BEZPIECZNE ODCHUDZANIE - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 30 ]

Temat: BEZPIECZNE ODCHUDZANIE

Czyż to nie dziwne, dlaczego tak wiele kobiet nie potrafi zachować stałej wagi po tym, gdy zakończą one się odchudzać? Na porządku dziennym w przypadku jakichś 80 % pań na całym świecie jest problem ponownego tycia po odstawieniu dietetycznych restrykcji, czyli tak powszechnie znany efekt jo-jo. Wydawałoby się, że raz wypracowane nowe nawyki żywieniowe pozostaną już na zawsze ? i że jeśli przyniosły nam one pozytywne rezultaty w postaci straconych kilogramów, to taki stan się utrzyma przez długi, długi czas. Niestety, niejednokrotnie po zakończeniu diety lub głodówki, a także z tytułu powrotu do dawnego trybu odżywiania, wiele osób nie tylko odzyskuje wszystkie zrzucone wcześniej fałdki, ale również przybiera nowych ? tych, których wcześniej nigdy nie posiadał. Dlaczego tak się dzieje?

Każda rygorystyczna głodówka lub bardzo niskokaloryczna dieta doprowadzają do tego, że nasz metabolizm pracuje coraz ciężej i wolniej. Owszem, początkowo tracimy sporo na wadze, ale jest to spowodowane głównie traceniem przez nas wody. Wówczas wielu popada w przesadzoną euforię, która jednak szybko zostaje mocno ostudzona poprzez fakt, że z czasem pozbywanie się kilogramów postępuje już coraz wolniej, aż w końcu proces ten zostaje całkowicie wstrzymany. Dzieje się tak dlatego, iż w trakcie stosowania tego typu diety lub wręcz głodówki, organizm przerzuca się na tryb awaryjny, gromadząc tym samym żelazne zapasy tłuszczu i energii, zanim ulegnie on całkowitemu wycieńczeniu. Stąd Mitochondria nie napędzają mechanizmu przemiany materii tak, jak należy. Nic dziwnego, gdyż nasz mądry organizm po prostu dba o to, byśmy siebie zwyczajnie nie wykończyli fizycznie. Nie dość, że tracenie wagi staje w pewnym momencie zupełnie w miejscu, to do tego jeszcze dochodzą charakterystyczne napady wilczego głodu, gdyż komórki domagają się w ten sposób nowej porcji tak przecież potrzebnej im energii.

Wszystkich, ktorzy sa w trakcie lub tez planuja odchudzanie, chcialabym namowic do konsultacji ze specjalista. najbezpieczniejsza dieta jest taka, ktora dostosowana jest do indywidualnych wymagan organizmu i nie powoduje wycienczenia, a na pewno do grona takowych nie mozna zaliczyc roznych cud-diet publikowanych w kolorowych czasopismach.. z tego wzgledu i w trosce o zdrowie, radze udac sie na wizyte do lekarza. pozdrawiam i zycze rozsadnych decyzji w dziedzinie odchudzania

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: BEZPIECZNE ODCHUDZANIE

Tak, tak do lekarza ... Ja poszłam do swojego rodzinnego i prosiłam, żeby mi pomógł. Wtedy właśnie rzuciłam palenie i miałam ogromny apetyt na wszystko a szczególnie na słodycze. Jak zaczynałam jeść to nie wiedziałam kiedy skończyć. Nawet w nocy zdarzało mi się wstawać i jeść. Mój lekarz popatrzył na mnie i powiedział: no to jak widzi pani w czym problem to proszę starać się ograniczać, dzielić jedzenie na mniejsze porcje itp.... Ręce mi opadły- takiej porady się nie spodziewałam. Nie pomógł mi , po prostu zbagatelizował mój problem. A my przecież nie musimy wszystkiego wiedzieć na temat medycyny i leków.Tacy są u nas lekarze...

Życie ciągle płata mi figle. Myśli, że mam dość sił by iść ciągle pod wiatr...
...A ja mam już oczy pełne piasku, nie widzę nic...

