Lecznicza moc dębu na stany zapalne, schorzenia skórne i bladość skóry - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Lecznicza moc dębu na stany zapalne, schorzenia skórne i bladość skóry

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1 Ostatnio edytowany przez Samantha (2009-05-18 13:36:59)

Temat: Lecznicza moc dębu na stany zapalne, schorzenia skórne i bladość skóry

Może trudno w to uwierzyć, ale potężne dęby należą do tej samej grupy roślin co rumianki i niepozorne pierwiosnki.Moja prababcia i babcia przyrządzała z dębu lekarstwa na biegunki, wrzody i krwotoki żołądka, obrzmiałą śledzionę czy zapalenie gardła. Dąb i jego właściwości wydają się być dzisiaj zapomniane - a przecież dąb to moc garbników i niesamowite wręcz działanie bakteriobójcze, antynowotworowe i przeciwwirusowe. W korze dębowej znajduje się 20 proc garbników, ale najwięcej ich jest w tzw galasach dęianki czyli naroślach na liściach dębowych.

Odwar - działa na wiele schorzeń. Najlepiej sporządzić go z kory dębowej kupionej w aptece czy zielarni. Łyżkę stołową zalewamy szklanką wody. Gotujemy 15 minut pod przykryciem, po czym odstawiamy na 5 minut. Przecedzamy. Przelewamy do ciemnego , szklanego naczynia. Można go przechowywać 24 h.

Na odmrożenia i trudno gojące się rany stosujemy okłady z odwaru kory
W stanach zapalnych jamy ustnej i dziąseł, płukany usta rozcieńczonym odwarem (łyżka na szklankę wody )
W przewlekłych schorzeniach skórnych stosujemy kąpiele - : odwar z 3 łyżek kory wlewamy do 1/2 wanny wody.

Kąpiele z kory dębu brązujące naturalnie skórę
Wszystkim kobietkom chcącym mieć ładny kolor skóry, ale unikającym słońca, polecam taką oto brązującą kąpiel z dębu. Kąpiel musi trwać 20 minut i tzreba ją robić raz w tygodniu, dla podtrzymania efektu. Oto porcja na jedną kąpiel :200 gr kory dębu, 100 gr lawendy, 50 gr kwiaty lipy, 50 gr rumianku , 20 ge liści orzecha włoskiego. Gotujemy to wszystko w 4 litrach wody przez 30 minut i wlewamy do wanny.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Puma (2009-05-18 23:47:43)

Odp: Lecznicza moc dębu na stany zapalne, schorzenia skórne i bladość skóry

Koniecznie wypróbuję tą kąpiel z dębu. Nigdy o czymś takim nie słyszałam, a mam bladą skórę i nie lubię się opalać. Mam nadzieję, że zadziała.

3

Odp: Lecznicza moc dębu na stany zapalne, schorzenia skórne i bladość skóry

Ciekawa jestem czy Puma wypróbowała kąpieli i czy się stała mulatką ?

Faktycznie nie miałam pojęcia o tak szerokim spektrum działania dębu. Należy jednak wspomnieć, że są również przeciwwskazania :
nie można stosować kory dębu przy wysokim ciśnieniu, niewydolności serca, chorobach zakaźnych z wysoką temperaturą, a także przy rozległych oparzeniach.

Ktoś z was wykorzystał leczniczą moc dębu ?

" Miłość jest o posiadaniu, pożądanie o chceniu . Pożądanie jest wyrazem tęsknoty, dlatego wymaga ciągłej nieuchwytności. Nie obchodzi go gdzie już było, lecz zachwyca się tym, dokąd zaraz podąży"

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Lecznicza moc dębu na stany zapalne, schorzenia skórne i bladość skóry

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2021