Dlaczego faceci nie chcą utrzymać kontaktu z byłą? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Dlaczego faceci nie chcą utrzymać kontaktu z byłą?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1

Temat: Dlaczego faceci nie chcą utrzymać kontaktu z byłą?

Jestem tu zupełnie nowa ale postanowiłam napisać, bo od jakiegoś czasu strasznie biję się z własnymi myślami. Kiedyś byłam z chłopakiem dobre 3 lata, co jest dość długim okresem czasu jeżeli chodzi o szczenięcą miłość. Tak, on był moją pierwszą miłością. To było też dosyć dawno, ostatecznie rozstaliśmy się 3,5 roku temu. I na dobrą sprawę od tamtego czasu nie mam z nim żadnego kontaktu. Ok, wcześniej nie było to dla mnie problemem, bo wiedziałam, że potrzebuje czasu, żeby się "odkochać", zresztą ja też tego potrzebowałam, bo wspólnie podjęliśmy decyzję o rozstaniu "bo oboje się zmieniliśmy, to już nie jest to samo i za dużo rzeczy mi w tobie przeszkadza".
Teraz bardzo rzadko się widujemy (tzn. mijamy na ulicy), co prawda jesteśmy sąsiadami ale ja tygodniami mieszkam w innym mieście i tylko na weekendy przyjeżdżam do rodzinnej miejscowości. Mam nadzieję, że z grubsza naświetliłam historię a teraz na czym polega mój problem.

Otóż za każdym razem, kiedy już mijamy się na tej ulicy, kiedy zobaczę go gdzieś tam w oddali, to serce skacze mi do gardła a ciśnienie maksymalnie przyspiesza. Jedyne do czego się ograniczamy, to do skromnego "cześć" i tyle. Jakby nigdy nic nas nie łączyło. A ja chciałabym zwyczajnie porozmawiać, dowiedzieć się co u niego, po prostu jestem ciekawa jak mu się żyje. I nie mogę zrozumieć dlaczego to jest dla niego takie trudne. Mój następny chłopak i już też eks powiedział mi prawie na wstępie, że on nie potrafi po rozstaniu rozmawiać z eks. Po prostu tego nie robi i już (Może na szczęście dla mnie, jednak nie jeśli chodzi o tego pierwszego). Co jest w tym takiego trudnego? Faceci nie mają ochoty porozmawiać z osobą, z którą kiedyś ich tak wiele łączyło? Chciałabym do niego zagadać i umówić się na zwykłą rozmowę przy kawie ale boję się, że usłyszę "to nie jest dobry pomysł", "po co?" albo "nie mam ochoty".

I to jest moje główne pytanie: Dlaczego faceci tak bardzo chcą odciąć się od swojej byłej i traktować ją tak jakby nigdy jej nie było??? Dlaczego nie chcą utrzymać kontaktu? przecież nie chodzi mi o wielką przyjaźń, tylko o zwykłą rozmowę raz na jakiś czas.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dlaczego faceci nie chcą utrzymać kontaktu z byłą?

A skąd my mamy wiedzieć dlaczego TWOI eks nie chcą rozmawiać ze swoimi byłymi? Bo żadnej odgórnej zasady nie ma, że wszyscy faceci nie chcą utrzymywać takich kontaktów. Znam dziewczyny, które ograniczają się w stosunku do eks do tego zdawkowego "cześć" i znam facetów, którzy pozostają z byłymi dziewczynami na stopie niemal przyjacielskiej.

U Ciebie natomiast bardzo rzuca się w oczy "ja chciałabym". Tobie na jego widok podnosi się ciśnienie, dla niego możesz być całkowicie obojętna. Ty byś chciała wiedzieć co u niego, jego może to nic nie obchodzić - podobnie jak może nie interesować go co się wydarzyło w życiu koleżanki z podstawówki. Różni ludzie w różny sposób podchodzą do relacji.

3 Ostatnio edytowany przez Margolinka (2013-03-25 23:12:50)

K406, myślę że jest tak dlatego, że kończąc jakiś rozdział w swoim życiu, chcą go zakończyć definitywnie. Dziewczyny bardziej emocjonalnie podchodzą do takich spraw. Sama piszesz, że "serce Ci podskoczyło, że ciśnienie przyspieszyło..." Faceci właśnie tego wolą unikać, nie chcą wzbudzać w sobie starych wspomnień, skoro to już minęło i nie wróci, bądź nie chcą aby wróciło.
Dziewczyny ciągnęły by taką znajomość, nawet gdyby je to kosztowało wiele wysiłku... bo tak już niektóre dziewczyny mają... Faceci nie lubią się "dręczyć", więc unikają takich sytuacji. To wszystko. Przynajmniej według mnie.
Oczywiście nie jest to regułą...bo nie każdy facet tak się zachowuje.
Może wypowie się jakiś facet... smile

"Mądrego widać, głupiego słychać."