3

Masz rację ewaq - ja też miałam podobny problem. Jestem za gruba, mam z tym problemy od urodzenia i radziłam się wielu lekarzy. Wiecie co powiedziała mi moja ostatnia lekarka ? NA mój problem otyłości powiedziała " tyle dzieci umiera w afryce a pani tu mi smęci z takim problemem, puszyste teraz mają powodzenie" Chyba u starych dziadków mają to powodzenie !!! Ci lekarze są beznadziejni.

4

Lekarze wcale nie pomagają!Moja znajoma miał problem z zaparciami, posłża do lekarza, ten wysłał ją do dietetyka, dietetyk ocenił że odzywia się idealnie(owoce, warzywa, ryby, sery, nabiał), i dalej została ze swoim problemem!Metodą prób i błędów udało jej się zmniejszyć dolegliwości! A Tobie ewag polecam chrom, na ten apatyt na słodycze. Chrom skutecznie łagodzi objawy hipoglikemii (niedocukrzenia) czyli spadku stężenia glukozy we krwi, któremu, oprócz innych objawów, towarzyszą m.in. napady wilczego głodu.
Źródłami chromu są: drożdże, kasze i płatki, pełnoziarnisty chleb, ser jaja, chude mięso, ryby.

5

a ja polecam sport, nie ma nic lepszego- mi pomogło smile

6

Mam znajomego, który miał bardzo dużą nadwagę. Wiele razy podejmował próby odchudzania, ale z marnym efektem. W końcu udał się do poleconego przez swojego  kuzyna dietetyka. Ten po przeanalizowaniu wszystkich jego wyników badań ułożył dla niego dietę. Do tego dał ziółka do picia 5 razy dziennie. Jedna wizyta kosztowała  100 zł, ale osobno płaci się za zioła - 200 zł i za dietę - 200 zł. Ale za to jaki efekt... 19 kg w dwa miesiące. Znajomy twierdzi, ze zioła sprawiały, że nie czuł głodu ...

7

za taką kasę to i ja głodu bym nie czuła - bo już na nic innego by mnie nie stać było, na zachcianki by już nie starczyło....:)

8 Ostatnio edytowany przez patunia28 (2008-07-07 23:53:58)

coś w tym jest, że już by na nic innego nie starczyło... choć z drugiej strony... masz przynajmniej pewność, że jest to zdrowy sposób na zrzucenie kilogramów... ja póki co staram się z głową oczyścić, później wezmę sobie jakąś dietkę redukującą tłuszcz... z resztą znalazłam stronę na której można poprosić o poradę dietetyka on-line zupełnie za free i muszę przyznać, że jest osoba kompetentna smile zobaczymy... za bardzo kocham jeść żeby się głodzić wink

Nie stój nad kwiatem z konewką i batem - to na nic!

9

podaj adres tej strony, chętnie skorzystamy i  my wink

10

proszę bardzo smile
www.schudnijmy.pl
co prawda trzeba się zalogować, ale wszystko jest za free smile prócz porad dietetyka można znaleźć tam również świetne zestawy ćwiczeń (polecam dla leniuszków wink ) oraz diety smile
a póki co się żegnam i trzymam kciuki za waszą walkę wink i swoją też wink
do "przeczytania" za jakieś 2 tygodnie big_smile

Nie stój nad kwiatem z konewką i batem - to na nic!

11

Tyle razy juz slyszalam pochlebne opinie o zwalczaniu problemow z nadwaga czy otyloscia przy pomocy dietetyka. Mysle, ze jesli ktos stosuje sie do jego "instrukcji' indywidualnych dla kazdej osoby to jest to najlepszy sposob na utrate wagi.

12

Ja staram sie ograniczać ale czy ja wiem jak się zapycham owocami, czy to dobrze czy źle? Fajnie byłoby otrzymać jakies porady od osoby, która sie na tym zna...

13

Ja byłam na stronce schudnijmy.pl o której tutaj wspominacie i muszę powiedzieć że znalazłam naprawdę sporo rad związanych z odchudzaniem, porady dietetyka oczywiście też znalazłam i zastanawian się nad wypróbowaniem jeden z duet którą znalazłam na stronce! Naprawdę warto przejrzeć!

