Groźby od byłego partnera (obcokrajowca) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Groźby od byłego partnera (obcokrajowca)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 28 ]

Temat: Groźby od byłego partnera (obcokrajowca)

Witam
Ponad miesiac temu rozstalam sie ze swoim partnerem, jest muzułmaninem. Na początku wszystko było ok, pozniej zaczał mnie ponizac, zdradzac. Odeszłam od niego ale od tego czasu wydzwaniał ciagle nawet jego rodzina. Teraz zaczeły się grozby, mowi ze nie boi sie policji ani imigracyjnego (został wywalony ze studiów i nie ma pobytu) policja złapała go kilka razy ale po sprawdzaniu go przez dwie godziny puszczali go wolno , wydzwania w dzien ale zwlaszca w nocy. Mam w domu starszą, schorowaną osobę , która o niczym nie wie i boje sie o jej zdrowie, owlasne zycie tez. On ma kolegow podobnych do niego wiec tez obawiam sie ze oni mogliby cos zrobic. Wiem do czego jest zdolny boje sie o zycie swoje i rodzinym. jednak poje sie konsekwencji z pojscia na olicje...
prosze o pomoc

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Groźby od byłego partnera (obcokrajowca)

Magda - nagrywaj rozmowy telefoniczne, ktore on wykonuje. Staraj sie zebrac jak najwiecej dowodow jego grozb.
To sa czyny karalne, nie tylko w stosunku do obcokrajowcow.
Pozostaje Ci tylko policja, innych rozwiazan nie ma. Musisz zlozyc oficjalne zawiadomienie.
W drastycznych przypadkach policja obejmuje ochrona, ale czy Twoj bedzie sie do tego kwalifikowal - to juz ich rozeznanie sprawy.
Nie ma co czekac - nic innego w tej kwestii nie da sie zrobic.

3

Nie ma sie nawet nad czym zastanawiac.nagraj rozmowe z pogrozkami i na policje ustal tam jak mozesz im na biezaco przesylac kolejne nagrania,dobrze by bylo aby Cie poinformowali o terminie jego przesluchania abys na pare dni mogla sobie zakwaterowac u siebie jakiegos mena,nie probuj dzialac na wlasna reke typu jakis znajomy komandos bo z tego sie zrobi jatka.Badz ostrozna i przewidujaca,zmiana nr tel nic nie da,pojawi sie pod drzwiami,lepiej niech sie wygada -beda kolejne dowody.Grozby sa karalne,a wydalenie z kraju bardzo mozliwe tez.

4

czym moge to nagrac? nie mam znjomych... nie mam gdzie pojsc... myslełam zeby zadzwonic do jego rodziny i to moze pomc., jego koledzy to tez desperaci sa zdolni do wszystkiego obawiam sie rowniez ich

5

Myślę ,że powinnaś nagrać właśnie taka rozmowę, bo to najlepszy dowód. Sprawdź jak w twoim telefonie wlącza się taka opcję i nagrywaj. A policji się nie bój, oni są po to by Ci wlaśnie pomóc.Zgłoś i zobacz co Ci powiedzą

6

Jak w telefonie nie masz takiej opcji to zamien sie z kims telefonami na jakis czas,pozycz dyktafon albo kup.Polecam Sony recorder UX-300 posiadam taki jest ok kupilem w sklepie,na necie sadze ze 250-280 moze sie naprawde przydac w Twojej sytuacji.A jego koledzy?Prowodyr jest najwazniejszy,zalezy duzo od zaangazowania sie policji- ostatnimi laty naprawde sie staraja i w sytuacji pdejrzenia o zagrozeniu zycia czy zdrowia jestem pewny ze beda konkretnie dzialac.Nie jestes sama,popros kolezanki o pomoc,one maja znajomych,w takiej sytuacji napewno mozesz liczyc na wsparcie.

7

boje sie nawet wykonac malego krogu bo on jest bardzo agresywny, mysle zeby powiedziec jgo rodzinie ze jezeli nie przestanie to pojde na policje, co jest ostatecznoscia. osoby z rodziny nie chca mi pomoc...

8

Zrobisz jak uwazasz,bardzo trudno jest doradzac w takich sytuacjach,moje podpowiedzi traktuj jako ewentualne rozwiazania.Tel do Jego rodzicow?Scenariusz moze byc nastepujacy,rodzice oddzwaniaja,on zaczyna goraczkowo myslec jak Cie zastraszyc abys nie poszla na polcje z doniesieniem.Moze wybierz sie na policje najpierw o porade,sa tam madrzy ludzie ktorzy znaja takie przypadki,zacznij od tego najpierw.

9

powiedzieli zebym poszła na komisariat ale ja sie boje... nie wiem co robic.. ja wiem ze jak go zglosze to sie zle skonczy on czuje sie i praktycznie jest bezkarny ma nakz wyjazdu a go nie wywalaja od chyba roku

10

Wybierz sie z zaznaczeniem ze przyszlas po porade,pozniej podejmiesz decyzje

11

co mam zrobic, boje sie wychodzic na ulice, boje sie byc we wlasnym mieszkaniu bo rodzina nie wezmie mojej strony.. to dla mnie zle to sie skonczy

12

Dalas sie zaszczuc.Na policje po porade,maja tam napewno psychologa.A z rodzina sie dogadaj jakos,na pewno sie da,trzeba tylko chciec i probowac.