4

To działa w dwie strony drogie Panie. Ja tak samo mogę zapytać się was czemu wy nie chcecie. Mój prawie 7 letni związek zakończyła ona. Nie chciała żadnego kontaktu i do tej pory nie mamy kontaktu. Ja do niej próbowałem coś napisać, ale dostało mi się na wejściu, że ją szpieguję i inne ceregiele. Zaraz będzie 4 miesiąc szedł i próby kontaktu z jej strony nie było. To czy chcemy mieć kontakt zależy chyba od człowieka. Nie można generalizować. Osobiście jako facet czy chciałbym tego unikać hmm nie chciałem na początku, ale teraz jak ją zobaczę to po prostu ją oleję i tyle, chyba że nie będzie wyjścia "cześć" i w długą. Nie mam o czym rozmawiać z kobieta, która mnie rzuciła. Mam inne podejście niż u ciebie. Ja swoją jeszcze trochę kocham, ale to raczej litość za jej głupotę. Więc nie ma tak, że każdy taki jest. Dużo zależy chyba od tego w jakich warunkach się rozstaliście. A może dalej kocha ? A może w ogóle nie kochał i po prostu dla niego nie ma to żadnej wartości.

THE PERFECT LI(F)E IS WAITING FOR YOU.

5

Nie każdy facet się tak zachowuje. wszystko zależy od tego co was łączyło i dlaczego się rozstaliście. Ja z jenym z moich byłych nawe nie chce o nim słyszeć i nic wiedzieć. Nawet jakgo widzę na ulicy to się odwracam żeby mnie nie widział i żeby mi częsc nie mówił, a on raczej nie widzi w tym nic złego żeby ze mną sie kolegowac a jest tak dlatego , że bardzo się na nim zawiodłam i strasznie cierpiałam po rozstaniu. Z drugim z kolei jestem na stopie mozna powiedziec przyjacielskiej. Nie jesteśmy już razem 3 lata, ale cały czas w kontakcie . Oczywiście na początku tak nie było , bo kontakt zerwałam, ale z biegiem czasu jakoś przeszła złość i to on chciał utrzymywać kontakt. Teraz można powiedzieć , że mam od niego to czego cały czas oczekiwałam jak byliśmy razem- czyli mogę na niego liczyć w każdej sytuacji i w każdej chwili mogę do niego zadzwonic jak potrzebuję pomocy. Tak więc nie każdy jest taki, że nie chce utrzymywać kontaktu. Kiedyś byłam z chłopakiem co prawda nie bardzo długo ale jakis rok - rozstaliśmy się a pozniej byłam na jego weselu smile Tak że nie ma na to reguły. Są osoby z którymi chcemy utrzymywać kontakt i są takie o których chcemy zapomnieć

przygarnij kropka...

6

Ciekawy temat...

Moj ex narzeczony zerwal ze mna, po czym przez ponad rok sie nie ozdywal. Pozniej zaczal pisac itp. Ale ja sama niegdy sie do niego juz nie odezwe. Byloby to dla mnie upokarzajace.

Pamietam tez ze mIalam  chlopaka w liecum, zerwalam z nim, i automatycznie nie chcial mnie znac. Nastepny chlopak zachowal sie nieelegancko i mnie robil w balona i sie rozstalismy...  poczym jak sie widzimy na ulicy, to udajemy ze sie nie znamy...

Z ostatnim chlopakiem, sie rozstalam 5 miesiecy temu. Nie pasowal mi i mnie kontrolowal. Po rozstaniu mnie przesladowal, wiec nie chce sie z nim wiecej kontaktowac

Wydaje mi sie ze ludzie czuja sie niezrecznie, czasem zachowali sie zle i o tym wiedza i nie umieja spojrzec drugiej osobie w oczy.
Tak w zasadzie to z zadnym z ex chlopakow  ( nawet po kilku latach zwiazku ) na dzien dzisiejszy nie utrzymuje kontaktu.

Ka406,

Moze twoj ex czuje ze jestes w nim nadal zakochana, i nie chce rozbudzac w tobie mocniejszych uczuc???

generalnie skoro masz motylki w brzuchu, to lepiej dla Ciebie jak sie z nim nie spotkasz.

Pozdrawiam

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Dlaczego faceci nie chcą utrzymać kontaktu z byłą?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018