14

ja wlasnie zamierzam sie odchudzac niedlugo,tak za 2 miesiace,bo po zimie organizm jest oslabiony,ale wydaje mi sie,ze bede wszytsko jadla,tylko 'z glowa' i w rozsadnych ilosciach.Oczywiscie trzeba wykluczyc slodycze i moja ukochana kawe....

15

jak czytam wasze posty to przez chwilę wierzę ,że i dla mnie istnieje nadzieja na schudnięcie, ale moim problemem jest -BRAK SILNEJ WOLI(charakteru)i oczywiście lenistwo.Spróbuję od jutra- może i mnie się uda?!!

16

Mam to samo nieśmiała. Zawsze zaczynam od pon i nic z tego we wtorek moja dieta ulega w gruzach big_smile

17

Dziewczyny, nie zaczynajcie nigdy nic od jutra,  czy przysłowiowego poniedziałku. Zaczynajcie od dziś. A to jest pierwszy krok do sukcesu.

18

Popieram słowa Landy.Życzonka najpiękniejsze z okazji Urodzin i wielki bukiet kwiatów.
http://www.obrazki.info/obrazy/163946461.jpg

19

Dziękuję Selena za życzenia i piękny bukiet, pozdrawiam

20

A można wpaść na szampana?

21

Zapraszam, mieszkam w Wielkopolsce, niedaleko najstarszego miasta Kalisza.

22

Dziękuję,trochę daleko.Ja jestem spod Krakowa.

23

karina1 napisał/a:

Ja staram sie ograniczać ale czy ja wiem jak się zapycham owocami, czy to dobrze czy źle? Fajnie byłoby otrzymać jakies porady od osoby, która sie na tym zna...

Owoce dobrze jest jeść, ale te w niskim indeksem glikemicznym....ja jednak bardziej od owoców polecam warzywa.

"Babę zesłał Bóg, raz mu wyszedł taki cud...."

24

Wydaje mi się, że przy odchudzaniu najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Oczywiscie, osoby, które mają do tego wskazania - czyli na przykład problemy ze zdrowiem powinny skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub dietetykiem, ale nie uważam, zeby było to konieczne w przypadku osób zdrowych.

Istotne jest natomiast to, jaką dietę wybieramy - w końcu nieprawidłowo zbilansowana może przysporzyć więcej szkody niż pożytku i sprawic, że konsultacja z lekarzem stanie się konieczna. Warto zastanowić się nad dobrym planem żywieniowym (polecam na przykład dietę strukturalną z intensywniejszymi, ale nie wyniszczającymi programami odchudzania weekendowego) a nie gwałtownie przestawiać na głodówki lub tak zwane diety cud. W końcu dobra dieta to nie wyjątkowy stan, który musimy konsultować z lekarzem, ale coś, co powinno stać sie naszym zdrowym nawykiem.

25

Zacznijmy od tego, że słowo dieta oznacza sposób żywienia. W tym rozumieniu każdy z nas ma jakąś dietę. Powinniśmy  kłaść duży nacisk na to, co jemy. To, jak wyglądamy, w dużej mierze wynika z tego, jak się odżywiamy i żadna skrajność nie jest tutaj wskazana. Jeśli odżywiamy się prawidłowo, to piękniejemy ? mamy lśniące włosy, zdrową skórę i paznokcie. Nawet jeśli mamy zgubić parę centymetrów  tu i tam, niewskazane są reżimowe diety, które w przyszłości zemszczą się na naszym wyglądzie, a my nie będziemy mogły zapanować nad swoim organizmem.

