigdy nie ufałam fotelikom zbyt tanim, bo te zwykle wykonane są z jakiejś pianki, która na moje oko nie jest w stanie zapewnić dziecku należytego bezpieczeństwa. Wybierałam sprzęt prosty, łatwy w montażu i obsłudze, w miarę możliwości lekki (gdy miał także służyć jako nosidełko), wygodny dla dziecka, zwykle bez bajerów, ale za to dobrze i solidnie wykonany.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

3

Idealny fotelik jak piszecie drogie mamusie musi mieć atesty, to prawda. Poza tym bardzo istotne jest by posiadał dobre noty w testach adac 4 jest najwięcej- to tzw testy zderzeniowe. Ja tymi kategoriami kierowałam się w zakupie fotelika. Wybrałam po długich poszukiwaniach Coast od graco bo to jak dla mnie super fotelik, bynajmniej mam pewnośc że dziecko jest odpowiednio zabezpieczone podczas podróży

4

Ja najpierw sprawdziłam w necie testy zderzeniowe fotelików ADAC, tegoroczne 2013 już też są już dostępne o ile dobrze pamiętam - wystarczy wygooglać.
Później wybrałam te najwyżej/najlepiej oceniane, wizyta w sklepie i sprawdzenie "na żywo" komfortu użytkowania przez malucha i nas - bo musi być łatwy w obsłudze i czyszczeniu i już :) Kupiłam na allegro bo to wyszło taniej od sklepowych o jakieś 200-300PLN :)

Sama wolność jest tylko możliwością. Ja odpowiadam za to, do czego jej użyję. Używanie wolności jest zawsze ryzykowne, m.in. dlatego, że nie mamy daru widzenia przyszłości. Ale na tym też polega przyjemność życia, że trzeba coś wybrać.

5

Powtórzę to co poprzedniczki czyli musi mieć atest. Ja czytałam opinie w internecie osób, które miały już dany fotelik danej firmy, który sobie upatrzyłam =).

"Kiedy wierzysz w siebie, nie starasz się przekonać innych. Kiedy jesteś zadowolony z siebie, nie potrzebujesz aprobaty pozostałych." Lao Tze

6

drogi nie znaczy dobry, tani i bezpieczny fotelik znajdziesz na pewno wśród modeli marki jane, gdzie odpowiednio masz fotelik montecarlo r1 dla starszaka - lekka konstrukcja, ale i zarazem stabilna, a dla mlodszego exo - gdzie również spotkasz się z prostym montażem i stabilnoscia

7

zastanawiałam sie kiedyś nad tym exo ale jednak dosraliśmy od kuzynki fotelik i nie kupiliśmy go, ogólnie z tego co widzialam bezpieczny, fajne kolorki

8

ja zwracalam uwage na punktyw testach bezpieczenstwa i konfort dzieci, najpierw zdecydowalam sie na pebble z maxi cosi, a potem juz wybralam nastepny - rodi air protect bo zaufalam firmie jak uzywalam pierwszy fotelik

9

ja zwracam uwage na testy przede wszystkim oraz na markę, a z tych to dobre maja graco, mnie zaciekawil od 9 kg dostepny w modelu nautilus, chyba sprawie prezent chrzesniakowi :)

10

oprocz tego ze musi miec wszystkie atesty i byc komofortowy dla dziecka to jeszcze zwroc uwage na to ze musi byc dopasowany do samochodu, bo moze byc tak, ze w twoim samochodzie nie ma mozliwosci zamontowac dobrze jakis model fotelika, my jak kupowalismy Milofix to najpierw konsultant przymierzyl go do naszego auta i sprawdzil czy na pewno pasuje i dobrze sie trzyma

11

dla mnie tez najważniejsza jest bezpieczeństwo dziecka ! :)

12

przy zakupie fotelika trzeba zwracac uwage by byl odpowiedni do wieku, wzrostu i wagi dziecka... Testy bezpieczenstwa tez dobra sprawa, my dla najmlodszego czlonka rodziny zakupilismy teraz Maxi Cosi Pebble, moim zdaniem strzal w dziesiatke, starszy natomiast jezdzi w 15-36 Rodifixie i tez jestem zadowolona. Nie ufalabym tylko fotelikom z przedzialu 9-36kg, poniewaz roznica dziecka ktorewazy 9 a 36 kg jest zbyt duza i taki fotelik nie moze byc dobry za rowno dla rocznego dziecka jak i 6cio latka...

