Bezpieczne zabawki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Bezpieczne zabawki

Każda mama, kupując nową zabawkę dla dziecka, chce, by malec miał świetną rozrywkę i... nie zrobił sobie krzywdy.

Co dla Was oznacza pojęcie "bezpieczna zabawka"? Zwracacie uwagę na cenę, miejsce produkcji, ufacie atestom, sprawdzacie skład chemiczny, kierujecie się zaleceniem producenta, od jakiego wieku można się bawić daną rzeczą?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Bezpieczne zabawki

Co prawda etap zabawek jest już poza nami, ale nie na tyle, abym miała tego nie pamiętać wink.
Moje dziecko (co było dla mnie zaskakujące), choć zawsze żywe i ciekawskie, to jednak nigdy nie miało tendencji do wkładania wszystkiego do buzi, noska czy ucha, ale oczywiście i tak zawsze dostawało do ręki zabawki dostosowane do swojego wieku - na tę informację znajdującą się na opakowaniu zwykle zwracałam uwagę podczas zakupów. Nie miałam jednak hopla na punkcie skrupulatnego sprawdzania atestów czy składu chemicznego, bardziej bowiem polegałam na własnej intuicji i sprawdzonych markach. Pamiętam, że bardzo długo królował u nas Wader - zabawki niedrogie, ale trwałe, dobrze zrobione, bezpieczne - samochodziki, klocki i inne cuda. Nie ufałam za to wszechobecnej chińszczyźnie i - choć tania - nigdy nie została przeze mnie przytargana do domu. Przyznaję, że szlag mnie trafiał, kiedy jeden z dziadków, co prawda w dobrej wierze, ale co i rusz w podarunku przynosił wnusiowi jakieś paskudne, chińskie roboty i inne rupiecie, które nawet trudno nazwać zabawką - nie tylko strasznie tandetne, ale też zwyczajnie niebezpieczne.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

3

ja mam taki głupi nawyk że najpierw wącham coś ,jeśli jedzie mi chińszczyzną daję sobie spokój
drugi ena co patrzę to czy zabawka jest wytrzymała,jaki plastik jest,czy jakieś części mogą łatwo się oderwać
jednak z reguły zawsze kupuje jedną drogą zabawkę np.;klocki lego za 120 zł niż klocki podróby lego za 70 zł które wyrzuciłam bo się nie składały wcale
tak jak Olinka pisałam o wader klockach,mam je dla młodszego syna po starszym a róznica wieku to prawie 10 lat wiec wytrzymałe,polecam też klocki Mega Bolock też są i są

4

Powiem szczerze, że ja też nie sprawdzam składu chemicznego zabawek. Patrzę na zalecenia producenta co do wieku i sama oglądam zabawkę- to znaczy zwracam uwagę, czy jest dość trwała, czy nie ma jakiś ostrzejszych wykończeń itd. No i oczywiście nie zostawiam dziecka samego z tą zabawką (mała ma dopiero 6 miesięcy).
No i niestety nie mogę powiedzieć, że nie kupuję chińskich zabawek- bo prawda jest taka, że nawet markowe fisher price itd są made in china...

Karolina Anna 15/12/2012 
Alexandra 09/06/2014

5

Atest jest ważną rzeczą jeśli go nie ma to zabawka jest podejrzana. Tak jak Lena812 napisała że ja coś śmierdzi "chińszczyzna" to nie kupujemy. Ja mam zaufanie do zabawek sprawdzonych firm np Hasbro. Bawił się nimi mój syn teraz bawi się nimi moja córka a być może w przyszłości kolejny maluch będzie się nimi bawił:)
Dla mnie ważne jest to że zabawki są wytrzymałe i nie rozsypują się po upuszczeniu na podłogę. Cena gra tutaj drugorzędną rolę.

6

Moim zdaniem fajną i bezpieczną zabawką są klocki - o ile nie są one zbyt małe to nie ma zbytniego niebezpieczeństwa dla dzieci. Mówi się wprawdzie o toksycznych chińskich farbach, ale zostały one już zakazane w UE i co najwyżej występują w "lewych" klockach. Tak więc jeśli weźmie się na tyle duże klocki, żeby dziecko ich nie połknęło to można pozostawić dziecko sam na sam z taką zabawką...

7 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-11-06 18:45:55)

Jeśli komuś zależy na bezpiecznych zabawkach, to może tekturowe modele z link usunięty. Nie mają ostrych brzegów, najpierw trzeba je zgodnie z instrukcją złożyć. Fajna sprawa, tym bardziej, że wykonane są naprawdę z przywiązaniem do szczegółów. Mogą się podobać, a jeszcze jak się pomaluje smile W sam raz na drobny prezent okolicznościowy.

Tylko nowe złudzenia chronią nas od rozpaczy po stracie dawnych.

8 Ostatnio edytowany przez bajdocja (2015-07-02 19:17:31)

Warto zwracać uwagę na atesty zabawek, a także materiały, z których są wykonane. Zabawki powinny być także dopasowane do wieku dziecka.

9 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-03-21 17:41:54)

Ja zamawiam zabawki z spamerom dziękujemy i nie zapraszamy ponownie Jestem bardzo zadowolona. Świetna jakość, dobre ceny smile

10 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2020-01-15 20:21:35)

Dla strszych dzieci świetnie sprawdzi się długopis 3D. Wiem z doświadczenia bo ostatnio kupiłam długopis 3D plum! spam swojemu 9 letniemu chrześnikowi. Jest to bezpieczny i bardzo kreatywny gadżet

11 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2020-03-25 00:53:01)

Jeżeli chodzi o bezpieczne zabawki dla naszych pociech to zdecydowanie polecam spam  Korzystam z ich produktów i jestem bardzo zadowolona, mój szkrabek również.

[spam]

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018