13

Magda nie bój się tylko idź na policję,przecież cię tam nikt nie ugryzie. Opowiedz całą sytuację a oni ci doradzą. Ja też się kiedyś bałam policji a teraz uważam ze wlaśnie po to są by pomagać w takich sprawach. A przy okazji dobrze by było sytuację czymś poprzeć czyli nagrania. Bo najlepiej mieć dowody

14

Dziewczyno - sa dwie opcje
Albo sie z tym godzisz,
albo cos z tym robisz.
Jak chcesz cos z tym zrobic - to rob jak tutaj Ci napisano. Innej mozliwosci nie ma.
Boisz sie wychodzic sama na ulice - wezwij taksowke i jedz na komisariat.

Telefony do jego rodziny - nic nie dadza. Pewnie taki sam sposob myslenia. Jego zachowanie z powietrza sie nie wzielo.

I nie mow co masz zamiar zrobic - tylko to rob.

15

betina2 napisał/a:

Dziewczyno - sa dwie opcje
Albo sie z tym godzisz,
albo cos z tym robisz.
Jak chcesz cos z tym zrobic - to rob jak tutaj Ci napisano. Innej mozliwosci nie ma.
Boisz sie wychodzic sama na ulice - wezwij taksowke i jedz na komisariat.

Telefony do jego rodziny - nic nie dadza. Pewnie taki sam sposob myslenia. Jego zachowanie z powietrza sie nie wzielo.

I nie mow co masz zamiar zrobic - tylko to rob.

boje sie ze ktos z jego znajomych sie zemsci bo znam tych ludzi, pozatym ktos z rodziny moze przyjechac a raczej na pewno to zrobia, wiedza gdzie mieszkam

16

Magda - juz chyba nikt nic madrzejszego Ci nie napisze.
Jezeli bedziesz sie nakrecac co zrobi jego rodzina lub koledzy, to nie ruszysz z miejsca.

Pozostaje jeszcze sie gdzies wyprowadzic, zmienic telefony, nikomu nie dawac nowego adresu.... Tylko nie wiem jakie masz mozliwosci ku temu

17

Lepiej wyjdz z domu na ten komisariat bo mozulmanska rakieta w niego zarez trafi.

18

betina2 napisał/a:

Magda - juz chyba nikt nic madrzejszego Ci nie napisze.
Jezeli bedziesz sie nakrecac co zrobi jego rodzina lub koledzy, to nie ruszysz z miejsca.

Pozostaje jeszcze sie gdzies wyprowadzic, zmienic telefony, nikomu nie dawac nowego adresu.... Tylko nie wiem jakie masz mozliwosci ku temu

obecnie mozliwosci brak...

19

strasznie sie boje wykonac jakikolwiek ruch...

20

to sie przestan bac

21

Magda - tak gadac to sobie mozemy do Swiat Bozego Narodzenia, albo innego Ramadanu................
Albo , albo ....

22

znam tych ludzi sa zdolni do wsyzstkiego daletgo sie waham boje sie o ZYCIE on jest chory spychicznie

23

no to już wiemy.
Ale co zmierzasz zrobić żeby uwolnić się od strachu i od niego ?

24

to jest naprawde skomplikowana sprawa, znam tych ludzi moga latami sie mscic... teraz przysyłam mi "słodkie" smsy wiem ze tylko udaje bo ma swiadomosc tego co do mnie wysyłała i mowil... ale jak to pan z policji mi powiedział "słowo przeciwko słowu" zastanawiam sie co czynic, boje sie wychodzic z domu

25

Przede wszystkim nie napisałaś gdzie jesteś. W Polsce? U niego w kraju?
Jeśli w Polsce to może sobie na twarz na.....sikać....
Nie masz się co bać. W Polsce sa inne realia,skoro on zyje swoimi,niech spada do swojej kolby...
Magdo dżun smile Wytrwasz smile Nie daj się mu zastraszyć smile

Ludzie dzielą się na: tych chorych psychicznie i tych jeszcze nie zbadanych.

26

jestem w polsce on mieszka pol godziny drogi ode mnie.  policja juz go łapała i sprawdzali dokumenty ale konczyło sie tylko słowami "dobra idz" wczoraj zadzwoniłam na komisarjat i usłyszałam , ze to jedynie "słowo przeciwko słowu" . nie wiem jak mozna luzno puszczac osobu ktora ma juz nakazy wyjazdu, oni tego nie weryfikują na słowo wieżą, że ktos wyjechał jak wcale tego nie zrobił!

27 Ostatnio edytowany przez DodoMashallah (2013-03-16 11:52:18)

w jakim miescie mieszkasz? Powiedz mi to przyjade, bo mam kolegow muzulmanow to pogadamy razem z nim. Jakiej jest narodowsci?

"Only the educated are free" - Epictetus

Posty [ 28 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Groźby od byłego partnera (obcokrajowca)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018