13

dla mnie najwazniejsze przy zakupie: bezpieczeństwo, wyniki w testach, opinie znajomych i innych ludzi, montowanie i dopasowanie do mojego auta, dopiero potem wygląd i dodatkowe akcesoria

14

ja przy wymianie fotelika zwracałam uwagę na wiele różnych aspektów - bezpieczeństwo, regulację, łatwość w czyszczeniu, materiały itp :) i dlatego u nas wygrał graco coast. jest możliwość zainstalowania go zarówno przodem jak tyłem do kierunku jazdy więc dziecko jest bezpieczne na dłużej, łatwy do prania i czyszczenia, regulacja super, dla mne wybraliśmy najlepiej jak się dało

15

mimi23 napisał/a:

przy zakupie fotelika trzeba zwracac uwage by byl odpowiedni do wieku, wzrostu i wagi dziecka... Testy bezpieczenstwa tez dobra sprawa, my dla najmlodszego czlonka rodziny zakupilismy teraz Maxi Cosi Pebble, moim zdaniem strzal w dziesiatke, starszy natomiast jezdzi w 15-36 Rodifixie i tez jestem zadowolona. Nie ufalabym tylko fotelikom z przedzialu 9-36kg, poniewaz roznica dziecka ktorewazy 9 a 36 kg jest zbyt duza i taki fotelik nie moze byc dobry za rowno dla rocznego dziecka jak i 6cio latka...

pebble jest bardzo popularny z maxi cosi :) moja siostra go miala a potem Tobiego :) testy bezpieczenstwa s abardzo wazne, trzeba uwazac z tymi przedzialami i pilnowac wzrostu i wagi, nozki moga wystawac za fotelik ale glowka juz nie!!

16

ja sie kierowalam testami bezpieczenstwa, oraz tym by byl wygodny dla maluszka czy jest wykonany z dobrej jakosci materialow czy poszycie jest z milego w dotyku materialu,zdecydowalismy sie na pebble, bo bralismy caly zestaw razem z wozkiem elea, i baza do fotelika, nic mi tak zycia nie ulatwilo jak ta baza, i dziecko jest bezpieczniejsze :)

17

również kierowałam się testami bezpieczeństwa no i łatwością montażu, opiniami na necie- stanelo na pebble'u z maxi cosi i nie mogliśmy trafic lepiej :) swietny produkt :)

18

Rownież szukam fotelika bezpiecznego montowanego przodem takiego zaraz po nosidełku myślę że najlepiej jakby był do 18 kg

19

My wybraliśmy klippan kiss 2 plus. Jest w kategorii wagowej 0-18 kg więc pewnie do 3-4 lat wystarczy. Przy wyborze uwzględnialiśmy przede wszystkim to, że nasze auto ma 20 lat i krotkie pasy z tyłu. Szukaliśmy też czegoś montowanego i na isofix i na pasy, bo na pewno w ciągu czasu uzytkowania fotelika będziemy zmieniać samochód. Dodatkowo zależało nam na dobrej pozycji do spania (żeby nie leciała głowa). Tutaj jest możliwość trójstopniowej regulacji, co nam bardzo odpowiada bo jak mała zaśnie to sobie ją kładę ;)no i jak na rwf nie zajmuje dużo miejsca :)

20

Goki napisał/a:

Rownież szukam fotelika bezpiecznego montowanego przodem takiego zaraz po nosidełku myślę że najlepiej jakby był do 18 kg

Wybór jest duży... My mamy recaro optiafix a zdecydowaliśmy się na niego bo wcześniej mieliśmy recaro privia i w sklepie nam polecali bo miał dobre wyniki w testach i korzysta z tej samej bazy, więc udało się zaoszczędzić nie tracąc na bezpieczeństwie... Każdy fotelik jednak warto wcześniej przymierzyć...

Ludzie pragną cza­sami się roz­sta­wać, żeby móc tęsknić, cze­kać i cie­szyć się powrotem.

21

A mogę zapytać czemu szukacie koniecznie przodem? Słyszałyscie o tym dlaczego powinno się wozic dzieci tyłem do 4 roku życia? o Szwedzkim teście plus?

22

Słyszeliśmy, a dlatego decydujemy się na taki fotelik, bo chcemy widzieć dziecko w lusterku, a przy próbie przewożenia dziecka tyłem wpadało w histerię, dlatego chcemy kupić bezpieczny fotelik montowany przodem 9-18

23

Mysle, ze drogi fotelik nie jest rownoznaczny z dobrym fotelikiem. Przy jego wyborze nalezy sugerowac sie testami bezpieczenstwa, waga i wzrostem dziecka. I czy masz isofix w aucie (jesli nie to musisz szukac wsrod fotelikow, ktore mozna mocować tylko pasami samochodowymi). Teraz np. wozimy córkę w Nino Isofix, tj. przedział 9-36 kg. Fotelik ma homologację UE,dodatkową piankę amortyzującą i boczne wzmocnienie, więc wiem, że jest bezpieczny. Z innych funkcji- regulujemy jego pochylenie czy zagłowek. Ogolnie model godny polecenia i cieszymy sie z zakupu, bo dlugo szukalismy idealnego fotelika :)

24

Tak jak piszą, atesty i przede wszystkim  testy zderzeniowe :)

25

Jak kupować fotelik to tylko z dobrymi wynikami w testach zderzeniowych ADAC...

Ludzie pragną cza­sami się roz­sta­wać, żeby móc tęsknić, cze­kać i cie­szyć się powrotem.

26

Nie wiem czy tak latwo znalezc idealny fotelik. Na pewno trzeba sugerowac sie nie wiekiem, a wzrostem i wagą dziecka. Testy adac nie sa moim zdaniem tak istotne- woze corke w camo easy go, ktory ma unijna homologację i to rowniez jest bezpieczny fotelik, moze nawet wygodniejszy i solidniejszy od tych topowych marek zagranicznych.

Posty [ 26 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Jak wybrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018