26

witam,
weszłam na ten wątek bo pamiętam jeszcze jak ja miałam problem z nadwagą po urodzeniu dziecka i strasznie trudno było mi się zacząć odchudzać ale ograniczyłam słodycze wręcz je prawie wyeliminowałam jadłam regularnie 4 posiłki po 18 już nic ostatni to były warzywa lub owoc zaczęłam ćwiczyć ale spokojnie systematycznie zwiększając intensywność i ilość ćwiczeń a do tego trzeba pamiętać że nasz mózg nie umie negować więc jak mówimy że nie będziemy jeść słodyczy to on nie rozumie trzeba zmienić formę informacji uwierzcie mi że te wysiłki pomogły po2 miesiącach ważyłam mnie niż przed ciążą

27

Patunia28 ten portal jest bezkonkurencyjny jeżeli chodzi o pomoc w prowadzeniu zdrowego trybu życia.Mi się bardzo przydaje w wynajdowaniu nowych ćwiczeń i porad żywieniowych.Teraz wymieniam się z koleżankami z tego portalu moimi doświadczeniami.Założyłyśmy drużynę i bierzemy udział w konkursie.Przyjemne w pożytecznym.Oby więcej takich portali i więcej takich inicjatyw jak SCHUDNIJMY RAZEM!

Piękno jest tym, co czujesz wewnątrz i co odbija się w twoich oczach

28

Osoba która założyła wątek ma w pełni racje... diety cud to coś okropnego, jak ktokolwiek przy zdrowych zmysłach może wierzyć że schudnie 15kg w 15dni jak wrzucał na siebie te 15kg nawet i dwa lata... jeśli całe życie ktoś miał za dużo kilogramów to nie zrzuci z siebie tego w dwa tygodnie czy w miesiac... a nawet jesli to potem szybko dostanie dwa razy tyle wink wiec konsultacja z lekarzem, systematycznosc i co wiecej-cierpliwosc wink zycze powodzenia wszystkim na dietach smile

29

madziorala napisał/a:

Osoba która założyła wątek ma w pełni racje... diety cud to coś okropnego, jak ktokolwiek przy zdrowych zmysłach może wierzyć że schudnie 15kg w 15dni jak wrzucał na siebie te 15kg nawet i dwa lata... jeśli całe życie ktoś miał za dużo kilogramów to nie zrzuci z siebie tego w dwa tygodnie czy w miesiac... a nawet jesli to potem szybko dostanie dwa razy tyle wink wiec konsultacja z lekarzem, systematycznosc i co wiecej-cierpliwosc wink zycze powodzenia wszystkim na dietach smile

jesli jest ktos nastawiony na diete i ma troche samozaparcia do sogniecia celu i chce bc na diecie np 3 m-ce zeby schudnac 20- 30 kg to polecam herbalife! chcialam sie podzileic z wami, moje drogie, wiadomoscia, ze jestem na herbalife!! uwazam ze jets to nasjlepsza dieta, ktora dostaccza organizmowi wszystkich najwazniejszych witamin i pierwiastkow, ktorych w zwyklej diecie nie jestesmy w stanie dostarczac! dodatkowo efekt jest gwarantowany!! i samopoczucie swietne! rano nie budze sie zmeczona, nie mam problemow z zasypianie, poprawia mi sie cera i mam wiecej ochoty do zycia!

probowalam sporo diet, specyfikow z apteki (ktore nie daja zadnych efektow), nawet sporo kasy wydalam na zabiegi w salonie. wszysko po to by pozbc sie zbednych kg... nie przynioslo to rezultatow! tak wiec siegnlasm -po stary, i jak dobry herbalife!!!  bylam  na tej diecie kilka lat  temu i mialam efekt!! teraz rowniez jestem na tej diecie i ofekty sie nie artwie, pomimo tego ze waga na razie nie leci w dol po uprzednio zgubionych 3 kg. nie martwie sie poki co, bo widze ze chudne w cm i cellulit mi sie zmniejsza ))))) i czekam spokojnie!! na 1 puszce zasmierzam schudnac 8 kg! goraca polecam produkty tej firmy, bo jest to odzywianie komorkowe! wszyscy przeciwnicy myla sie bardzo co do tej diety. moja ciotka jest przeciwniczka okropna.. byla na niej 3 tyg i odstawila ja, bo prawda jest taka ze kocha nie jesc a zrec... a jesli ktos sie psychicznie nie nastawi,ze czas cos zmieni c w zyciu i jesc toche zdrowiej to nigdy nie schudnie!tak wiec ciociu!jedz dalej cisatka z kremem i mow,ze chudniesz... ;] a ja chudne naprawd:)))

Posty [ 30 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021